[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε, αλλα βγηκε η κλιμακωση του ΓΒΠ:
https://ypepth.opengov.gr/panaretos/?p=1973

Απο τα στοιχεια παρατηρουμε μια σχετικα μικρη πτωση σε ολες τις κατευθυνσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε, αλλα βγηκε η κλιμακωση του ΓΒΠ:
https://ypepth.opengov.gr/panaretos/?p=1973

Απο τα στοιχεια παρατηρουμε μια σχετικα μικρη πτωση σε ολες τις κατευθυνσεις!!
Ναι, έχω δει τα στατιστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimakos92

Νεοφερμένος

Ο Jimakos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύετε το μηχ.μηχανικών Θεσσαλονίκης μπορεί να πέσει 105 μόρια για να τ πιάσω? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kandy

Νεοφερμένος

Ο kandy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 5ο πεδίο. Είμαι περίπου 90 μόρια κάτω απο το τμήμα οργάνωσης και διοικησης του πανεπιστιμίου Μακεδονίας.. λέτε να το πιάσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 5ο πεδίο. Είμαι περίπου 90 μόρια κάτω απο το τμήμα οργάνωσης και διοικησης του πανεπιστιμίου Μακεδονίας.. λέτε να το πιάσω??
Πολυ πιθανο:)... Θεωρω πως το 5ο πεδιο θα ειναι απο τα πεδια με τις μεγαλυτερες πτωσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ναι στο 5ο θα υπαρξει πτωση λογικα,καθως ειχαμε τεραστια μειωση των αριστουχων στα Μαθηματικα γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Mου φαίνεται πως είναι η μόνη χρονιά που δεν μπορούμε να κάνουμε προβλέψεις και θα έχουμε εκπλήξεις.. Οι παράγοντες είναι πολλοί και διαφοροποιούνται.. Ίδωμεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Φυσιολογικότατο..Με τόσες αλλαγές φέτος..!!:hmm:

Για το φιλοσοφίας και παιδαγωγικής απθ έχει κανένας θεωρητικός άποψη?(και άλλων κατευθύνσεων αν γνωρίζετε..:))
Κυρίως για την ποιότητα των σπουδών!Γιατί δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amarienne

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
To 3o πεδίο τι θα κάνει? Τα ΤΕΙ βασικά. Ακούω διάφορες απόψεις. Άλλοι λένε ότι θα πέσουν οι βάσεις και άλλοι ότι θα χει μεγάλη ζήτηση... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δε νομίζω πως θα ανέβουν..Αν υπάρξει άνοδος θα είναι μικρή. Πιστεύω πως θα τα καταφέρεις.:)

μακαρι φιλε γιατι δεν εχω και παρα πολλες επιλογες. λιγες ειναι οι σχολες που μου αρεσουν. ακομη δεν τα εχω ξεδιαλυνει στο μυαλο μου ειδικα για την σειρα που θα βαλω τις σχολες. για τις τεσσερις πρωτες ειμαι σιγουρος και τις δυο τις πιανω σιγουρα(200,300 μορια οπως ειπα).απο εκει και επειτα δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Φυσιολογικότατο..Με τόσες αλλαγές φέτος..!!:hmm:

Για το φιλοσοφίας και παιδαγωγικής απθ έχει κανένας θεωρητικός άποψη?(και άλλων κατευθύνσεων αν γνωρίζετε..:))
Κυρίως για την ποιότητα των σπουδών!Γιατί δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα..

Εγώ θεωρώ ότι είναι μια σχολή-παγίδα με γενικό και αφηρημένο περιεχόμενο και σίγουρα ανεπαρκείς γνώσεις για διδασκαλία. Σκέψου ότι ήδη η καθαρή φιλολογία έχει ανεργία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
μακαρι φιλε γιατι δεν εχω και παρα πολλες επιλογες. λιγες ειναι οι σχολες που μου αρεσουν. ακομη δεν τα εχω ξεδιαλυνει στο μυαλο μου ειδικα για την σειρα που θα βαλω τις σχολες. για τις τεσσερις πρωτες ειμαι σιγουρος και τις δυο τις πιανω σιγουρα(200,300 μορια οπως ειπα).απο εκει και επειτα δεν ξερω
Ποιες σχολές θα δηλώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
To 3o πεδίο τι θα κάνει? Τα ΤΕΙ βασικά. Ακούω διάφορες απόψεις. Άλλοι λένε ότι θα πέσουν οι βάσεις και άλλοι ότι θα χει μεγάλη ζήτηση... :worry:

Ποιά ΤΕΙ συγκεκριμένα σε ενδιαφέρουν; Εγώ πιστεύω ότι αν αυξηθούν κάποια, θα είναι αυτά της φυσικοθεραπείας και διαιτολογίας-διαιτροφολογίας, τα άλλα και να ανέβουν, πόσο; Είναι αρκετά χαμηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι είναι μια σχολή-παγίδα με γενικό και αφηρημένο περιεχόμενο και σίγουρα ανεπαρκείς γνώσεις για διδασκαλία. Σκέψου ότι ήδη η καθαρή φιλολογία έχει ανεργία..

Κι εγώ κάτι τέτοιο έχω ακούσει..!Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mp3dj

Νεοφερμένος

Ο mp3dj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ειναι δυνατον να πιασω πληροφορικη θεσ/νικης με 16769 (εχει 17578
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ειναι δυνατον να πιασω πληροφορικη θεσ/νικης με 16769 (εχει 17578
Mάλλον όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Mp3dj να το δηλώσεις όμως, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimakos92

Νεοφερμένος

Ο Jimakos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Λογικά έχω αρκετές πιθανότητες να πιάσω μηχ μηχ ΑΠΘ έτσι? έβγαλα 18740 και έχει 18845.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amarienne

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ποιά ΤΕΙ συγκεκριμένα σε ενδιαφέρουν; Εγώ πιστεύω ότι αν αυξηθούν κάποια, θα είναι αυτά της φυσικοθεραπείας και διαιτολογίας-διαιτροφολογίας, τα άλλα και να ανέβουν, πόσο; Είναι αρκετά χαμηλά.

Δεν έχω καταλήξει ακόμα. Μαλλον νοσηλευτική, μαιευτική και ίσως εργοθεραπεία-λογοθεραπεία μεταξύ άλλων. Με ποια σειρά, ακομα το δουλεύω το πράγμα. Εξάλλου έχω κάμποσες μέρες μέχρι τις 19 που είναι να πάμε το σχολείο μου για κατάθεση μηχανογραφικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ποιες σχολές θα δηλώσεις;

λεω να δηλωσω σχολες σχετικες με πληροφορικη(αει,τει αθηνα,πειραια) μετα σκεφτομαι για κανενα φυσικο πατρας,επιστημη υπολογιστων κρητης και μετα κανενα τει. για τις βασεις πως το κοβεις σε αυτες? ανηκουν στην κατηγορια με βαση τις περσινες 14-17 χιλιαδες μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top