[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι ετσι εχω μαθει.......Και το χειροτερο ειναι το 1000 το αφηνουνε τελευταιο :( Μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο ρε συ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Έβγαλε η μύγα κ**ο...
σορυ:redface:
Πήγαινε με το καλό γ λυκείου,και μετά σχολίασε τα θέματα.Και το πόσο καλό είναι ένα τμήμα δεν καθορίζεται από τη βάση του,η βάη έχει να κάνει με την πόλη στην οποία βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ο λόγος που καταλαβαίνω εγώ είναι γιατί το επιλέγουν καλύτερου επιπέδου μαθητές...

για να σου δόσω να καταλάβεις η βάση ενός μαθήματος ναι είναι τα μόρια που έβγαλε ο τελευταίος που εισήχθη στη σχολή οπότε καταλαβαίνεις ποιο μαθηματικό θεωρείται καλύτερο...

παιδία εμένα μου φάνηκαν έυκολα τα θέματα χωρις να μπορώ να κρίνω αν ήταν πίο εύκολα τα περυσινά. Αλλά αν ισχύει αυτό που ακούγεται για την έκθεση τότε οι σχολές όλων των σχολών θα έχουν κάποια πτώση...

Τι σημαινει καλυτερου επιπεδου μαθητες; Ελα χριστε και κυριε!:wacko:
Το οτι καποιος βγαζει αλφα μορια παραπανω απο καποιον αλλον δεν τον ανεβαζει σε καποιο σχετικο επιπεδο. Δεν παιζει ρολο μονο η προετοιμασια στις πανελληνιες, ποτε θα το καταλαβετε αυτο; Ειναι εκατο παραγοντες που τους συνειδητοποιεις μολις πιανεις το στυλο σου μπροστα απο τα θεματα, ειναι η ψυχολογια, η διαχειριση του πανικου και του αγχους, το καλο μανατζαρισμα του χρονου. Αν ηταν ολα θεμα προετοιμασιας τοτε χαιρω πολυ, ολα θα ηταν αξιοκρατικα και ανθηρα και λουλουδενια.
Επισης "καλυτερου επιπεδου μαθητες"; Μπορεις να μου το ορισεις λιγο;
Δηλαδη καποιος πολυ καλου επιπεδου, απο μισελεν και πανω, ειναι αυτος που εκανε τον κωλο του ΝΑ απο το διαβασμα; Ειναι ο εξυπνος; Ο μαθητης του ιδιωτικου σχολειου; Ποιος; Οεο;
Εξαιρετικα μυαλα υπαρχουν και σε σχολες εκτος Αθηνας, μην ειστε τοσο κοντοφθαλμοι με το θεμα "σχολη και περιοχη". Δεν ειναι υπο καταρρευση τα εκπαιδευτικα ιδρυματα στην Πατρα ή τη Θεσσαλονικη.
Ακου καλυτερου επιπεδου μαθητες.. Σκαλωσα βρε αδερφε!:confused:
Οσο για το τελευταιο που λες, ελπιζω απλα να εχεις ξεχασει να αλλαξεις τον τιτλο σου απο Β λυκειου σε Γ, αλλιως εισαι αχαρακτηριστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Έβγαλε η μύγα κ**ο...
σορυ:redface:
Πήγαινε με το καλό γ λυκείου,και μετά σχολίασε τα θέματα.Και το πόσο καλό είναι ένα τμήμα δεν καθορίζεται από τη βάση του,η βάη έχει να κάνει με την πόλη στην οποία βρίσκεται.
1ον είμαι ήδη τρίτη λυκείου...

όσο για τη βάση έκανα μόνο μία υπόθεση... το ερώτημα ήταν γιατί η το μαθηματικό θεσσαλονίκης έχει υψηλότερη βαση από αυτή της αθήνα ... Και εγώ απλά είπα (ή τουλάχιστον εννοούσα) ότι αυτοί που επιλέγουν το συγκεκριμένο τμήμα-σχολή(της θεσσαλονίκης) ίσως να είναι λίγο καλύτεροι αυτών που πάνε στο άλλο( της Αθήνας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_m

Νεοφερμένος

Ο chris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
1ον είμαι ήδη τρίτη λυκείου...

όσο για τη βάση έκανα μόνο μία υπόθεση... το ερώτημα ήταν γιατί η το μαθηματικό θεσσαλονίκης έχει υψηλότερη βαση από αυτή της αθήνα ... Και εγώ απλά είπα (ή τουλάχιστον εννοούσα) ότι αυτοί που επιλέγουν το συγκεκριμένο τμήμα-σχολή(της θεσσαλονίκης) ίσως να είναι λίγο καλύτεροι αυτών που πάνε στο άλλο( της Αθήνας)

O λογος που το Μαθηματικο θεσσαλονικης έχει υψηλοτερη βαση είναι κυρίως οτι έχει λιγοτερους εισακτέους απο οτι της Αθηνας.Γενικα ο αριθμός των εισακτέων καθορίζει σημαντικα τη βαση του καθε τμηματος π.χ. η βαση των τμηματων των πολιτικών μηχ. είναι υψηλότερη απο τους ΗΜΜΥ αυτο όμως δε συνεπαγεται οτι εχει μεγαλύτερη ζήτηση απο αυτούς αφου ο αριθμός των εισακτέων στους ΗΜΜΥ ειναι σχεδόν διπλασιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
O λογος που το Μαθηματικο θεσσαλονικης έχει υψηλοτερη βαση είναι κυρίως οτι έχει λιγοτερους εισακτέους απο οτι της Αθηνας.Γενικα ο αριθμός των εισακτέων καθορίζει σημαντικα τη βαση του καθε τμηματος π.χ. η βαση των τμηματων των πολιτικών μηχ. είναι υψηλότερη απο τους ΗΜΜΥ αυτο όμως δε συνεπαγεται οτι εχει μεγαλύτερη ζήτηση απο αυτούς αφου ο αριθμός των εισακτέων στους ΗΜΜΥ ειναι σχεδόν διπλασιος.
πρώτων ξανα λεω μια υπόθεση έκανα, για τους εισακτέους δεν ήξερα ότι ήταν λιγότεροι της θεσσαλονίκης και δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι έχει μεγαλύτερη ζήτηση είπα ότι μπορεί να είναι πιο δύσκολη και πιο καλη γι' αυτό να θέλου να πάνε μαθητές που είναι καλύτεροι ή που γράφουν καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
τι στις 10 τι στις 11 το ιδιο ειναι...τωρα τη ΣΤΥΑ τι την ανακατευεις??αφου αστυνομια μου πες εβαλες πρωτη..κι αλλες σχολες εχουν βγαλει ονοματα παιδιων για αθληματα βλεπε ΣΜΥΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναί αστυνομία έχω βάλει πρώτη επιλογή αλλά οταν έκανα τα χαρτία για το στρατό δέν είχε βγεί ακόμη η προκύρηξη για αστυνομία!!!!! Και προχθές μπήκα τυχαία στη ΣΤΥΑ και είδα το όνομα μου.
Το ίδιο είναι μωρέ σιγά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ren a

Νεοφερμένος

Η ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι ετσι εχω μαθει.......Και το χειροτερο ειναι το 1000 το αφηνουνε τελευταιο :( Μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο ρε συ!

πω πω τι θα κανουμε???? πφφφ!!! δυσκολα τα πραγματα!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ε είναι λίγο αλλά τι να κάνουμε?!! Θα τα περάσουμε τα αθλήματα εντάξει,θα κουραστούμε αλλα θα περάσουμε!!!!
Κανείς προπόνηση καθημερινά????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
παιδια οποιοι απο μας που ενδιαφερονται για στρατιωτικες και αστυνομια δουν καποια ανακοινωση σε καποιο site (ειτε της αστυνομιας ειτε καποιας στρατιωτικης σχολης)για την ακριβη ημερομηνια εναρξης των αθληματων,δωστε τα links για να ενημερωθουμε ολοι οι υπολοιποι!!σε τουτες τις δυσκολες πρεπει να υπαρχει αλληλοβοηθεια!καλημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
παιδια ποτε δινουμε τα αθληματα για στρατιωτικες:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Λοιπόν παραθέτω το site της ΣΤΥΑ : https://www.haf.gr/el/career/academies/asei_assy_2010.asp
Κάντε Download τα 2 πρώτα αρχέια και κοιτάξτε αν ποτε και που δίνεται αθλήματα,υγειονομικές κτλπ!!!
Ελπίζω να βοήθησα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παίδες καλησπέρα!! Λοιπόν ως 1η επιλογή θα έχω Ικάρων (ΣΜΑ, ΕΑ) και 2η την Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ. .. Σε περίπτωση που οι ΠΚΕ της αστυνομίας γίνουν νωρίτερα απο τις αντίστοιχες της αεροπορίας, θα αναγκαστώ να δώσω αθλήματα 2 φορές ή μπορώ να προσκομίσω τα χαρτιά απο τις εξετάσεις της αστυνομίας?? Επίσης να προσθέσω οτι τα όρια των αστυνομικών σχολών είναι πιο δύσκολα!!

Ξέρει κανείς??

Γιατί δεν μου φαίνεται ούτε λογικό ούτε δίκαιο, αν γίνει κάτι τέτοιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Φιλε δημητρη απο οσο ξερω(ας βγει καποιος να με διαψευσει αν κανω λαθος)οι εξετασεις στο στρατο συμπεριλαμβανουν και της αστυνομιας...δηλάδη αν πετυχεις στις εξετασεις στρατου εχεις πετυχει αυτοματα και στης αστυνομιας...το αντιθετο φυσικα δεν γινεται,οι εξετασεις της αστυνομιας ισχυουν μονο για την αστυνομια..τωρα αν κοπεις στις εξετασεις στρατου ειναι σαν να κοβεσαι αυτοματα και απο αυτες της αστυνομιας..αρα το ευλογο που μπορεις να κανεις ειναι αν δεν συμπιπτουν οι ημερομηνιες να πας να δωσεις και στις 2 σχολες ξεχωριστα!αν συμπιπτουν..ειναι στη κριση σου και στη θεληση σου σε ποια απο τις 2 θα πας..τωρα για το που ειναι πιο δυσκολα τα αθληματα μην ακους και πολλα..απο σενα εξαρταται


Λοιπον αυτο ειναι το link της ΣΜΥ https://www.smy.gr/ProkiriksiEisagogisNeonSpoudaston.htm ,πηγαινετε κατω κατω και θα βρειτε τα ατομα που εχουν υποβαλλει ελλιπεις αιτησεις και πιο κατω εχει το προγραμμα και τη κατασταση των υποψηφιων για τις προκαταρκτικες εξετασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια εχω δηλωσει στρατιωτικες και καπου στον Απριλη ειχα παει να το δηλωσω στο δημαρχειο αν θυμαμαι καλα! Μας ειχαν στειλει απτο σχολειο !
Αλλα ακουσα οτι μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια στον Μαη επρεπε να υποβαλουμε καποια χαρτια? Εγω δεν το ηξερα καν! αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να μπω πλεον?! εχω αγχωθει!:(:(
οποιος γνωριζει ας μου πει παρακαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά έχει περάσει η προθεσμία για τις Στρατιωτικές Σχολές :redface:
Αν μπορείς νομίζω προλαβαίνεις μέχρι μεθαύριο να κάνεις τα χαρτία για την Αστυνομία.
Καλά τίποτα δεν σας λένε στο σχολείο???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά έχει περάσει η προθεσμία για τις Στρατιωτικές Σχολές :redface:
Αν μπορείς νομίζω προλαβαίνεις μέχρι μεθαύριο να κάνεις τα χαρτία για την Αστυνομία.
Καλά τίποτα δεν σας λένε στο σχολείο???????
:( oχι δεν μας ειπαν τιποτα....
δηλαδη και να πιανω τα μορια δεν μπαινω ε? :(
οκ δεν τρελενομαι κιολας απλα ηταν καλυτερη επιλογη οσον αφορα την οικονομικη μ κατασταση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παιδια εχω δηλωσει στρατιωτικες και καπου στον Απριλη ειχα παει να το δηλωσω στο δημαρχειο αν θυμαμαι καλα! Μας ειχαν στειλει απτο σχολειο !
Αλλα ακουσα οτι μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια στον Μαη επρεπε να υποβαλουμε καποια χαρτια? Εγω δεν το ηξερα καν! αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να μπω πλεον?! εχω αγχωθει!:(:(
οποιος γνωριζει ας μου πει παρακαλω..

Φίλε Γιώργο, μάλλον θα εννοείς το περιοδεύον..

Δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τις Στρατιωτικές Σχολές, για τις οποίες έπρεπε μέσα στην προθεσμία να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου, μαζί με κάποια στοιχεία σου, στην αίτηση και στη συνέχεια να τα στείλεις, μαζί με μια σειρά (απαραίτητων) χαρτιών στην έδρα της Σχολής της 1ης επιλογής σου!!

Δώθηκε επιπλέον χρόνος για όσους είχαν καταθέσει ελλειπή δικαιολογητικά και στο τέλος αναρτήθηκε λίστα με τα ονόματα των υποψηφίων έγιναν δεκτοί για τις προκαταρκτικές, αλλά και αυτών οι οποίοι απορρίφθηκαν.Αυτά!!

Δυστυχώς αν δεν μπήκες σε όλη αυτή την διαδικασία δεν μπορείς να μπείς φέτος. :/:

Στο σχολείο μου πάντως έγινε ενημέρωση και δώθηκαν και οι αιτήσεις σε όσους ήθελαν να δηλώσουν Στρ. Σχολές.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο, μάλλον θα εννοείς το περιοδεύον..

Δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τις Στρατιωτικές Σχολές, για τις οποίες έπρεπε μέσα στην προθεσμία να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου, μαζί με κάποια στοιχεία σου, στην αίτηση και στη συνέχεια να τα στείλεις, μαζί με μια σειρά (απαραίτητων) χαρτιών στην έδρα της Σχολής της 1ης επιλογής σου!!

Δώθηκε επιπλέον χρόνος για όσους είχαν καταθέσει ελλειπή δικαιολογητικά και στο τέλος αναρτήθηκε λίστα με τα ονόματα των υποψηφίων έγιναν δεκτοί για τις προκαταρκτικές, αλλά και αυτών οι οποίοι απορρίφθηκαν.Αυτά!!

Δυστυχώς αν δεν μπήκες σε όλη αυτή την διαδικασία δεν μπορείς να μπείς φέτος. :/:

Στο σχολείο μου πάντως έγινε ενημέρωση και δώθηκαν και οι αιτήσεις σε όσους ήθελαν να δηλώσουν Στρ. Σχολές.. :hmm:
ποπο..δεν ακουσα ΤΙΠΟΤΑ στο σχολειο...δεν μας ειπαν κατι...δεν θα πρεπε να παρουν ακομα και τηλεφωνο να με ενημερωσουν? τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top