[Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katma:
ξέρουμε πότε περίπου βγαίνουν οι βάσεις?

Παντα βγαινουν το τελευταιο δεκαημερο/εβδομαδα του Αυγουστου! ειναι λογικο γιατι λογω αδειων (υπαλληλων, εκπαιδευτικων, και γονιων) μετα ολοι επιστρεφουν και τα πραγματα μπαινουν σε σωστη τροχια. Ολοι θα θελαμε νωριτερα αλλα ειναι καλοκαιρι και πριν το 15Αυγουστο και για μια βδομαδα τα πραγματα ειναι χαλαρα. Απολαυστε οσο μπορειτε το καλοκαιρι και πριν το καταλαβετε θα ανακοινωθουν και ελπιζω ολοι να γιορταζουμε.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katma

Νεοφερμένος

Η katma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ξέρουμε πότε περίπου βγαίνουν οι βάσεις?

Παντα βγαινουν το τελευταιο δεκαημερο/εβδομαδα του Αυγουστου! ειναι λογικο γιατι λογω αδειων (υπαλληλων, εκπαιδευτικων, και γονιων) μετα ολοι επιστρεφουν και τα πραγματα μπαινουν σε σωστη τροχια. Ολοι θα θελαμε νωριτερα αλλα ειναι καλοκαιρι και πριν το 15Αυγουστο και για μια βδομαδα τα πραγματα ειναι χαλαρα. Απολαυστε οσο μπορειτε το καλοκαιρι και πριν το καταλαβετε θα ανακοινωθουν και ελπιζω ολοι να γιορταζουμε.:clapup:


ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio92

Νεοφερμένος

Ο gio92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδιά καλησπέρα...........είμαι απόφοιτος του 10' και ενδιαφέρομαι για κάποια από τις χαμηλές σχολες πάντειο......θεωρείτε ότι θα έχουν μεγάλη ζήτηση????????????? επίσης και δημοσιογραφία που έχω γράψει πολύ καλά στα αγγλικά.......ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων....... ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγάπη ΤΑΦΥ

Νεοφερμένος

Η Αγάπη ΤΑΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι.. Έχω κάνει μηχανογραφικό με το 10%.. Αν περάσω σε κάποια σχολή αλλά δε θέλω τελικά να πάω μπορώ να μην ξεγραφτώ από αυτήν που είμαι ήδη και να τη συνεχίσω (και να μη γραφτώ σ' αυτήν που πέρασα εννοείται);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros99

Νεοφερμένος

Ο lazaros99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα και απο μενα, επειδη με εχει πιασει το αγχος των ..ημερων (αγχος που εχω να ζησω 2 χρονια :p), εδωσα πανελληνιες πριν 2 χρονια (2010) και εβγαλα 12.200 μορια. Φετος, με την επαναφορα του 10%, εκανα μηχανογραφικο για να περασω στο Τεχνών Ήχου και Εικόνας στην Κέρκυρα. Τι πιθανότητες μου δίνετε να περάσω σε αυτή τη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι.. Έχω κάνει μηχανογραφικό με το 10%.. Αν περάσω σε κάποια σχολή αλλά δε θέλω τελικά να πάω μπορώ να μην ξεγραφτώ από αυτήν που είμαι ήδη και να τη συνεχίσω (και να μη γραφτώ σ' αυτήν που πέρασα εννοείται);
Εννοείται πως μπορείς να παραμείνεις στη σχολή που είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgajour1993

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
καλημερα!εχω ξαναγραψει λιγο πιο παλια αλλα μιας και πλησιαζουν οι μερες ειπα να ξαναρωτησω μηπως παρω και καμια αλλη γνωμη.Δεν περασα περσυ δημοσιογραφια(με την γενικη σειρα του 90% εννοω) για 100 μορια(λιγοτερα απο 100 για να ειμαι ακριβης) και φετος εκανα 10% με την ελπιδα να περασω!η περσινη βαση του 10% ειναι αρκετα υψηλη βεβαια αλλα ξερω πως οι βασεις του 10% ειναι γενικα απροβλεπτες!λοιπον τι λετε?καθε γνωμη ειναι πολυ σημαντικη για μενα θελω παρα πολυ να περασω!!!!! :) ευχαριστω εκ των προτερων και καλη επιτυχια σε οσους πραγματικα εκαναν το 10% για την σχολη των ονειρων τους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Γενικά πιστεύετε πως φέτος οι βάσεις του 10% στις χαμηλόβαθμες σχολές
και με όχι και τόσο υψηλή ζήτηση
(π.χ Βρεφονηπιοκομία που θέλω εγω) στην επαρχία , θα πέσουν ;
Θα κυμανθούν περίπου στις βάσεις του 90% του 2011 ; (Πέρισυ δεν πέρασα για 80 μόρια Βρεφονηπιοκομία στα Γιάννενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια κανεις εδω για ιστορικο αρχαιολογικο ιωαννινων με 10% ??
εχω πολυ αγωνια..κ 13 200 μορια πουυ δν ξερω αν φτανουν!!!!! τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orgio

Νεοφερμένος

Η orgio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως ξέρετε πότε ακριβώς βγαίνουν οι βάσεις;;; δεν αντέχω άλλο έχω αγχωθεί ως εκεί που δεν παίρνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
20 με 24 άκουσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Γιώργος, εδώ. Ρε 'σεις, έχω υπεραγχωθεί. Περιμένω πώς και πώς τις βάσεις, που θα βγουν στις 24, για να δω και τι θα κάνω' θα φύγω ή θα μείνω στη σχολή μου; Σκέφτομαι για Νοσηλευτική, αλλά δεν ξέρω καθόλου πώς θα πάνε οι βάσεις για το 10% φέτος! :(
Έχω στο 3ο πεδίο 12.107 κι αναρωτιέμαι αν πέσουν λιγάκι οι βάσεις και πιάσω Αθήνα - Πάτρα - Ιωάννινα - Λαμία. Πιάνω μόνο Ηράκλειο με τα περυσινά δεδομένα, αλλά δεν θέλω να σπουδάσω στην πόλη μου για πολλούς λόγους!! :/: Έχετε ακούσει κάτι εσείς για τα μόρια του 10% φέτος; Θα ανεβούν ή θα πέσουν; Άκουσα ότι πολλοί έκαναν μηχανογραφικά για 10% φέτος, οπότε οι βάσεις θα είναι υψηλότερες σε σχέση με πέρυσι, αν όχι ποιο υψηλές θα είναι πολύ λίγο χαμηλότερες από πέρυσι! :(
Εκτός από Νοσηλευτική, ενδιαφέρομαι κια για Παιδαγωγικά Δημοτικής Εκπαίδευσις, αλλά λογικά θα είναι άπιαστες σχολές για μένα, αφού στο πρώτο πεδίο έχω μόνο 12.230. :/:
Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πιστευω πως την νοσηλευτικη ιωαννινων η λαμιας εχεις πιθανοτητες κ μαλιστα αρκετες να την πιασεις! εκτος απο νοσηλευτικη δεν θες κατι αλλο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
πιστευω πως την νοσηλευτικη ιωαννινων η λαμιας εχεις πιθανοτητες κ μαλιστα αρκετες να την πιασεις! εκτος απο νοσηλευτικη δεν θες κατι αλλο?:)
Ενδιαφερομαι για τις σχολες των παιδαγωγηκων δημ. εκπ. αλλα νομιζω οτι δεν εχουν τοσο μικρη ζητιση ωστε να πεσουν στα μορια μου φετος!!!!...Μετα με ενδιαφερουν λιγακι και οι σχολες κοιν. εργασιας και λογοθεραπιας ...περσι επιανα με το 90% κοιν. εργασιασ Ηρακλειου!!Νοσηλεφτικη Λαμιας δ πιανς μ τσ περσινεσ ωασεισ 10% για 5 μορια κ Ιωαννινων για 100...κ πιστευω θα ειχα μια ευκαιρια κ για πατρα αν κ ειναι 500 τ μορια περιπου...Δεν ειναι σαν τισ σχολες παιδαγωγηκων ποθ πρεπει να **** ο διας για να πιασω μια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
αμα το παμε με την ζητηση , η Βρεφονηπιοκομια στα Γιαννενα λετε να πεσει κοντα στα 12.000-12.500 μορια? γιατι νομιζω δεν εχει μεγαλη ζητηση πλεον.. Εχω αγχωθει με τις βασεις γιατι εξαρταται και την σχολη:hmm:.. μερικες σχολες πεφτουν κατα πολυ , και αλλες λιγο η και ανεβαινουν κι ολας..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγς δ 3ερω τπτ... μονο υποθεσεις κανω κ σκεφτομαι για εμενα οτι ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο για παιδαγωγικα και εχω αρκετεσ πιθανοτητεσ για τισ σχολες νοσηλεφτικης... για βρεφονοιπιοκομια δεν εχς ακουσει κατι λογικα θα εχεισ πολλες πιθανοτητεσ κ εσυ... αλλα κανεις δ ξερει να πει κατι :( ... εχω ακουσει μονο οτι εκανα πολλοι 10 % φετος και ψιλοφοβαμαι :/ χορις να ξερω αν οντοσ εκαναν στ αληθεια τοσοι πολλοι! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
εγς δ 3ερω τπτ... μονο υποθεσεις κανω κ σκεφτομαι για εμενα οτι ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο για παιδαγωγικα και εχω αρκετεσ πιθανοτητεσ για τισ σχολες νοσηλεφτικης... για βρεφονοιπιοκομια δεν εχς ακουσει κατι λογικα θα εχεισ πολλες πιθανοτητεσ κ εσυ... αλλα κανεις δ ξερει να πει κατι :( ... εχω ακουσει μονο οτι εκανα πολλοι 10 % φετος και ψιλοφοβαμαι :/ χορις να ξερω αν οντοσ εκαναν στ αληθεια τοσοι πολλοι! :/:
Ναι ! Εχεις αρκετες πιθανοτητες για τη Νοσηλευτικη πιστευω !! :)

Eγω περασα Νοσηλευτικη Πατρας περισυ αλλα δεν ηθελα αυτο:(. εγω ηθελα νηπιαγωγων, παιδαγωγικα ή βρεφονηπιοκομιας.
Και φετος εκανα 10% σε αυτες τις σχολες και δηλωσα ΟΛΕΣ τις πολεις .. μακαρι να πιασω καποια απο αυτες καθως ανηκω και στην κατηγορια των Τριτεκνων.. (υστερα εβαλα νοσηλευτικη αθηνας και κατι αλλα παραΪατρικα Αθηνας παλι, γτ αθηνα κανει την πρακτικη της η αδερφη μου (γ οικονομικους λογους δηλαδη και μονο . αν περασω στις τελευταιες μου επιλογες που δεν μου πολυαρεσουν θα γραφτω εκει και θα ξανακανω του χρονου παλι 10% μαλλον.)
Εχω αγχωθει .. :( θελω τοσο πολυ να περασω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι ! Εχεις αρκετες πιθανοτητες για τη Νοσηλευτικη πιστευω !! :)

Eγω περασα Νοσηλευτικη Πατρας περισυ αλλα δεν ηθελα αυτο:(. εγω ηθελα νηπιαγωγων, παιδαγωγικα ή βρεφονηπιοκομιας.
Και φετος εκανα 10% σε αυτες τις σχολες και δηλωσα ΟΛΕΣ τις πολεις .. μακαρι να πιασω καποια απο αυτες καθως ανηκω και στην κατηγορια των Τριτεκνων.. (υστερα εβαλα νοσηλευτικη αθηνας και κατι αλλα παραΪατρικα Αθηνας παλι, γτ αθηνα κανει την πρακτικη της η αδερφη μου (γ οικονομικους λογους δηλαδη και μονο . αν περασω στις τελευταιες μου επιλογες που δεν μου πολυαρεσουν θα γραφτω εκει και θα ξανακανω του χρονου παλι 10% μαλλον.)
Εχω αγχωθει .. :( θελω τοσο πολυ να περασω !
...κ εγω θελω πολυ ρε :/: αλλα παιδαγωγικα δε παιζει... οποτε με βλεπω νοσηλευτικη ...το θεμα ειναι σε ποια πολη?? :/: ηρακλειο εβαλα στ τελος :/: ελπιζω να περασω ιωαννινα η πατρα!!! αντε στην αναγκη λαμια... :/: με 12.104 δε ξερω πως θα γινει... απλα σκεφτομαι οτι περσι δεν εγραψαν ολοι καλα ωιολογι οποτε μπορει κ να κατεβουν οι βασεισ στισ νοσηλευτικες που με ενδιαφερουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ναι ! Εχεις αρκετες πιθανοτητες για τη Νοσηλευτικη πιστευω !! :)

Eγω περασα Νοσηλευτικη Πατρας περισυ αλλα δεν ηθελα αυτο:(. εγω ηθελα νηπιαγωγων, παιδαγωγικα ή βρεφονηπιοκομιας.
Και φετος εκανα 10% σε αυτες τις σχολες και δηλωσα ΟΛΕΣ τις πολεις .. μακαρι να πιασω καποια απο αυτες καθως ανηκω και στην κατηγορια των Τριτεκνων.. (υστερα εβαλα νοσηλευτικη αθηνας και κατι αλλα παραΪατρικα Αθηνας παλι, γτ αθηνα κανει την πρακτικη της η αδερφη μου (γ οικονομικους λογους δηλαδη και μονο . αν περασω στις τελευταιες μου επιλογες που δεν μου πολυαρεσουν θα γραφτω εκει και θα ξανακανω του χρονου παλι 10% μαλλον.)
Εχω αγχωθει .. :( θελω τοσο πολυ να περασω !
για μένα καλύτερα να ξαναδώσεις του χρόνου αν δεν περάσεις φέτος παιδαγ. νηπιαγωγών ή βρεφονηπιοκομία. Μην κάνεις πάλι 10 τοις εκατό. Δεν θα χρειαστείς πάρα πολλά μόρια ειδικά για νηπιαγωγών-βρεφονηπ. Θα πέσουν πάρα πολύ οι βάσεις τους. 40 δασκάλους και νηπιαγωγούς διόρισαν φέτος. Δεν θα τις δηλώνουν πάρα πολλά ατομα. Με 13000-14000 μπορεί να μπαίνεις και παιδαγωγικό....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
για μένα καλύτερα να ξαναδώσεις του χρόνου αν δεν περάσεις φέτος παιδαγ. νηπιαγωγών ή βρεφονηπιοκομία. Μην κάνεις πάλι 10 τοις εκατό. Δεν θα χρειαστείς πάρα πολλά μόρια ειδικά για νηπιαγωγών-βρεφονηπ. Θα πέσουν πάρα πολύ οι βάσεις τους. 40 δασκάλους και νηπιαγωγούς διόρισαν φέτος. Δεν θα τις δηλώνουν πάρα πολλά ατομα. Με 13000-14000 μπορεί να μπαίνεις και παιδαγωγικό....;)
με 12.260 λεσ να μπαινεις δημοτικης?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top