[Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nnnkkk

Νεοφερμένος

Ο nnnkkk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω 18010...ουτε καν δηλαδη.Για τυπικους λογους το εκανα.Εγω λογικα του χρονου θα εχω χαρτι για ειδικη κατηγορια αλλα δεν αξιζει να ξανακανω.Εσυ ποσα εχεις και σε ποια σχολη εισαι τωρα?

18071 εχω αλλα αν γινει κατι στην ειδικη κατηορια μονο..κι εγω στην πατρα ΗΜΤΥ ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgajour1993

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
καλησπερα!!περσυ δεν περασα στην δημοσιογραφια(Σχολη των ονειρων μου,επαγγελμα των ονειρων μου και δεν συμμαζεύεται!)για 100 μορια...εχω κανει 10% και θελω πααααρα πολυ να περασω!τι λετε εχω ελπιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
καλησπερα!!περσυ δεν περασα στην δημοσιογραφια(Σχολη των ονειρων μου,επαγγελμα των ονειρων μου και δεν συμμαζεύεται!)για 100 μορια...εχω κανει 10% και θελω πααααρα πολυ να περασω!τι λετε εχω ελπιδες?
Νομίζω πως έχεις....η δημοσιογραφία μάλλον θεσ/νικης από ότι καταλαβαίνω παιρνει λίγα άτομα και συνήθως δεν την επιλέγουν πολλά παιδιά. την είχα δηλώσει και εγώ πέρυσι 5η επιλογή και την έπιανα. καλη επιτυχία!!!!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgajour1993

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι θεσσαλονικης!!!απλα με αγχωνει το γεγονος οτι οπως λες παιρνει λιγα ατομα,αρα ολο και καποιος εγραψε παραπανω απο οτι εγω,και επισης η περσινη βαση του 10% ειναι πανω απο 18...σ'ευχαριστω παντως λιγη αισιοδοξια μου χρειαζεται!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το φιλολογικό ΑΠΘ:)


Νομίζω πως έχει ελπίδες για κοινωνιολογία ή άλλα τμήματα της παντείου...καθώς και θεολογίες:)
Δηλαδη, η κορη μου που με 13609 εχασε την κοινωνικη ανθρωπολογια με ενα μοριο (βαση ειχε 13610) φετος δηλωσε κοινωνιολογια και κοινωνικη ανθρωπολογια με 10%, πιστευετε οτι εχεις ελπιδες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ναι θεσσαλονικης!!!απλα με αγχωνει το γεγονος οτι οπως λες παιρνει λιγα ατομα,αρα ολο και καποιος εγραψε παραπανω απο οτι εγω,και επισης η περσινη βαση του 10% ειναι πανω απο 18...σ'ευχαριστω παντως λιγη αισιοδοξια μου χρειαζεται!! :) :) :)
Καλη επιτυχία σου εύχομαι....εγώ προτίμησα τις φιλολογίες αντί για την δημοσιογραφία. ίσως πάω αργότερα σε κάποιο ιεκ τελειώνοντας τη σχολή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexc

Νεοφερμένος

Ο alexc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κανεις για Πληροφορικη ΑΠΘ εδω???? εχω 18321 να αγχωνομαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, ας κανω κι εγω την ερωτηση μου, μιας και δινει η αδερφη μου φετος με το 10%:

Θα ηθελα μια εκτιμηση για τα τμηματα των νηπιαγωγων. Τα εχει δηλωσει ολα εκτος απο τη Ροδο. Ειναι αποφοιτος 2011 (επομενως διεκδικει και ενα επιπλεον 3% των θεσεων) και ανηκει και στην ειδικη κατηγορια των κοινωνικων κριτηριων. Βεβαια καθε μια απο τις παραπανω κατηγοριες δινει απο μια επιπλεον θεση, οποτε μη φανταστειτε τιποτα τρελο:P...

Θα το εκτιμουσα πολυ αν εμπαινε καποιος στον κοπο να μου απαντησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Λοιπον, ας κανω κι εγω την ερωτηση μου, μιας και δινει η αδερφη μου φετος με το 10%:

Θα ηθελα μια εκτιμηση για τα τμηματα των νηπιαγωγων. Τα εχει δηλωσει ολα εκτος απο τη Ροδο. Ειναι αποφοιτος 2011 (επομενως διεκδικει και ενα επιπλεον 3% των θεσεων) και ανηκει και στην ειδικη κατηγορια των κοινωνικων κριτηριων. Βεβαια καθε μια απο τις παραπανω κατηγοριες δινει απο μια επιπλεον θεση, οποτε μη φανταστειτε τιποτα τρελο:P...

Θα το εκτιμουσα πολυ αν εμπαινε καποιος στον κοπο να μου απαντησει.
Πιστεύω πως λίγα άτομα θα κάνουν 10% για παιδαγωγικά τμήματα φέτος....πέρυσι η ζήτηση τους ήταν πολύ μειωμένη σε σχέση με άλλα χρόνια και φέτος πιστεύω πως θα δούμε παρόμοια φαινόμενα. η αδερφή σου πόσα μόρια έχει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nevy

Νεοφερμένος

Η Nevy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειναι αποφοιτος 2011 (επομενως διεκδικει και ενα επιπλεον 3% των θεσεων)

Τελικά στους αποφοίτους του '11 θα αντιστοιχεί μεγαλύτερο ποσοστό των θέσεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πιστεύω πως λίγα άτομα θα κάνουν 10% για παιδαγωγικά τμήματα φέτος....πέρυσι η ζήτηση τους ήταν πολύ μειωμένη σε σχέση με άλλα χρόνια και φέτος πιστεύω πως θα δούμε παρόμοια φαινόμενα. η αδερφή σου πόσα μόρια έχει;;;

Εχει σχετικα λιγα μορια. 11900+ (ποσο ακριβως δε θυμαμαι). Παρολα αυτα ομως πιστευω πως εχει καποιες ελπιδες, λογω της χαμηλης ζητησης. Εσεις τι λετε?


Τελικά στους αποφοίτους του '11 θα αντιστοιχεί μεγαλύτερο ποσοστό των θέσεων?
Αν καταλαβα καλα ναι, αλλα οι θεσεις ειναι πολυ λιγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nevy

Νεοφερμένος

Η Nevy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχει σχετικα λιγα μορια. 11900+ (ποσο ακριβως δε θυμαμαι). .

Με τη γενική σειρά πιστεύω δύσκολα..Αλλά έχεις δίκιο για τη μικρή ζήτηση οπότε ποτέ δεν ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με τη γενική σειρά πιστεύω δύσκολα..Αλλά έχεις δίκιο για τη μικρή ζήτηση οπότε ποτέ δεν ξέρεις!

Παντως οι βασεις του 10% περυσι ηταν απαραδεκτα υψηλες. Φετος, ελπιζω πως θα ειναι λιγοι οι υποψηφιοι του 2010 που θα θελησουν να κανουν μηχανογραφικο με το 10%, εκτος και αν το κανουν για την πλακα τους... Οι υποψηφιοι του 2011 ειναι δεδομενο πως εχουν πατωσει, οποτε πιστευω πως τουλαχιστον φετος οι βασεις του 10% θα ειναι πιο χαμαλα απο εκεινες του 90%.

Και τωρα σκεφτομαι: Ποσοι απο τους αποφοιτους του 2010-11 θα θελησουν να αλλαξουν σχολη και να πανε στο νηπιαγωγων της Αλεξανδρουπολης π.χ?? Η βαση της σχολης (με το 90%) περυσι ηταν στα 14000 μορια και φετος προβλεπεται να πεσει ακομα πιο χαμηλα. Και αν σκεφτουμε πως η αδερφη μου διεκδικει και 2 επιπλεον θεσεις (μια με το 3% και μια με τα κοινωνικα κριτηρια), εχει καποιες πιθανοτητες παραπανω. Δυσκολο, δε λεω, αλλα οχι απιθανο.


Εχεις δωσει κι εσυ με το 10%?? Που στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nevy

Νεοφερμένος

Η Nevy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απίθανο σίγουρα όχι! Όσο για το ότι οι βάσεις του 10% θα είναι φέτος χαμηλότερες από το 90% είναι σχεδόν σίγουρο! Απλώς η περσινή βάση της Αλεξανδρούπολης για παράδειγμα για το 10% ήταν 16354. Εξαρτάται λοιπόν κυρίως από το πόσοι απόφοιτοι του '10 που δεν μπήκαν με αυτή τη βάση θα δηλώσουν και φέτος.. Όπως και να χει αυτά δεν είναι προβλέψιμα. Ελπίζω να τα καταφέρει και ειδικά με την ειδική κατηγορία των κοινωνικών κριτηρίων υπάρχουν οι πιο πολλές πιθανότητες!

Έχω δηλώσει με το 10% για Νομική Αθήνας αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω.. Έχω 18510 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Απίθανο σίγουρα όχι! Όσο για το ότι οι βάσεις του 10% θα είναι φέτος χαμηλότερες από το 90% είναι σχεδόν σίγουρο! Απλώς η περσινή βάση της Αλεξανδρούπολης για παράδειγμα για το 10% ήταν 16354. Εξαρτάται λοιπόν κυρίως από το πόσοι απόφοιτοι του '10 που δεν μπήκαν με αυτή τη βάση θα δηλώσουν και φέτος.. Όπως και να χει αυτά δεν είναι προβλέψιμα. Ελπίζω να τα καταφέρει και ειδικά με την ειδική κατηγορία των κοινωνικών κριτηρίων υπάρχουν οι πιο πολλές πιθανότητες!

Έχω δηλώσει με το 10% για Νομική Αθήνας αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω.. Έχω 18510 μόρια.

Και γιατι οχι?? Εχεις αρκετα μορια!! Ποσο ηταν η βαση περυσι και ποσα ατομα παιρνει η σχολη με το 10%? Τωρα σε ποιο τμημα εισαι?? Παντως σκεψου θετικα, εγω πιστευω πως εχεις αρκετες πιθανοτητες:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nevy

Νεοφερμένος

Η Nevy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η περσινή βάση με το 90% ήταν 18608 και με το 10% 18750. Απλώς ποτέ η βάση του τμήματος αυτού δεν έχει πέσει τόσο χαμηλά,γιατί να συμβεί τώρα? Δεν πιστεύω ότι θα μειωθεί η ζήτηση και από το '10 (και εγώ απόφοιτος του '10 είμαι) όποτε είμαι πολύ απαισιόδοξη. Είμαι στη Νομική Κομοτηνής οπότε σπουδάζω αυτό που θέλω μεν αλλά είναι πολύ σημαντικό το να έρθω Αθήνα όπου είναι το σπίτι μου για σοβαρούς λόγους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Η περσινή βάση με το 90% ήταν 18608 και με το 10% 18750. Απλώς ποτέ η βάση του τμήματος αυτού δεν έχει πέσει τόσο χαμηλά,γιατί να συμβεί τώρα? Δεν πιστεύω ότι θα μειωθεί η ζήτηση και από το '10 (και εγώ απόφοιτος του '10 είμαι) όποτε είμαι πολύ απαισιόδοξη. Είμαι στη Νομική Κομοτηνής οπότε σπουδάζω αυτό που θέλω μεν αλλά είναι πολύ σημαντικό το να έρθω Αθήνα όπου είναι το σπίτι μου για σοβαρούς λόγους :)

Για να εχεις τελειωσει το 2ο ετος και να θες να αρχισεις παλι απο την αρχη, φανταζομαι πως οι λογοι ειναι πραγματικα σοβαροι και σου ευχομαι να τα καταφερεις;)!! Απλα σκεψου πως ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι απιθανο...

Με τα μαθηματα στην Κομοτηνη πως τα πας? Τουλαχιστον αν εχεις περασει αρκετα θα εχεις την παρηγορια πως δεν πηγαν χαμενοι οι κοποι σου;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nevy

Νεοφερμένος

Η Nevy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :Ρ Χρωστάω ελάχιστα μαθήματα και έχω και αρκετά καλούς βαθμούς..αλλά και πάλι θα απογοητευτώ η αλήθεια είναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :Ρ Χρωστάω ελάχιστα μαθήματα και έχω και αρκετά καλούς βαθμούς..αλλά και πάλι θα απογοητευτώ η αλήθεια είναι.:)
Καλη επιτυχία...!!;)

Εχει σχετικα λιγα μορια. 11900+ (ποσο ακριβως δε θυμαμαι). Παρολα αυτα ομως πιστευω πως εχει καποιες ελπιδες, λογω της χαμηλης ζητησης. Εσεις τι λετε?
Έχει νομίζω ελπίδες....πέρυσι σε ποια σχολή είχε περάσει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ακριβως ειναι το 3 % ?? κ πως μας επηρρεαζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top