Εισβολή «αγνώστων» και άγριο ξύλο στην Πολυτεχνική ΑΠΘ

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στο δικό μου Τμήμα, του Ελληνικού Απολίτιστου, Δημοσίου, Δωρεάν, Χρέημεχριταμπουνια Πανεπιστημίου, σύσσωμη η αριστερά (ενδο-εξω-πλάγια-πάνω-κάτω κοινοβουλευτική) θεωρεί εμπόδιο στην μάθηση την χρήση του πολλαπλού συγγράμματος...διότι θα αναγκαστούν πολλοί φοιτητές να ξεκόψουν την τακτική ένα κακογραμμένο-κακέκτυπο (πολλές φορές χειρόγραφο) βιβλίο=φωτοτυπημένο σκονάκι --> περνάω μάθημα...:xixi: :D


Αυτα ειναι ανοησιες μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι λενε ολοι αυτοι, κανεις δε θελει τη λιστα συγγραματων (aka ενα μονο συγγραμα) περα απο τη ΔΑΠ που το προτεινε εξαλλου. Ωρες ωρες αναρωτιεμαι αν εχεις μιλησει ποτε μαζι τους για να μαθεις τις αποψεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hermes43009

Νεοφερμένος

Ο Ερμής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στην πραγματική ζωή γίνονται οι ενέργειες. Αποφάσεις λαμβάνονται μέσω και των δύο. Αλλά και πάλι δεν στέκει αυτό που λες γιατί στο πανεπιστήμιο αποφασίζει μια μικρή ομάδα μόνο, όχι το σύνολο των ενδιαφερόμενων. Και το πανεπιστήμιο είναι ένας χώρος ελεγχόμενος. Το διαδίκτυο (προς το παρόν τουλάχιστον) δεν είναι.

Το οτι αποφασίζει μια ομάδα, σημαίνει πως το υπόλοιπο σύνολο δεν ενδιαφέρεται. Αν ενδιαφερόταν, θα συμμετείχε, θα προσπαθούσε να αλλάξει την κατάσταση, θα εκανε κάτι ! Δε μπορώ να σεχτώ οτι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και δεν κάνει τίποτα. Είναι άξιος της μοίρας του τότε.

Για το αν το πανεπιστήμιο είναι χώρος ελεγχόμενος, όταν απαρτίζεται από σωστά άτομα, αυτό δε μπορεί να συμβεί. Επομένως η κάθε περίπτωση ΑΕΙ είναι διαφορετική.

Το διαδίκτυο δυστυχώς ελέγχεται. Εκτός αν αγνοείς το οτι η Blogspot, προσκείμενη στη google έχει αρχίσει να κλέινει blogs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν γίνουν οι συνελεύσεις ανθρώπινες και όχι ένα καπνιστήριο στο οποίο αναμασώνται τα ίδια πράγματα επί 15 συνελεύσεις, καθυστερεί πάντα τουλάχιστον 2 ώρες να ξεκινήσει η διαδικασία και μια απόφαση κάνει 5 ώρες να βγει, πιστεύω ότι θα συμμετέχει περισσότερος κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν γίνουν οι συνελεύσεις ανθρώπινες και όχι ένα καπνιστήριο στο οποίο αναμασώνται τα ίδια πράγματα επί 15 συνελεύσεις, καθυστερεί πάντα τουλάχιστον 2 ώρες να ξεκινήσει η διαδικασία και μια απόφαση κάνει 5 ώρες να βγει, πιστεύω ότι θα συμμετέχει περισσότερος κόσμος.


Ελα τωρα δικαιολογιες. Σε μας οποτε ζηταμε να σταματησουν το καπνισμα το κανουν και στο χερι τους ειναι αν ερθει ο κοσμος να ξεκινησουν πιο γρηγορα οι διαδικασιες εμεις συνηθως αργουμε να ξεκινησουμε γιατι δεν εχουμε κοσμο. Ιν φακτ δεν εχουμε καταφερει να βγαλουμε συνελευση με απαρτια περα απο μια φορα, ολες τις αλλες κανουμε συζητηση και ανοικτο ΔΣ. Αν ενδιαφεροταν ο κοσμος θα ερχοταν, ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες. Αν καταλαβαινεις γιατι πρεπει να γινει συνελευση και να βγει αποφαση καθεσαι και 5 και 6 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Αυτα ειναι ανοησιες μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι λενε ολοι αυτοι, κανεις δε θελει τη λιστα συγγραματων (aka ενα μονο συγγραμα) περα απο τη ΔΑΠ που το προτεινε εξαλλου. Ωρες ωρες αναρωτιεμαι αν εχεις μιλησει ποτε μαζι τους για να μαθεις τις αποψεις τους.

Ελα τωρα δικαιολογιες.

Όταν δεν γνωρίζουμε την ισχύουσα κατάσταση κάπου αλλού δεν μιλάμε ούτε υποδεικνύουμε. Λογικό όταν δεν έχουμε επιχειρήματα, να λέμε ότι άλλος λέει δικαιολογίες...:fss: Είναι μέσα στα πλαίσια, του δημοκρατικού διαλόγου σε ένα φόρουμ, να έχουν όλοι μια ομοιόμορφη άποψη με αυτούς που ισχυρίζονται με μη αποδεικτέα επί του πρακτέως επιχειρήματα, ότι έχουν δίκιο και ότι κατέχουν το δημοκρατικό αλάθητο. :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αν γίνουν οι συνελεύσεις ανθρώπινες και όχι ένα καπνιστήριο στο οποίο αναμασώνται τα ίδια πράγματα επί 15 συνελεύσεις, καθυστερεί πάντα τουλάχιστον 2 ώρες να ξεκινήσει η διαδικασία και μια απόφαση κάνει 5 ώρες να βγει, πιστεύω ότι θα συμμετέχει περισσότερος κόσμος.

+1

Το οτι αποφασίζει μια ομάδα, σημαίνει πως το υπόλοιπο σύνολο δεν ενδιαφέρεται. Αν ενδιαφερόταν, θα συμμετείχε, θα προσπαθούσε να αλλάξει την κατάσταση, θα εκανε κάτι ! Δε μπορώ να δεχτώ οτι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και δεν κάνει τίποτα. Είναι άξιος της μοίρας του τότε.

Για το αν το πανεπιστήμιο είναι χώρος ελεγχόμενος, όταν απαρτίζεται από σωστά άτομα, αυτό δε μπορεί να συμβεί. Επομένως η κάθε περίπτωση ΑΕΙ είναι διαφορετική.

Το διαδίκτυο δυστυχώς ελέγχεται. Εκτός αν αγνοείς το οτι η Blogspot, προσκείμενη στη google έχει αρχίσει να κλέινει blogs.

Μην μας τρελάνεις τώρα... Το πανεπιστήμιο είναι χώρος πιο ελεύθερος από το Internet? Λίγο αδύνατο κιόλας, αφού το πανεπιστήμιο είναι χώρος με διαστάσεις...
Καλά, δεν επιμένω, γιατί δεν μπορείς να αντιληφθείς τις δραματικές διαφορές που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ελα τωρα δικαιολογιες. Σε μας οποτε ζηταμε να σταματησουν το καπνισμα το κανουν και στο χερι τους ειναι αν ερθει ο κοσμος να ξεκινησουν πιο γρηγορα οι διαδικασιες εμεις συνηθως αργουμε να ξεκινησουμε γιατι δεν εχουμε κοσμο. Ιν φακτ δεν εχουμε καταφερει να βγαλουμε συνελευση με απαρτια περα απο μια φορα, ολες τις αλλες κανουμε συζητηση και ανοικτο ΔΣ. Αν ενδιαφεροταν ο κοσμος θα ερχοταν, ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες. Αν καταλαβαινεις γιατι πρεπει να γινει συνελευση και να βγει αποφαση καθεσαι και 5 και 6 ωρες.
Σε μας δεν το κάνουν. Εγώ έχω πλέον τη σοβαρή υποψία ότι καθυστερούν επίτηδες και να ξεκινήσουν και να τελειώσουν για να μείνουν μόνο οι σκληροπυρηνικοί που αντέχουν και δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν, και να αποφασίζουν μεταξύ τους ουσιαστικά. Κλίκα είναι τελείως, αν δεν ανήκεις σε κάποια παράταξη δε σε ακούει κανείς. Κι αν ανήκεις, σε ακούνε μόνο οι δικοί σου, οι υπόλοιποι σε γράφουν και τελικά ψηφίζουν αυτό που θα ψήφιζαν εξ'αρχής. Διάλογος δε γίνεται, διαδοχικοί μονόλογοι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Σε μας δεν το κάνουν. Εγώ έχω πλέον τη σοβαρή υποψία ότι καθυστερούν επίτηδες και να ξεκινήσουν και να τελειώσουν για να μείνουν μόνο οι σκληροπυρηνικοί που αντέχουν και δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν, και να αποφασίζουν μεταξύ τους ουσιαστικά. Κλίκα είναι τελείως, αν δεν ανήκεις σε κάποια παράταξη δε σε ακούει κανείς. Κι αν ανήκεις, σε ακούνε μόνο οι δικοί σου, οι υπόλοιποι σε γράφουν και τελικά ψηφίζουν αυτό που θα ψήφιζαν εξ'αρχής. Διάλογος δε γίνεται, διαδοχικοί μονόλογοι είναι.

...πέστα χρυσόστομε..:P :no1::no1::no1::no1: :iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Όταν δεν γνωρίζουμε την ισχύουσα κατάσταση κάπου αλλού δεν μιλάμε ούτε υποδεικνύουμε. Λογικό όταν δεν έχουμε επιχειρήματα, να λέμε ότι άλλος λέει δικαιολογίες...:fss: Είναι μέσα στα πλαίσια, του δημοκρατικού διαλόγου σε ένα φόρουμ, να έχουν όλοι μια ομοιόμορφη άποψη με αυτούς που ισχυρίζονται με μη αποδεικτέα επί του πρακτέως επιχειρήματα, ότι έχουν δίκιο και ότι κατέχουν το δημοκρατικό αλάθητο. :fss:


Καταρχην δεν εχεις κανενα λογο να κοψεις το ποστ μου για να πεις αυτο που σε συμφερει, επιχειρηματα εχω και ηταν μετα την τελεια αλλα δεν το εκανες κουοτ επιτηδες και λες οτιναναι.


Αλεξη αν εχετε απαρτια απο την αρχη και δεν ξεκινανε τοτε μπορει να το κανουν γι'αυτο, ομως ειναι και στο χερι σας να απαιτησετε να ξεκινησουν. Τι να πω σε μας που ειμαστε ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι και δεν ερχεται κανενας αλλος; Οι πρωτοετεις περα απο αυτους που ασχολουνται ετσι κι αλλιως και ειναι πολυ λιγοι δεν πατανε ποδι ουτε εστω για να μαθουν τι ειναι συνελευση. Αυτο ειναι ανευθυνοτητα και αδιαφορια. Δε γινεται να ενδιαφερονται λιγα ατομα για τους πολλους και εμεις εχουμε πολυ σημαντικα προβληματα με τον οδηγο σπουδων και τον εσωτερικο κανονισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Καταρχην δεν εχεις κανενα λογο να κοψεις το ποστ μου για να πεις αυτο που σε συμφερει, επιχειρηματα εχω και ηταν μετα την τελεια αλλα δεν το εκανες κουοτ επιτηδες και λες οτιναναι.

...τι ωραία που τα λες...:D :no1:με κάνεις και υποκλίνομαι στο συγγραφικό σου ταλέντο! :P :D

Κοπέλα μου, πέντε χρόνια βγάλαμε σπυριά από τις συνελεύσεις-κομματικές παρατάξεις στημένες-μιζέρια, στην σχολή μου. Έρχεσαι να μας παραθέσεις απόψεις όταν είσαι μόλις 2ο έτος; Περίμενε μέχρι να φτάσεις 4ο έτος, θα έχεις αναθεωρήσει πολλά πράγματα. Και εγώ όταν ήμουν μικρό σαν εσένα, τα ίδια έλεγα και χειρότερα...αλλά έφαγα κάποια ξεσυγυρισμένα χαστούκια από την κοινωνία και έστρωσα. Έτσι είναι η ζωή...:fss:

εμεις εχουμε πολυ σημαντικα προβληματα με τον οδηγο σπουδων και τον εσωτερικο κανονισμο.

και εμείς έχουμε προβλήματα όπως ότι κάθε χρόνο πάνε οι παρατάξεις με τσαμπουκαλίδικη δημοκρατική συμπεριφορά (εν αγνοία φοιτητών, αφού τέτοια θέματα που αφορούν τις σπουδές δεν θίγονται ποτέ στις συνελεύσεις) και αφαιρούν μαθήματα από τον οδηγό σπουδών δημιουργώντας σκηνές μπαγκλαντές με τους καθηγητές....

προσωπικά, είμαι τακτικός θαμώνας στις συνελεύσεις εν ατμόσφαιρα καπνού, οχλοβοής και μπόχας...:fss: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αντιδρω και καλα κανω γιατι αυτα που βλεπω εγω 2 χρονια ειναι εκ διαμετρου αντιθετα απο αυτα που περιγραφεις εσυ και οφειλω να πω τις εμπειριες μου για να μην νομιζουν οσοι διαβαζουν αυτα που γραφεις οτι ειναι παντου ετσι. Και στην τελικη καποια πραγματα εξαρταται και απο τι ματι τα βλεπεις και μαλλον τα βλεπουμε διαφορετικα. Εμεις συζηταμε σχεδον αποκλειστικα τετοια ομως συνελευση δε γινεται περα απο ελαχιστες φορες γιατι δεν ερχεται ο κοσμος επειδη δεν ενδιαφερεται. Οταν μαθουν τι αλλαγες πανε να γινουν αφου γινουν (ελπιζω πως οχι βεβαια) θα κατηγορουν τις παραταξεις και το ΔΣ οτι δεν εκανε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Παρατήρηση:
Σε κάθε τόπο υπάρχουν και διαφορετικά "ήθη και έθιμα".
Μήπως δεν το έχετε λάβει αυτό υπ' όψιν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Ναι αντιδρω και καλα κανω γιατι αυτα που βλεπω εγω 2 χρονια ειναι εκ διαμετρου αντιθετα απο αυτα που περιγραφεις εσυ και οφειλω να πω τις εμπειριες μου για να μην νομιζουν οσοι διαβαζουν αυτα που γραφεις οτι ειναι παντου ετσι. Και στην τελικη καποια πραγματα εξαρταται και απο τι ματι τα βλεπεις και μαλλον τα βλεπουμε διαφορετικα. Εμεις συζηταμε σχεδον αποκλειστικα τετοια ομως συνελευση δε γινεται περα απο ελαχιστες φορες γιατι δεν ερχεται ο κοσμος επειδη δεν ενδιαφερεται. Οταν μαθουν τι αλλαγες πανε να γινουν αφου γινουν (ελπιζω πως οχι βεβαια) θα κατηγορουν τις παραταξεις και το ΔΣ οτι δεν εκανε τιποτα.

δηλαδή είμαι από άλλον πλανήτη που θέλω στις συνελεύσεις να συζητιώνται καμιά φορά και θέματα της σχολής μου; ούτε εμείς έχουμε απαρτία...αλλά έχω σιχαθεί να ακούω σε κακέκτυπη έκδοση τους μονολόγους του Ελληνικού κοινοβουλίου για θέματα εκτός σχολής, μέσα σε ένα αμφιθέατρο χωρίς παράθυρα χωρητικότητας 500 ατόμων...:)

σου ανέφερα κάποιες αλλαγές που κάνουν στην σχολή μου, πίσω από την πλάτη των φοιτητών, χωρίς να λαμβάνει γνώση ο φοιτητής...δηλαδή, τι άλλο να κάνουμε, εμείς οι απέξω των κομμάτων; :hmm: να γίνουμε και εμείς κομματικοί παρατρεχάμενοι; :)

δεν κατάλαβα...τι έχει το μάτι μας; μια χαρά τα βλέπω...όπως ο κάθε φυσιολογικός φοιτητής που έχει θέσει κάποιους προσωπικούς στόχους στην ζωή του. Μήπως νομίζουμε ότι το Πανεπιστήμιο είναι χώρος αιωνίου αράγματος; Δεν είπα να μην ενδιαφερόμαστε για τα κοινά, να μην είμαστε πολιτικοποιημένοι νέοι...Κομματικοποιημένος το απεχθάνομαι. Δεν γουστάρω τις ταμπέλες κοινωνικού βολέματος σε κάποια μελλοντική καρέκλα. Απλά, ο πολιτικοποιημένος άνθρωπος έχει και στόχους στην ζωή του...δεν κάθεται να λέει λόγια "υπερφύαλα" αφήνοντας τον χρόνο να φεύγει μαζί με τις "ευκαιρίες" που έχει...Μάλλον εκεί διαφωνούμε. Εσένα σου αρέσει να είσαι κομματικοποιημένη. Δικαίωμά σου. Εξάλλου δημοκρατία έχουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δηλαδή είμαι από άλλον πλανήτη που θέλω στις συνελεύσεις να συζητιώνται καμιά φορά και θέματα της σχολής μου; ούτε εμείς έχουμε απαρτία...αλλά έχω σιχαθεί να ακούω σε κακέκτυπη έκδοση τους μονολόγους του Ελληνικού κοινοβουλίου για θέματα εκτός σχολής, μέσα σε ένα αμφιθέατρο χωρίς παράθυρα χωρητικότητας 500 ατόμων...:)

σου ανέφερα κάποιες αλλαγές που κάνουν στην σχολή μου, πίσω από την πλάτη των φοιτητών, χωρίς να λαμβάνει γνώση ο φοιτητής...δηλαδή, τι άλλο να κάνουμε, εμείς οι απέξω των κομμάτων; :hmm: να γίνουμε και εμείς κομματικοί παρατρεχάμενοι; :)

δεν κατάλαβα...τι έχει το μάτι μας; μια χαρά τα βλέπω...όπως ο κάθε φυσιολογικός φοιτητής που έχει θέσει κάποιους προσωπικούς στόχους στην ζωή του. Μήπως νομίζουμε ότι το Πανεπιστήμιο είναι χώρος αιωνίου αράγματος; Δεν είπα να μην ενδιαφερόμαστε για τα κοινά, να μην είμαστε πολιτικοποιημένοι νέοι...Κομματικοποιημένος το απεχθάνομαι. Δεν γουστάρω τις ταμπέλες κοινωνικού βολέματος σε κάποια μελλοντική καρέκλα. Απλά, ο πολιτικοποιημένος άνθρωπος έχει και στόχους στην ζωή του...δεν κάθεται να λέει λόγια "υπερφύαλα" αφήνοντας τον χρόνο να φεύγει μαζί με τις "ευκαιρίες" που έχει...Μάλλον εκεί διαφωνούμε. Εσένα σου αρέσει να είσαι κομματικοποιημένη. Δικαίωμά σου. Εξάλλου δημοκρατία έχουμε..


Κι εγω εξω απο κομματα ειμαι αλλα μιλαω με ατομα και μαθαινω τι γινεται χωρια του οτι παντα υπαρχει στην προκυρηξη της συνελευσης τα θεματα που θα συζητηθουν. Φυσικα και δεν ειπα αυτο που λες στην πρωτη παραγραφο. Αν εισαι ενημερωμενος για τα γεγονοτα της σχολης μπορεις να το θεσεις εσυ θεμα προς συζητηση, δεν απαγορευεται.

Ποτε ειπα οτι ειμαι κομματικοποιημενη και πως ακριβως εβγαλες αυτο το συμπερασμα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Αν εισαι ενημερωμενος για τα γεγονοτα της σχολης μπορεις να το θεσεις εσυ θεμα προς συζητηση, δεν απαγορευεται.

πέρυσι με άλλα παιδιά, κατεβάσαμε ανεξάρτητο πλαίσιο για τα θέματα της σχολής και μας αποκάλεσαν όλες οι παρατάξεις, άντρο της ΔΑΠ αφού φάγαμε ανελέητο γιουχάρισμα με συμπεριφορά που παρέπεμπε σε ίδρυμα σχιζοφρενών...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε αυτα ειναι υπερβολες ενταξει. Εγω ειπα για συζητηση κυριως βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Ε αυτα ειναι υπερβολες ενταξει. Εγω ειπα για συζητηση κυριως βεβαια.

Στα 4 χρόνια μια φορά έγινε συζήτηση, όταν ήρθαν και όλοι οι καθηγητές του Τμήματος στο αμφιθέατρο εν ώρα συνέλευσης...και συζητήσαμε πολιτισμένα για τα ακαδημαϊκά-κοινωνικά θέματα του Τμήματος. Αυτό ήταν πράγματι ωραίο...όμως οι παρατάξεις δεν έβγαλαν "κομματικό" λόγο. Τις υπόλοιπες φορές γίνεται της μουρλής...εν απουσία των καθηγητών.

Όσο για το περιστατικό που περιγράφω στο προηγούμενο post μου είναι όντως αληθινό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hermes43009

Νεοφερμένος

Ο Ερμής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
+1



Μην μας τρελάνεις τώρα... Το πανεπιστήμιο είναι χώρος πιο ελεύθερος από το Internet? Λίγο αδύνατο κιόλας, αφού το πανεπιστήμιο είναι χώρος με διαστάσεις...
Καλά, δεν επιμένω, γιατί δεν μπορείς να αντιληφθείς τις δραματικές διαφορές που έχουν.

Αχ τι δύσμοιρος που είμαι...Δύσμοιροι ήταν και οι δημοσιογράφοι της Ελευθεροτυπίας που τους κλείσαν τα ιστολόγια, "για προσωρινό (βλέπε μόνιμο) έλεγχο δεδομένων και περιεχομένου"...Ζήτω η Google!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Συμφωνω για αυτα περι συνελευσεων(μαλλον εχουμε βγει λιγο οφφ),οτι ειναι αντρο καπνου, γινονται μονολογοι κτλ κτλ, αλλα εμ παραπονιεσαι οτι δεν ειναι ανθρωπινες οι συνελευσεις, εμ απεχεις και δεν ασκεις το δικαιωμα σου να προσπαθησεις να τις αλλαξεις,νεοελληνα φοιτητη:P.
(δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα,αλλα γενικα, καθως το φαινομενο που αναφερω ειναι συνηθες.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Πρεπει και αυτο να εντασσεται στην ελευθερη διακινηση Φαπων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top