[Ειδικό Μάθημα] Γαλλικά

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Kαλά αποτελέσματα σε όλους!! Εύχομαι να περάσετε εκεί που θέλετε όλοι, αλλά για τη γαλλική να ξέρετε ότι αν το επίπεδο σας δεν είναι πολύ υψηλό, θα χρειαστείτε διάβασμα... Για αυτό μην την παίρνετε αψήφιστα τη σχολή λογω χαμηλής βάσης...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σχόλια/παρατηρήσεις για της σημερινή εξέταξη των πανελλαδικών γίνονται σε αυτό το thread:
[29/06/2010] Γαλλικά Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Γεια σου Αγγελικη!!
Μην εχεις αγχος για το β2... γενικα το αγχος μονο κακο κανει!! Αμα δεν το παρεις-λεμε τωρα-, ξαναδινεις... αλλα αφου σαρεσουν τα γαλλικα μη μασας! εντυπωσεις απτο σημερινο μαθημα... ενταξει εμενα μου φανηκαν νορμαλ τα θεματα!! μπορεις να τους ριξεις και μια ματια εδω https://www.ypepth.gr/docs/them_franc_eid_c_eid_no_1006.pdf

καλα αποτελέσματα....λοιπον εριξα μια ματια στα θεματα ενταξει δεν ειναι ουτε πολυ ευκολα ουτε πολυ δυσκολα....ευκολη μου φανηκε η ασκηση β1κβ2 και η εκθεση δεν ειναι πολυ δυσκολη....το κειμενο ουτε αυτο ειναι δυσκολο...οι ερωτησεις ομως ειναι καπως πιο δυσκολες!!!:hypno::thumbup::book::studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
πως τα πηγε η ομαδα??????? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Και εγώ που είδα τα θέματα δεν μου φάνηκαν 'τρομερά'..Ειδικά αυτή η άσκηση με το κείμενο και τις μπερδεμένες προτάσεις γελοία..οι απαντήσεις είναι B-21, C-23, D-20, E-22, F-24 έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Eκεί που ήταν εντελώς γελοία τα θέματα ήταν στα γερμανικά. Και ένας με Α2 θα είχε 100/100. Μήπως το κάνουν σκόπιμα για να δείχνουν ότι έχουν υψηλές βάσεις; :P




Υ.Γ Και αυτή την γαλλική νοοτροπία της αυστηρής βαθμολόγησης δεν την καταλαβαίνω. Ελλάδα είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σκεφτομαι να δωσω στις πανελλαδικες γαλλικα!κατα 99% θα δωσω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadia_koutsouni

Νεοφερμένος

Η Nadia_koutsouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σκεφτομαι να δωσω στις πανελλαδικες γαλλικα!κατα 99% θα δωσω!!!!
και εγω το σκεφτομαι να δωσω γαλλικα αλλα εχω μονο Β2 και δεν ξερω κατα ποσο θα καταφερω να ανταπεξερθω στις αναγκες της σχολης αν μπω εκει !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
και εγω το σκεφτομαι να δωσω γαλλικα αλλα εχω μονο Β2 και δεν ξερω κατα ποσο θα καταφερω να ανταπεξερθω στις αναγκες της σχολης αν μπω εκει !:/:
κοιταξε αμα διαβαζουμε γινεται!!!!!!αρκει να εχουμε β2 επιπεδο και οταν μπουμε εκει να μην εχουμε πολλα γελοια κενα στα βασικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ειναι κανενας για ειδικο μαθημα φετος? εμενα με εβαλαν στο χαιδαρι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ειναι κανενας για ειδικο μαθημα φετος? εμενα με εβαλαν στο χαιδαρι:mad:
Eγώ, στην Θεσ/νίκη!!! αλλά δεν ξέρω αν θα πάω...ακόμα το σκεφτομαι!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ποτε ειναι η ημερομηνια των εξετασεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
^ 17/6


ειναι κανενας για ειδικο μαθημα φετος? εμενα με εβαλαν στο χαιδαρι:mad:

Εγώ κάπου στα Άνω Πατήσια(!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
17/6 παρασκευή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Καλη επιτυχια και κουραγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Παιδιά έγραψε κανείς από εδω;; :worry: πως σας φάνηκαν;;
Εγώ τελικά δεν πήγα... το μετάνιωσα!! τώρα αν έκανα βλακεία δεν ξέρω θα δείξει............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
αν και εδωσα περσι, μου φανηκαν πολυ ευκολα που τους εριξα μια ματια... του κειμενου πρεπει να ειναι A,C,B,B,C,A / οι λεξεις théâtral, photografique, traditionnel, culturel, sportif / τα ρηματα a ouvert, a été créée, était, puissent, souhaiterant / και 20b, 21d, 22a, 23e, 24c.

ME KΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
αν και εδωσα περσι, μου φανηκαν πολυ ευκολα που τους εριξα μια ματια... του κειμενου πρεπει να ειναι A,C,B,B,C,A / οι λεξεις théâtral, photografique, traditionnel, culturel, sportif / τα ρηματα a ouvert, a été créée, était, puissent, souhaiterant / και 20b, 21d, 22a, 23e, 24c.

ME KΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ.

νομίζω πως όχι theatral αλλά musical (μιλάει για μουσικό γκρουπ), όχι a ete creee αλλά απλώς est creee (αν και εναλλακτικά μπορεί να ισχύει και το πρώτο εξίσου) και τέλος όχι souhaiterant (δεν υπάρχει κάτι τέτοιο) αλλά souhaitants με s γιατί είναι πληθυντικός. Στα υπόλοιπα συμφωνώ... Κανείς άλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
νομίζω πως όχι theatral αλλά musical (μιλάει για μουσικό γκρουπ), όχι a ete creee αλλά απλώς est creee (αν και εναλλακτικά μπορεί να ισχύει και το πρώτο εξίσου) και τέλος όχι souhaiterant (δεν υπάρχει κάτι τέτοιο) αλλά souhaitants με s γιατί είναι πληθυντικός. Στα υπόλοιπα συμφωνώ... Κανείς άλλος?
συμφωνω απολυτως, monsieur! απλα τα κανα σε 5 λεπτα με το ματι και μου ξεφυγαν... ειδικα το souhaitants εχεις τρελο δικιο, ντροπη μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
που θα μπορουσα να κοιταξω τα θεματα που επεσαν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top