[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδια ,μηπως μπορειτε να μου πρτεινετε ενα καλο βιβλιο που να εχει practice tests ,grammar,vocabulary κλπ...?
εχω ακουσει οτι το βιβλιο ''αγγλικη φιλολογια'' ειναι καλο ...τι λετε? :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Αναφέρεσαι γενικά για practice tests πτυχίων ή για το ειδικό μάθημα των αγγλικών;
Αν αναφέρεσαι για practice tests πανελλαδικών εμείς με μία άλλη κοπέλα που δίναμε μόνο αγγλικά :P νομίζω δουλεύαμε ένα βιβλίο Super Course λέγονταν. Έχει πάρα πολλά τεστ για εξάσκηση (γύρω στα 15 αν θυμάμαι καλά), κάποια βασική γραμματική στην οποία εξετάζεσαι με ασκήσεις για εμπέδωση της ύλης και δεν θυμάμαι τώρα αν έχει ξεχωριστή ενότητα για λεξιλόγιο. Εγώ πάντως μέσα από τα κείμενα και τις ασκήσεις, υπογράμμιζα τις λέξεις που δεν ήξερα και τις έψαχνα μετά σε λεξικό. Και με βοήθησε πολύ να σου πω την αλήθεια. Έμαθα αρκετό καινούργιο λεξιλόγιο με αυτό τον τρόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Nαι για το ειδικο μα8ημα ( οπως ειναι και ο τιτλος του 8εματος:P ) Ευχαριστωωω πολυ...να σαι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά ξεκινήσατε προετοιμασία; Πότε; Σκέφτομαι και εγώ να δώσω.
Πόσες ώρες κάνετε μάθημα την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγώ έκανα μαθήματα στις διακοπές του Πάσχα και 10 μέρες σχεδόν μετά τις Παννελήνιες, περίπου καθημερινά...ανάλογα με το επίπεδο των αγγλικών σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλημερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω για τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα... Το εχει δωσει καποιος, ή προετοιμαζεται να το δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλημερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω για τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα... Το εχει δωσει καποιος, ή προετοιμαζεται να το δωσει?

Εγώ θα δώσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Καλημερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω για τα αγγλικα ως ειδικο μαθημα... Το εχει δωσει καποιος, ή προετοιμαζεται να το δωσει?
Και εγώ θα δώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicky....!!!!!!!

Νεοφερμένος

Η nicky....!!!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
και εγω θα δωσω!εχετε αρχισει την προετοιμασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

nicky....!!!!!!!

Νεοφερμένος

Η nicky....!!!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
και τι ακριβως προετοιμασια κανεις?:) μαθημα ή μονη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

vaslaras17

Νεοφερμένος

Ο vaslaras17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
θα δώσω αγγλικά k δεν ξέρω τι να διαβάσω και πως...έχω κάνει τα θέματα που έπεσαν mon..πείτε m τι να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
υπαρχει κανενα βιβλιο που να περιεχει θεματα πανελληνιων αγγλικων;;; δηλαδη τον τροπο εξετασης κ αλλα θεματα απο προηγουμενες χρονιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
υπαρχει κανενα βιβλιο που να περιεχει θεματα πανελληνιων αγγλικων;;; δηλαδη τον τροπο εξετασης κ αλλα θεματα απο προηγουμενες χρονιες...
Εμείς με μία άλλη κοπέλα που δίναμε ειδικό μάθημα τα αγγλικά πέρσι από το σχολείο μου, δουλέυαμε το Super Course. Πάρα πολύ καλό βιβλίο. Έχει γύρω στα 15 τεστ όπως ακριβώς είναι στις πανελλήνιες (με θέματα δικά τους, αλλά και θέματα παρελθόντων ετών), έχει στην αρχή κάποιες οδηγίες ως προς τον τρόπο εξέτασης, κάνει επανάληψη σε γραμματική που εξετάζεται (π.χ. clauses, inversion, linking words κλπ.) με πολλές ασκήσεις, λεξιλόγιο, εκθέσεις (λυμένες και άλυτες) κλπ. κλπ.

Αν θες μπορείς να το δεις εδώ, στο οποίο δίνει μερικές σελίδες σαν sample (www.supercourse.gr)
Πας books > πανελλήνιες εξετάσεις, αγγλική φιλολογία > download samples :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Αν δώσω αγγλικά και γραψω καλά,μου δίνει τίποτα παραπάνω σε μόρια για σχολές που δεν χρειάζονται τα αγγλικά;;


ή δίνει μόρια μόνο σε σχολές που το χρειάζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Διακατέχω ενα πολυ ανωτερο επιπεδο στα αγγλικα , και δεν εκανα καθολου προετοιμασια ολη την χρονια. Καποιος που εκανε , ας μου διευκρινισει παρακαλω αυτο : Στην εκθεση , κατω απο το θεμα εχει 3 ζητουμενα . Κανω 1 παραγραφο για το καθενα , ή μπορω να κανω και συνθεση ; Πως το κανω γενικως ; Ευχαριστω πολυ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Αν δώσω αγγλικά και γραψω καλά,μου δίνει τίποτα παραπάνω σε μόρια για σχολές που δεν χρειάζονται τα αγγλικά;;


ή δίνει μόρια μόνο σε σχολές που το χρειάζονται;
Δίνει μόρια μόνο σε σχολές που το χρειάζονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Να πάω; Να μην πάω; Δίλημμα γιατί τα έχω αφήσει από τη Γ' γυμνασίου αν και Proficiency. Τι επίπεδο είναι στις εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Να πάω; Να μην πάω; Δίλημμα γιατί τα έχω αφήσει από τη Γ' γυμνασίου αν και Proficiency. Τι επίπεδο είναι στις εξετάσεις;

Αdvance περίπου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top