[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
:(:( συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ποτε γράφουμα αγγλικά ρε παιδιά; και που γράφουμε; στα σχολεία μας ή αλλού;

τα αγγλικά είναι ειδικό μάθημα Χ2 ή Χ1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lio21268

Νεοφερμένος

Ο lio21268 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τα αγγλικά είναι ειδικό μάθημα Χ2 ή Χ1?


ανάλογα ποιο τμήμα/Σχολή σε ενδιαφέρει. Σε άλλες περιπτώσεις είναι Χ2 και σε άλλες Χ1. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εαν έχεις επιλέξει ξενόγλωσσες φιλοσοφίες τότε είναι χ2
Εάν έχεις επιλέξει ΜΜΕ τότε είναι χ1
Αυτά ξέρω μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Παιδιά,εχω πάρει Proficiency Cambridge ,πριν 2 χρόνια.Λέτε να κάνω κανα μάθημα Αγγλικών ή δεν χρειάζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lio21268

Νεοφερμένος

Ο lio21268 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά,εχω πάρει Proficiency Cambridge ,πριν 2 χρόνια.Λέτε να κάνω κανα μάθημα Αγγλικών ή δεν χρειάζεται;

Να κάνεις. Και εγώ είχα πάρει Proficiency πριν 1 χρόνο και έκανα 5-6 μαθήματα που με βοήθησαν πολύ, ειδικά στη μετάφραση. Τελικά έγραψα 19. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα κάνει και πάλι 19 έγραψα... Βασικά ότι αισθάνεσαι, δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα αν έχεις προφ... Και ο από πάνω που βλέπω, -δεν το λέω κακοπροαίρετα- αλλά 5-6 μαθήματα δεν το λες και ότι έκανες αγγλικά...:P
Οπότε πάνω κάτω στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγουμε, δες απλά πως είναι η δομή να χεις μια ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lio21268

Νεοφερμένος

Ο lio21268 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα κάνει και πάλι 19 έγραψα... Βασικά ότι αισθάνεσαι, δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα αν έχεις προφ... Και ο από πάνω που βλέπω, -δεν το λέω κακοπροαίρετα- αλλά 5-6 μαθήματα δεν το λες και ότι έκανες αγγλικά...:P
Οπότε πάνω κάτω στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγουμε, δες απλά πως είναι η δομή να χεις μια ιδέα.

Ναι, έχεις δίκιο! ;)

Απλώς , επειδή ο φίλος μας ρώτησε αν είναι να κάνει κανά μάθημα Αγγλικών, εγώ του πρότεινα να κάνει μερικά, για να δει όπως είπες και εσύ τη δομή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εαν έχεις επιλέξει ξενόγλωσσες φιλοσοφίες τότε είναι χ2
Εάν έχεις επιλέξει ΜΜΕ τότε είναι χ1
Αυτά ξέρω μόνο!
Nαυτιλιακών σπουδών φαντάζομαι χ1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ε ναι, μόνο οι ξενόγλωσσες φιλολογίες και το Μεταφραστικό στην Κέρκυρα έχουν χ2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
οποιος ενδιαφερεται για το μεταφραστικο η βαση ειναι 19.194 θα πρεπει υποχρεωτικα να δωσετε 2 γλωσσες, οπου και οι δυο εχουν συντελεστη χ2. προσθετετε τα 2 ειδικα μαθηματα και τα διαιρειτε δια του 2. καλη επιτυχια σε οποιον την θελει! αξιζει τον κοπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Aν και μου αρέσει παααααρα πολύ σαν σχολή και ήθελα πολύ να πάω, παρόλαυτα και χωρίς να γίνομαι κακιά πολυ φοβάμαι ότι για την Ελλάδα είναι δύσκολα τα πράγματα και δεν ξέρω αν τελικά αξίζει όντως τον κόπο. Ξέρω ήδη 3 άτομα που ήρθαν απ την Κέρκυρα στο Αγγλικό Αθηνας με το 10% πέρυσι γιατί η σχολή τους φαινόταν εξαιρετικά δύσκολη και γιατί δεν διορίζονται καν στο δημόσιο. Το αντικείμενο της, ωστόσο, είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον και για το εξωτερικό τουλάχιστον, πιστεύω ότι είναι πολύ δυνατή σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Aν και μου αρέσει παααααρα πολύ σαν σχολή και ήθελα πολύ να πάω, παρόλαυτα και χωρίς να γίνομαι κακιά πολυ φοβάμαι ότι για την Ελλάδα είναι δύσκολα τα πράγματα και δεν ξέρω αν τελικά αξίζει όντως τον κόπο. Ξέρω ήδη 3 άτομα που ήρθαν απ την Κέρκυρα στο Αγγλικό Αθηνας με το 10% πέρυσι γιατί η σχολή τους φαινόταν εξαιρετικά δύσκολη και γιατί δεν διορίζονται καν στο δημόσιο. Το αντικείμενο της, ωστόσο, είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον και για το εξωτερικό τουλάχιστον, πιστεύω ότι είναι πολύ δυνατή σχολή.
κοιταξε ειναι οντως αρκετα δυσκολη και εχει παρα πολλα μαθηματα και παααρααα πολλες ωρες, αν και δεν πιστευω οτι ειναι τοσο τραγικο...θα δειξει βεβαια αλλα εξαρταται απο το επιπεδο γνωσης στις ξενες γλωσσες και απο το ποσο το θελεις και φυσικα αν παρακολουθεις τα μαθηματα γιατι στην εξεταστικη θα σου φανουν παλουκια...ατη κυριολεξια! παντως εμενα προσωπικα με κραταει σε συνεχες ενδιαφερον γιατι εκτος απο μαθηματα μεταφρασης κανουμε και οικονομικα, πολιτικη επιστημη κτλ. και αλλες ξενες γλωσσεςπου ειναι ο,τι καλυτερο, πιστευω. η αληθεια ειναι οτι φυσικα πρεπει να το εχεις και λιγο το ταλεντο και φυσικα να εημερωνεσαι συνεχως για οτιδηποτε συμβαινει γυρω σου.
επιπλεον το οτι δεν εχεις προσβαση στο δημοσιο δεν σε κραταει μακρυα απο μεγαλες ευκαιριες. μπορει να μην εχεις αυτη τη δυνατοτητα ομως οι διεξοδοι ειναι παρα πολλοι! μονο αν σου αρεσει πραγματικα και το κυνηγησεις θα πετυχεις και φυσικα αν εχεις υπομονη, επιμονη και...κουραγιο! θελω τοσα πολλα να πω για αυτη τη σχολη αλλα δεν εχω χρονο γιατι...διαβαζω!:)
ρωτηστε με ομως!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Οι βασεις των σχολων που εχουν ειδικα μαθηματα εξαρτωνται απο τισ επιδωσεις των μαθητων σε αυτα ή και αυτες διαμορφωνονται απο τα μαθηματα βαρυτητας των πεδιων που ειναι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Οι βασεις των σχολων που εχουν ειδικα μαθηματα εξαρτωνται απο τισ επιδωσεις των μαθητων σε αυτα ή και αυτες διαμορφωνονται απο τα μαθηματα βαρυτητας των πεδιων που ειναι????

Tι εννοεις με το πρωτο;
Κανονικα βγαινουν οι βασεις οπως και η βαση καθε σχολης, απλα το ειδικο μαθημα σου δινει bonus εως και 2,000 μορια!

Να κάνεις. Και εγώ είχα πάρει Proficiency πριν 1 χρόνο και έκανα 5-6 μαθήματα που με βοήθησαν πολύ, ειδικά στη μετάφραση. Τελικά έγραψα 19. :)

Φέτος πλέον δεν έχει μετάφραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δυστυχως δεν εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Δεν εννοω αυτο!!! Εννοω οτι αν οι βασεις των σχολων με ειδικο μαθημα εξαρτωνται απο τις επιδοσεις των μαθητων στα ειδικα μαθηματα! π.χ φετος που εβαλαν δυσκολα σε φυσικομαθηματικα θα πεσουν οι αντιστοιχες βασεις! Τα αγγλικα παιζουν ρυθμιστικο ρολο στο ανεβασμα η στην πτωση μιας βασης??? Αυτο εννοω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δεν εννοω αυτο!!! Εννοω οτι αν οι βασεις των σχολων με ειδικο μαθημα εξαρτωνται απο τις επιδοσεις των μαθητων στα ειδικα μαθηματα! π.χ φετος που εβαλαν δυσκολα σε φυσικομαθηματικα θα πεσουν οι αντιστοιχες βασεις! Τα αγγλικα παιζουν ρυθμιστικο ρολο στο ανεβασμα η στην πτωση μιας βασης??? Αυτο εννοω:P

Κανεις δεν εγγυαται οτι επειδη εχουν μπει δυσκολα θεματα σε ενα μαθημα, θα πεσουν και οι αντιστοιχες βασεις στο ταδε πεδιο!

Παιζουν κι αλλα ρολο οπως : Ο αριθμός τον εισακτέων, το πόσους θα προσελκύσει μια συγκεκριμένη σχολή φέτος, η τύχη, το αν γράψανε καλά στο σύνολο των μαθημάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Περισσότερες ερωτήσεις πάνω στο κείμενο !! Multiple choice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top