Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
11 και 4 αντιστοιχα:)
Ευχαριστώ...να σε ρωτήσω και κατι επιπλέον εχει αλλάξει τίποτα απο εκείνα που ίσχυαν πέρυσι όσο αφορά τη διαδικασία των τριτέκνων..; Άκουσα πως θα διαφέρουν μονο 2-3 εκατοντάδες άπό τη γενική σειρά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jilian

Νεοφερμένος

Η jilian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μια απορια!!Τελος Αυγουστου που θα ανακοινωθουν οι βασεις θα βαλουμε τον κωδικο μας στο σχετικο site και θα μας λεει που εχουμε περασει ωραια?εγω που ανηκω σε ειδικη κατηγορια θα μου λεει που εχω περασει συμφωνα και με αυτο ή μονο με βάση τη γενική σειρά και θα πρεπει αλλιως να το μαθω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μια απορια!!Τελος Αυγουστου που θα ανακοινωθουν οι βασεις θα βαλουμε τον κωδικο μας στο σχετικο site και θα μας λεει που εχουμε περασει ωραια?εγω που ανηκω σε ειδικη κατηγορια θα μου λεει που εχω περασει συμφωνα και με αυτο ή μονο με βάση τη γενική σειρά και θα πρεπει αλλιως να το μαθω??

Δεν ξέρω, αλλα φαντάζομαι θα σου λέει το όνομα της σχολής, άρα θα ξέρεις που θα έχεις περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ρε παιδια , θελω να ρωτησω κατι απο περιεργεια.....το κριτηριο των τριτεκνων ισχυει ετσι απλα;δηλαδη δεν θα επρεπε να συνοδευεται με καποιο οικονομικο κριτηριο;π.χ. καποιος που ανηκει σε αυτο το κριτηριο και οι γονεις του βγαζουν 100.000 ευρω το χρονο μπορει να παρει τη θεση καποιου που οι γονεις του βγαζουν 30.000 ευρω το χρονο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
τ κριτηριο τ τριτεκτων ισχυει για συγκεκριμενο αριθμο παιδιων απο καθε νομο νομιζω και παιζει σημαντικο ρολο και τ εισοδημα τ οικογενειασ...επισησ ασ μν ξεχναμε οτι μονο 1 απο 3 παιδια μπορει να λαβει τ προνομιο...δν γινεται ολα τ παιδια τ οικογενειασ να τ χρησιμοποιησουν...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
επισησ ασ μν ξεχναμε οτι μονο 1 απο 3 παιδια μπορει να λαβει τ προνομιο...δν γινεται ολα τ παιδια τ οικογενειασ να τ χρησιμοποιησουν...!!!
Αυτό το πράγμα ισχύει ή δεν ισχύει τέλος πάντων?Έχω ακούσει χιλιάδες διαφορετικές απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ισχυει 1000% για τ τριτεκνουσ μασ τ παν στ σχολειο μασ!! για τ πολυτεκνουσ δ ισχυει...πρεπει να τ φτιαξουν λιγο αυτο τ συστημα ωστε να μν υπαρχουν αδικιεσ τ στυλ περασε αρχιτεκτονικη με 4000 μορια επειδη ηταν πολυτεκνοσ!!! πρεπει να υπαρχει μια ισορροπημενη διαβαθμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ισχύει ότι φέτος θα ευνοηθούν τα κοινωνικά κριτήρια παρά πολύτεκνοι? εννοω πιο χαμηλή βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
ισχύει ότι φέτος θα ευνοηθούν τα κοινωνικά κριτήρια παρά πολύτεκνοι? εννοω πιο χαμηλή βάση.

Ναι, γιατί καταργήθηκε το ανώτατο όριο ηλικίας στους πολύτεκνους και παιδιά με αδέρφια 40 ετών, θεωρούνται πλέον πολύτεκνοι.
Ολοι πήγαν στην κατηγορία των πολυτέκνων, και άφησαν τα κοινωνικά κριτήρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ναι, γιατί καταργήθηκε το ανώτατο όριο ηλικίας στους πολύτεκνους και παιδιά με αδέρφια 40 ετών, θεωρούνται πλέον πολύτεκνοι.
Ολοι πήγαν στην κατηγορία των πολυτέκνων, και άφησαν τα κοινωνικά κριτήρια :)

Πόσους 18χρονους ξέρεις με αδέρφια 40 ετών; Και μάλιστα να μην πιάνουν τη θέση της γενικής σειράς για να κάψουν θέση ειδικής κατηγορίας... Δηλαδή είναι περισσότεροι αυτοί που έχουν 2 αδέρφια από αυτούς που έχουν 1; Συν το ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δίνουν πιο πολλές θέσεις για παιδιά τριτέκνων απ' ότι κοινωνικά κριτήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πόσους 18χρονους ξέρεις με αδέρφια 40 ετών; Δηλαδή είναι περισσότεροι αυτοί που έχουν 2 αδέρφια από αυτούς που έχουν 1; Συν το ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δίνουν πιο πολλές θέσεις για παιδιά τριτέκνων απ' ότι κοινωνικά κριτήρια...

εγω παντως ξερω 18 χρονα ατομα με αδερφια πανω απο 30 που ειναι και παντρεμενα..τι αναγκη εχουν να μπουν αυτοι ειδικη κατηγορια??? μην τρελαθουμε τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ναι, γιατί καταργήθηκε το ανώτατο όριο ηλικίας στους πολύτεκνους και παιδιά με αδέρφια 40 ετών, θεωρούνται πλέον πολύτεκνοι.
Ολοι πήγαν στην κατηγορία των πολυτέκνων, και άφησαν τα κοινωνικά κριτήρια :)
Πέρυσι υπήρχε όριο ηλικίας; Ναι αλλά στους πολύτεκνους δίνουν περισσότερες θέσεις απ' ότι στα κοινωνικά κριτήρια. Και μην ξεχνάμε πως στα κοινωνικά κριτήρια εμπλέκονται πολλές υποκατηγορίες. Ορφανοί, αδέρφια που σπουδάζουν αλλού, τέκνα άγαμης μητέρας, αναπηρίες.

εγω παντως ξερω 18 χρονα ατομα με αδερφια πανω απο 30 που ειναι και παντρεμενα..τι αναγκη εχουν να μπουν αυτοι ειδικη κατηγορια??? μην τρελαθουμε τωρα!

Εγώ έχω αδερφή 31, αδερφό 30 και άλλη μία αδερφή 24. Είμαι όμως ορφανή και από τους δύο γονείς. Δεν δικαιούμαι την ειδική κατηγορία πολυτέκνων; Θα μου πληρώνουν τα έξοδα τα αδέρφια μου άμα σπουδάσω αλλού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Τι να πω παιδιά,εμένα και οι 3 αδερφές μου είναι 30+ με δικές τους οικογένειες...Μόνο ο αδερφός μου είναι 23...Εντάξει,καταλαβαίνω το σκεπτικό που λέτε,ότι δε θεωρείτε πολυτεκνία αυτό...Τα χαρτιά μου για την ειδική κατηγορία τα κατέθεσα τελευταία στιγμή,ακριβώς γιατί θεωρούσα αυτονόητο ότι δεν μπορεί να ανήκω σε ειδική κατηγορία με τόσο μεγάλα αδέρφια...Βέβαια τα οικονομικά κριτήρια που υπήρχαν παλιότερα τα πληρούσα,αλλά παραείναι μεγάλα τα κορίτσια :redface: Εντάξει, ό,τι και να λέμε τώρα, θεωρώ ότι το σύστημα των μετεγγραφών ήταν πολύ καλύτερο,με την προϋπόθεση να λειτουργεί σωστά και να μην μπαίνει ο καθένας με το βύσμα του...Οι ειδικές κατηγορίες δεν είναι και πολύ σωστές για μένα όπως εφαρμόζονται (άσχετα αν σε προσωπικό επίπεδο με βολεύει,δεν αλλάζεΙ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πέρυσι υπήρχε όριο ηλικίας; Ναι αλλά στους πολύτεκνους δίνουν περισσότερες θέσεις απ' ότι στα κοινωνικά κριτήρια. Και μην ξεχνάμε πως στα κοινωνικά κριτήρια εμπλέκονται πολλές υποκατηγορίες. Ορφανοί, αδέρφια που σπουδάζουν αλλού, τέκνα άγαμης μητέρας, αναπηρίες.



Εγώ έχω αδερφή 31, αδερφό 30 και άλλη μία αδερφή 24. Είμαι όμως ορφανή και από τους δύο γονείς. Δεν δικαιούμαι την ειδική κατηγορία πολυτέκνων; Θα μου πληρώνουν τα έξοδα τα αδέρφια μου άμα σπουδάσω αλλού;

μην αρπαζεσαι αμεσως!δεν αναφερθηκα στην δικη σου περιπτωση..εσυ φυσικα και δικαιουσαι να εισαι ειδικη κατηγορια...προσωπικα γνωριζω περιπτωσεις παιδιων που και οι δυο γονεις τους ειναι εν ζωη και εργαζονται αλλα εχουν και αδερφια ανω των 30 που εχουν παντρευτει εχουν κανει τη δικη τους οικογενεια και δουλευουν.κατα τη γνωμη μου δεν ειναι δικαιο αυτα τα ατομα να επωφελουνται απο τις ευνοικες διαταξεις που εχουν ορισθει απο το κρατος για την τριτεκνια εφοσον τα αλλα παιδια εχουν ενηλικιωθει,εχουν φυγει απο το σπιτι και εργαζονται και δεν ειναι υπο την κηδεμονια των γονιων...εμενα ο πατερας μου 2 παιδια εχει αλλα ποτε δεν τον ρωτησε κανενας αν εχει την οικονομικη ανεση να τα σπουδασει!ας γινουμε λιγο ρεαλιστες! ποσοι και ποσοι ειναι αυτοι που ευνοουνται απο τις ειδικες κατηγοριες χωρις πραγματικα να το εχουν αναγκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
μην αρπαζεσαι αμεσως!δεν αναφερθηκα στην δικη σου περιπτωση..εσυ φυσικα και δικαιουσαι να εισαι ειδικη κατηγορια...προσωπικα γνωριζω περιπτωσεις παιδιων που και οι δυο γονεις τους ειναι εν ζωη και εργαζονται αλλα εχουν και αδερφια ανω των 30 που εχουν παντρευτει εχουν κανει τη δικη τους οικογενεια και δουλευουν.κατα τη γνωμη μου δεν ειναι δικαιο αυτα τα ατομα να επωφελουνται απο τις ευνοικες διαταξεις που εχουν ορισθει απο το κρατος για την τριτεκνια εφοσον τα αλλα παιδια εχουν ενηλικιωθει,εχουν φυγει απο το σπιτι και εργαζονται και δεν ειναι υπο την κηδεμονια των γονιων...εμενα ο πατερας μου 2 παιδια εχει αλλα ποτε δεν τον ρωτησε κανενας αν εχει την οικονομικη ανεση να τα σπουδασει!ας γινουμε λιγο ρεαλιστες! ποσοι και ποσοι ειναι αυτοι που ευνοουνται απο τις ειδικες κατηγοριες χωρις πραγματικα να το εχουν αναγκη!

Δεν αρπάζομαι :P Απλά εντάξει σκέψου πως υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική μου. Σπανίζουν βέβαια αλλά είναι υπαρκτές. Ναι ίσως να μην είναι δίκαιο να δικαιούνται την πολυτεκνία για αυτό και καταργείται μετά τα 25. Αλλά πέρυσι όντως υπήρχε ηλικιακό όριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν αρπάζομαι :P Απλά εντάξει σκέψου πως υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική μου. Σπανίζουν βέβαια αλλά είναι υπαρκτές. Ναι ίσως να μην είναι δίκαιο να δικαιούνται την πολυτεκνία για αυτό και καταργείται μετά τα 25. Αλλά πέρυσι όντως υπήρχε ηλικιακό όριο;

περιπτωσεις αναλογες με τις δικες δικαιουνται και με το παραπανω να ανηκουν σε ειδικη κατηγορια...εγω θεωρω πως πρεπει να υπαρχει οριο ηλικιας και παλι..περυσι ηταν μεχρι τα 26 νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
περιπτωσεις αναλογες με τις δικες δικαιουνται και με το παραπανω να ανηκουν σε ειδικη κατηγορια...εγω θεωρω πως πρεπει να υπαρχει οριο ηλικιας και παλι..περυσι ηταν μεχρι τα 26 νομιζω!

Φαντάζομαι λοιπόν πως αφού καταργήθηκε το ηλικιακό όριο φέτος και μειώθηκαν οι θέσεις στους πολύτεκνος ότι οι βάσεις στις ειδικές κατηγορίες θα παραμείνουν σταθερές, ίσως και να αυξηθούν.


ΥΓ. Εγώ αυτό που δε βρίσκω ΚΑΘΟΛΟΥ δίκαιο είναι το γεγονός πως οι ορφανοί εντάσσονται στα κοινωνικά κριτήρια με άλλες 23242 περιπτώσεις. Έπρεπε να είναι ξεχωριστή κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Κι εγώ έχω αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη και είμαι στην αντίστοιχη ειδική κατηγορία. Μάλλον θα χάσω την πόλη για 250 μόρια απο την γενική σειρά (ελπίζω να με βοηθήσει η ειδική κατηγορία) και θα πάω σε άλλη πόλη που είναι πάρα πολύ πιο μακρυά! Δηλαδή σύμφωνα με αυτές τις ρυθμίσεις οι γονείς μου πρέπει να συντηρούν το νοικοκυριό τους, το νοικοκυριό του αδερφιού μου, το νοικοκυριό που αν περάσω σε άλλη πόλη θα ανοίξουν για εμένα, και να βοηθουν τους γονείς τους, που οι γονείς του πατέρα μου έχουν πολύ σοβαρές παθήσεις.. Ούτε αυτό το βρίσκω εγώ δίκαιο.. Καλύτερα οι μεταγγραφές..

-εξάλλου δεν θεωρώ πως φταίμε εμείς οι μαθητές αν οι καθηγητές έχουν τρελές αποκλίσεις μεταξύ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis1994

Νεοφερμένος

Ο vassilis1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καταρχασ να σε ρωτησω πως καθοριζουν καθε χρονο ποιοι απο τ τριτεκνουσ θα μπουν??εσυ εισαι πολυ κοντα και στο κατω κατω δεν νομιζω οτι θα ανεβουν οσο λενε πια...σιγα μν ανεβουν στ 1 πεδιο 300 + μορια καθε σχολη θα μασ τρελανουν?σιαγα τ αριστουχουσ πια φετοσ π ξεχυλησαν!!οπωσ ειπεσ φετοσ θελουν πιο πολλουσ εισακτεουσ κ σ συνδυασμο μ τ μειωμενο αριθμο τ θεωρητικησ φετοσ σημαινει οτι δν θα υπαρξει μεγαλυτερη αυξηση απο 300 μορια σ καθε σχολη!!
κ ειδικα εσυ π εισαι τοσο κοντα στ βαση τ φπψ σ συνδυασμο μ τ προνομιο τ τριτεκνιασ θεωρω οτι θα ηταν λογικο να μπεισ!!!ειναι απο τ καλυτερεσ σχολεσ αλλα σ περιπτωση π δν μπεισ π τ θεωρω λιγο απιθανο εχεισ δηλωσει φπψ ιωαννινων?παρομοια ειναι με τ αθηνασ και καλυτερη απο τ κτ αλλεσ φιλολογιεσ!

καθε τμημα καθοριζει καποιες επιπλεον θεσεις για τους τριτεκνους (αυτους δηλαδη που δεν παιρνουν απο την γενικη σειρα ) για παραδειγμα το φπψ φετος θα παρει 18 δηλαδη τους 18 πρωτους τριτεκνους που ομως δεν εχουν περασει απο την γενικη σειρα ...δεν θελω γιαννενα ασε που δεν μου αρεσει να παω ειναι και πολυ μακρια .... μενω ηρακλειο ...και θελω αθηνα και για οικονομικουλογους στπιτι και τετοια ....αλλιως εχω περασει φιλολογια ρεθυμνο τι λες να παω ???η να ξαναδωσω .....ενταξει βεβαια εχω πολλες πιθανοτητες να περασω φπψ αθηνα απο την τριτεκνια ετσι οπως τα εχω υπολογισει αλλα δεν μπορω να πω και οτι ειναι σιγουρα τα πραγματα ...βεβαια πως να το πω ...θα δειξει ...:hmm::worry::whistle::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salalala

Νεοφερμένος

Η παναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Διοικηση Πανεπ. Πατρας, για Κοινωνικα κριτηρια, πόσο παίζει να πάει ?

ισχύει ότι φέτος θα ευνοηθούν τα κοινωνικά κριτήρια παρά πολύτεκνοι? εννοω πιο χαμηλή βάση.

δεν νομίζω πως τα κοινωνικα κριτηρια φέτος θα ευνοηθουν για τον απλουστοτατο λόγο ότι φέτος μπορει να αυξηθηκαν οι πολύτεκνοι αλλά πάλι έχουν τις περισσοτερες θέσεις. Εξάλλου στα κοινωνικά κριτήρια υπάρχουν πολλές υποκατηγορίες. Προσωπική μου αποψη τα κοιν. κριτήρια θα κυμανθούν γύρω στα 100 με 200 μόρια κάτω. ενώ οι πολύτεκνοι σε ορισμένες σχολ΄ς μπορει και 1000 μορια (όχι φυσικα στις υψηλόβαθμες).Ας χαλαρώσουμε όμως ρε παιδια σε περιπου ένα μήνα θα ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top