Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
κατι αλλο... αυτος ο νομος πλαισιο του μπαμπινιωτη που περασε φετος ισχυει απο του χρονου ετσι δεν ειναι...????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Το σκέφτηκα και αυτό που λες, αλλά επίσης σκέφτηκα το λόγο δημιουργίας των εδικών κατηγοριών ο οποίος υπάρχει για να διευκολυνθούν άτομα που έχουν κάποιου είδους πρόβλημα "σοβαρότερο" της γενικής σειράς. Αν αυτό είναι τα χρήματα πχ, ο πολύτεκνος μπορεί να μην έχει λεφτά για φροντιστήρια λόγω των πολλών στομάτων στο σπίτι του και κατά συνέπεια να γράψει λίγα. Με αυτή τη λογική πάντα οι ειδικές κατηγορίες θα έγραφαν λιγότερα της γενικής σειράς.

Και αν υπάρχουν πολύτεκνοι που είναι ικανοί να πιάσουν τη βάση της γενικής σειράς για ποιο λόγο να πάνε με τη βάση της ειδικής κατηγορίας; Ίσα ίσα που το να περάσουν ως γενική σειρά αποτελεί "έπαινο". Γιατί να κάψει τη θέση ενός άλλου πολυτέκνου που στάθηκε άτυχος και δεν κατάφερε να μπει ως γενική σειρά;

Υ.Γ: όσον αφορά την αδικία που έθιξες, πιστεύω ότι υπήρχε μόνο στη μοριοδότηση "αθλητών". Αν κάποιος έχει ταλέντο κάπου, φρόντισε να του εξασφαλίσεις τα μέσα για να το αναπτύξει. Μην τον αποπροσανατολίζεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Σε ποιον αναφέρεσαι;
σε αυτον που ανακοινωσε το μαρτη.. ακυρο το βρηκα νομιζω...https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4706854
εδω αναφερεται στους πρυτανεις αλλα ο νομος περιεχει και τις ειδικες κατηγοριες και τις μεταγραφες...
https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4706854
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
να κάνω μία ερώτηση.? δεν ξέρω αν την έχει κάνει κανένας άλλος... είμαι σε ειδική κατηγορία των πολύτεκνων και μένω Αθήνα.. Μπαίνω σε ειδική κατηγορία μόνο για τις σχολές της Αθήνας για όλη την Ελλάδα????? Για να το κάνω και πιο συγκεκριμένο. Έπιασα 17800 μόρια στο 3ο πεδίο... με τα περσινά δεδομένα περνάω άνετα ιατρική Αθήνας λόγω πολυτεκνίας.. Αν γίνει όμως καμιά στραβή και η βάση για τους πολυτεκνους πάει παραπάνω από τα δικά μου μόρια και έχω δηλώσει 2η ιατρική στα Ιωάννινα και εκεί έστω ότι περνάω με τις βάσεις της ειδικής κατηγορίας. Στην ιατρική των Ιωαννίνων θα έχω το δικαίωμα να είμαι να είμαι σε ειδική κατηγορία ή όχι λογω του ότι μένω Αθήνα;;;;; Ρωτάω επειδή ακούω διάφορα και θέλω να σιγουρευτώ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
να κάνω μία ερώτηση.? δεν ξέρω αν την έχει κάνει κανένας άλλος... είμαι σε ειδική κατηγορία των πολύτεκνων και μένω Αθήνα.. Μπαίνω σε ειδική κατηγορία μόνο για τις σχολές της Αθήνας για όλη την Ελλάδα????? Για να το κάνω και πιο συγκεκριμένο. Έπιασα 17800 μόρια στο 3ο πεδίο... με τα περσινά δεδομένα περνάω άνετα ιατρική Αθήνας λόγω πολυτεκνίας.. Αν γίνει όμως καμιά στραβή και η βάση για τους πολυτεκνους πάει παραπάνω από τα δικά μου μόρια και έχω δηλώσει 2η ιατρική στα Ιωάννινα και εκεί έστω ότι περνάω με τις βάσεις της ειδικής κατηγορίας. Στην ιατρική των Ιωαννίνων θα έχω το δικαίωμα να είμαι να είμαι σε ειδική κατηγορία ή όχι λογω του ότι μένω Αθήνα;;;;; Ρωτάω επειδή ακούω διάφορα και θέλω να σιγουρευτώ.....

Είσαι ειδική κατηγορία σε όλη την Ελλάδα. Καταργήθηκαν οι γεωγραφικοί περιορισμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγω ειμαι ειδικη κατηγορια αλλα τελικα δε θα τη χρειαστω αποτι φαινεται....δεν υπαρχει θεμα θα μπω με γενικη σειρα ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
εγω ειμαι ειδικη κατηγορια αλλα τελικα δε θα τη χρειαστω αποτι φαινεται....δεν υπαρχει θεμα θα μπω με γενικη σειρα ε??
Προφανώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
εγω ειμαι ειδικη κατηγορια αλλα τελικα δε θα τη χρειαστω αποτι φαινεται....δεν υπαρχει θεμα θα μπω με γενικη σειρα ε??
Και εγω νομιζω περναω με γενικη σειρα.....εχω 16,852 οποτε πιστευω πιανω το Χημικο Αθηνας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deni$

Νεοφερμένος

Ο deni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Eιμαι στην ειδικη κατηγορια κοινωνικα κριτηρια με αδερφο ή αδερφη που σπουδαζει εκτος του τοπου διαμονης.
Στο μηχανογραφικο δελτιο μπορω να επιλεξω σχολες απο ολη την ελλαδα και να εξεταστω και απο τη γενικη και απο την ειδικη κατηγορια ή μονο να επιλεξω την περιοχη,δηλαδη να δηλωσω σχολες στον τοπο κατοικιας μου ή το τον τοπο οπου φοιτα ο αδερφος ή η αδερφη .
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Eιμαι στην ειδικη κατηγορια κοινωνικα κριτηρια με αδερφο ή αδερφη που σπουδαζει εκτος του τοπου διαμονης.
Στο μηχανογραφικο δελτιο μπορω να επιλεξω σχολες απο ολη την ελλαδα και να εξεταστω και απο τη γενικη και απο την ειδικη κατηγορια ή μονο να επιλεξω την περιοχη,δηλαδη να δηλωσω σχολες στον τοπο κατοικιας μου ή το τον τοπο οπου φοιτα ο αδερφος ή η αδερφη .
Ευχαριστω

Εσυ μπορείς να δηλώσεις σχολές απο οποιαδήποτε περιοχή, αλλα το προνόμιο θα το έχεις μονο στην περιφέρεια οπου ανήκει η πόλη που σπουδάζει ο/η αδερφός/ή σου!

Έτσι μου είπαν στο σχολείο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Θέλω μια απάντηση και εγώ!!!!Δεν ξέρω εαν έχει απαντηθεί πιο πάνω γιατί δεν διάβασα όλες τις σελίδες!!Η αδερφή μου έκανε μηχανογραφικό φέτος και ανήκει στην κατηγορία τρίτεκνων. Εγώ σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη οπότε λογικά πρέπει να έρθει Θεσσαλονίκη!!!!Έπρεπε να το δηλώσουμε στο μηχανογραφικό?δεν είδα κάποια τέτοια επιλογή γιαυτό ρωτάω, ότι δηλαδή υπάρχει αδερφός/αδερφή που σπουδάζει στην ίδια πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Θέλω μια απάντηση και εγώ!!!!Δεν ξέρω εαν έχει απαντηθεί πιο πάνω γιατί δεν διάβασα όλες τις σελίδες!!Η αδερφή μου έκανε μηχανογραφικό φέτος και ανήκει στην κατηγορία τρίτεκνων. Εγώ σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη οπότε λογικά πρέπει να έρθει Θεσσαλονίκη!!!!Έπρεπε να το δηλώσουμε στο μηχανογραφικό?δεν είδα κάποια τέτοια επιλογή γιαυτό ρωτάω, ότι δηλαδή υπάρχει αδερφός/αδερφή που σπουδάζει στην ίδια πόλη

Για να διεκδικήσει τις επιπλέον θέσεις στη Θεσσαλονίκη έπρεπε να επιλέξει την ειδική κατηγορία κοινωνικά κριτήρια, με αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη. Τώρα με τους τρίτεκνους δε γνωρίζω αν έχουν το δικαίωμα, να είναι ειδική κατηγορία σε όλη την Ελλάδα, όπως συμβαίνει με τους πολύτεκνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ξερει κανεις ποσες θεσεις διεκδικουν με τα κοινωνικα κριτηρια οι υποψηφιοι στη νομικη θεσνικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
ξερει κανεις ποσες θεσεις διεκδικουν με τα κοινωνικα κριτηρια οι υποψηφιοι στη νομικη θεσνικης?

13. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πόσες είναι οι Θέσεις των τριτέκνων Φυσικό Αθήνας & αγρονόμων τοπογράφων...; !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Πόσες είναι οι Θέσεις των τριτέκνων Φυσικό Αθήνας & αγρονόμων τοπογράφων...; !

11 και 4 αντιστοιχα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στους ναυπηγούς κάπου διάβασα ότι οι θέσεις τριτέκνων είναι μια. Ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εδω εχει τις θεσεις, δες :)
View attachment Zueuo_eAuo_oueuo_ounuuo_ueiAuo (1).docx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top