Εγκληματολογία - Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ. - Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
για να μπείς στην δεε θα πρέπει ή να εχεις τελειώσει αξιωματικών ή αστυφυλάκων και μετά να επιλέξεις να σπουδάσεις και άλλη σχολή σχετική με το αντικείμενο


Γνωρίζεις κάποιες ή έχεις στο νου σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jorgina

Νεοφερμένος

Η jorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ που με βοήθησες.. :) Εύχομαι Καλή Χρονιά και Καλές Γιορτές... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavroula15

Νεοφερμένος

Η stavroula15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε ολους...!!!και εγω ενδιαφερομαι για εγκληματολογια...!!!και εγω που το εψαξα λιγο μπαινεις απο αστυνομια....αξιωματικων εννοειτε...αλλα θελω να μαθω περισσοτερες λεπτομεριες...αφου μπει καποιος μεσα στη σχολη ποτε παιρνει αυτην την ειδικοτητα για να μπει μετα στην ΔΕΕ(διευθυνση εγκληματολογικων ερευνων)...????θα με βοηθησει πολυ οποιος μπορει να μου απαντησει....!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γεια σε ολους...!!!και εγω ενδιαφερομαι για εγκληματολογια...!!!και εγω που το εψαξα λιγο μπαινεις απο αστυνομια....αξιωματικων εννοειτε...αλλα θελω να μαθω περισσοτερες λεπτομεριες...αφου μπει καποιος μεσα στη σχολη ποτε παιρνει αυτην την ειδικοτητα για να μπει μετα στην ΔΕΕ(διευθυνση εγκληματολογικων ερευνων)...????θα με βοηθησει πολυ οποιος μπορει να μου απαντησει....!!!!!!!!!:)

μολις τελειώσεις στα 4 χρόνια αρχικά θα πάς σε τμήμα κανονικά ως υπαστηνόμος και μετά θα πάρεις απόσπαση για την δεε οπως συμβαίνει και με άλλες υπηρεσίες οπως η αντιτρομοκρατηκή οπου δέν βγάζει οργανικές.
αυτό άν έχεις γερό μέσον, αλλιώς θα πρέπει να σπουδάσεις σε άλλη σχολή σχετική με το αντικοίμενο αφου τελειώσεις την αξιωματικών, και μετα να πάς δεε.
οπως βλέπεις είναι αρκετά δύσκολο, δέν είναι απαραίτητο να είσαι αξιωματικός για να πας δεε, ενώ η παραμονή σου θα εξαρτηθεί απο την δουλειά που θα βγάζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavroula15

Νεοφερμένος

Η stavroula15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μετα που λες οταν τελειωσω την σχολη και πρεπει να σπουδασω ενα σχετικο αντικειμενο...τ ειδους αντικειμενο για παραδειγμα...???δηλαδη εκτος απο αξιωματικος τ αλλο μπορεις να σπουδασεις για να μπεις ΔΕΕ...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδιά και εγώ ενδιαφέρομαι να μπώ. μήπως ξέρετε τι πτυχία πληροφορικής χρειάζονται? επίσης τι προσόντα(και προυποθέσεις) χρειάζεται για να μπείς άμα δεν είσαι ηδη στην αστυνομία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
το έχω ψαξει και εγώ το θεμα αυτό για την εγκληματολογία. Μπορεις να ασχοληθεις με αυτο ειτε αν εχεις τελειωσει κοινωνιολογια, είτε χημικό , φυσικό ή βιολογια. Για να μπεις στο εγκληματολογικο ομως θα πρεπει να βγει προκηρυξη και να κανεις να τα χαρτια σου και ΑΝ εισαι τυχερος θα σε παρουν. οπως καταλαβαινετε πρεπει να εχεις γερο μεσο ! Η αλλη περιπτωση ειναι να περασεις αξιωματικων ελληνικες αστυνομιας και αργοτερα να παρεις ειδικευση στην εγκληματολογια.... με διαφορα σεμιναρια. Επίσης από νομική, μπορεις να ειδικευτεις στην εγκληματολογία. Είναι πολύ δύσκολο και στις δυο περιπτώσεις , θέλει πολύ προσπάθεια.για περισσοτερες πληροφοριες οσων ενδιαφερονται ριξτε μια ματια εδω: https://www.greek-language.gr/greekLang/literature/guides/studies/page_092.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Χαίρεται. Λοιπόν επειδή με ενδιαφέρει πολύ το θέμα και το έχω ψάξει λίγο ξέρω ότι εγκληματολογία μπορείς να πας μέσω νομικής. Δηλαδή περνάς νομική, τελειώνεις και κάνεις μεταπτυχιακό πάνω στην εγκληματολογία(αυτο ισχύει μόνο για τη θεωρητική εννοείται εφόσον λέμε νομική), επίσης από ό,τι ξέρω μπορείς να πας αξιωματικών αστυνομίας και μετά εγκληματολογικό δεν ξέρω ακριβώς πως [πας. Ξέρω σίγουρα ότι αν βγεις από τη σχολή στους 5 πρώτους έχεις το δικαιώμα να επιλέξεις αν θέλεις να πας εγκληματολογικό, δίωξη ναρκωτικών ή ότιδήποτε άλλο. Δεν ξέρω όμως αν γίνεται κι αλλιώς μέσω της σχολής των αξιωματικών της ΕΛ.ΑΣ.

Πάντως ξέρω ότι οι εγκληματολόγοι που βγαίνουν από νομική και αυτοί της αστυνομίας δουεύουν μαζί αλλά κάνουν διαφορετικά πράγματα. Δεν είμαι 100% παρ'όλα αυτά. Προσωπικά θα πάω στη καθηγήτρια που με έκανε πέρυσι επαγγελματικό προσανατολισμό ώστε να με βοηθήσει. Μπορείτε να κάνετε τοπ ίδιο για να ξεκαθαρίσετε αν θέλετε να πάτε μέσω νομικής ή μέσω αστυνομίας. Να ξεκαθαρίσετε τι ακριβώς κάνει ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Φίλε kosntinos
φέτος δίνεις; Τι κατεύθυνση είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τεχνολογική. Θα ασχοληθώ με το Οικονομικό Έγγλημα ή με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinoula

Νεοφερμένος

Η konstantinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγώ έμαθα πως και απο Νομική γίνεσαι εγκληματολόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antonis95

Νεοφερμένος

Ο antonis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά με ενδιαφέρει και εμένα πολύ το εγκληματολογικό από ΕΛ.ΑΣ. υπάρχει κάποιος που είναι ήδη στο σώμα να μου δώσει συγκεκριμένες πληροφορίες; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Το 1919 συστήθηκε και λειτούργησε στην Αθήνα το πρώτο «Κεντρικό Γραφείο Εγκληματολογικής Σημάνσεως», το οποίο το 1925 μετονομάστηκε σε «ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ». Επιπλέον προβλέφθηκε η ίδρυση Εγκληματολογικών Εργαστηρίων στις μεγαλύτερες πόλεις και Συνεργείων Σημάνσεως στις έδρες των Πρωτοδικείων και στις Φυλακές.
Το 1929 το Κεντρικό Γραφείο Εγκληματολογικών Αναζητήσεων ονομάστηκε «ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ».
Κύριος οργανωτής των εργαστηρίων της Δ.Ε.Υ. κατά τρόπο άρτιο και επιστημονικό και θεμελιωτής - στυλοβάτης της εφαρμοσμένης εγκληματολογικής πρακτικής στην Αστυνομία υπήρξε ο καθηγητής Κωνσταντίνος ΓΑΡΔΙΚΑΣ, ο οποίος διοίκησε την Υπηρεσία επί 36 χρόνια.
Το έτος 1971 ιδρύθηκε στην Αθήνα ανεξάρτητη Εγκληματολογική Υπηρεσία Χωροφυλακής. Με απόφαση του Υπουργού Δημοσίας Τάξεως την επόμενη χρονιά καταργήθηκαν οι Διευθύνσεις Εγκληματολογικών Υπηρεσιών αμφοτέρων των Σωμάτων (Χωροφυλακής και Αστυνομίας Πόλεων) και συστήθηκε ενιαία Υπηρεσία με την ονομασία «ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ».
Το 1977 κυρώθηκε και τέθηκε σε εφαρμογή ο νέος Κανονισμός λειτουργίας της Διευθύνσεως Εγκληματολογικών Υπηρεσιών και των Περιφερειακών Υπηρεσιών.
Το 1984 συστάθηκαν στις Γενικές Αστυνομικές Διευθύνσεις Αθηνών και Θεσ/νίκης δύο (2) Υποδιευθύνσεις Εγκληματολογικών Ερευνών, υπαγόμενες στις αντίστοιχες Διευθύνσεις Ασφαλείας αυτών, ισότιμες και μη ιεραρχικά εξαρτώμενες και συστάθηκαν την ίδια χρονιά Γραφεία Εγκληματολογικών Ερευνών (Γ.Ε.Ε.) στα Τμήματα Ασφαλείας των Αστυνομικών Διευθύνσεων των Νομών.
Το 1992 η Υποδιεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών της Διεύθυνσης Ασφαλείας Αττικής προήχθη σε Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών (Δ.Ε.Ε.), κατέστη αυτοτελής Κεντρική Υπηρεσία με έδρα την Αθήνα και υπήχθη απευθείας στο Υπουργείο Δημοσίας Τάξεως, διαρθρώθηκε δε εσωτερικά σε πέντε (5) Τμήματα (Εσωτερικών Λειτουργιών, Δακτυλοσκοπίας, Εργαστηρίων - Χημείου, Εξερευνήσεων, Αναγνώρισης). Με απόφαση του Υπουργού Δημοσίας Τάξης την ίδια χρονιά, η Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών αναδιαρθρώθηκε σε οκτώ (8) Τμήματα και αφού προστέθηκαν τα Τμήματα Εργαστηρίων, Χημείου, Μεθοδικοτήτων - Φωτογραφικού, Καταδιωκτικών – Στατιστικής και Αρχείων.
Το 2001 η Δ.Ε.Ε. παρέμεινε αυτοτελής Κεντρική Υπηρεσία υπαγομένη στο Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας εποπτευόμενη από το Γενικό Επιθεωρητή Αστυνομίας, ενώ από το 2003 η Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών υπάγεται, εποπτεύεται και ελέγχεται απευθείας στον Αρχηγό. Επιπρόσθετα διαρθρώνεται σε δέκα (10) Τμήματα (Εσωτερικών Λειτουργιών, Δακτυλοσκοπίας, Εξερευνήσεων, Εργαστηρίων Πυροβόλων Όπλων και Ιχνών Εργαλείων, Εργαστηρίων Δικαστικής Γραφολογίας και Πλαστότητας Εντύπων και Αξιών, Χημικών και Φυσικών Εξετάσεων, Ανάλυσης Βιολογικών Υλικών, Μεθοδικοτήτων – Φωτογραφικού, Καταδιωκτικών – Στατιστικής και Αρχείων), με τη σημερινή τους μορφή και ρυθμίζονται θέματα της αποστολής, διάρθρωσης και αρμοδιότητας.
Το Σεπτέμβριο του 2010 η Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών μεταστεγάστηκε σε νεόδμητο ιδιόκτητο κτίριο πέντε ορόφων, 32.000 περίπου τετραγωνικών, στη συμβολή των οδών Λ. Αθηνών και Αντιγόνης 2-6.



Η Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών της Ελληνικής Αστυνομίας είναι η Εθνική Εγκληματολογική Υπηρεσία της χώρας. Έχει ενταχθεί στο Δίκτυο Εγκληματολογικών Ινστιτούτων (ENFSI) και παρέχει σημαντική υποστήριξη και βοήθεια στο έργο όλων των διωκτικών Αρχών της χώρας.



Στη Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών υπάγεται η Υποδιεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών Βορείου Ελλάδος (Υ.Ε.Ε.Β.Ε.), που εδρεύει στη Θεσσαλονίκη και τα κατά τόπους Τμήματα και Γραφεία Εγκληματολογικών Ερευνών στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Η Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών διαρθρώνεται στα εξής τμήματα:

  • Τμήμα Δακτυλοσκοπίας
  • Τμήμα Εξερευνήσεων
  • Τμήμα Εργαστηρίων Πυροβόλων Όπλων και Ιχνών Εργαλείων
  • Τμήμα Εργαστηρίων Δικαστικής Γραφολογίας και Πλαστότητας εντύπων - αξιών
  • Τμήμα Χημικών και Φυσικών Εξετάσεων
  • Τμήμα Ανάλυσης Βιολογικών Υλικών
  • Τμήμα Μεθοδικοτήτων - Φωτογραφικό
  • Τμήμα Καταδιωκτικών - Στατιστικής
  • Τμήμα Αρχείων
  • Τμήμα Εσωτερικών Λειτουργιών


Η Δ.Ε.Ε. διαθέτει σύγχρονο εξοπλισμό όπως:

  • Αυτόματο Σύστημα Συγκριτικών Εξετάσεων Ιχνών Καλύκων και Βολίδων (Ι.Β.Ι.S.).
  • Αυτοματοποιημένο Σύστημα Αναγνώρισης Δακτυλικών Αποτυπωμάτων (Α.Σ.Α.Δ.Α.).
  • Σύστημα Τηλεμετάδοσης Εικόνας (PHOTOPHONE).
  • Αυτόματο Σύστημα Αρχειοθέτησης και Επίδειξης Φωτογραφιών (I.S.I.S.).
  • Σύστημα Εξέτασης Φωνής και Ήχου (VOICE).
  • Σύστημα Εξέτασης Ψηφιακών Δεδομένων.
  • Αναλυτή Αλληλουχιών Βάσεων D.N.A.
  • Εξοπλισμό υψηλής τεχνολογίας, στο Εθνικό Κέντρο Ανάλυσης Χαρτονομισμάτων και Κερμάτων Ευρώ.
  • Υπερσύγχρονο Ηλεκτρονικό Μικροσκόπιο, πολλαπλών χρήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Για να μπεις στο εγκληματολογικό είναι καλύτερα να πας πρώτα αξιωματικών και μετά να τελειώσεις κάποια σχολή όπως βιολογικό ή χημικό ή να πας κατευθείαν βιολογικό ή χημικό και να περιμένεις προκήρυξη; Αν έχεις τελειώσει την αξιωματικών δεν έχεις περισσότερες πιθανότητες από έναν ιδιώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Για να μπεις στο εγκληματολογικό είναι καλύτερα να πας πρώτα αξιωματικών και μετά να τελειώσεις κάποια σχολή όπως βιολογικό ή χημικό ή να πας κατευθείαν βιολογικό ή χημικό και να περιμένεις προκήρυξη; Αν έχεις τελειώσει την αξιωματικών δεν έχεις περισσότερες πιθανότητες από έναν ιδιώτη;

αν θυμαμαι καλα, οχι, εισαι αλλη κατηγορια ως αστυνομικος (ή μερικες φορες και ιδια) απλως παντα εχει μεγαλυτερο οριο ηλικιας, προφανες γιατι

οι ιδιωτες εχουν πιο πολλα προσοντα γιατι
φαντασου να εχει πτυχιο και μεταπτυχιακο στη νομικη και εσυ απλα να τελειωσες αξιωματικος και να εβγαλες νομικη με 5
επειτα ειναι και το αλλο...εσυ καλα εισαι και με το πτυχιο θα ανεβεις και πιο γρηγορα να γινεις αρχηγος αστυνομιας και αρχιμαγκας
ασε και καναν αλλο χριστιανο να βρει δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
πολλοι επηρεασμένοι απο το csi την ψάχνουν για εγκληματολογία έχοντας λανθασμένη εικόνα για το θέμα.
αλλο εγκληματολογία η οποια ειναι καθαρά θεωρητική, και αλλο αυτό που κάνουν στο csi το οποιο ειναι περίπου οπως η αντίστοιχη δικη μας δ.ε.ε

στην ελλαδα εχουμε 2 τετοιες υπηρεσιες με εδρα αθηνα και Θεσσαλονίκη αντίστοιχα και ασχολουνται με δολοφονίες, ψάχνουν στοιχειά κτλ..οτι κάνουν στο csi περίπου δηλαδη.

για να παει κανείς εκει θα πρεπει να εχει ενα σχετικο πτυχίο(χημικο φωτογραφια κτλ), αλλα οταν βγαίνει προκήρυξη στα λιγα ατομα που παιρνει παίρνει κυριως ατομα που ειναι ηδη στην αστυνομία και εχουν αυτα τα πτυχια-προσόντα, το να παρει πολίτη σε αυτην την υπηρεσία ειναι σπάνιο.

οι πολίτες π μπαίνουν με προκήρυξη δεν ειναι το ιδιο με οσους ειναι ηδη στο σώμα. ειναι ειδικών καθηκόντων και υπάρχουν περιορισμοί.
ο βαθμος ειναι καθαρα τιμητικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ε για ειδικα καθηκοντα, ειναι περιπου 32 το οριο ηλικιας για τους πολιτες, 40 για τους αστυνομικους..αν θυμαμαι καλα ομως και οι 2 θελουν μαστερ
ε δυσκολευει ολο αυτο για τον ηδη αστυνομικο
πρεπει να παρει ενα πτυχιο και ενα μεταπτυχιακο...ε μπορει να βαρεθει στα μεσα ο ανθρωπος...κανεις δεν εχει ορεξη να σπουδαζει 10-15 χρονια (εκτος απο ακαδημαικους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nektariosxios

Νεοφερμένος

Ο Nektariosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
θα ήθελα να μάθω για ανακριτική που μου είπαν να σπουδάσω πρέπει να είμαι αστυνομικός η ΑΞ ΕΛ ΑΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top