Εγγραφή στο πανεπιστήμιο 2022

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
να πας στην παραλια κατακολου να βγαλεις την κορμαρα σου στον ηλιο και να μαζεψεις βιταμινη D .. και οτι αλλο
Το ο,τι αλλο μου αρεσε…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για εγγραφή
Αυτα χρειαζονται ακομα και αν θες να κανεις την διαγραφη απο την παλια σχολη και να κανεις εκ νεου εγγραφη στη νεα ; Ή επειδη εχουν ηδη προσβαση στα στοιχεια σου δεν απαιτουνται;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Το ο,τι αλλο μου αρεσε…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα χρειαζονται ακομα και αν θες να κανεις την διαγραφη απο την παλια σχολη και να κανεις εκ νεου εγγραφη στη νεα ; Ή επειδη εχουν ηδη προσβαση στα στοιχεια σου δεν απαιτουνται;
το οτι αλλο πηγαινε ...στο οτι καρδιακα και εγκεφαλικα θα δημιουργησεις.

δεν θελει διαγραφες κλπ..μονοι τους θα τα κανουν
το πιστοποιητικο γεννησης ειναι για τα αγορακια
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Το ο,τι αλλο μου αρεσε…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα χρειαζονται ακομα και αν θες να κανεις την διαγραφη απο την παλια σχολη και να κανεις εκ νεου εγγραφη στη νεα ; Ή επειδη εχουν ηδη προσβαση στα στοιχεια σου δεν απαιτουνται;

Όχι τα χρειάζονται. Η εγγραφή είναι ακριβώς ίδια.
 

TheUnknown

Νεοφερμένος

Η TheUnknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
δεν θελει διαγραφες κλπ..μονοι τους θα τα κανουν
το πιστοποιητικο γεννησης ειναι για τα αγορακια
Με τετοια γραμματεια σε αυτες τις σχολες , better be safe than sorry
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι τα χρειάζονται. Η εγγραφή είναι ακριβώς ίδια.
ουυυφφφ ευχαριστω!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Με τετοια γραμματεια σε αυτες τις σχολες , better be safe than sorry

αντε με το καλο να σε δω και φανταρο.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 278866740_3233318573623154_5057202547932438388_n.jpg
    278866740_3233318573623154_5057202547932438388_n.jpg
    24.7 KB · Εμφανίσεις: 78

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
δενξερω τι ειναι αυτο
σκυλακι που κλαιει?

ενταξει ενταξει..ως κομπιουτερου θα σε βαλουν να εκτοξευεις πυραύλους στα πλοια
θα τρως πιλαφια.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εγω που διαβαζω ηδη λογικη σχεδιαση 🥸🥸🥸🥸🥸🥸
Εσύ είσαι άλλο level 😄😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

βασικα θα στην κανει η νεα σχολη μονη της.... υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις που θα σου ζητησει η νεα σχολη να την κανεις εσυ.
Εγώ από ιατρική Λάρισας και ό αδερφός μου από Πολυτεχνείο Ξάνθης την κάναμε εμείς, δεν έγινε από την σχολή, στείλαμε αίτηση διαγραφής και αυτοί έστειλαν την διαγραφή
Σε δουλειά να βρισκόμαστε!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν τώρα μου φλασια, στην μετεγγραφή χρειάζεται και ΑΦΜ, τρέχαμε στις εφορίες να το βγάλουμε
Γενικά όσοι δεν έχετε βγάλτε, διευκολύνει αφάνταστα στο gov για ότι χαρτί χρειάζεσαι
Επίσης με κωδικούς ταχις κάνεις αναβολή στράτευσης για τα αγόρια
Βγάλτε λοιπόν τώρα που έχετε χρόνο, όπως επίσης βγάλτε και κάρτα τραπέζης
Αυτά είναι απαραίτητα!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Εσύ είσαι άλλο level 😄😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ από ιατρική Λάρισας και ό αδερφός μου από Πολυτεχνείο Ξάνθης την κάναμε εμείς, δεν έγινε από την σχολή, στείλαμε αίτηση διαγραφής και αυτοί έστειλαν την διαγραφή
Σε δουλειά να βρισκόμαστε!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν τώρα μου φλασια, στην μετεγγραφή χρειάζεται και ΑΦΜ, τρέχαμε στις εφορίες να το βγάλουμε
Γενικά όσοι δεν έχετε βγάλτε, διευκολύνει αφάνταστα στο gov για ότι χαρτί χρειάζεσαι
Επίσης με κωδικούς ταχις κάνεις αναβολή στράτευσης για τα αγόρια
Βγάλτε λοιπόν τώρα που έχετε χρόνο, όπως επίσης βγάλτε και κάρτα τραπέζης
Αυτά είναι απαραίτητα!!
Ναλα καλη μου αυτο που εγινε με εσενα και το αδελφι ειναι για τις μετεγγραφες ..εκει ναι γινεται χειτοκινητα διοτι η μετεγγραφη ειναι υπο 2η εξεταση, Στις αρχικες εγγραφες δεν μπορει να υπαρξει αμφισβήτηση και οι περισσοτερες το κανουν αυτοματα.

ναι σωστα το αφμ ειναι απαραιτητο ,οι κωδικοι ταχις και οι κωδικοι e-τραπεζας βοηθουν παρα πολυ.
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα για να ρωτήσω
Αν κάνω εγγραφή τον Σεπτέμβρη στην σχολή που πέρασα (που έχει εργαστήρια)και δεν παρακολουθήσω καθόλου επειδή θα δίνω δεύτερη φορά τι γίνεται με τις απουσίες;
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα για να ρωτήσω
Αν κάνω εγγραφή τον Σεπτέμβρη στην σχολή που πέρασα (που έχει εργαστήρια)και δεν παρακολουθήσω καθόλου επειδή θα δίνω δεύτερη φορά τι γίνεται με τις απουσίες;
Tιποτα απλά θα χρωστάς τα εργαστήρια την επόμενη χρονιά. Εάν είσαι σε σχολή με πολλά εργαστήρια δεν θα έχεις χρόνο να τα αναπληρώσεις. Μπορείς να παγωσεις το έτος και να ξεκινήσεις την επόμενη χρονιά, από πρώτο έτος.
 

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μέχρι να γίνει αποδεκτή η μετεγγραφή,δεδομένου ότι γίνεται με βάση τα κοινωνικοοικονομικά κριτήρια στην δική μου περίπτωση,είναι προτιμότερο να παρακολουθώ τα μαθήματα στο τμήμα που αρχικά πέρασα;Και αν ναι,στο Τμήμα Υποδοχής,θα αναγνωριστούν τα μαθήματα που παρακολούθησα και τι θα γίνει με τα βιβλία;Τα Τμήματα από ότι έχω καταλάβει έχουν διαφορές στα προγράμματα σπουδών..
Πολύτιμη η βοήθεια όποιου απαντήσει..
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Tιποτα απλά θα χρωστάς τα εργαστήρια την επόμενη χρονιά. Εάν είσαι σε σχολή με πολλά εργαστήρια δεν θα έχεις χρόνο να τα αναπληρώσεις. Μπορείς να παγωσεις το έτος και να ξεκινήσεις την επόμενη χρονιά, από πρώτο έτος.

απουσίες μπορούν να έχουν μόνο τα εργαστήρια?
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
απουσίες μπορούν να έχουν μόνο τα εργαστήρια?
Kαι σε φροντιστήρια. Βέβαια δεν βάζουν όλοι οι καθηγητές απουσίες σε αυτά.

Φροντιστήρια είναι κάποιες διαλέξεις είτε επαναληπτικές είτε προετοιμασία για εργαστήρια είτε απλα κάποια σημαντικά διάλεξη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μέχρι να γίνει αποδεκτή η μετεγγραφή,δεδομένου ότι γίνεται με βάση τα κοινωνικοοικονομικά κριτήρια στην δική μου περίπτωση,είναι προτιμότερο να παρακολουθώ τα μαθήματα στο τμήμα που αρχικά πέρασα;Και αν ναι,στο Τμήμα Υποδοχής,θα αναγνωριστούν τα μαθήματα που παρακολούθησα και τι θα γίνει με τα βιβλία;Τα Τμήματα από ότι έχω καταλάβει έχουν διαφορές στα προγράμματα σπουδών..
Πολύτιμη η βοήθεια όποιου απαντήσει..
Εάν είσαι 100% σίγουρη ότι θα πάρεις μετεγγραφή καλύτερο να παρακολουθήσεις στην σχολή όπου θα την πάρεις. Η μετεγγραφή θα έχει ολοκληρωθεί πριν την εξεταστική οπότε θα μπορείς να δώσεις εκεί. Συνήθως τα εργαστήρια τα αναπληρώνουν οπότε δεν θα έχεις θέμα με απουσίες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top