Εγγραφές πρωτοετών

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Μου φαίνεται όλοι έχουμε απορία με τη δήλωση επαγγελμάτων!
Εγώ έχω την εξής απορία: η μάνα της ανιψιάς μου που θα της κάνω αύριο την εγγραφή, δουλεύει - προσωρινά - σε κοινωφελές πρόγραμμα του ΕΣΠΑ (μέσω ΟΑΕΔ) και το χαρτί της δουλειάς της γράφει ότι κάνει κομποστοποίηση (το κάνει πηγαίνοντας σε λαϊκές αγορές όπου μαζεύουν τα σάπια προιόντα σε τσάντες).
Τι κωδικός είναι αυτό;


ίσως το 9. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν οι πληροφορίες αυτές ζητούνται για την εγγραφή ή εμπεριέχονται στο στατιστικό δελτίο. Γιατί αν αφορούν το δεύτερο δεν χρειάζεται να πολυαγχώνεστε, βάλτε απλά ότι σας ταιριάζει καλύτερα εφόσον είναι υποχρεωτική η συμπλήρωση του συγκεκριμένου πεδίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
ίσως το 9. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν οι πληροφορίες αυτές ζητούνται για την εγγραφή ή εμπεριέχονται στο στατιστικό δελτίο. Γιατί αν αφορούν το δεύτερο δεν χρειάζεται να πολυαγχώνεστε, βάλτε απλά ότι σας ταιριάζει καλύτερα εφόσον είναι υποχρεωτική ή συμπλήρωση του συγκεκριμένου πεδίου.


Μπορώ να σε ρωτήσω και εγώ;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ίσως το 9. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν οι πληροφορίες αυτές ζητούνται για την εγγραφή ή εμπεριέχονται στο στατιστικό δελτίο. Γιατί αν αφορούν το δεύτερο δεν χρειάζεται να πολυαγχώνεστε, βάλτε απλά ότι σας ταιριάζει καλύτερα εφόσον είναι υποχρεωτική ή συμπλήρωση του συγκεκριμένου πεδίου.

θα ζητηθει το στατιστικο δελτιο κατα την εγγραφη,αλλα μονο για αυτο.
Οπως ειπες βαλτε οτι ταιριαζει καλυτερα,δεν νομιζω να σας ζητηθει να το επαληθευσετε.
Απο τοτε που το εδωσα στην γραμματεια δεν ακουσα τιποτα για αυτο.
Φανταζομαι απλα σημειωνουν τα στοιχεια απο αυτα και τιποτα αλλο.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Παιδιά τι να βάλω ο μπαμπάς :ιδιωτικός υπάλληλος (Καραμολέγκος Φορτηγό )
η μαμά :συνταξιούχος (πρώην δημόσιος υπάλληλος στο Δήμο στο ταμείο της Ύδρευσης ; ;)
ααα επίσης η μαμά έχει τελειώσω Βοηθος Αρχιτεκτωνα -Γραφιστική στη Ακτο να βάλω αυτό για απολυτήριο ή κάτι αλλο ;

ο μπαμπάς λογικά πάει στο 8, η μαμά μάλλον στο 11 και όσο για τις σπουδές της αυτό θα βάλεις για την άκτο.

Και προς θεού μην αγχώνεστε για το στατιστικό δελτίο είναι βέβαια χρήσιμο αλλά όχι για σας για την ΕΛΣΤΑΤ. Δεν πρόκειται να σας ζητηθεί να το επιβεβαιώσετε. άλλωστε η κατηγοριοποίηση με αριθμούς (1,2,3,4) είναι για να βοηθήσει τους ερευνητές στην επεξεργασία των δεδομένων. Θα ήταν πολύ πιο εύκολο για εσάς αλλά πιο δύσκολο για τους ερευνητές να ζητηθεί να γράψετε το επάγγελμα των γονέων.
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Εγώ την έκανα δεν ήτανε τίποτα δύσκολο!
Απλά προσέξτε οι ήδη εγεγγραμμένοι φοιτητές σε άλλο τμήμα τριτοβάθμιας να πατήσετε το σχετικό checkbox για να δηλώσετε την σχολή που θέλετε να διαγραφτείτε :)

Ρε παιδιά τι τραγική η ιστοσελίδα της ΕΛΣΤΑΤ. Ούτε στη δεκαετία '90 να ήμασταν, τέτοια ιστοσελίδα και μάλιστα επίσημου φορέα :lol: Ξυπνήστεεεε, ξημερώνει 2020!

Η σελίδα της ΕΛΣΤΑΤ με τόσο πανάρχαιο interface άνετα μοιάζει με κομμάτι ARG τοποθετημένο στα 90s :P

Εκνευριστικό πάντως που υποχρεώνεσαι να δώσεις τόσα στοιχεία.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Η σελίδα της ΕΛΣΤΑΤ με τόσο πανάρχαιο interface άνετα μοιάζει με κομμάτι ARG τοποθετημένο στα 90s :P

Εκνευριστικό πάντως που υποχρεώνεσαι να δώσεις τόσα στοιχεία.
Ρε συ τέτοιες ιστοσελίδες είχανε οι ερασιτέχνες χρήστες του διαδικτύου δεκαετία '90, πραγματικά :P
Και μηνύματα alerts σε ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Αν ήμουν υπουργείο παιδείας, θα ντρεπόμουν πραγματικά να ανακατευθύνω τους χρήστες εκεί και θα ζητούσα βελτίωση της εφαρμογής. Δεν μπήκα καν στον κόπο να δω source code, ούτε καν για να γελάσω και να νιώσω ανώτερος :lol:
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ρε παδια... φτανω μεχρι το τελευταιο σημειο, και μου λεει οτι παρουσιαστηκε καποιο σφαλμα στην αποθηκευση. Πεντε συνεχομενες φορες :P Ειχα παει πριν κανα 10ημερο να κανω αιτηση διαγραφης απο την περσινη σχολη. Παιζει να μην βγαινω στο συστημα της προηγουμενης σχολης επειδη εχω ηδη διαγραφει και για αυτο να μην δεχεται οτι ειμαι σε αλλη σχολη?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Ρε παδια... φτανω μεχρι το τελευταιο σημειο, και μου λεει οτι παρουσιαστηκε καποιο σφαλμα στην αποθηκευση. Πεντε συνεχομενες φορες :P Ειχα παει πριν κανα 10ημερο να κανω αιτηση διαγραφης απο την περσινη σχολη. Παιζει να μην βγαινω στο συστημα της προηγουμενης σχολης επειδη εχω ηδη διαγραφει και για αυτο να μην δεχεται οτι ειμαι σε αλλη σχολη?


Θα σου πρότεινα να κανείς μια ερώτηση στο υπουργείο για ασφαλεία!
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Ρε παδια... φτανω μεχρι το τελευταιο σημειο, και μου λεει οτι παρουσιαστηκε καποιο σφαλμα στην αποθηκευση. Πεντε συνεχομενες φορες :P Ειχα παει πριν κανα 10ημερο να κανω αιτηση διαγραφης απο την περσινη σχολη. Παιζει να μην βγαινω στο συστημα της προηγουμενης σχολης επειδη εχω ηδη διαγραφει και για αυτο να μην δεχεται οτι ειμαι σε αλλη σχολη?

Δεν δίνει λεπτομέρειες για το είδος του σφάλματος; Είναι πιθανό να φταίει αυτό που αναφέρεις ότι δηλαδή έχεις ήδη διαγραφε'ι και δεν ανήκεις σε άλλη σχολή. Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε πάλι αύριο, μήπως μπλόκαρε το σύστημα και στη συνέχεια ρώτησε στο υπουργείο.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Η ημέρα υποδοχής των πρωτοετών τι είναι; Γίνεται σε όλες τις σχολές; Γιατί βλέπω οτι ανακοινώνουν μερικά τμήματα, ενώ άλλα δεν γράφουν τίποτα σχετικό με τους πρωτοετείς
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Ναι θα σας πάνε να παίξετε στις κούνιες μετά. ;)
 

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πραγματικά κι εγώ έχω την ίδια απορία με εσένα, lenaki! Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τέτοιου είδους "τελετή" στη νομική Αθηνών;

Ναι θα σας πάνε να παίξετε στις κούνιες μετά. ;)

Ε εντάξει βρε συ, πρωτοετείς είμαστε δείξε λίγο έλεος! :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Πραγματικά κι εγώ έχω την ίδια απορία με εσένα, lenaki! Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τέτοιου είδους "τελετή" στη νομική Αθηνών;



Ε εντάξει βρε συ, πρωτοετείς είμαστε δείξε λίγο έλεος! :laugh:


https://www.law.uoa.gr/anakoinoseis-...i-prwtoeton-foithton-nomikis-sxolis-ekpa.html

Από ό,τι βλέπω κάτι υπάρχει για εσάς.
Στην Κομοτηνή αναμένουμε
 

mariliza8

Νεοφερμένος

Η Μαριλίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά σοσ...οριστικοποίησα την ηλεκτρονική εγγραφή μου και μολις τώρα συνειδητοποίησα οτι έχω κάνει λάθος στο κινητό τηλέφωνο τρίτου προσώπου, όλα τα άλλα είναι σωστά...τι να κανωωωωω??????
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Παιδιά σοσ...οριστικοποίησα την ηλεκτρονική εγγραφή μου και μολις τώρα συνειδητοποίησα οτι έχω κάνει λάθος στο κινητό τηλέφωνο τρίτου προσώπου, όλα τα άλλα είναι σωστά...τι να κανωωωωω??????
Εγώ που έκανα λίγο στο πόδι την εγγραφή, έβαλα ως κινητό και σταθερό τρίτου προσώπου το κινητό της μάνας μου. Δηλαδή θεώρησα ότι τα πεδία "κινητό" και "σταθερό" ήταν ένα πεδίο που ήθελε διπλή συμπλήρωση για επιβεβαίωση :P
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχει συμπληρωθεί με - σωστό το κινητό - δύο φορές ο ίδιος αριθμός (= το κινητό ως και σταθερό). :hmm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top