Εγγραφές πρωτοετών

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
νομίζω ενισχυτικα μαθήματα είναι, για όσους δεν κατάλαβαν ακριβώς το μάθημα η έλειπαν. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα

Δωρεάν;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, κάτι λιγό άσχετο αλλά ...

Ηθελα να ρωτήσω, τα φροντιστηριακα μαθηματα ξέρετε τι είναι ακριβώς; Στις ανακοινώσεις της γραμματείας της σχολής μου, ανεβάζουν συνεχώς για "δήλωση φροντιστηριακου μαθήματος" κτλ. Είναι κάτι που αφορά τους πρωτοετεις;


Τα φροντιστηριακά μαθήματα προσφέρονται σε ορισμένα μαθήματα από τον διδάσκοντα καθηγητή ή τον βοηθό του προκειμένου να διαλευκανθούν ορισμένα δυσνόητα σημεία του μαθήματος ή για να μπουν κάποιες ασκήσεις και εργασίες που θα βοηθήσουν τους φοιτητές στην κατανόησή του. Φαντάζομαι στο ωρολόγιο πρόγραμμα θα φαίνεται σε ποια μαθήματα προσφέρονται αυτά.
Ασφαλώς και είναι δωρεάν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπέρα, έχει πάρει κανείς την βεβαίωση εγγραφής στο Ιόνιο πανεπιστήμιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Α

Νεοφερμένος

Η Μαρία Α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε οσους πέρασαν στο ΑΠΘ. Στη γραμματεία θα πρέπει να πάμε την αίτηση εγγραφής που κάναμε ηλεκτρονικά υπογεγραμμένη, θα πρέπει να την πάμε στο κεπ πρώτα;;; Κάποιοι φίλοι μου που πέρασαν σε πανεπιστήμια σε άλλες πόλεις πήγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πήγα για την ταυτοπροσωπία στη σχολή με τα δικαιολογητικά την περασμενη Τρίτη και θα ήθελα να μάθω αν χρειάζεται να περάσω απο τη γραμματεία και να προσθέσω στοιχεία στο πιστοποιητικό πρώτης εγγραφής που μου δώθηκε και βλέπω ότι δεν είναι συμπληρωμένα τα εξής στοιχεία: Τόπος Γέννησης, Μητρώο Αρρένων, Δημοτολόγιο, Ημερομηνία Γέννησης, Αριθμός Μητρώου Αρρένων, Αριθμός Δημοτολογίου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goldensydney

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά, όσον αφορά τα μαθήματα, το πάσο και τα βιβλια... θα κάνει η γραμματεία κάποια ανακοίνωση για το πότε μπορούμε να δηλώνσουμε πχ μαθήματα και βιβλία και να κάνουμε αίτηση για το πάσο, ή όχι;

Γιατί μας είχαν πει ότι μέχρι να δηλώσουμε μαθήματα μπορούμε να πηγαίνουμε να παρακολουθούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

not_james_bond

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά, όσον αφορά τα μαθήματα, το πάσο και τα βιβλια... θα κάνει η γραμματεία κάποια ανακοίνωση για το πότε μπορούμε να δηλώνσουμε πχ μαθήματα και βιβλία και να κάνουμε αίτηση για το πάσο, ή όχι;

Γιατί μας είχαν πει ότι μέχρι να δηλώσουμε μαθήματα μπορούμε να πηγαίνουμε να παρακολουθούμε
Για τη δήλωση των μαθημάτων και των βιβλίων θα υπάρξει ανακοινωση απο τη γραμματεία του τμήματός σου. Το πασο μπορεις να το κανεις οποτε θέλεις μεσα στη διαρκεια του ακαδημαϊκού έτους , δεν υπάρχει καποια προθεσμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λίγο πως και πότε γίνονται οι δηλώσεις μαθημάτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λίγο πως και πότε γίνονται οι δηλώσεις μαθημάτων;


θα βγαλει ανακοινωση η σχολη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

than.bimp

Νεοφερμένος

Ο than.bimp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ξανα ανοίγω το thread απο περσυ,καθως και εχω μια απορία.

Εχω περάσει στο τμημα Πληροφορικής στη Καστορία.Απο αυτά που ξέρω,αφου γίνει η ηλεκτρονική εγγραφή,πρέπει να πάω εκει να καταθέσω κάποια δικαιολογητικά,να γίνει ταυτοπροσωπία,να παρω κωδικούς για τις ηλ. υπηρεσίες και νομίζω και την ακαδημαική ταυτότητα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην πάω εκεί και να γίνουν ολα απομακρυσμένα,καθως και είναι λιγο δυσκολο λόγω της απόστασης και οτι θα πρέπει να υπαρξει και μία διανυκτέρευση,καθώς και 6 ωρες πήγενε και άλλες 6 έλα Αθήνα-Καστορία την ίδια μέρα είναι ακατόρθωτο.

Ευχαριστώ!
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ξανα ανοίγω το thread απο περσυ,καθως και εχω μια απορία.

Εχω περάσει στο τμημα Πληροφορικής στη Καστορία.Απο αυτά που ξέρω,αφου γίνει η ηλεκτρονική εγγραφή,πρέπει να πάω εκει να καταθέσω κάποια δικαιολογητικά,να γίνει ταυτοπροσωπία,να παρω κωδικούς για τις ηλ. υπηρεσίες και νομίζω και την ακαδημαική ταυτότητα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην πάω εκεί και να γίνουν ολα απομακρυσμένα,καθως και είναι λιγο δυσκολο λόγω της απόστασης και οτι θα πρέπει να υπαρξει και μία διανυκτέρευση,καθώς και 6 ωρες πήγενε και άλλες 6 έλα Αθήνα-Καστορία την ίδια μέρα είναι ακατόρθωτο.

Ευχαριστώ!

Μπορείς να κάνεις την ηλεκτρονική εγγραφή και να στείλεις αυτά τα χαρτιά ταχυδρομικώς. Αν θες περαιτέρω βοήθεια πάρε ένα τηλέφωνο τη γραμματεία της σχολής σου.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξανα ανοίγω το thread απο περσυ,καθως και εχω μια απορία.
Εχω περάσει στο τμημα Πληροφορικής στη Καστορία.Απο αυτά που ξέρω,αφου γίνει η ηλεκτρονική εγγραφή,πρέπει να πάω εκει να καταθέσω κάποια δικαιολογητικά,να γίνει ταυτοπροσωπία,να παρω κωδικούς για τις ηλ. υπηρεσίες και νομίζω και την ακαδημαική ταυτότητα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην πάω εκεί και να γίνουν ολα απομακρυσμένα,καθως και είναι λιγο δυσκολο λόγω της απόστασης και οτι θα πρέπει να υπαρξει και μία διανυκτέρευση,καθώς και 6 ωρες πήγενε και άλλες 6 έλα Αθήνα-Καστορία την ίδια μέρα είναι ακατόρθωτο.
Ευχαριστώ!


Πιστεύω ότι θα γίνει και φέτος ο,τι είχε γίνει και πέρσι οπότε δεν θα χρειαστεί να ταξιδέψεις.
Δες εδώ https://www.teiwm.gr/academics/diadikasia-lipsis-kodikon-prosvasis-neoeisachthentes-foitites/3682/
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα; Τι συμβαίνει; :confused:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Georgegramm

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Άκουσα ότι η καθυστέρηση οφείλεται στα νέα τμήματα, μάλλον πήρε πολύ χρόνο να τα βάλουν στο σύστημα
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ αυτό που διάβασα είναι ότι δεν θα κάνετε ηλεκτρονικές εγγραφές, αλλά θα γίνουν από κοντά. Τώρα μη σας μπερδεύω. Θα βγουν ανακοινώσεις. Καλύτερα από κοντά, για να είστε και σίγουροι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top