Εγγραφές πρωτοετών

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Νόμιζα εννοούσες από άποψη σχολής. :P Ναι καταλαβαίνω τι λες κι εγώ έχω υπερβολικό άγχος αλλά έχω μάθει ήδη λίγο στο περίπου την περιοχή και τον δρόμο για την σχολή από όταν ανέβηκα να βρω σπίτι, γιατί είμαι λίγο κοντρολ φρικ.
Απλά δεν θέλω να φύγω από το σπίτι μου, την οικογένεια μου, τους φίλους μου και το καθυστερώ όσο μπορώ..:/: Αν δεν τα καταφέρω με την εγγραφή μέχρι την Παρασκευή, αναγκαστικά θα αλλάξω τα εισιτήρια και θα ανέβω Δευτέρα-Τρίτη..

Μα δεν καταλαβαίνω γιατί ανακοίνωσαν τόσο αργά ότι πρέπει να είμαστε εκεί μέχρι 30/09, τόσος κόσμος είχε ήδη κλείσει εισιτήρια...

πωω μιλαμε ουτε εγω θελω να αφησω τους δικους μ , μονο που σκεφτομαι οτι θα τους αφησω για 3 μηνες τουλαχιστον στεναχωριεμαι,αλλα νταξει για σπουδες παμε τι να κανουμε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaiser

Νεοφερμένος

Ο kaiser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γινεται να στειλω τα δικαιολογιτικα για την εγγραφη μεσω courier;Και αν ναι πως θα ξερω οτι εγινε σωστα η εγγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Νόμιζα εννοούσες από άποψη σχολής. :P Ναι καταλαβαίνω τι λες κι εγώ έχω υπερβολικό άγχος αλλά έχω μάθει ήδη λίγο στο περίπου την περιοχή και τον δρόμο για την σχολή από όταν ανέβηκα να βρω σπίτι, γιατί είμαι λίγο κοντρολ φρικ.
Απλά δεν θέλω να φύγω από το σπίτι μου, την οικογένεια μου, τους φίλους μου και το καθυστερώ όσο μπορώ..:/: Αν δεν τα καταφέρω με την εγγραφή μέχρι την Παρασκευή, αναγκαστικά θα αλλάξω τα εισιτήρια και θα ανέβω Δευτέρα-Τρίτη..
Αυτό με τα πρόσωπα που πρέπει να αποχαιρετήσεις ας μην το συζητήσουμε παραπάνω....:P:redface:

πωω μιλαμε ουτε εγω θελω να αφησω τους δικους μ , μονο που σκεφτομαι οτι θα τους αφησω για 3 μηνες τουλαχιστον στεναχωριεμαι,αλλα νταξει για σπουδες παμε τι να κανουμε ..
Καλά,όταν θα δεις τι καλά που θα περνάς θα αλλάξεις γνώμη:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Με ΕΜΠ ξερει κανεις τι γινεται; Ποτε ξεκινανε μαθηματα; τι δικαιολογητικα πρεπει να παμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το Πάντειο βγήκε ανακοίνωση για την επιβεβαίωση και ολοκλήρωση της εγγραφής. Όσοι ενδιαφέρονται ας δουν την σελίδα της σχολής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevilDaringYou

Νεοφερμένος

Η DevilDaringYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
το πανεπιστήμιο Αιγαίου ακόμη να βγάλει ανακοίνωση :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κατι τελευταιο, η γραμματεια του ΕΜΠ ειναι στο παλιο πολυτεχνειο η στην πολυτεχνειουπολη ζωγραφου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Κατι τελευταιο, η γραμματεια του ΕΜΠ ειναι στο παλιο πολυτεχνειο η στην πολυτεχνειουπολη ζωγραφου;

Στην πολυτεχνειούπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

NikB

Νεοφερμένος

Ο NikB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπον σε μας (Φαρμακευτικη Αθηνων) η ανακοινωση λεει τυπωμενη την αιτηση...πρεπει να παω στα ΚΕΠ να την υπογραψω;
Κατα δευτερον ζηταει διαγραφη(καποιο χαρτι προφανως)
Εγω αφου περσυ ειχα μπει Μαθηματικο Πατρας το ειχα δηλωσει στην αιτηση που εκανα στο υπουργειο και τσεκαρα εκει που ελεγε ''να προβειτε σε ολες τις απαραιτητες ενεργειες για την διαγραφη μου'' ομως ουτε καποιο χαρτι εχω και αν χρησιμοποιησω τους περσινους κωδικους της σχολης μια χαρα κανω log in και μαλιστα λεει κατασταση φοιτητη: ενεργος
Τι συμβαινει και τι να κανω; Κανεις καμια ιδεα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaG97

Νεοφερμένος

Η ChristinaG97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπον σε μας (Φαρμακευτικη Αθηνων) η ανακοινωση λεει τυπωμενη την αιτηση...πρεπει να παω στα ΚΕΠ να την υπογραψω;
Κατα δευτερον ζηταει διαγραφη(καποιο χαρτι προφανως)
Εγω αφου περσυ ειχα μπει Μαθηματικο Πατρας το ειχα δηλωσει στην αιτηση που εκανα στο υπουργειο και τσεκαρα εκει που ελεγε ''να προβειτε σε ολες τις απαραιτητες ενεργειες για την διαγραφη μου'' ομως ουτε καποιο χαρτι εχω και αν χρησιμοποιησω τους περσινους κωδικους της σχολης μια χαρα κανω log in και μαλιστα λεει κατασταση φοιτητη: ενεργος
Τι συμβαινει και τι να κανω; Κανεις καμια ιδεα:

Πρέπει να πας στην παλιά σου σχολή και να κάνεις αίτηση διαγραφής. Από εκεί θα πάρεις ένα χαρτί (βεβαίωση διαγραφής) το οποίο θα το δώσεις μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά που ζητάει η καινούρια σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδια εστειλα με το ταχυδρομειο τα δικαιολογητικα αλλα αυτα δεν σταλθηκαν καθως δεν βρισκει τον παραλειπτη.Εγω την διευθυνση του πανεπιστημιου καλαματας εβαλα οπως την δινει στο σαιτ τους.Η προθεσμια λιγει την Δευτερα μηπως ξερετε τι να κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Παιδια εστειλα με το ταχυδρομειο τα δικαιολογητικα αλλα αυτα δεν σταλθηκαν καθως δεν βρισκει τον παραλειπτη.Εγω την διευθυνση του πανεπιστημιου καλαματας εβαλα οπως την δινει στο σαιτ τους.Η προθεσμια λιγει την Δευτερα μηπως ξερετε τι να κανω

Ελπίζω να μην κάνω λάθος :redface:, αλλά δεν γίνεται να τα στείλεις με fax από το ΚΕΠ της περιοχής σου; Πήγαινε ρώτα εκεί αν είναι για σιγουριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Γινεται να στειλω τα δικαιολογιτικα για την εγγραφη μεσω courier;Και αν ναι πως θα ξερω οτι εγινε σωστα η εγγραφη;

Καταρχην θα διαβασεις την ανακοινωση της σχολης σχετικα με τα απαραιτητα εγγραφα ,τωρα για να γινει σωστα η εγγραφη απαραιτητο ειναι να φτασει εγκαιρα και στο σωστο μερος για αυτο θα βρεις απο την ιστοσελιδα του τμηματος σου την σωστη διευθυνση και οταν θα πας στα ελτα στο κουριερ θα ζητησεις να παει εξπρες ,συστημενο και να σου το κανουν με αριθμο πρωτοκολλου ωστε να ξερεις οτι το πηρε η γραμματεια ,μετα αφου το παρουν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους για υπολοιπες λεπτομερειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tom100

Νεοφερμένος

Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ήθελα να σας ρωτήσω αν παίρνεις το 1 μόριο ως τρίτεκνος για μεταγραφή όταν ο ένας από τα 3 αδέρφια είναι πάνω από 27 χρονών και δεν μπαίνει στην φορολογική δήλωση των γονέων.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1337

Νεοφερμένος

Ο nikos1337 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λοιπον σε μας (Φαρμακευτικη Αθηνων) η ανακοινωση λεει τυπωμενη την αιτηση...πρεπει να παω στα ΚΕΠ να την υπογραψω;
Κατα δευτερον ζηταει διαγραφη(καποιο χαρτι προφανως)
Εγω αφου περσυ ειχα μπει Μαθηματικο Πατρας το ειχα δηλωσει στην αιτηση που εκανα στο υπουργειο και τσεκαρα εκει που ελεγε ''να προβειτε σε ολες τις απαραιτητες ενεργειες για την διαγραφη μου'' ομως ουτε καποιο χαρτι εχω και αν χρησιμοποιησω τους περσινους κωδικους της σχολης μια χαρα κανω log in και μαλιστα λεει κατασταση φοιτητη: ενεργος
Τι συμβαινει και τι να κανω; Κανεις καμια ιδεα:

Πέρυσι είχα περάσει στην Φαρμακευτική Πάτρας. Επειδή λοιπόν είχα γραφτεί το 2015 στον Πανεπιστήμιο Πατρών, δεν γινόταν ηλεκτρονική εγγραφή μέσω της εφαρμογής τους και έπρεπε να πάω μόνος μου τα χαρτιά που ζήτησαν στην γραμματεία της Ιατρικής. Εκεί μου ζήτησαν να πάρω το χαρτί διαγραφής από την Φαρμακευτική. Πάω λοιπόν δίπλα στην Φαρμακευτική και μου λένε πως δεν γίνεται να το βγάλω άμεσα το χαρτί της διαγραφής (απαιτούνταν κάτι δικαιολογητικά σίτισης, βιβλιοθήκης κ.τ.λ) και πως θα την στείλουν αυτοί στην Ιατρική μέσω του συστήματος. Έδωσα αυτή την πληροφορία στην γραμματεία της Ιατρικής και μου είπαν πως τότε δεν χρειάζονταν κάτι άλλο από εμένα.

Σου προτείνω λοιπόν να πάρεις τηλ. την γραμματεία της σχολής σου και να συνεννοηθείς για το τι πρέπει να κάνεις. Μην τρέχεις στην Πάτρα άδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και καλή υπομονή με την αναμονή να σου απαντήσουν στο τηλέφωνο από τη Γραμματεία... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaiser

Νεοφερμένος

Ο kaiser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω.Η ηλεκτρονικη εγγραφη σε τι μας ωφελησε τελικα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top