Εγγραφές πρωτοετών

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
να βαλεις απλως μια υπογραφη στην αιτηση ,οταν εισαι στην γραμματεια ,και να μην χρειαζεται να συμπληρωνεις τοτε τα στοιχεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Η εγγραφή των πρωτοετών φέτος Μήπως γνωρίζετε πως θα γινει;και τι είναι η ηλεκτρονική εγγραφή;οι περσινοί δεν χρειάστηκαν να πανε στην πόλη που πέρασαν μέσα στο όριο των ημερών που έδωσε το υπουργειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hocuspocus

Νεοφερμένος

Η hocuspocus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η εγγραφή των πρωτοετών φέτος Μήπως γνωρίζετε πως θα γινει;και τι είναι η ηλεκτρονική εγγραφή;οι περσινοί δεν χρειάστηκαν να πανε στην πόλη που πέρασαν μέσα στο όριο των ημερών που έδωσε το υπουργειο;

Δεν γνωριζω πως θα πραγματοποιηθει φετος παντως περυσι δεν χρειαζοταν να πας στην πολη που περασες για να γινει η εγγραφη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η (προ)εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά με τα στοιχεία σας και τον κωδικό που είχατε στις Πανελλαδικές αν θυμάμαι καλά. Αυτή η διαδικασία γίνεται στις αρχές Σεπτέμβρη, όταν το ανακοινώσει το Υπουργείο και ανεβάσει την αντίστοιχη ιστοσελίδα. Από κει και πέρα, μπορεί κάποιες σχολές να ζητήσουν να τους πας το χαρτί της προεγγραφής μαζί με λίγα δικαιολογητικά για να σε εγγράψουν πλήρως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Χρειαζεται να παρω την βεβαιωσ βαθμου προσβασης απο το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ναι, γιατί μπορεί να στο ζητήσουν από το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Χρειαζεται να παρω την βεβαιωσ βαθμου προσβασης απο το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό είναι να έχεις αυτά τα έγγραφα και μερικά αντίγραφά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ποτε θα ξεκινανε οι εγγραφες ξερουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από αύριο 5 Σεπτεμβρίου στις 10 πμ μέχρι και τις 14 Σεπτεμβρίου 2017 οι ηλεκτρονικές εγγραφές των επιτυχόντων.
https://www.minedu.gov.gr/news/29953...-aitiseis-eggrafis-ton-epityxonton-se-aei-tei
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OctobersVeryOwn

Νεοφερμένος

Ο OctobersVeryOwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα, περυσι θυμαμαι παρ'ολο που εγινε ηλεκτρονικη εγγραφη, μας ειχαν ζητησει να παμε καποια δικαιολογητικα στη σχολη για να γινει η εγγραφη. Φετος θα ισχυει το ιδιο; Ή θα γινει πληρως ηλεκτρονικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω είναι και ανάλογα τη σχολή. Οι Γραμματείες θα ενημερώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σχετικα με τη φωτογραφια που ζητανε τη στελνουμε ηλεκτρονικα η πρεπει να παμε να βγαλουμε τις κλασικες φωτογραφιες ταυτοτητας?
αν θελω να βαλω δικη μου μπορω να τη φτιαξω εγω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα, περυσι θυμαμαι παρ'ολο που εγινε ηλεκτρονικη εγγραφη, μας ειχαν ζητησει να παμε καποια δικαιολογητικα στη σχολη για να γινει η εγγραφη. Φετος θα ισχυει το ιδιο; Ή θα γινει πληρως ηλεκτρονικα;

Η ανακοίνωση αναφέρει ότι η εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά χωρίς να απαιτείται η διαδικασία συλλογής και αποστολής δικαιολογητικών. Το μόνο που έχεις να κάνεις όταν πας στη σχολή είναι να δείξεις στη Γραμματεία την ταυτότητα ή το διαβατήριό σου για να γίνει η ταυτοπροσωπία. Αναφέρει βέβαια ότι η Γραμματεία μπορεί να ζητήσει συμπληρωματικά δικαιολογητικά αλλά δεν πιστεύω ότι θα ζητήσουν τίποτα. Είμαι σίγουρη ότι τρίβουν τα χέρια τους που γλίτωσαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Στη σχολή που πέρασα μόνο θα εγγραφώ γιατί θέλω να ξαναδωσω πανελλήνιες.
Θα κάνω την εγγραφή ηλεκτρονικά και μετά? Θα χρειαστεί να πάω καιβστη στη σχολή για ταυτοπροσωπια και να πάρω και το πάσο κτλ? Δεν είδα να αναφέρεται κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα περιμένεις ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του τμήματος ή καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στην γραμματεία να σε ενημερώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα περιμένεις ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του τμήματος ή καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στην γραμματεία να σε ενημερώσουν.

Ευχαριστώ πολύ, θα πάρω τηλέφωνο αύριο το πρωί:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι και εγώ μια από αυτή που θέλει απλά να εγγραφεί στην σχολή της και φυσικά να βγάλει το φοιτητικό πάσο.Η αίτηση εγγραφής γινεται ηλεκτρονικα από εκεί και πέρα όμως θα πρέπει να παρουσιαστώ στην σχολή για να βγάλω το πασο;Κι αν ναι ποτέ θα ξέρω εγώ ποτέ θα πρέπει να πάω εκει;μιλάω για το Πανεπιστήμιο της Κρήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι και εγώ μια από αυτή που θέλει απλά να εγγραφεί στην σχολή της και φυσικά να βγάλει το φοιτητικό πάσο.Η αίτηση εγγραφής γινεται ηλεκτρονικα από εκεί και πέρα όμως θα πρέπει να παρουσιαστώ στην σχολή για να βγάλω το πασο;Κι αν ναι ποτέ θα ξέρω εγώ ποτέ θα πρέπει να πάω εκει;μιλάω για το Πανεπιστήμιο της Κρήτης

Εγω θα παρω τηλεφωνο παντως (οπως μου προτεινε και το μελος παραπανω). Παρε και εσυ να δεις τι θα σου πουν, αυτοι στη γραμματεια ξερουν καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Στη σχολή που πέρασα μόνο θα εγγραφώ γιατί θέλω να ξαναδωσω πανελλήνιες.
Θα κάνω την εγγραφή ηλεκτρονικά και μετά? Θα χρειαστεί να πάω καιβστη στη σχολή για ταυτοπροσωπια και να πάρω και το πάσο κτλ? Δεν είδα να αναφέρεται κάτι

Λοιπόν είμαι και εγώ μια από αυτή που θέλει απλά να εγγραφεί στην σχολή της και φυσικά να βγάλει το φοιτητικό πάσο.Η αίτηση εγγραφής γινεται ηλεκτρονικα από εκεί και πέρα όμως θα πρέπει να παρουσιαστώ στην σχολή για να βγάλω το πασο;Κι αν ναι ποτέ θα ξέρω εγώ ποτέ θα πρέπει να πάω εκει;μιλάω για το Πανεπιστήμιο της Κρήτης

Μετά τις 14 Σεπτεμβρίου που θα λήξουν οι ηλεκτρονικές εγγραφές, θα πάρετε τηλέφωνο τη Γραμματεία της Σχολής σας για να σας ενημερώσει ποιες ημερομηνίες μπορείτε να πάτε εκεί για να γίνει η ταυτοπροσωπία σας και να σας δώσουν τους κωδικούς πρόσβασης που θα χρησιμοποιείτε για όλες τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες (για δήλωση μαθημάτων, επιλογή βιβλίων μέσω του Εύδοξου, ανακοίνωση βαθμολογίας, ηλεκτρονική αίτηση για πάσο κτλ). Η αίτηση για την απόκτηση πάσο γίνεται ηλεκτρονικά (academicid.minedu.gov.gr) χρησιμοποιώντας τους κωδικούς πρόσβασης και το παραλαμβάνετε από το σημείο που έχετε επιλέξει και δηλώσει στην ηλεκτρονική σας αίτηση.΄Αρα για το πάσο δεν χρειάζεται να ξαναταξιδέψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top