Εγγραφές πρωτοετών

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ναι μα δεν ειπα οτι δεν θα επρεπε να το βγαζει :P Εφοσον λοιπον γραφει πως ηταν επιτυχης η εγγραφη δεν χρειαζεται να παρω τηλεφωνο ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Να ανησυχώ που δεν βρήκα σπίτι ακόμα?! Έχω τρεχάματα με τον πατέρα μου στα νοσοκομεία, και ανησυχώ... Πότε ξεκινάνε, πότε πρέπει να παρουσιαστούμε στην σχολή?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Να ανησυχώ που δεν βρήκα σπίτι ακόμα?! Έχω τρεχάματα με τον πατέρα μου στα νοσοκομεία, και ανησυχώ... Πότε ξεκινάνε, πότε πρέπει να παρουσιαστούμε στην σχολή?!

Τσέκαρε το ακαδημαικό ημερολόγιο στο site της σχολής σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση εγγραφής , την εκτύπωσα και συμπλήρωσα το στατιστικό δελτίο. Η αίτηση έχει πάνω της γραμμένο τον αριθμό πρωτοκόλλου και όλα τα στοιχεία είναι σωστά . Άρα να είμαι βέβαιη ότι έχει γίνει η εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση εγγραφής , την εκτύπωσα και συμπλήρωσα το στατιστικό δελτίο. Η αίτηση έχει πάνω της γραμμένο τον αριθμό πρωτοκόλλου και όλα τα στοιχεία είναι σωστά . Άρα να είμαι βέβαιη ότι έχει γίνει η εγγραφή;


Ναι, να είσαι βέβαιη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Χρήστο ! Αφού εκτύπωσα την αίτηση δεν ασχολήθηκα ξανά με το θέμα και δεν ήξερα ότι μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα του υπουργείου για να τσεκάρεις ότι πραγματοποιήθηκε η εγγραφή. Αυτή τη στιγμή δεν έχω μαζί μου τον κωδικό ασφαλείας και έτσι δεν μπορώ να το τσεκάρω... Το ξέρω ότι γίνομαι υπερβολική , αλλά έχω αγχωθεί λιγάκι μάλλον επειδή είναι η τελευταία μέρα των εγγραφών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κι εγω γι αυτο ρωταω ολο το κοσμο! Σε καταλαβαινω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ειλικρινά όλο το καλοκαίρι μες στο άγχος ! Για το μηχανογραφικό να φανταστείς έμπαινα μέχρι και την τελευταία στιγμή στο σύστημα για να σιγουρευτώ ότι είναι εντάξει. Τώρα την αίτηση την έχω εκτυπώσει τέσσερις φορές , ώστε να μην την χάσω! Την έχω κοιτάξει άπειρες φορές μήπως υπάρχει κάποιο λάθος και μόλις πάω να χαλαρώσω πάλι αγχώνομαι ότι κάτι δεν έχει γίνει σωστά , ενώ όλος ο υπόλοιπος κόσμος με διαβεβαιώνει ότι είναι εντάξει!! Άντε να τελειώνουν πια με τα διαδικαστικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Συμφωνω! Ειδικα αυτο που ειπες με το μηχανογραφικο ανησυχουσα και εγω για το αν εχω βαλει τη σχολη που θελω εαν εχει σταλει εαν εχει προκυψει καποιο λαθος :P Και τωρα αγχωνομαι για την εγγραφη! Αλλα ενταξει ιδεα μας ειναι εφοσον εχουμε και τα χαρτια στα χερια μας δεν υπαρχει λογος ανησυχιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανια18

Νεοφερμένος

Η Ρανια18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το πασο γίνεται ηλεκτρονικα???... και μετά από που θα το παραλάβω ξέρει κανεις?::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε να τελειώνουν πια με τα διαδικαστικά !

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τα διαδικαστικά τώρα αρχίζουν. Από δω και πέρα συνέχεια με τα διαδικαστικά θα ασχολείσαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το πασο γίνεται ηλεκτρονικα???... και μετά από που θα το παραλάβω ξέρει κανεις?::
Όταν με το καλό πας στη σχολή, η γραμματεία μαζί με την βεβαίωση σπουδών, θα σου δώσει κάποιους κωδικούς. Θα μπεις στο εξής site και σύμφωνα με τις οδηγίες ( εδώ θα σου χρειαστούν οι κωδικοί αυτοί) θα κάνεις αίτηση για το πάσο σου.
Το μέρος που θα το παραλάβεις είναι δική σου επιλογή, αρκεί να είναι κατάστημα vodafone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaG97

Νεοφερμένος

Η ChristinaG97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ε λοιπόν θα παίξω ξύλο με τη γραμματεία της σχολής μου! :P Πέρεσα Πολιτικών Επιστημών στο Δημοκρίτειο Θράκης και πέρσι ήμουν γραμμένη στη Διοίκηση Επιχειρήσεων στο Αλεξάνδρειο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τις προάλλες πήγα στη σχολή μου για να παραδώσω το πάσο μου και να ρωτήσω εάν εφόσον έκανα ήδη την αίτηση εγγραφής(στην οποία συμπεριλαμβάνεται και η διαγραφή από την πρώτη μου σχολή) χρειάζεται να κάνω διαγραφή και προσωπικά και να παρω την αίτηση διαγραφής. Στο μεταξύ, πήρα τηλέφωνο αυτόν τον αγενέστατο γραμματέα στην καινούρια σχολή και τον ρωτησα αν τελικά θα χρειαστεί να του παραδώσω και κάποια βεβαίωση διαγραφής απο την προηγούμενη σχολή. Μου απάντησε όχι. Και μόλις έβγαλε ανακοίνωση η σχολή στο σάιτ της ότι χρειάζονται και βεβαίωση διαγραφής!! Πράγμα που σημαινει ότι πρέπει να πάω για δευτερη φορά τζάμπα στο ΤΕΙ, ενώ μένω δυο ώρες μακριά! Πραγματικα, δεν πάμε καλά... Τι ρόλο παίζει τότε η ηλεκτρονική αίτηση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevilDaringYou

Νεοφερμένος

Η DevilDaringYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ε λοιπόν θα παίξω ξύλο με τη γραμματεία της σχολής μου! :P Πέρεσα Πολιτικών Επιστημών στο Δημοκρίτειο Θράκης και πέρσι ήμουν γραμμένη στη Διοίκηση Επιχειρήσεων στο Αλεξάνδρειο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Τις προάλλες πήγα στη σχολή μου για να παραδώσω το πάσο μου και να ρωτήσω εάν εφόσον έκανα ήδη την αίτηση εγγραφής(στην οποία συμπεριλαμβάνεται και η διαγραφή από την πρώτη μου σχολή) χρειάζεται να κάνω διαγραφή και προσωπικά και να παρω την αίτηση διαγραφής. Στο μεταξύ, πήρα τηλέφωνο αυτόν τον αγενέστατο γραμματέα στην καινούρια σχολή και τον ρωτησα αν τελικά θα χρειαστεί να του παραδώσω και κάποια βεβαίωση διαγραφής απο την προηγούμενη σχολή. Μου απάντησε όχι. Και μόλις έβγαλε ανακοίνωση η σχολή στο σάιτ της ότι χρειάζονται και βεβαίωση διαγραφής!! Πράγμα που σημαινει ότι πρέπει να πάω για δευτερη
φορά τζάμπα στο ΤΕΙ, ενώ μένω δυο ώρες μακριά! Πραγματικα, δεν πάμε καλά... Τι ρόλο παίζει τότε η ηλεκτρονική αίτηση;;




δεν χρειάζεσαι να πας στο τει.. την αίτηση διαγραφής μπορούν να σου την στείλουν μέσω φαξ ή ελτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική1797

Νεοφερμένος

Η Αγγελική1797 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Και σε μενα υπηρξε προβλημα με τον αριθμο της ταυτοτητας..αυτό όπως είπε ο διευθυντής οφείλεται στο ότι παλαιότερα υπήρχε διαφορετικό σύστημα με τις ταυτότητας και εμας μας εμφανιζει ετος εκδοσης 2016..πας στη γραμματεία και το αναφέρεις απλώς

δηλαδή θα πάω στη γραμματεία της νέας σχολής μου και θα το αναφέρω για να το αλλάξουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaG97

Νεοφερμένος

Η ChristinaG97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρώτησα για αυτό και τελικά πρεπει να πάω απο εκει για να συμπληρώσω αιτήσεις ότι δεν έχω δανειστεί βιβλία κτλ... Άκρη δε βγάζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρώτησα για αυτό και τελικά πρεπει να πάω απο εκει για να συμπληρώσω αιτήσεις ότι δεν έχω δανειστεί βιβλία κτλ... Άκρη δε βγάζεις..
Αν σε παρηγορεί, πρόκειται για 2 λεπτά υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ρε παιδια μονο η δικια μας γραμματεια αργει να βγαλει ανακοινωση για το ποτε θα παρουμε τη βεβαιωση εγγραφης κ τους κωδικους?απλα δε βλεπω να εχει κανεις αλλος την ιδια απορια οποτε υποθερω οτι εσεις εχετε ξεκινησει κανονικα . Εχουν ανακοινωσει μονο την ημερομηνια αρχης μαθηματβν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρε παιδια μονο η δικια μας γραμματεια αργει να βγαλει ανακοινωση για το ποτε θα παρουμε τη βεβαιωση εγγραφης κ τους κωδικους?απλα δε βλεπω να εχει κανεις αλλος την ιδια απορια οποτε υποθερω οτι εσεις εχετε ξεκινησει κανονικα . Εχουν ανακοινωσει μονο την ημερομηνια αρχης μαθηματβν

Ούτε σε εμάς έβγαλαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Καλησπέρα. Χιλια συγγνώμη αν εχει ξαναειπωθεί αυτό που θα ζητήσω στο thread αλλα τα μηνυματα ειναι πολλα και το αγχος μου κάπως μεγαλο.
Εκανα εγγραφη σε αλλο τμημα με 10% και την εκανα ηλεκτρονικα. Δεν πηρα τηλεφωνο τη γραμματεια της σχολη καθως ειδα πως ούτε αυτες ξεραν και τιποτα. Ισως τωρα να εκανα καποιο λαθος. Θεωρησα λοιπον πως εφόσον υπάρχει εφαρμογη αφιερωμενη στην διαγραφη μου δεν χρειαζεται να προβώ σε περαιτέρω διαδικασίες. Εχω δηλωσει λοιπον κανονικα την εγγραφη μου ηλεκτρονικά αλλα δεν εχω επικοινωνήσει με τη σχολή μου. Αρχισα να σκεφτομαι τι πρεπει να κανω με το παλιο μου ΠΑΣΟ και καπως ετσι επεσα πανω σε διαφορα μηνυματα μου με αγχωσαν οπου ορισμενες γραμματειες ηθελαν να κανεις την διαγραφη σου εκει περα.

Συνεπώς γνωρίζει κανείς τι πρεπει να κανω; Θα επικοινωνήσω αυριο με την γραμματεια για λεπτομέρειες απλως θελω να ξερω: Eφοσον εχω κανει την ηλεκτρονική μου εγγραφη και διαγραφη κανονικότατα υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστεί καποιο κωλυμα επειδή δεν επικοινωνησα καθολου με την παλια μου γραμματεια; Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top