Εγγραφές πρωτοετών

panagiotis_7

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εννοώ ότι έχω την βεβαίωση του ΑΜΚΑ από όταν εκδόθηκε ο αριθμός στο όνομά μου, δηλαδή το 2009. Δεν έχω επικαιροποιήσει ποτέ τα στοιχεία μου. Θα το κάνω μετά τις εγγραφές για να μην έχω τις ίδιες αμφιβολίες του χρόνου. Πάντως, στο site που μπήκα, ακόμη αριθμό οικογενειακής μερίδας ζητά, άρα θέλει επικαιροποίηση.

Ως προς την υπογραφή, εγώ δεν την έβαλα, θα περιμένω να την βάλω όταν θα πάω στο Πανεπιστήμιο. Δεν νομίζω όμως να γίνει και κάτι αν την βάλεις. Βασικά, δεν γνωρίζω, είμαστε εντελώς ανενημέρωτοι στα πάντα...

Και εγω αμα ειναι καλου κακου θα τα κανω ολα οταν θα παω στην σχολη για να ειμαι πιο συγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Ολοκλήρωσα εχθές την εγγραφή και έχω στα χέρια μου την αίτηση. Ποιο είναι το επόμενο βήμα? Θα πρέπει να παω στο πανεπιστήμιο μεχρι τις 12 του μηνός για να δουν την ταυτοτητά μου ή θα με καλέσουν εκείνοι τηλεφωνικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ειναι κανεις άλλος που περιμένει. Στο τηλ μιση ωρα για το υπουργείο παιδ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ο Φίλης εξακολουθεί να κοιμάται και η σελίδα να είναι εκτός λειτουργίας. Γιεεεειιι :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ειναι κανεις άλλος που περιμένει. Στο τηλ μιση ωρα για το υπουργείο παιδ ;
εγω περιμενα 20 λεπτα και μετα αρχισα να παιρνω τηλεφωνα σε ολες τις γραμμες για καμια ωριτσα :) ... Tελικα εστειλα email!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Μην περιμένετε να σηκώνουν τηλέφωνα τόσο εύκολα, προχθες επι δύο ώρες προσπαθούσα αλλά μάταιη προσπάθεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ρε παιδια, μπαινω στην εφαρμογη και γραφει οτι ειναι εκτος λειτουργειας αλλα εκτος αυτου, στο πανω μερος λεει "μετεγγραφες 2016"...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η σελιδα για ποιο λογο είναι εκτος λειτουργιας; Ποση ανευθυνοτητα και ποση ανοργανωσιά... Μου θελουν και ηλεκτρονικη εγγραφη :P Αντι να παει ο κάθε φοιτητης παραδοσιακα στη σχολη του να περιηγηθεί κιολας, να την γνωρισει καθεται και ταλαιπωρειται. My opinion
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά τηλεφωνώ στο υπουργείο παιδείας και δεν απαντά κανεις! Εσεις μπορέσατε να μιλήσετε με το υπουργείο κι αν ναι απο ποιο τηλ.?? εγω παίρνω στο 2103442000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
την ταυτοτητα σου θα την δειξεις οταν πας στην γραμματεια...για την ωρα περιμενουμε να μας στειλουν κωδικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Παιδιά τηλεφωνώ στο υπουργείο παιδείας και δεν απαντά κανεις! Εσεις μπορέσατε να μιλήσετε με το υπουργείο κι αν ναι απο ποιο τηλ.?? εγω παίρνω στο 2103442000

Πάρε στο 1550 κ περίμενε όση ωρα χρειαζεται , στο τηλέφωνο που αναφέρεις εσυ περίμενα δυο ώρες νταν κ κανεις δε το σήκωσε μονο το σήκωσε μια κ μου άλλαξε γραμμή απλα , ενώ σε αυτο που σ είπα μ απάντησαν αμέσως

Ο Φίλης εξακολουθεί να κοιμάται και η σελίδα να είναι εκτός λειτουργίας. Γιεεεειιι :mad::P
βλέπω οτι εχεις Πάτρα ως τόπο διαμονής , δλδ εισαι απο Πάτρα κ θες να πάρεις μετεγγραφή για Σαλονικα ....εμα αγάπη για Θεσσαλονίκη :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue star

Νεοφερμένος

Η blue star αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας!
Χθες έκανα την εγγραφή και όλα πήγαν μια χαρά, δεν είχα θέμα. Αλλά αυτός ο αριθμός οικογενειακής μερίδας εμένα δεν μου το έλεγε ... επηρεάζει την εγγραφή μου;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!
Χθες έκανα την εγγραφή και όλα πήγαν μια χαρά, δεν είχα θέμα. Αλλά αυτός ο αριθμός οικογενειακής μερίδας εμένα δεν μου το έλεγε ... επηρεάζει την εγγραφή μου;; :confused:

Επειδή όταν βγήκε ο ΑΜΚΑ σου πολύ πιθανώς πριν βγάλεις ταυτότητας, μπήκε κάποιο άλλο είδος ταυτότητας, οικογενειακή μερίδα, δημοτολόγιο, ληξιαρχική πράξη γεννήσεως, διαβατήριο κ.λπ. Δεν είναι κάτι, απλώς να έχεις μαζί την βεβαίωση του ΑΜΚΑ μαζί. Κι όταν τελειώσεις με εγγραφές, πέρνα από το ΚΕΠ να κάνεις επικαιροποίηση στοιχείων.

Τώρα, αν είναι δηλωμένη η ταυτότητά σου στην βεβαίωση, δεν έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgr

Νεοφερμένος

Ο alexgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λιγη βοηθεια! Οριστικοποιησα την ηλ.εγγραφη μου αλλα μετα ειδα πως το ονομα μου στο ΑΜΚΑ ηταν ''Αλεξαντερ'' :p και οχι ''Αλεξανδρος'' οπως στην ταυτοτητα και ολα τα αλλα.Πρεπει να κανω κατι για αυτο?
Επισης, επειδη δεν ειχα ταυτοτητα οταν εβγαλα το ΑΜΚΑ,εκανα εγγραφη με το διαβατηριο αλλα αυτο εληξε περσυ.Υπαρχει καποιο προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω επικοινώνησα με το υπουργείο πριν λιγο με το 1550 μονο σε αυτο απαντούν γιατι σε κατι αλλα που πηρα δεν το σήκωναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φέτος, γίνεται ηλεκτρονικά η εγγραφή και δεν χρειάζεται η αποστολή δικαιολογητικων η φυσικής παρουσίας στο πανεπιστήμιο :)
Ειλικρινά,καλύτερα να έτρεχα 10 μέρες νωρίτερα στη Γραμματεία της σχολής να την έκανα εγώ αυτοπροσώπως παρά αυτό το χάλι.:angel:

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: Έκανα την αίτηση εγγραφής μέσω της εφαρμογής του Υπουργείου (και την εκτύπωσα κιόλας),συμπλήρωσα και εκτύπωσα και το ατομικό στατιστικό δελτίο φοιτητή. Από εδώ και πέρα εγώ τι πρέπει να κάνω; Στην εφαρμογή του Υπουργείου αφού κατάφερα να κάνω την αίτηση εγγραφής μου έλεγε ότι τα στοιχεία μπλα μπλα θα είναι διαθέσιμα σε λίγες μέρες στη Γραμματεία της σχολής μου και ότι πρέπει να πάω εγώ με την ταυτότητά μου για να μου δώσουν κάτι κωδικούς για πρόσβαση στις Ακαδημαϊκές υπηρεσίες -δεν ξέρω τι-. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη προθεσμία, κατά την οποία πρέπει εγώ να εμφανιστώ στη σχολή; :|
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω Χριστό.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον η σελίδα ηταν προηγουμένως εκτός λειτουργίας γιατι κατήργησαν το pin δεν το ζητάει ουτε στο συστημα ουτε το αναφέρει στις οδηγίες! Άλλος που εκανε σήμερα την εγγραφη του ζητήθηκε pin? γιατι εμένα δεν ειχε κανένα κουτάκι που να λέει pin!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον η σελίδα ηταν προηγουμένως εκτός λειτουργίας γιατι κατήργησαν το pin δεν το ζητάει ουτε στο συστημα ουτε το αναφέρει στις οδηγίες! Άλλος που εκανε σήμερα την εγγραφη του ζητήθηκε pin? γιατι εμένα δεν ειχε κανένα κουτάκι που να λέει pin!
Εγώ που έκανα τα ξημερώματα μου ζήτησε pin κανονικότατα. Όμως μία γνωστή μου που προσπάθησε να κάνει προ λίγου δεν της ζητούσε pin και είχε παραξενευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το εχουν καταργήσει γιατι κατα σύμπτωση χθες εκανα screenshot απο το κινητο όλες τις οδηγίες και του πως θα είναι το site και ειχε ενότητα 5.2 με τίτλο αποστολή pin ενω τωρα που μπήκα δεν εχει 5.2 παρα μονο 5.1 προσωπικά στοιχεία! Και το συνδέω με το γεγονός οτι σήμερα κατα τις 10 ηταν κλειστό το συστημα οποτε μάλλον αυτο επεξεργαζοντουσαν! Γενικα η διαδικασία είναι πολυ απλή εννοω δεν μου ζητάει ουτε κατι αριθμούς οικογενειακής μερίδας και κατι τετοια που ειχα δει και τα στοιχεία μου τα έλεγξα είναι σωστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το εχουν καταργήσει γιατι κατα σύμπτωση χθες εκανα screenshot απο το κινητο όλες τις οδηγίες και του πως θα είναι το site και ειχε ενότητα 5.2 με τίτλο αποστολή pin ενω τωρα που μπήκα δεν εχει 5.2 παρα μονο 5.1 προσωπικά στοιχεία! Και το συνδέω με το γεγονός οτι σήμερα κατα τις 10 ηταν κλειστό το συστημα οποτε μάλλον αυτο επεξεργαζοντουσαν! Γενικα η διαδικασία είναι πολυ απλή εννοω δεν μου ζητάει ουτε κατι αριθμούς οικογενειακής μερίδας και κατι τετοια που ειχα δει και τα στοιχεία μου τα έλεγξα είναι σωστα!
Ναι και΄γω αυτό υποψιάζομαι πια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top