Εγγραφές πρωτοετών

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Παιδιά μην ανησυχείτε τοσο πολυ για τα στοιχεία που δίνετε , ολα ούτως ή άλλως θα ελεχγθουν απο το υπουργείο και κυρίως απο τη γραμματεία της σχολής σας , το σημαντικότερο ειναι να έχετε περάσει στο τμήμα που κάνετε εγγραφή και δεύτερον να μην υπάρχετε εγγεγραμμένοι σε κάποιο αλλο τμήμα , ολα τα υπόλοιπα δεν ειναι τπτ , τροποποιούνται και διορθώνονται απο τη γραμματεία της σχολής σας , για αυτο κουλαρετε:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,836 μηνύματα.
Εάν έχετε εισαχθεί σε Τμήμα ή Σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης απο προηγούμενο έτος και είστε ακόμη εγγεγραμμένος ή έχετε ήδη υποβάλλει αίτηση διαγραφής σε αυτό, παρακαλούμε σημειώστε αντίστοιχα την διπλανή επιλογή. Σε περίπτωση που δεν σημειώσετε την διπλανή επιλογή θα καταγραφεί οτι δεν είστε ήδη εγγεγραμμένος σε άλλο Τμήμα ή Σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Να σημειωθεί ότι πήγα στη σχολή μου και πήρα βεβαίωση διαγραφής.
Εσείς τώρα τι καταλαβαίνετε απ'αυτό; Ότι πρέπει να "τσεκάρω" το κουτάκι και να βάλω την προηγούμενη σχολή μου; Έχω μπερδευτεί, παίρνω τηλ το υπουργείο από τις 2 παρά αλλά καμία απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω την εγγραφή το απόγευμα, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω ψηλοτρομάξει :( . Επειδή δεν κατάλαβα, χρειάζεται να συμπληρωθεί ο αριθμός αστυνομικής ταυτότητας ή ο αριθμός οικογενειακής μερίδας; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω την εγγραφή το απόγευμα, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω ψηλοτρομάξει :( . Επειδή δεν κατάλαβα, χρειάζεται να συμπληρωθεί ο αριθμός αστυνομικής ταυτότητας ή ο αριθμός οικογενειακής μερίδας; :confused:

Να σου πω την αλήθεια εμένα δε μου χρειάστηκαν αυτά.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
εγώ θα την κάνω αύριο
διαβάστε τις οδηγίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια εμένα δε μου χρειάστηκαν αυτά.:worry:


Εγώ τότε θα κατάλαβα ότι να 'ναι διαβάζοντας τα σχόλια :redface: Δεν χρειάζεται δηλαδή ο αριθμός αστυνομικής ταυτότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι στοιχεια θελω για την εγγραφη; Και, που κανατε οι περισσοτεροι λαθος, για να μην την πατησω κ γω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ τότε θα κατάλαβα ότι να 'ναι διαβάζοντας τα σχόλια :redface: Δεν χρειάζεται δηλαδή ο αριθμός αστυνομικής ταυτότητας;

Εμένα πάντως δε μου ζητήθηκε κάτι από όλα αυτά. Μόνο το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Εμένα πάντως δε μου ζητήθηκε κάτι από όλα αυτά. Μόνο το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ.
ΑΦΜ δε νομίζω να σου ζήτησε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ΑΦΜ δε νομίζω να σου ζήτησε;)

Αυτό το ζήτησε στο δελτίο φοιτητή. Αλλά η αλήθεια είναι ότι και μόνο με το ΑΜΚΑ είσαι καλυμμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κι εγώ έχω πρόβλημα με το ΑΜΚΑ, δεν ταυτοποιούνται τα στοιχεία, μάλλον λόγω διπλού επιθέτου. Θα περάσω αύριο από τα ΚΕΠ να δούμε τι θα γίνει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εγώ που ήμουν έτοιμος για εγγραφή, λέτε να αφήσω κανα δυο μέρες να περάσουν; Δε θέλω προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ που ήμουν έτοιμος για εγγραφή, λέτε να αφήσω κανα δυο μέρες να περάσουν; Δε θέλω προβλήματα.

Τι θα αλλάξει μετά από δύο μέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Θα έχουν διορθωθεί όποια ανενημέρωτα στοιχεία σε ΑΜΚΑ ταυτότητα κλπ... Τουλάχιστον έτσι διάβασα από τον Κρις παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Θα έχουν διορθωθεί όποια ανενημέρωτα στοιχεία σε ΑΜΚΑ ταυτότητα κλπ... Τουλάχιστον έτσι διάβασα από τον Κρις παραπάνω.

Α, μάλιστα! Τώρα κατάλαβα το πρόβλημά σας με το ΑΜΚΑ. Οκ.:)
Ε, εντάξει έχεις μια βδομάδα καιρό, οπότε μια δυο μέρες δε θα κάνουν κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα έχουν διορθωθεί όποια ανενημέρωτα στοιχεία σε ΑΜΚΑ ταυτότητα κλπ... Τουλάχιστον έτσι διάβασα από τον Κρις παραπάνω.

Εσυ πρέπει να πας να το ενημερωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrichor17

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!


Θέλω να καθησυχάσω κι εγώ όσους ανησυχούν σχετικά με το ζήτημα αστυνομικής ταυτότητας και οικογενειακής μερίδας. Επιστέφτηκα κι εγώ το ΚΕΠ και η επικαιροποίηση των στοιχείων ήταν δύο λεπτών υπόθεση.


Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω: Αφού ολοκληρώσουμε την αίτηση, με ποιόν τρόπο θα συνεχιστεί η διαδικασία; Περιμένουμε, δηλαδή, ανακοίνωση από το site του τμήματός μας σχετικά με το πότε πρέπει να παρουσιαστούμε εκεί ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;


Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κι εγώ έχω πρόβλημα με το ΑΜΚΑ, δεν ταυτοποιούνται τα στοιχεία, μάλλον λόγω διπλού επιθέτου. Θα περάσω αύριο από τα ΚΕΠ να δούμε τι θα γίνει. :/:

Ναι, αυτό το πρόβλημα ταυτοποίησης γίνεται για μια παύλα που στο εθνικό μητρώο υπάρχει ενώ στο σύστημα του υπουργείου όχι.

Στα ΚΕΠ δεν θα σου κάνουν τίποτα. Το υπουργείο πάρε.

Καλησπέρα σας!


Θέλω να καθησυχάσω κι εγώ όσους ανησυχούν σχετικά με το ζήτημα αστυνομικής ταυτότητας και οικογενειακής μερίδας. Επιστέφτηκα κι εγώ το ΚΕΠ και η επικαιροποίηση των στοιχείων ήταν δύο λεπτών υπόθεση.


Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω: Αφού ολοκληρώσουμε την αίτηση, με ποιόν τρόπο θα συνεχιστεί η διαδικασία; Περιμένουμε, δηλαδή, ανακοίνωση από το site του τμήματός μας σχετικά με το πότε πρέπει να παρουσιαστούμε εκεί ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;


Ευχαριστώ. :)

Το θέμα είναι κυρίως για αυτους που πατησαν οριστικοποίηση. :)
Αλλά ευτυχώς δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Μετά την εγγραφή σου, απλά να κοιτάς το site της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εσυ πρέπει να πας να το ενημερωσεις.
Πρέπει να πάω στο ΚΕΠ και να του πω τι; Και πέρυσι που έκανα τις διαδικασίες αυτές, νομίζω ήταν εντάξει τα στοιχεία μου. Άλλαξε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top