Εγγραφές πρωτοετών

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Eιναι αναγκη να εκτυπώσουμε την ηλεκτρονικη εγγραφη προκειμενου να τη δειξουμε στη γραμματεια η απλα δειχνουμε τη ταυτοτητα και γινεται επι τοπου η ταυτοποιηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Το ίδιο με τον αδερφό μου και πάτησα καταλάθος οριστικοποίηση γιατί νόμιζα ότι ήταν ΟΚ.
Όταν έκανα και τη δικιά μου κατάλαβα ότι ήθελε την αστυνομική ταυτότητα.

Θα με πάρουν αύριο να μου πουν τι θα γίνει με αυτό.
Μη επικαιροποιημένα στοιχεία...τι να πω!!!
Αναγκαστικά, πρέπει να πας στα ΚΕΠ να κάνεις τροποποίηση των στοιχείων σου. Να βάλουν δηλαδή την αστυνομική σου ταυτότητα και τον αριθμό (την οποία θα έχεις μαζί σου) ώστε να ανανεωθεί η καρτέλα.
Εγώ που πάτησα οριστικοποίηση...ο θεός βοηθός...με την ανοργανωσιά τους.
Όσοι την έκαναν όπως του αδερφού σου (όπως και εγώ) ξέρει κανείς τι γίνεται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πέρυσι δεν εκτύπωσα τίποτα. Θα χρειαστεί πουθενά;
Και κάτι ακόμα, το δελτίο φοιτητή που γράφει στο τέλος της εγγραφής το συμπληρώσατε; Τι ακριβώς είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ρε παιδια στην τελευταια σελιδα πριν την οριστικοποιηση βγαζει λαθος αριθμο ταυτοτητας και κατι περι οικογενειακης μεριδας....
Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα??

Κι εγω το ειχα αυτο. Αλλα αυτος ο αριθμος που ελεγε ηταν σωστος απλα δεν ηταν της αστυνομικης μου ταυτοτητας. Και πατησα οριστικοποιηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Κι εγω το ειχα αυτο. Αλλα αυτος ο αριθμος που ελεγε ηταν σωστος απλα δεν ηταν της αστυνομικης μου ταυτοτητας. Και πατησα οριστικοποιηση...
Και εγώ φίλε σαν κ εσένα, τα ίδια στοιχεία μ έβγαζε και το αμκα και πάτησα οριστικοποίηση και έχω τρελαθεί τώρα με την ανικανότητα του Υπουργείου. Τώρα τι γίνεται ; ένας Θεός ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πέρυσι δεν εκτύπωσα τίποτα. Θα χρειαστεί πουθενά;
Και κάτι ακόμα, το δελτίο φοιτητή που γράφει στο τέλος της εγγραφής το συμπληρώσατε; Τι ακριβώς είναι;

Εγραφε οτι ειναι υποχρεωτικο οποτε πρεπει να το συμπληρωσεις. Μηπως ειναι αυτο που λεμε φοιτητικο πασο; Ετσι νομιζω δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Παιδιά δείτε στην ταυτότητά σας, δίπλα στο αστυνομικό τμήμα που εκδόθηκε, πιθανά αναφέρεται ο ίδιος αριθμός που στην αίτηση ονομάζεται "Αριθμός δελτίου ταυτότητας" και που στην πραγματικότητα είναι ο "Αριθμός Οικογενειακής Μερίδας" (το οποίο διευκρινίζεται δίπλα, οπότε μην αγχώνεστε!)
Αν ήταν λάθος υποθέτω στον "ΤΥΠΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ" θα έπρεπε να αναγράφεται: "αστυνομική" ή κάτι παρόμοιο.
Αυτά.

Καλή εγγραφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Και εγώ φίλε σαν κ εσένα, τα ίδια στοιχεία μ έβγαζε και το αμκα και πάτησα οριστικοποίηση και έχω τρελαθεί τώρα με την ανικανότητα του Υπουργείου. Τώρα τι γίνεται ; ένας Θεός ξέρει.

Λοιπόν επειδή και εγώ μπερδεύτηκα εκεί ακούστε τι θα κάνετε.μπειτε στο Amka.gr και πατηστει εκεί που λέει εχω αμκα;έπειτα συμπληρώστε τα στοιχεια σας,μετά θα σας βγάλει σε μια σελίδα που θα ζητάει έναν αριθμό / κωδικό εκεί συμπληρώστε τον αριθμό που σας βγάζει στη σελίδα του υπουργείου και πατήστε αναζήτησή,αν σας βγάλει τον κωδικό αμκα σας είστε οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγραφε οτι ειναι υποχρεωτικο οποτε πρεπει να το συμπληρωσεις. Μηπως ειναι αυτο που λεμε φοιτητικο πασο; Ετσι νομιζω δηλαδη

Απλά έχω ένα προβληματάκι για αυτό ρωτάω, αν είναι μην αγχώνομαι άδικα. Στο πλαίσιο με τις σχολές δεν έχει το Δημοκρίτειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Καλησπέρα επειδη ειμαι με 10% και με βλέπω να κανω διαγραφη και εγγραφη την τελευταια στιγμή μήπως μπορείτε να μου πείτε οσοι διαγραφήκατε αν υπάρχει και καποια αλλη διαδικασία όπως π.χ η επιστροφή του ΠΑΣΟ στη σχολή μεσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο; Σκεφτομαι να το κάνω Σαββατο προς Κυριακή και φοβαμαι πως αν θελει κάτι παραπάνω την Δευτέρα δεν θα προλάβω ή δεν ξερω και εγω τί. Θελω να ειμαι καλυμμένος οπως καταλαβαίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Απλά έχω ένα προβληματάκι για αυτό ρωτάω, αν είναι μην αγχώνομαι άδικα. Στο πλαίσιο με τις σχολές δεν έχει το Δημοκρίτειο.

τοτε βαλε πανεπιστημιο θρακης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
τοτε βαλε πανεπιστημιο θρακης

Ναι βρε συ, τώρα συνειδητοποίησα τη βλακεία:redface:. Ευχαριστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή και εγώ μπερδεύτηκα εκεί ακούστε τι θα κάνετε.μπειτε στο Amka.gr και πατηστει εκεί που λέει εχω αμκα;έπειτα συμπληρώστε τα στοιχεια σας,μετά θα σας βγάλει σε μια σελίδα που θα ζητάει έναν αριθμό / κωδικό εκεί συμπληρώστε τον αριθμό που σας βγάζει στη σελίδα του υπουργείου και πατήστε αναζήτησή,αν σας βγάλει τον κωδικό αμκα σας είστε οκ


Εκανα τις αναζητησεις μου και βγαινει το ΑΜΚΑ μου. Απο 'κει και περα δηλαδη δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα; Ουτε θα χρειαστουν τον αριθμο της κανονικης μου ταυτοτητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Καλησπέρα , στο θεμα που αφορα τον αριθμο δελτιου ταυτοτητας οσοι εβαλαν τον αριθμο της οικογενειακης μεριδας θεωρω οτι δεν θα εχουν κανενα προβλημα διοτι στον τυπο ταυτότητας στην αιτηση εγγραφης(υπαρχει αριθμος πρωτοκολλου) γραφει ΜΕΡΙΔΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ . Αν εγραφε ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ θα επρεπε να βαλεις τον αριθμο στο μπροστινο μερος . Οταν βγαλαμε αμκα οι πιο πολλοι δεν ειχαμε ταυτοτητα και το βγαλαμε με τον αριθμο της οικογενειακης μεριδας που ειναι μοναδικος για τον καθενα και βρισκεται στο πισω μερος της ταυτοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Εκανα τις αναζητησεις μου και βγαινει το ΑΜΚΑ μου. Απο 'κει και περα δηλαδη δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα; Ουτε θα χρειαστουν τον αριθμο της κανονικης μου ταυτοτητας;

αφου βγηκε το αμκα σου θεωρω πως εισαι ενταξει,τωρα για την ταυτοτητα εχω ακουσει πως πρεπει να την πας στην γραμματεια οταν πας πρωτη φορα στη σχολη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι τελευταίοοο;;;:redface: Στο δελτίο φοιτητή ρωτάει αν εγγραφόμαστε για πρώτη φορά στη Τριτοβάθμια και μετά αν έχουμε κάποιο πτυχίο. Εγώ έχω εγγραφεί ξανά, αλλά δεν έχω πτυχίο και δεν το δέχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenastrav

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι κι εγω το ιδιο θεμα εχω! Πηρα τηλ στα ΚΕΠ και μου ειπαν να παω αυριο για να κανουν ενημερωση των στοιχειων στα αρχεια εθνικου μητρωου ΑΜΚΑ... Δεν καταλαβα ακριβως αλλα για να το λενε, κατι θα ξερουν :P

Εγω πηγα σημερα χωρις τηλεφωνο και μου το διορθωσαν σε δυο λεπτα! Πας με την ταυτοτητα σου, τους λες το ΑΜΚΑ σου, κανουν δυο τρεις διορθωσεις στον υπολογιστη τους και σου εκτυπωνουν μια σελιδα που υπογραφεις με τα σωστα στοιχεια! Μεχρι να πας σπιτι σου ειναι ολα ετοιμα. Εγω με το που γυρισα σπιτι εκανα αμεσως την εγγραφη μου και ηταν ολα σωστα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αφου βγηκε το αμκα σου θεωρω πως εισαι ενταξει,τωρα για την ταυτοτητα εχω ακουσει πως πρεπει να την πας στην γραμματεια οταν πας πρωτη φορα στη σχολη σου

Σ'ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Από σήμερα 5 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές σε ΑΕΙ και ΤΕΙ εως και τις 12 Σεπτεμβρίου

Πηγή : ethnos.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
https://imgur.com/a/hy42l
Ρε σεις στο εγχειριδιο χρησης λεει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ και ως κωδικο το ΑΒ***** κλπ. Αυτο μου δειχνει και εμενα και ετσι το συμπληρωσα (δηλαδη μου το εδειξε ετσι και δεν το τροποποιησα).. Τι ειναι η οικογενειακη μεριδα και τι ο σχετικος αριθμος; Εχω μπερδευτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top