Εγγραφές πρωτοετών

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγω πηγα σημερα χωρις τηλεφωνο και μου το διορθωσαν σε δυο λεπτα! Πας με την ταυτοτητα σου, τους λες το ΑΜΚΑ σου, κανουν δυο τρεις διορθωσεις στον υπολογιστη τους και σου εκτυπωνουν μια σελιδα που υπογραφεις με τα σωστα στοιχεια! Μεχρι να πας σπιτι σου ειναι ολα ετοιμα. Εγω με το που γυρισα σπιτι εκανα αμεσως την εγγραφη μου και ηταν ολα σωστα!:clapup:

Αααα! :clapup: παλι καλα γιατι με αυτους συνηθως δεν τα βγαζεις περα! Θα παω κι εγω αυριο κι ελπιζω να εχω την ιδια τυχη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αχ, παιδιά θα μου πει κανείς γιατί άρχισα να αγχώνομαι (δε θέλω και πολύ:P)
Στο δελτίο φοιτητή σημείωσα ότι έχω εγγραφεί ξανά στη Τριτοβάθμια, αλλά δεν έχω κανένα πτυχίο για να σημειώσω στο επόμενο ερώτημα. Να αλλάξω την επιλογή και να βάλω όχι, ενώ δεν ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaiser

Νεοφερμένος

Ο kaiser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπερα.Σε περιπτωση που εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας και παω στην γραμματεια του πανεπηστημιου με ολα τα δικαιολογιτικα θα μπορεσω να κανω την εγγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπερα.Σε περιπτωση που εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας και παω στην γραμματεια του πανεπηστημιου με ολα τα δικαιολογιτικα θα μπορεσω να κανω την εγγραφη;

Νομίζω ότι γράφει κάπου εκεί τι κάνεις σε αυτή τη περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ylenia

Νεοφερμένος

Η ylenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι έπαθα μια ταραχή αλλά εντάξει.Τέλος καλό όλα καλά με τα αμερικάνικα συστήματα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaG97

Νεοφερμένος

Η ChristinaG97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω, πώς μαθαίνουμε ότι εγινε δεκτή η αίτηση εγγραφής μας στο τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω, πώς μαθαίνουμε ότι εγινε δεκτή η αίτηση εγγραφής μας στο τμήμα;

Μάλλον μπορούν να σου το επιβεβαιώσουν στη γραμματεία της σχολής όπου πέρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaG97

Νεοφερμένος

Η ChristinaG97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μάλλον μπορούν να σου το επιβεβαιώσουν στη γραμματεία της σχολής όπου πέρασες.

Σε ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
https://imgur.com/a/hy42l
Ρε σεις στο εγχειριδιο χρησης λεει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ και ως κωδικο το ΑΒ***** κλπ. Αυτο μου δειχνει και εμενα και ετσι το συμπληρωσα (δηλαδη μου το εδειξε ετσι και δεν το τροποποιησα).. Τι ειναι η οικογενειακη μεριδα και τι ο σχετικος αριθμος; Εχω μπερδευτει!

Εμένα ο αριθμος δελτιου ταυτοτητας δεν ειναι της μορφης Α*****. Ομως διπλα που λεει τυπος ταυτοτητας δεν αναγραφεται ''ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ'' αλλα 'ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ' . Λέτε να υπάρχει πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,707 μηνύματα.
https://imgur.com/a/hy42l
Ρε σεις στο εγχειριδιο χρησης λεει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ και ως κωδικο το ΑΒ***** κλπ. Αυτο μου δειχνει και εμενα και ετσι το συμπληρωσα (δηλαδη μου το εδειξε ετσι και δεν το τροποποιησα).. Τι ειναι η οικογενειακη μεριδα και τι ο σχετικος αριθμος; Εχω μπερδευτει!
Αν δεις την ταυτοτητα σου απο πισω κατω κατω εχει εναν αριθμο πχ:123456/4 ο πρωτος αριθμος αφορα την οικογενιακη μεριδα(δημοτικη ενοτητα,ληξιαρχειο) και ο αριμος που ακολουθει μετα τον αριθμο του τεκνου. Αν εχεις αδερφο-η μεγαλυτερο αυτος ειναι το 3ο τεκνο και εσυ το 4ο .
Οταν βγηκε το ΑΜΚΑ πριν καμια 10ετια πολλοι απο εμας δεν ειχαν ταυτοτητα και το εβγαλαν μεσω του αριθμου της οικογενειακης μεριδα . Καποιοι μπορει να αφησαν ετσι καποιοι αλλοι να το τροποποιησαν και να το βγαζουν μεσω του αριθμου της ταυτοτητας.
Ουσιαστικα δεν ειναι Γιαννης αλλα Γιαννάκης .

Εμένα ο αριθμος δελτιου ταυτοτητας δεν ειναι της μορφης Α*****. Ομως διπλα που λεει τυπος ταυτοτητας δεν αναγραφεται ''ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ'' αλλα 'ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ' . Λέτε να υπάρχει πρόβλημα;
Οχι, απλα θα σου ζητησουν απο τη σχολη επιπλεον δικαιολογητικα (πιστοποιητικα). Για καλο και για κακό επικοινώνησε με την γραμματεια της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με πήραν από το υπουργείο παιδείας και μου είπαν:

Όσοι έχουν κάνει οριστικοποίηση αίτησης δεν υπάρχει αναίρεσης ούτε μπορεί να γίνει κάτι. Η εγγραφή είναι κανονικά έγκυρη απλά ίσως ζητηθει από την γραμματεία της σχολής φωτοτυπία ταυτότητας για να καταχωρηθούν στα συστήματα τους.

Το πρόβλημα ήταν ότι επειδή οι περισσότεροι από εσάς βγάλατε πρόσφατα την ταυτότητα, το μητρώο ΑΜΚΑ δεν έχει επικαιροποιηθει. Δεν υπάρχει πάντως λόγος ανησυχίας.

Όσοι πάντως το προλάβετε, Δλδ το δείτε και δεν πατήσετε οριστικοποίηση πετάγεστε στα κεπ με την ταυτότητα σας το φτιάχνετε και μετά είστε έτοιμοι.

Δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Charistale: Πρόσεξε μην αφήνεις κενό δεξιά η αριστερά (με το copy paste θα έχεις θέμα, τσέκαρε στο amka.gr το άμα σου και άλλαξε browser. Αν όλα αυτά τα 3 τα κάνεις σωστά τότε θα πρέπει να επικοινώνησε ις με το υπουργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew23

Νεοφερμένος

Ο Andrew23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Η συμπληρωση κατι στοιχειων που λεει για στατιστικα ειναι υποχρεωτικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι είναι υποχρεωτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Χρήστο μήπως γνωρίζεις τίποτα για την περίπτωσή μου; Το αναφέρω παραπάνω. Σε ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Με πήραν από το υπουργείο παιδείας και μου είπαν:

Όσοι έχουν κάνει οριστικοποίηση αίτησης δεν υπάρχει αναίρεσης ούτε μπορεί να γίνει κάτι. Η εγγραφή είναι κανονικά έγκυρη απλά ίσως ζητηθει από την γραμματεία της σχολής φωτοτυπία ταυτότητας για να καταχωρηθούν στα συστήματα τους.

Το πρόβλημα ήταν ότι επειδή οι περισσότεροι από εσάς βγάλατε πρόσφατα την ταυτότητα, το μητρώο ΑΜΚΑ δεν έχει επικαιροποιηθει. Δεν υπάρχει πάντως λόγος ανησυχίας.

Όσοι πάντως το προλάβετε, Δλδ το δείτε και δεν πατήσετε οριστικοποίηση πετάγεστε στα κεπ με την ταυτότητα σας το φτιάχνετε και μετά είστε έτοιμοι.

Δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Charistale: Πρόσεξε μην αφήνεις κενό δεξιά η αριστερά (με το copy paste θα έχεις θέμα, τσέκαρε στο amka.gr το άμα σου και άλλαξε browser. Αν όλα αυτά τα 3 τα κάνεις σωστά τότε θα πρέπει να επικοινώνησε ις με το υπουργείο.

Άρα εντάξει, όλα καλά!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Με πήραν από το υπουργείο παιδείας και μου είπαν:
Charistale: Πρόσεξε μην αφήνεις κενό δεξιά η αριστερά (με το copy paste θα έχεις θέμα, τσέκαρε στο amka.gr το άμα σου και άλλαξε browser. Αν όλα αυτά τα 3 τα κάνεις σωστά τότε θα πρέπει να επικοινώνησε ις με το υπουργείο.

Έχω πανικοβληθεί βασικά.
Στο υπουργείο παίρνω 2 ώρες τηλέφωνο.. Μία μιλάνε μία δεν το σηκώνουν. Το ΑΜΚΑ μου είναι σωστό πήγα από τα ΚΕΠ και το επιβεβαίωσα. Δεν έχω αφήσει κάποιο κενό. Από τα ΚΕΠ μου είπαν ότι επειδή έχω δύο ονόματα (τα οποία στην ταυτότητά μου είναι ενωμένα με παύλα), μάλλον στο μηχανογραφικό δεν έβαλα την παύλα και τώρα δεν αναγνωρίζει τα στοιχεία ως ίδια. Χωρίς επικοινωνία με το υπουργείο δεν ξέρω ούτε τι φταίει ούτε τι πρέπει να κάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αχ, παιδιά θα μου πει κανείς γιατί άρχισα να αγχώνομαι (δε θέλω και πολύ:P)
Στο δελτίο φοιτητή σημείωσα ότι έχω εγγραφεί ξανά στη Τριτοβάθμια, αλλά δεν έχω κανένα πτυχίο για να σημειώσω στο επόμενο ερώτημα. Να αλλάξω την επιλογή και να βάλω όχι, ενώ δεν ισχύει;

Στατιστικό έγγραφο είναι μην αγχώνεσαι.
Έχεις εγγραφεί ναι απλά δεν σημειώνεις κάτι στην επόμενη ερώτηση. Το ότι έχεις εγγραφεί δεν σημαίνει ότι είσαι απαραίτητα πτυχιούχος της σχολής που γράφτηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Στατιστικό έγγραφο είναι μην αγχώνεσαι.
Έχεις εγγραφεί ναι απλά δεν σημειώνεις κάτι στην επόμενη ερώτηση. Το ότι έχεις εγγραφεί δεν σημαίνει ότι είσαι απαραίτητα πτυχιούχος της σχολής που γράφτηκες.

Ναι, αλλά δε το δέχεται κενό. Μήπως να βάλω την άλλη επιλογή, αν και δεν ισχύει; (όντως είμαι λιγάκι υπερβολική σε αυτά τα θέματα:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Έχω πανικοβληθεί βασικά.
Στο υπουργείο παίρνω 2 ώρες τηλέφωνο.. Μία μιλάνε μία δεν το σηκώνουν. Το ΑΜΚΑ μου είναι σωστό πήγα από τα ΚΕΠ και το επιβεβαίωσα. Δεν έχω αφήσει κάποιο κενό. Από τα ΚΕΠ μου είπαν ότι επειδή έχω δύο ονόματα (τα οποία στην ταυτότητά μου είναι ενωμένα με παύλα), μάλλον στο μηχανογραφικό δεν έβαλα την παύλα και τώρα δεν αναγνωρίζει τα στοιχεία ως ίδια. Χωρίς επικοινωνία με το υπουργείο δεν ξέρω ούτε τι φταίει ούτε τι πρέπει να κάνω..

Αν εχεις πατήσει οριστικοποίηση ,παρε τηλ στη γραμματεία κ ρωτά αν υπάρχει φοιτητές με τέτοιο όνομα , ή αλλιώς ρωτά τους τι μπορείς να κανεις με αυτο , πάντως μην ανησυχείς , αφού πέρασες δε θα σε αφήσουν απέξω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ε πάτα όχι τότε.

Charistale σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top