Εγγραφές πρωτοετών

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Απαράδεκτες αυτές της Γραμματείας.Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω για τους κωδικούς,και ξαφνικά αρχίζει να μου φωνάζει,να ωρύεται,όλοι ρωτάτε λέει γιατί δε περιμένετε την ανακοίνωση στο site και πριν καλά καλά προλάβω να μιλήσω, μου το έκλεισε στα μούτρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Παιδιά καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σας, αλλά ειλικρινά δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συμβαίνει σε μια Γραμματεία. Οι υποχρεώσεις τους είναι κυριολεκτικά αμέτρητες (ωρολόγια προγράμματα, προγράμματα εξεταστικών, να περνάνε βαθμολογίες, να κάνουν εγγραφές, να εκδίδουν οποιοδήποτε πιστοποιητικό χρειάζεται κάθε φοιτητής π.χ. αναλυτικές βαθμολογίες, βεβαιώσεις σπουδών, βεβαιώσεις για το στεγαστικό επίδομα, περατώσεις σπουδών, παράλληλα να ανακηρύσσουν πτυχιούχους, να οργανώνουν τις επερχόμενες ορκωμοσίες, να τσεκάρουν τις αντιστοιχίσεις από Erasmus, να εγκρίνουν πάσο κτλ.). Πολλές Γραμματείες είναι κοινές για τις Προπτυχιακές και τις Μεταπτυχιακές σπουδές, άρα φανταστείτε πόσες ακόμα υποχρεώσεις προστίθενται. Όλα αυτά, με τις απολύσεις και τις μειώσεις των Διοικητικών Υπαλλήλων, πλέον τα κάνουν 1-3 άτομα.

Οτιδήποτε σας αφορά, θα αναρτηθεί στον επίσημο ιστότοπο. Δεν υπάρχει περίπτωση να σας αφήσουν έτσι και δεν υπάρχει κανένας λόγος να αρχίζετε τα τηλέφωνα. Κανείς δεν θα μείνει χωρίς εγγραφή ή χωρίς πάσο.

Κι όλα αυτά τα λέω έχοντας καεί από πρώτο χέρι, γιατί λόγω των εγγραφών περιμένω ακόμα να με ανακηρύξουν. Οπότε υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι σίγουρα αλλά καμιά φορά είναι απαράδεκτοι στη γραμματεία. Πας να κάνεις μία απλή ερώτηση (πχ εγώ δεν ήξερα που ήταν ένα γραφείο για να πάω να γραφτώ σε εργαστήριο) και με κοιτούσαν λες και τους έβρισα και απαντούσαν σε φάση "και χάρη σε κάνουμε που σε μιλάμε". Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι φυσικα αφου φοιτητρια θα θεωρεισαι ασχετα αν δεν πατας στην σχολη.Δικαιωμα σου ειναι και μπορεις να το κανεις.Ασε που με την αποκτηση του πασου θα εχεις μειωμενα εισητηρια στα Μεσα Μαζικης Μεταφορας.;)Απλως πηγαινε στην γραμματεια της σχολης σου να παρεις αμεσα κωδικους.
Σε ευχαριστω πολυ! :D Ξερεις μηπως γινεται να μου στειλουν τους κωδικους και ολα τα αλλα απαραιτητα και να μην παω εγω απο εκει γιατι πεφτει μακρια(Κρητη!); :P Βεβαια θα τους παρω τηλεφωνο συντομα και θα ρωτησω αλλα ελπιζω να μη μου πουνε να παω απο εκει !

Ναι θα είσαι κανονικά φοιτήτρια. Και είναι καλό να έχεις το πάσο κυρίως γιατί έχεις μειωμένα εισητήρια στις μετακινήσεις σου. (εμάνα δλδ αυτό με έκαιγε όταν είχα ξαναδώσει πανελλήνιες. :P )
Χαχαχα ωραια με συμφερει δηλαδη :P Σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ! :D Ξερεις μηπως γινεται να μου στειλουν τους κωδικους και ολα τα αλλα απαραιτητα και να μην παω εγω απο εκει γιατι πεφτει μακρια(Κρητη!); :P Βεβαια θα τους παρω τηλεφωνο συντομα και θα ρωτησω αλλα ελπιζω να μη μου πουνε να παω απο εκει !

Kαι'γω γι'αυτό τον λόγο κάλεσα σήμερα τη Γραμματεία και με διαολόστειλαν κάπως :hehe: Μακάρι η Γραμματεία της σχολής σου να είναι πιο συνεργάσιμη από τη δική μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Kαι'γω γι'αυτό τον λόγο κάλεσα σήμερα τη Γραμματεία και με διαολόστειλαν κάπως :hehe: Μακάρι η Γραμματεία της σχολής σου να είναι πιο συνεργάσιμη από τη δική μου
Αα τελεια :lol: Το ελπιζω και εγω γιατι αν δεν ειναι θα υπαρξει προβλημα! Καλη σου επιτυχια,ευχομαι να σου τα στειλουν τελικα :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ! :D Ξερεις μηπως γινεται να μου στειλουν τους κωδικους και ολα τα αλλα απαραιτητα και να μην παω εγω απο εκει γιατι πεφτει μακρια(Κρητη!); :P Βεβαια θα τους παρω τηλεφωνο συντομα και θα ρωτησω αλλα ελπιζω να μη μου πουνε να παω απο εκει !


Χαχαχα ωραια με συμφερει δηλαδη :P Σε ευχαριστω!
Kοιτα δεν εχω ιδεα για αυτο,παρα μονο οτι μπορεις να κανεις εξουσιοδοτηση σε ενα αλλο ατομο ωστε να τα παρει εκεινος και να μην τρεχεις εσυ.Εσυ εισαι απο Αθηνα να φανταστω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Οι γραμματείες είναι απαράδεκτες . Δεν μιλάνε καθόλου ευγενικά και συνήθως είναι αντιπαραγωγικές .. Και δεν υπάρχει το ιδιο καλή ενημέρωση στις ιστοσελίδες όλων των σχολών. Μερικές φορές πρέπει να προβλέπεις απο μόνος σου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ας έβγαζαν εγκαίρως ανακοινώσεις της προκοπής να μην παίρναμε τηλέφωνα. ;)
(που και τελικά, άλλα μας είπαν στο τηλέφωνο κι άλλα ανακοινώθηκαν μια μέρα μετά :P)

ultra δε θα ανέβεις στον όμορφο Βόλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οι γραμματείες είναι απαράδεκτες . Δεν μιλάνε καθόλου ευγενικά και συνήθως είναι αντιπαραγωγικές .. Και δεν υπάρχει το ιδιο καλή ενημέρωση στις ιστοσελίδες όλων των σχολών. Μερικές φορές πρέπει να προβλέπεις απο μόνος σου ...
Το καλύτερο είναι εκεί που πας για μάθημα, περιμένεις 40+ λεπτά σαν τον μαλάκα για να μάθεις τελικά πως το μάθημα δεν θα γίνει και την ΕΠΌΜΕΝΗ μέρα να βγαίνει ανακοίνωση για το συγκεκριμένο πως αρχίζει από βδομάδα.

logic not found
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios2795

Νεοφερμένος

Ο Marios2795 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Οι γραμματείες είναι απαράδεκτες . Δεν μιλάνε καθόλου ευγενικά και συνήθως είναι αντιπαραγωγικές .. Και δεν υπάρχει το ιδιο καλή ενημέρωση στις ιστοσελίδες όλων των σχολών. Μερικές φορές πρέπει να προβλέπεις απο μόνος σου ...

Κάθε χρόνο ακούω τα ίδια, ειδικά από πρωτοετείς που ενώ βρίσκονται 1 βδομάδα στο χωρο του Πανεπιστημίου, νομίζουν πως μπορούν να εκφέρουν αναλυτική και εμπεριστατωμένη άποψη για κάθε τομέα του, από το πως λειτουργεί η Γραμματεία έως τους κακούς καθηγητές.

Όλες οι γραμματείες τη συγκεκριμένη περίοδο θα μπορούσαμε να πούμε πως δυσλειτουργούν λόγω αντικειμενικών συνθηκών ( υπερφόρτωση από φοιτητές, έλλειψη προσωπικού και άλλα που οι περισσότεροι τα γνωρίζουμε ). Επιπλέον, ας αναλογιστούμε και τη δική μας συμπεριφορά απέναντι στις γραμματείες μας, που μπορεί να περιλαμβάνει από εχθρική ανυπομονησία έως και παράλογες απαιτήσεις.

Επιπλέον η γραμματεία δεν ευθύνεται για τη μη έγκυρη ανακοίνωση αναβολής του μαθήματος, στην περίπτωση που δεν έχει ειδοποιήσει η καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Κάθε χρόνο ακούω τα ίδια, ειδικά από πρωτοετείς που ενώ βρίσκονται 1 βδομάδα στο χωρο του Πανεπιστημίου, νομίζουν πως μπορούν να εκφέρουν αναλυτική και εμπεριστατωμένη άποψη για κάθε τομέα του, από το πως λειτουργεί η Γραμματεία έως τους κακούς καθηγητές.

Όλες οι γραμματείες τη συγκεκριμένη περίοδο θα μπορούσαμε να πούμε πως δυσλειτουργούν λόγω αντικειμενικών συνθηκών ( υπερφόρτωση από φοιτητές, έλλειψη προσωπικού και άλλα που οι περισσότεροι τα γνωρίζουμε ). Επιπλέον, ας αναλογιστούμε και τη δική μας συμπεριφορά απέναντι στις γραμματείες μας, που μπορεί να περιλαμβάνει από εχθρική ανυπομονησία έως και παράλογες απαιτήσεις.

Επιπλέον η γραμματεία δεν ευθύνεται για τη μη έγκυρη ανακοίνωση αναβολής του μαθήματος, στην περίπτωση που δεν έχει ειδοποιήσει η καθηγητής.
Δεν απευθύνθηκα σε καθηγητές ούτε σε μη έγκυρη ανακοίνωση αναβολής του μαθήματος . Απλώς τα απανωτά λάθη , η αδυναμία κάλυψης απλών ερωτήσεων , η αγενεια και η γνώμη πολλών ατόμων περισσότερων ετών απο διάφορες σχόλες με κάνουν να πιστεύω πως πράγματι δυσλειτούργουν . Αλλά τι να πω ίσως κάνω λάθος και επιπλέον να μην είναι παντού έτσι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Σκεφτομουν να παρω τηλεφωνο αυριο,αλλα τελικα τους κωδικους και τον Αριθμο μητρωου μου τους εστειλαν μεσω email και ενεργοποιησα τον λογαριασμο μου στην ιστοσελιδα της σχολης. Οσο για το πασο μου εστειλαν παλι για να κανω αιτηση για την εκδοση Ακαδημαϊκης ταυτοτητας στο υπουργειο,ολα μεσω υπολογιστη παντα και το εκανα και αυτο.Χρειαζεται να κανω κατι αλλο ;
Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Eμένα μου έστειλαν μήνυμα στο κινητό καλωσορίζοντας με στο Πανεπιστημιο. Μου'ψησαν το ψάρι στα χείλη πρώτα και τώρα ευγενικότατοι! :P
Thestral λογικά μόνο η βεβαίωση εγγραφής σου λείπει και είσαι κομπλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
offtopic οι εγγραφες ποτε ξεκινανε ξερει κανεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Μεσα στο πρωτο 10ημερο του μηνα ...αντε αμα ειναι να κινητοποιηθουμε μπας και συντομευουμε να γινουν οι μεταγραφες να μη χασουμε τα εξαμηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μεσα στο πρωτο 10ημερο του μηνα ...αντε αμα ειναι να κινητοποιηθουμε μπας και συντομευουμε να γινουν οι μεταγραφες να μη χασουμε τα εξαμηνα
Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι θα πάρεις μετεγγραφή και μάλιστα για Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο χρονικό όριο για την εγγραφή,εαν π.χ πέρασε καποιος στο χ τμήμα το 2014 μπορει να κανει εγγραφή μετά απο 2 ή 3 χρόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οι επιτυχόντες στις πανελλήνιες του 2016 εγγράφονται στις σχολές τους τον Σεπτέμβριο του 2016. Μετά πάπαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
offtopic οι εγγραφες ποτε ξεκινανε ξερει κανεις ?

λογικά κατά τις 10 Σεπτεμβρίου. Θα βγει και σχετική ανακοίνωση από το υπουργείο παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top