Εγγραφές πρωτοετών

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πότε και πως μπορώ να παραλάβω τον αριθμό μητρώου μου; Μέχρι τις 25/9 χρειάζεται να εγγραφώ σε εργαστήριο, το οποίο απαιτεί να έχω πάρει αριθμό μητρώου, το οποίο λέει παραδίδεται κατά την ολοκλήρωση της εγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μετα την ηλεκτρονικη προεγγραφη και αποστολη ολων των δικαιολογητικων στη σχολη, πώς θα ενημερωθουμε απο τη σχολη για την εγκυροτητα των οσων στειλαμε;;;

επισης υπαρχουν και αλλα πραγματα που πρεπει να κανω μετα την εγγραφη (δηλαδη χαρτια για πασο,εστιες,σιτιση κλπ) ;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
μετα την ηλεκτρονικη προεγγραφη και αποστολη ολων των δικαιολογητικων στη σχολη, πώς θα ενημερωθουμε απο τη σχολη για την εγκυροτητα των οσων στειλαμε;;;

επισης υπαρχουν και αλλα πραγματα που πρεπει να κανω μετα την εγγραφη (δηλαδη χαρτια για πασο,εστιες,σιτιση κλπ) ;;;;;
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τη γραμματεία. Όταν ενημερώθηκα από το courie ότι έφτασε ο φάκελος, τους πήρα τηλέφωνο και μου ότι τα παρέλαβαν και πως δεν χρειάζονται κάτι επιπλέον από αυτά που έστειλα. Τους ρώτησα και για τους κωδικούς και τη βεβαίωση εγγραφής και μου είπαν ότι θα μας ενημερώσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Να ρωτησω παιδια, για το χαρτι αναβολης της στρατιωτικης θητειας γνωριζει κανεις τι χρειαζεται απο δικαιολογιτικα??????:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Να ρωτησω γιατι μπερδευτηκα λιγο,η προθεσμια εως τις 17 Σεπτεμβριου ειναι για την προεγγραφη στην ιστοσελιδα του υπουργειου ετσι; Τα δικαιολογητικα εχουμε χρονο να τα στειλουμε μεχρι τις 22,σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σωστά!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρε παιδιά στα στοιχεία κατοικίας φοιτητη βάζουμε τα ίδια με τα στοιχεία κατοικίας γονέων ή απο το σπίτι που θα μένουμε στην όποια περιοχή έχουμε περασει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Το έχουν απαντήσει νομίζω πιο πάνω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Σήμερα πήγα και γράφτηκα στη σχόλη μου συμπληρώνοντας πολλά πράγματα ( δεν ξέρω γιατί ) , και μου έδωσαν αριθμό μητώου φοιτητή .Δεν είπαν τίποτα άλλο .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το έχουν απαντήσει νομίζω πιο πάνω. ;)

Σου είναι εύκολο να μου απαντήσεις γιατί πρέπει να το κάνω τώρα;; Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheDragon

Νεοφερμένος

Η TheDragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τη διεύθυνσή σου εκεί που πέρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftRev A

Νεοφερμένος

Ο LeftRev A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα, εχω μια απορια και θα ηθελα λιγη βοηθεια!

Πηγα χθες και εδωσα τα απαραιτητα χαρτια που επρεπε για να ολοκληρωσω την εγγραφη στη σχολη καθως περασα κοντα στη περιοχη μου.Εκει τους εδωσα τις φωτογραφιες,αντιγραφα ταυτοτητας,βεβαιωση προσβασης,οτι εχω τελειωσει το λυκειο και το 2σελιδο που εκτυπωσαμε και πηγαμε στο ΚΕΠ για την υπογραφη

Ετσι, τους τα εδωσα τα χαρτια , μου εδωσαν και αυτοι ενα 3σελιδο νομιζω, με μια ροζ σελιδα απο την ΕΛΣΤΑΤ και κατι αλλα χαρτια για την εγγραφη στο 1 ετος.Αυτη η διαδικασια πηρε περιπου 3 λεπτα. Εφυγα και αυτο ειναι.

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι τι πρεπει να κανω αυτα τα χαρτια που μου εδωσαν;
Με ρωτησε αν το email μου και το κινητο μου ειναι σωστα.. Της ειπα ναι και κατι ειπε οτι θα μου στειλει κατι.
Επισης κατι ειπε να εχω ετοιμα αυτα τα χαρτια μεχρι 22 Σεπτεμβριου αλλα δεν ειμαι σιγουρος;

Ξερει κανεις αναλυτικα τι πρεπει να κανω γιατι αυριο εχει και 17 ο μηνας..... Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinachris

Νεοφερμένος

Η christinachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στο τμημα μας παντως απλα παραδωσαμε τα χαρτια και ειπαμε το ονομα μας για σημειωσουν οτι ελαβαν τα δικαιολογητικα..δεν μας εδωσαν κατι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ παρέδωσα τα χαρτιά και δεν μου έδωσαν τίποτα αυτοι...
Leftrev A αφού την ηλεκτρονική προεγγραφή την έκανες οπότε τελείωσες με αυτή (που ήταν μέχρι της 17) άρα για τα υπόλοιπα έχεις χρόνο μέχρι της 22.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλησπερα, εχω μια απορια και θα ηθελα λιγη βοηθεια!

Πηγα χθες και εδωσα τα απαραιτητα χαρτια που επρεπε για να ολοκληρωσω την εγγραφη στη σχολη καθως περασα κοντα στη περιοχη μου.Εκει τους εδωσα τις φωτογραφιες,αντιγραφα ταυτοτητας,βεβαιωση προσβασης,οτι εχω τελειωσει το λυκειο και το 2σελιδο που εκτυπωσαμε και πηγαμε στο ΚΕΠ για την υπογραφη

Ετσι, τους τα εδωσα τα χαρτια , μου εδωσαν και αυτοι ενα 3σελιδο νομιζω, με μια ροζ σελιδα απο την ΕΛΣΤΑΤ και κατι αλλα χαρτια για την εγγραφη στο 1 ετος.Αυτη η διαδικασια πηρε περιπου 3 λεπτα. Εφυγα και αυτο ειναι.

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι τι πρεπει να κανω αυτα τα χαρτια που μου εδωσαν;
Με ρωτησε αν το email μου και το κινητο μου ειναι σωστα.. Της ειπα ναι και κατι ειπε οτι θα μου στειλει κατι.
Επισης κατι ειπε να εχω ετοιμα αυτα τα χαρτια μεχρι 22 Σεπτεμβριου αλλα δεν ειμαι σιγουρος;

Ξερει κανεις αναλυτικα τι πρεπει να κανω γιατι αυριο εχει και 17 ο μηνας..... Ευχαριστω
Αυτα τα χαρτια ειναι απλα για στατιστικους λογους.Τα εδωσαν και περσι σε μας.Απλα τα συμπλρωνεις κια τα δινεις.Προφανως θα τα δωσουν και τα αλλα τμηματα αυτα αλλα μετα τις 22 Σεπτεμβριου που θα μαζευτουν και ολοι οι πρωτοετεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Η ΔΑΠ (νομίζω και η ΠΑΣΠ, απλώς δεν είδα) πάντως μια χαρά έχει στηθεί έξω από τις γραμματείες για όσους έρθουν για την κατάθεση των δικαιολογητικών. Το αστείο δε σταματάει ποτέ αν δεν τους διαολοστείλεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
αν στειλω τα δκαιολογητικα που απαιτουνται για την εγγραφη ξεχωριστα απο αυτα που απαιτουνται για σιτιση θα δημιουργηθει καποιο προβλημα-συγχυση-μπερδεμα στην γραμματεια της σχολης;;;

δηλαδη αν σταλθουν διαφορετικη ημερομηνια αλλα εντος της προθεσμιας...αυτο ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η ΔΑΠ (νομίζω και η ΠΑΣΠ, απλώς δεν είδα) πάντως μια χαρά έχει στηθεί έξω από τις γραμματείες για όσους έρθουν για την κατάθεση των δικαιολογητικών. Το αστείο δε σταματάει ποτέ αν δεν τους διαολοστείλεις.:P
Πραγματικά εγώ είχα πει ευγενικά σε μία από την ΚΝΕ ότι δεν θέλω να με ενημερώσει για το κόμμα και μέχρι να την διαολοστείλω επέμενε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Παντως η ηλε.προεγγραφη ειναι απλα μια ΧΑΖΟΜΑΡΑ!!Ετσι και αλλιως στην γραμματεια της σχολης μου εδωσαν και αλλα εντυπα να υποβαλλω,συν τα δικαιολογητικα για τη σιττιση.Βεβαιωση προσβασης δεν εδωσαν,ουτε και κωδικους για να βγαλω το πασο κ.λ.π.Απο οτι μου ειπαν,καλο τελος του μηνα θα τα παρουμε.Αρα ποιος ο λογος να γινεται ολο αυτο το τσιρκο με τις ηλ.προεγγραφες;Αλλα χρονια πηγαινες στη γραμματεια,γραφοσουν και κατευθειαν τελειωνες.Τωρα ολα αυτα τα παιδια που θα στειλουν με κουριερ τα δικαιολογητικα,θα πρεπει και παλι να αποτανθουν στις γραμματειες των σχολων τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάντως εγώ το 2013 που είχα περάσει ιατρικά εργαστήρια Λάρισας γενικά στα ΤΕΙ εκεί γινόταν υποχρεωτικά προεγγραφή, μετά έδινες στη γραματεία τα δικαιολογητικά και μέσα στη μέρα σε στέλνανε στο e-mail κάτι κωδικούς. Ενώ την ίδια χρονιά οι φίλες μου που πέρασαν ΤΕΙ Θεσσαλονίκης/ΑΠΘ δεν είχαν τέτοια. Τώρα είναι σε όλες τις σχολές. Καλά δεν είναι και κάτι τρομερό 2 λεπτά υπόθεση, σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top