Εγγραφές πρωτοετών

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Συγγνώμη αν η ερώτηση μου είναι άκυρη με το θέμα. Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω αν οι εγγραφές στα πανεπιστήμια γίνονται με αλφαβητική σειρά.

Και με αλφαβητική σειρά να είναι είτε πας νωρίτερα είτε αργότερα δεν υπάρχει πρόβλημα. Με βάση το επώνυμό μου κανονικά έπρεπε να πήγαινα στις 29/9, αλλά πήγα στις 14 και όλα ήταν οκ. Ουσιαστικά η αλφαβητική σειρά υπάρχει για γρηγορότερη και καλύτερη εξυπηρέτηση (και καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Παιδια, οσοι κανατε εγγραφη, τι συμπληρωσατε στην υπευθυνη δηλωση, στο πεδιο ''Προς'';;;;

εγώ δεν έχω κάνει αλλά πήγα με ένα φίλο στην εγγραφή του και έγραψε το όνομα της σχολής του "τάδε πάτρας" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia93

Νεοφερμένος

Η Gewrgia93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχω μπει αρκετές φορές και δεν λέει κάτι σχετικό, συν τοις άλλοις ότι παίρνω σήμερα όλη μέρα στην γραμματεία και δεν το σηκώνουν!!! Βέβαια έχουν κατάληψη αλλά μιας φίλης μου η μητέρα πήρε και το σήκωσαν. Τι να πω είμαι προβληματισμένη :-(

Και με αλφαβητική σειρά να είναι είτε πας νωρίτερα είτε αργότερα δεν υπάρχει πρόβλημα. Με βάση το επώνυμό μου κανονικά έπρεπε να πήγαινα στις 29/9, αλλά πήγα στις 14 και όλα ήταν οκ. Ουσιαστικά η αλφαβητική σειρά υπάρχει για γρηγορότερη και καλύτερη εξυπηρέτηση (και καλά).

Ουφφφφφφφφφφφ :) Ηρέμησα σε ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Α, πχ Ιατρικη Πατρας;;Σιγουρα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Έχω μπει αρκετές φορές και δεν λέει κάτι σχετικό, συν τοις άλλοις ότι παίρνω σήμερα όλη μέρα στην γραμματεία και δεν το σηκώνουν!!! Βέβαια έχουν κατάληψη αλλά μιας φίλης μου η μητέρα πήρε και το σήκωσαν. Τι να πω είμαι προβληματισμένη :-(


:worry: δεν είναι ανάγκη να είσαι προβληματισμένη,σ είπαμε πως ούτως ή άλλως δίνουν ένα χρονικό περιθώριο ή και δέχονται πιο νωρίς άτομα για εγγραφή ακόμα και αν είναι με αλφαβητική σειρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Έχω μπει αρκετές φορές και δεν λέει κάτι σχετικό, συν τοις άλλοις ότι παίρνω σήμερα όλη μέρα στην γραμματεία και δεν το σηκώνουν!!! Βέβαια έχουν κατάληψη αλλά μιας φίλης μου η μητέρα πήρε και το σήκωσαν. Τι να πω είμαι προβληματισμένη :-(
τι να πω τοτε συνεχισε να παιρνεις τηλεφωνο δεν μπορει καποια στιγμη θα το σηκωσουν....και γω τα ιδια περασα σχεδον ...πηρα καμια 10ρια φορες μεχρι να το σηκωσουν......
επισης κατι αλλο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να ψαξεις στα site των παραταξεων της σχολης σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Α, πχ Ιατρικη Πατρας;;Σιγουρα????

ναι. δεν είναι τόσο επίσημο έγγραφο αυτό μην αγχώνεσαι,άλλωστε αν προκύψει κάποιο θέμα θα σε ενημερώσουν.Την έχεις πάρει την δήλωσει και την κάνεις πριν πας εγγραφή? Γιατί κάποιοι λένε πως σου δίνουν εκεί,Αν είναι έτσι και προκύψει λάθος με την δική σ δήλωση λογικά θα βρεθεί μια λύση.
Αν και για να μην επισημαίνουν κάτι σημαίνει πως τα πράγματα είναι απλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia93

Νεοφερμένος

Η Gewrgia93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τι να πω τοτε συνεχισε να παιρνεις τηλεφωνο δεν μπορει καποια στιγμη θα το σηκωσουν....και γω τα ιδια περασα σχεδον ...πηρα καμια 10ρια φορες μεχρι να το σηκωσουν......
επισης κατι αλλο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να ψαξεις στα site των παραταξεων της σχολης σου!!

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Μου φαίνεται καλή ιδέα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas993

Νεοφερμένος

Ο kostas993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οταν πατε μπορειτε να πειτε και σε εμενα περιπου τι γινεται??
εγω ειμαι στουσ μ.μ και μενω περιφερεια...εγω νομιζα πως οι εγγραφες θα γινονται απο πχ τοτε μεχρι τοτε ...τωρα βλεπω ομως οτι δεν γινεται παντου αυτο...:hmm:
Στους μηχανολογους μηχανικους η γραμματεια ειναι ανοιχτη παρα την καταληψη στο τμημα, ωστοσο αφου εισαι απο περιφερεια μπορεις να κανεις την εγγραφη ηλεκτρονικα εδω : https://acadinfo.central.ntua.gr/Yp/EggrProt.nsf/frmEggr?OpenForm και να καταθεσεις αργοτερα τα δικαιολογητικα στη γραμματεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σε γνωστή μου στο ΑΠΘ ζητήσανε Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και δεν της ολοκλήρωναν την εγγραφή χωρίς αυτή.
Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον, οπότε, αν θέλετε, καλού κακού, για να μην τρέχετε, βγάλτε και μία τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Σε γνωστή μου στο ΑΠΘ ζητήσανε Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και δεν της ολοκλήρωναν την εγγραφή χωρίς αυτή.
Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον, οπότε, αν θέλετε, καλού κακού, για να μην τρέχετε, βγάλτε και μία τέτοια.
Σε πια σχολη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Σε γνωστή μου στο ΑΠΘ ζητήσανε Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και δεν της ολοκλήρωναν την εγγραφή χωρίς αυτή.
Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον, οπότε, αν θέλετε, καλού κακού, για να μην τρέχετε, βγάλτε και μία τέτοια.

:confused: τέλεια!
στο δικό μου τμήμα στο σάιτ ζητάνε μόνο από τα αγόρια,στο τηλ στις μαγνητοφωνημένες οδηγίες δεν αναφέρουν τίποτα και όταν είχα μιλήσει στη γραμματεία στο τηλ αν θυμάμαι καλά μου ζήτησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Παιδια, οσοι κανατε εγγραφη, τι συμπληρωσατε στην υπευθυνη δηλωση, στο πεδιο ''Προς'';;;;

προς γραμματεια της ταδε σχολης

το πιο πιθανο ειναι να στο χει συμπληρωμενο το προς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμάςτα χαν όλα έτοιμα.Μόνο στοιχεία συμπληρώναμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ξέρετε κάτι καινούριο για την νομική Κομοτηνής;Μέχρι πρότινος η σχολή ήταν υπό κατάληψη.Ξέρετε μήπως αν έχει ακόμα κατάληψη , και αν ναι επιτρέπουν τις εγγραφές;Τηλεφωνώ από εχθές στην γραμματεία και δεν απαντά κανείς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Έχω ία απορεία. Πήγα σήμερα στην σχολή μου για εγγραφή και αφού κατέθεσα όλα μου τα χαρτιά στην γραμματεία δεν μου είπαν κάτι για βεβαίωση εγγραφής ενώ σε άλλα παιδιά στο πολυτεχνείο σε άλλα τμήματα τους είπαν να περάσουν να πάρουν την βεβαίωσης αυτής σε λίγες μέρες. Να πάρω τηλ να ρωτήσω πότε πρέπει να ρωτήσω ή σκόπιμα δεν μου το είπαν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Έχω ία απορεία. Πήγα σήμερα στην σχολή μου για εγγραφή και αφού κατέθεσα όλα μου τα χαρτιά στην γραμματεία δεν μου είπαν κάτι για βεβαίωση εγγραφής ενώ σε άλλα παιδιά στο πολυτεχνείο σε άλλα τμήματα τους είπαν να περάσουν να πάρουν την βεβαίωσης αυτής σε λίγες μέρες. Να πάρω τηλ να ρωτήσω πότε πρέπει να ρωτήσω ή σκόπιμα δεν μου το είπαν??

ρωτα δεν εχεις τιποτα να χασεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έκανα και εγώ την εγγραφή μου πριν απο λίγες μέρες, μόνο που δεν μου ζήτησαν τηλέφωνο και μου έκανε εντύπωση. Ξέρει κανείς απο ΕΜΠ αν ζητάνε τηλέφωνα; Είχα και κάτι κομματόσκυλα πάνω απο το κεφάλι μου οπότε δεν το αποκλείω να μην το είδα.

Μετά επειδή έγινε κάποιο λάθος με την διεύθυνση που έδωσα ξέρετε αν και πότε μπορώ να πάω να αλλάξω κάποια απο τα στοιχεία που έδωσα; Ή μήπως είμαι πια καταδικασμένος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τις βεβαιώσεις(το μπλε χαρτί) τις παίρνουμε μαζί με το βιβλιάριο;)

Εμένα στο ΑΠΘ ζητήσαν και στοιχεία κηδεμόνα δουλειές τα πάντα όλα;)


(από 3-4 φορες το καθένα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πότε παίρνουμε το βιβλιάριο και τι είναι αυτό??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top