Εγγραφές πρωτοετών

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Επειδή λέτε οι περισσότεροι ότι πρέπει να πάμε στα κεπ ή σε αστυνομικό τμήμα για επικύρωση της φωτοτυπίας της ταυτότητας θέλω να ρωτήσω πού το λέει; Για τί στην εγκύκλιο λέει απλως : -Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνοµικής ταυτότητας δε λέει να είναι τίποτα επικυρωμένο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_1993

Νεοφερμένος

Ο alex_1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!παντως απο οτι φαινεται θελει απλα να αντιγραφο-μια φοτοτυπια της ταυτοτητας χωρις καποια επικοιρωση! Αντε καλη μας αρχη σιγα σιγα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Επειδή λέτε οι περισσότεροι ότι πρέπει να πάμε στα κεπ ή σε αστυνομικό τμήμα για επικύρωση της φωτοτυπίας της ταυτότητας θέλω να ρωτήσω πού το λέει; Για τί στην εγκύκλιο λέει απλως : -Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνοµικής ταυτότητας δε λέει να είναι τίποτα επικυρωμένο..




Έχετε μπερδέψει το ένα με το άλλο.
Άλλο οι φωτογραφίες ΤΥΠΟΥ ταυτότητας και άλλο η φωτοτυπία της ταυτότητας.

Σου είναι βάρος να κουβαλήσεις και μία φωτοτυπία της ταυτότητάς σου σε περίπτωση που χρειαστεί;
Και αφού ούτως ή άλλως θα πας στο ΚΕΠ για να επικυρώσεις το απολυτήριο και τη βεβαίωση, επικύρωσε και αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Έχετε μπερδέψει το ένα με το άλλο.
Άλλο οι φωτογραφίες ΤΥΠΟΥ ταυτότητας και άλλο η φωτοτυπία της ταυτότητας.

Σου είναι βάρος να κουβαλήσεις και μία φωτοτυπία της ταυτότητάς σου σε περίπτωση που χρειαστεί;
Και αφού ούτως ή άλλως θα πας στο ΚΕΠ για να επικυρώσεις το απολυτήριο και τη βεβαίωση, επικύρωσε και αυτή.

Σόρρυ δε πρόσεξα ότι θέλαν φωτογραφίες..:(
Στα κεπ δε θα πάω μιας και οι φωτοτυπίες του απολυτηρίου και της βεβαίωσης πρόσβασης έχουν υπογραφές και σφραγίδες από το σχολείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
επειδη και εγω διαγραφηκα φετος... απλα πρεπει να κανεισ μια υπευθυνη δηλωση οτι επιθυμεις να διαγραφεις λογω της εισαγωγης σου σε αλλο πανεπηστημιο και την στελνεις στην σχολη :)

Για εξηγησε ακριβως τον τροπο γιατι με ενδιαφερει και απο τα ΚΕΠ δεν με βοηθησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
κοιτα εγω ειχα περασει κεφαλονια περυσι και επειδη δεν γινοταν να παω απλα εγραψα τα στοιχεια μου στην υπευθυνη δηλωση και την διευθυνησ της σχολης ..
. επισης πρεπει να πας στο ατυνομικο τμημα να στο επικυρωσουν .. και μετα την στελνεις με courier εγω το εστειλα την παρασκευη και την τριτη ειχε ερθει κιολας το πιστοποιιτικπο διαγραφης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δηλαδη αγοραζεις μια υπευθυνη δηλωση ,γραφεις τα στοιχεια σου και στο μικρο κειμενο οτι θελεις να διαγραφτεις, φτιαχνεις ενα γραμμα μα γραμματοσυμα κτλ , πας στο αντινομικο τμημα και το επικυυρωνουν και τελος το στελνεις με courier στη σχολη και περιμενεις το πιστοποιητικο...;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εμενα μου εδωσαν απο το σχολειο και 2 αντιγραφα της βεβαιωσης προσβασης αλλα δεν ειναι επικυρωμενα.. δεν μπορουσαν να τα επικυρωσουν στο σχολειο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoinaMD

Νεοφερμένος

Η despoinaMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Επικυρωση πτυχιων απο ξενες γλωσσες?????απαραιτητο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
εμενα μου εδωσαν απο το σχολειο και 2 αντιγραφα της βεβαιωσης προσβασης αλλα δεν ειναι επικυρωμενα.. δεν μπορουσαν να τα επικυρωσουν στο σχολειο? :hmm:
Μπορουσανε ,αλλα .............!!!!!!!!!!!!!!!Σε μας ταδωσαν επικυρωμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Επικυρωση πτυχιων απο ξενες γλωσσες?????απαραιτητο?:hmm:
Εγώ όταν πήρα τηλ. στη γραμματεία του τμήματος, μου είπαν ότι μία απλή φωτοτυπία αρκεί, γιατί στα ΚΕΠ τα επικυρώνουν αφού πρώτα κάνεις επίσημη μετάφραση και επικύρωση από δικηγόρο ή τη μεταφραστική υπηρεσία και κάτι τέτοιο είναι χρονοβόρο και δαπανηρό, ειδικά αν διαλέξεις την οδό του μεταφραστικού. Τώρα, δε ξέρω αν αρκεί μία απλή φωτοτυπία για όλα τα τμήματα. Αυτό χρειάζεται μόνο για να πάρεις απαλλαγή από τη ξένη γλώσσα. Εγώ, βέβαια, τα έχω ήδη επικυρωμένα, οπότε είμαι ούτως ή άλλως κατοχυρωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Επικυρωση πτυχιων απο ξενες γλωσσες?????απαραιτητο?:hmm:


χρειαζόμαστε και τα πτυχία των ξένων γλωσσών για την εγγραφή μας στην σχολή;;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
κοίτα στο από πάνω ποστ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γενικα στα ΚΕΠ και στην αστυνομια απογορευεται να επικυρωνουν τιτλους ξενων γλωσσων και γενικα πιστοποιητικα απο νομικα προσωπα ιδιωτικου δικαιου. Γι αυτες τις περιπτωσεις υπαρχουν οι δικηγοροι οι οποιοι τα επικυρωνουν. Ομως τα φωτοαντιγραφα των επικυρωμενων φωτοαντιγραφων απο δικηγορο αυτων των πιστοποιητικων, μπορουν να επικυρωθουν σε ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delinda

Νεοφερμένος

Η delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κατ αρχήν σ όλους τους πρωτοετείς!Θα ήθελα να ρωτήσω από πού παίρνουμε το δελτίο επιτυχίας γιατί το σχολείο μου έκλεισε κι αν χρειάζεται να έχουμε μαζί μας τα πτυχία στις ξένες γλώσσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κατ αρχήν σ όλους τους πρωτοετείς!Θα ήθελα να ρωτήσω από πού παίρνουμε το δελτίο επιτυχίας γιατί το σχολείο μου έκλεισε κι αν χρειάζεται να έχουμε μαζί μας τα πτυχία στις ξένες γλώσσες!

H βεβαίωση επιτυχίας απ'όσο ξέρω αποστέλλεται από το σχολείο στην εκάστοτε σχολή επιτυχίας. :)
Δεν χρειάζεται να ανησυχείς γι'αυτό.

P.S Συγχαρητήρια και σε σένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delinda

Νεοφερμένος

Η delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλή φοιτητική ζωή!Έχω αγχωθεί επειδή έκλεισε το σχολείο αλλά λογικά δεν θα μπορώ να πάρω το δελτίο επιτυχίας και τη σειρά κατάταξης από τη δευτεροβάθμια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εχει σταλει και στη σχολη σου. Δε νομιζω οτι το χρειαζεσαι για την εγγραφη, ουτως ή αλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Λυστε μου μια απορια...οταν κανεισ την αιτιση για την εστια μετα απο ποσο καιρο σου λενε αν μπηκες ...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως υπαρχει συγκερκριμενος χρονος που κρατα η ολη διαδικασια μεχρι να σου πουν αν μπαινεις μεσα ή οχι και ειδίκα φέτος που οι αιτησεις θα γίνουν ηλεκτρονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top