Εγγραφές πρωτοετών

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω οταν πηγα στο σχολειο για να επικυρωσω τις φωτοτυπιες του απολυτηριου και της βεβαιωσης, μου επικυρωσαν και τη φωτοτυπια της ταυτοτητας. Οταν πηρα τηλεφωνο την γραμματεια της σχολης μου ομως, δεν μου ειπε οτι θελει επικυρωση η φωτοτυπια της ταυτοτητας.

Οσοι γραφτηκατε μεχρι τωρα στις σχολες σας, πηγατε επικυρωμενη την φωτοτυπια της ταυτοτητας σας;

Οχι κανονικη φωτοτυπια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τοτε εμενα γιατι μου την επικυρωσαν; :hmm:

Πειραζει να παω την επικυρωμενη φωτοτυπια στη σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Τοτε εμενα γιατι μου την επικυρωσαν; :hmm:

Πειραζει να παω την επικυρωμενη φωτοτυπια στη σχολη;
οχι καλε οτι να ναι αρκει να ειναι φωτοτυπια της ταυτοτητας..δεν νομιζω να χουν προβλημα..μη σου πω και καλυτερα..παντως σε καμμια σχολη δεν απαιτουν επικυρωμενη φωτοτυπια της ταυτοτητας ..για σενα συγκεκριμενα δεν ξερω..μπα δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
οχι καλε οτι να ναι αρκει να ειναι φωτοτυπια της ταυτοτητας..δεν νομιζω να χουν προβλημα..μη σου πω και καλυτερα..παντως σε καμμια σχολη δεν απαιτουν επικυρωμενη φωτοτυπια της ταυτοτητας ..τωρα για σενα συγκεκριμενα δεν ξερω..μπα δεν νομιζω..
ωωωωωωωωωωχ και εμενα μου την επικυρωσαν στο σχολειο.....
λετε να μην το δεχτουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ωωωωωωωωωωχ και εμενα μου την επικυρωσαν στο σχολειο.....
λετε να μην το δεχτουν??
οχι καλε κανε δουλεια σου ειπαμε no problem
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
οχι καλε κανε δουλεια σου ειπαμε no problem
ευτυχως γιατι βαριεμαι να παω να βγαζω φωτοτυπιες......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ευτυχως γιατι βαριεμαι να παω να βγαζω φωτοτυπιες......:P
:Pελα ρε σιγα τον κοπο..ελεος..αλλα dont worry δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
:Pελα ρε σιγα τον κοπο..ελεος..αλλα dont worry δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα..
παντως οσο πλησιαζει ο καιρος για να παω για την εγγραφη μαθαινω οτι ολο και περισσοτερα χαρτια χρειαζονται......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Χαχαχα...οταν πας εκει και θα σου δωσουνε καμια 20αρια χαρτια να συμπληρωσεις θα σου πω εγω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Χαχαχα...οταν πας εκει και θα σου δωσουνε καμια 20αρια χαρτια να συμπληρωσεις θα σου πω εγω :P
ωωωωωχ μην με αγχωνεις.......:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
παντως οσο πλησιαζει ο καιρος για να παω για την εγγραφη μαθαινω οτι ολο και περισσοτερα χαρτια χρειαζονται......:)
Α ναι καλα..κανουν λες και θα γραφτει κανενας που θα ναι τουλαχιστον εγκληματιας ... Ελεος...και που σαι ακομα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
ωωωωωχ μην με αγχωνεις.......:lol:

Οχι σοβαρα τωρα... Πρεπει να συμπληρωσεις πολλα χαρτια... Πολυ σπαστικο αυτο το πραγμα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τα νευρα μου:mad2:Πηγα σημερα στην Οδοντιατρικη να γραφτω.Η ανακοινωση ελεγε οτι δεχομαστε 12-2 τους φοιτητες.Και πηγαινω 12 παρα τεταρτο και μου λεει οι εγγραφες ειναι 10-12 και τωρα δεν μπορω να σε εξυπηρετησω!:mad2:Βρε καλη μου,βρε χρυση μου,αυτη τιποτα......Ηλιθιοι και ανικανοι πραγματικα....Αλλα,της τα εψαλλα ενα χερακι και το ευχαριστηθηκα στο τελος!:D:PΘα παω μεθαυριο με μια φιλη μου
καλα οι γραμματειες σε μερικες σχολες ειναι ο,τι να 'ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πραγματικα οτι να'ναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Θα συνηθίσετε την ελληνική πραγματικότητα (λέγε με γραφειοκρατία) και στις γραμματείες των σχολών σας! Λίγη υπομονή θέλει στην αρχή! Μετά, από την πολύ ταλαιπωρία θα πάθετε ανοσία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
όταν λέει φωτογραφίες τύπου ταυτότητας θέλει ασπρόμαυρες ή ένχρωμες?
Οι ασπρομαυρες χρησιμοποιουνται ΜΟΝΟ για την εκδοση ταυτοτητας.Αρα εγχρωμες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ωραία άλλα 8 ?...θα τις βγάλω μόνος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexm

Νεοφερμένος

Ο alexm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για την εγγραφή του ο νεοεισαγόμενος καταθέΤ.Ε.Ι. στην γραμματεία του τμήματος του τα εξής δικαιολογητικά :
  • Αίτηση για εγγραφή (χορηγείται έντυπη από το Τμήμα της Σχολής)
  • Νομίμως επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης (απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου από το οποίο αποφοίτησε.
  • Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 στην οποία ο εισαγώμενος δηλώνει ότι δεν είναι γραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης της Ελλάδας ή του εξωτερικού και ότι η επιτυχία πραγματοποιήθηκε με την α',β' ή γ' συμμετοχή στις Γενικές Εξετάσεις.
  • Αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.
  • Πιστοποιητικό γέννησης.
  • Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
  • Αστυνομική ταυτότητα - Φωτοαντίγραφο Αστυνομικής ταυτότητα.
Επίσης, για την έκδοση σπουδαστικών βιβλιαρίων περίθαλψης για Νοσοκομειακή - Ιατροφαρμακευτική κάλυψη, απαιτούνται τα εξής δικαιολογητικά:

  • - Βεβαίωση διαγραφής από τον προηγούμενο ασφαλιστικό φορέα
  • - Υπεύθυνη δήλωση
  • - Δύο (2) πρόσφατες φωτογραφίες
  • - Βεβαίωση σπουδών, στην οποία να αναφέρεται η ημερομηνία πρώτης εγγραφής και το εξάμηνο σπουδών.

https://www.teihal.gr/info/inf-enroll.asp


την Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 απο που θα την παρω? απο κεπ ή απο την σχολη .

Επισης
για την έκδοση σπουδαστικών βιβλιαρίων περίθαλψης αυτο ειναι προαιρετικο? Στην γραματεια καλει και δεν απαντα κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Θα σου τη δωσουν απ'τη γραμματεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top