Εγγραφές πρωτοετών

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Τύπου ταύτοτητας= Έγρχωμες και στο μέγεθος αυτών της ταυτότητας.
Κοινώς, φωτογραφίες ταυτότητας =/= φωτογραφίες τύπου ταυτότητας.

Όσο για την φωτοτυπία της ταυτότητας, ναι, δεν χρειάζεται κάποια επικύρωση. Από όσο θυμάμαι, κι εγώ μια απλή φωτοτυπία είχα προσκομίσει και ήταν εντάξει.
Και εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα... αντί να βγάλω καινούριες μπορώ να κάνω ένα έγχωρομο αντίγραφο από αυτήν των πανελληνίων. Δεν θα υπάρχει, όμως πρόβλημα με το χαρτί; Όσο να' ναι, άλλο Α4 και άλλο αυτό των φωτογραφιών.

Edit: Ό,τι να' ναι κατάλαβα... καμία σχέση με αυτό που λέτε... θα βγάλω καινούριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα... αντί να βγάλω καινούριες μπορώ να κάνω ένα έγχωρομο αντίγραφο από αυτήν των πανελληνίων. Δεν θα υπάρχει, όμως πρόβλημα με το χαρτί; Όσο να' ναι, άλλο Α4 και άλλο αυτό των φωτογραφιών.
Πηγαινε καλυτερα να βγαλεις καινουργιες μην εχεις μπλεξιματα.Κατι θα ξερουν που ζητανε τυπου αστυνομικης ταυτοτητας.
Ερωτηση.Αυριο φανταζομαι οι περισσοτεροι θα μπειτε στο συστημα για την ηλεκτρονικη εγγραφη.Μετα θα πατε αμεσως για συλλογη δικαιολογητικων και να τα στειλετε/παρευρεθειτε στην γραμματεια της εκαστοτε σχολης ή θα το κανετε τις επομενες μερες;:hmm:
Εγω σκεφτομουν να τα κανω ολα αυριο να τελειωνω με αυτη την υποθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Την Φόρμα Προσωπικών Στοιχείων Φοιτητή και το Έντυπο Δήλωσης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών πρέπει να τα εκτυπώσουμε ή θα μας τα δώσουν από την γραμματεία να τα συμπληρώσουμε εκείνη την στιγμή αν πάμε αυτοπροσώπως;

Στο τμήμα μας, αυτά μας τα έδινε η γραμματεία κατά την εγγραφή μας. Τώρα όμως που θα γίνουν ηλεκτρονικά δεν ξέρω τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takatakaros

Νεοφερμένος

Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ξέρεις κανείς τις διαστάσεις των φωτογραφιών "τύπου ταυτότητας"; Πειράζει αν οι φωτογραφίες είναι λίγο μεγαλύτερες από της ταυτότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πηγαινε καλυτερα να βγαλεις καινουργιες μην εχεις μπλεξιματα.Κατι θα ξερουν που ζητανε τυπου αστυνομικης ταυτοτητας.
Ερωτηση.Αυριο φανταζομαι οι περισσοτεροι θα μπειτε στο συστημα για την ηλεκτρονικη εγγραφη.Μετα θα πατε αμεσως για συλλογη δικαιολογητικων και να τα στειλετε/παρευρεθειτε στην γραμματεια της εκαστοτε σχολης ή θα το κανετε τις επομενες μερες;:hmm:
Εγω σκεφτομουν να τα κανω ολα αυριο να τελειωνω με αυτη την υποθεση.
Καλύτερα αύριο όλα μαζι..για να ξεμπερδεύουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

detromo

Νεοφερμένος

Ο detromo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ηλεκτρονικα οι εγγραφες φοιτητων σε Α.Ε.Ι.-Τ.Ε.Ι. της χωρας....
45 δαπιτες απολυθηκαν !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Πηγαινε καλυτερα να βγαλεις καινουργιες μην εχεις μπλεξιματα.Κατι θα ξερουν που ζητανε τυπου αστυνομικης ταυτοτητας.
Ερωτηση.Αυριο φανταζομαι οι περισσοτεροι θα μπειτε στο συστημα για την ηλεκτρονικη εγγραφη.Μετα θα πατε αμεσως για συλλογη δικαιολογητικων και να τα στειλετε/παρευρεθειτε στην γραμματεια της εκαστοτε σχολης ή θα το κανετε τις επομενες μερες;:hmm:
Εγω σκεφτομουν να τα κανω ολα αυριο να τελειωνω με αυτη την υποθεση.
Ναι, ναι. Μια σκέψη έκανα για γλιτώσω λίγο τρέξιμο, αλλά καλύτερα να "τρέξω" τώρα...
Εγώ θα ξεκινήσω από αύριο γιατί είμαι αγχώδης και επειδή ποτέ δεν ξέρεις πόσο μπορεί να καθυστερήσει κάτι, προτιμώ να τα έχω έτοιμα το συντομότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
μόλις τώρα μου έστειλε πασπιτης αν θέλει να με βοηθήσει για την εγγραφή.
Οχι δεν είναι τρολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τη φωτοτυπία της ταυτότητας πρέπει να τη θεωρήσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εγώ μάλλον αύριο θα πάω, τουλάχιστον στο κεπ για να κάνω την θεώρηση της υπογραφής γιατί μετά υποπτεύομαι ότι θα πλακώσει πολύς κόσμος στα κεπ, με τα χαρτιά του στρατού έτσι είχε γίνει. Στην σχολή δεν ξέρω πότε θα πάω να δώσω τα χαρτιά, η γραμματεία είναι ανοιχτή κάθε πρωί και όλες τις μέρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εγώ μάλλον αύριο θα πάω, τουλάχιστον στο κεπ για να κάνω την θεώρηση της υπογραφής γιατί μετά υποπτεύομαι ότι θα πλακώσει πολύς κόσμος στα κεπ, με τα χαρτιά του στρατού έτσι είχε γίνει. Στην σχολή δεν ξέρω πότε θα πάω να δώσω τα χαρτιά, η γραμματεία είναι ανοιχτή κάθε πρωί και όλες τις μέρες?
Συνηθως οι γραμματειες ανοιγουν μετα τις 11.Για παραδειγμα εδω ειναι ανοιχτες 12-13.30.Και γω φοβαμαι μην πλακωσουν ατομα,αλλα θα το ρισκαρω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
12- 13.30?? κατάλαβα, μάλλον έχουν δυο γραμματείς για κάθε σχολή...
Με τέτοια ωράρια στη σχολή σίγουρα θα πλακώσει κόσμος αν και δεν με πολυπειράζει, καλύτερα να γνωρίσω και άτομα. Στα κεπ είναι το θέμα που περιμένει ο ένας πίσω από τον άλλο στάζοντας ιδρώτα και χωρίς να μιλάει κανένας... για τα χαρτιά του στρατού το άφησα τελευταίες μέρες και είχε πλακώσει αρκετός κόσμος, περίμενα μαρτυρικά τόση ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
@DumeNuke εμάς πέρυσι στην σχολή ο καθένας πήγαινε ό,τι ήθελε (έγχρωμη ή μη) και δεν υπήρχε πρόβλημα. Καλύτερα να ρωτήσει ο καθένας στην σχολή του, γιατί μπορεί να διαφέρουν.

Τις φωτογραφίες τύπου ταυτότητας (έγχρωμες) τις δέχονται όλες οι σχολές. Κατά περίπτωση, μπορεί και να δέχονται και τις φωτογραφίες ταυτότητας, δεν αντιλέγω. Αλλά, από όσο θυμάμαι, οι φωτογραφίες ταυτότητας είναι πιο ακριβές... Οπότε, εκτός αν έχεις περίσσειες από την έκδοση ταυτότητας, δεν έχεις κάποιο λόγο να τους πας τέτοιες! :P

Προσωπικά, αύριο δεν πιστεύω ότι θα έχει πολύ κόσμο στις γραμματείες. Το σύστημα δεν έχει ανοίξει ακόμα, οπότε πρέπει πρώτα να ανοίξει, να μπείτε να συμπληρώσετε τα στοιχεία, να τυπώσετε το αρχείο και, αφού μαζέψετε και τα υπόλοιπα, να πάτε στην γραμματεία. Αν υπάρξει συνωστισμός αύριο, θα είναι επειδή πήγαν όλοι με το σκεπτικό "θα πάω τώρα που δεν έχει κόσμο". Αμφιβάλλω αν θα είναι πολλοί τέτοιοι, αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω. Και, ακόμα λιγότεροι θα είναι αυτοί που θα πάνε την Παρασκευή (και δεν θα προτιμήσουν να πάνε για ένα τελευταίο τριήμερο σε κάποια θάλασσα...)! :P

Καλή αρχή παιδιά, και κάντε καθόλου χαβαλέ με τους παραταξιακούς που θα θέλουν να σας βοηθήσουν με την εγγραφή σας. Ρωτήστε τους για αστικά, καφετέρειες, στέκια, μαθήματα, σπίτια, οτιδήποτε σας ενδιαφέρει να μάθετε, είναι παραπάνω από πρόθυμοι να σας πουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Και, αν το τραβάει ο οργανίσμος σας, προτείνετέ τους εσείς να πάτε για κάνα καφέ... Έτσι, για να τους κομπλάρετε λιγουλάκι! :D
Και μην ντρέπεστε να ρωτάτε πού είναι οι γραμματείες σας (παιδιά, καθηγητές, αστυφύλακες άμα υπάρχουν στο campus, κυριολεκτικά οποιονδήποτε), και εμείς πρωτοετείς ήμασταν κάποτε και ξέραμε πώς είναι να είσαι στα χαμένα... :P

ΥΓ. Η Γραμματεία ΠολΜηχ ΑΠΘ ανοίγει 11-13 κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει με την υπογραφή; Θα πρέπει να πάω η ίδια στα ΚΕΠ και ας μην έχω κλείσει τα 18;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rgro

Νεοφερμένος

Η rgro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πειραζει αν η φωτπτυπια με την ταυτοτητα ειναι ασπρομαυρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννα17

Νεοφερμένος

Η Αννα17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά πότε ξεκινάνε οι σχολές σας ??Απο καποιους ακουω Οκτωβρη και απο αλλους μετα τις 21/9 για πειτε ειναι αναλογα τη σχολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
θα μπεις στο site της σχολής σου και θα τα βρεις όλα. και ναι, δεν ξεκινούν όλα τα τμήματα μαζί, εξαρτάται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Όλη η δουλειά θα γίνει στον φωτογράφο, θα μας βγάλει φωτοτυπίες, φωτογραφίες, και θα μας εκτυπώσει την προεγγραφή την οποία θα την έχουμε περάσει σε ενα στικάκι.( για όσους δεν έχουν εκτυπωτή και σκάνερ)
Τέλος πάμε στο ΚΕΠ και μετά στην σχολή μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει με την υπογραφή; Θα πρέπει να πάω η ίδια στα ΚΕΠ και ας μην έχω κλείσει τα 18;

Mαρια θα πας στο ΚΕΠ με την ταυτοτητα σου και θα υπογραψεις,και αυτοι θα σου θεωρησουν για το γνησιο της υπογραφης.Τον αν εχεις κλεισει τα 18 η οχι ,ΔΕΝ παιζει κανενα ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια την αιτηση προεγγραφης πρεπει να την εκτυπωσουμε εκεινη την ωρα?Δηλαδη δεν μπορουμε να μπουμε αλλη ωρα στο συστημα να την εκτυπωσουμε αφου εχουμε γραφτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top