Εγγραφές πρωτοετών

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
thanks αλλα παιρνω τηλ κ δεν το σηκωνουν σε κανενα απ ολα οσα εχει...μηπως ξερεις ωρες λειτουργιας??
Ψάχνω στο site της σχολής αλλά δε λέει πουθενά τί ώρες λειτουργεί η γραμματεία.:(
Συνήθως πρωινές ώρες λειτουργούν πάντως, οπότε προσπάθησε ξανά από Δευτέρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fusebb

Νεοφερμένος

Η Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αυτό θα πει "η γραμματεία δεν ξέρει τι της γίνεται" :P


να βρω μια που να ξερει και τι στον κοσμο:ntomata:

εγω πηρα τηλ για το ποτε αρχιζουν τα μαθηματα και μου λενε 6 οκτωβρη, παιρνει και ενας φιλος μου, στην ΙΔΙΑ σχολη, στην ΙΔΙΑ γραμματεια, και του λενε 28 σεπτεμβρη






πιασ'το αυγο και κουρευτο......:whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εντάξει τέτοιο χάλι με τους γιατρούς προσωπικά δεν έχω συναντήσει στη δικιά μου. Δεν ευθύνονται όμως αυτοί για το πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα. Ειδικά τώρα που μπήκαν και οι εκλογές στη μέση θα πρέπει η πρυτανεία να αποφασίσει επίσημα τι θα γίνει. Οπότε το πιο πιθανό είναι ο πρώτος να άκουσε/σκέφτηκε πως θα μεταφερθούν λόγω εκλογών, ενώ ο δεύτερος πως θα γίνουν φυσιολογικά.
Μη βιάζεστε πάντως να μπείτε! Αυτό σημαίνει πως εμείς πρέπει να δίνουμε τα ίδια μαθήματα σε λιγότερο χρόνο, show mercy :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ansem

Νεοφερμένος

Ο Ansem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Οι νεοεισαχθέντες σπουδαστές πρέπει για την εγγραφή τους να υποβάλουν στην Γραμματεία του Τμήματος τα κάτωθι δικαιολογητικά:

1) Απολυτήριο Λυκείου ή Αποδεικτικό αυτού ή νομίμως επικυρωμένο αντίγραφο
2) Επικυρωμένο αντίγραφο της Βεβαίωσης Πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
3) Αίτηση Εγγραφής
4) Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/86 ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή πιστοποιητικό διαγραφής από άλλη Σχολή, άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, όπου ο σπουδαστής ήταν ήδη εγγεγραμμένος
5) Έξι (6) όμοιες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας
6) Ατομικό Στατιστικό Δελτίο
7) Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας
8) Εξουσιοδότηση νομίμως θεωρημένη, σε περίπτωση που ο νεοεισαγόμενος δεν καταθέσει ο ίδιος την αίτηση εγγραφής του στη Γραμματεία, αλλά δι'αντιπροσώπου
9) Πιστοποιητικά των κάτωθι Ιατρικών εξετάσεων : α) ακτινογραφία θώρακος, β) παθολογική και γ) δερματολογική εξέταση

Οι εξετάσεις γίνονται σε οποιοδήποτε Κρατικό Νοσοκομείο ή φορέα και για να γίνουν αποδεκτές, πρέπει να φέρουν τη σφραγίδα του κρατικού φορέα, στον οποίο έγιναν.

Τα πιστοποιητικά υπ'αριθμ. 3,6 χορηγούνται την ημέρα των εγγραφών από την Γραμματεία του Τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Εγω πήρα τηλ στην γραμματεία του παπει και μου είπαν ότι για πρώτη φορά φέτος θα δέχονται και απο ιδιώτες Ιατρούς.

Αχ θα βάλω τα κλάματα :P
Με ποιά γραμματεία μιλάτε; Εγώ μιλάω με του τμήματός μου (ΔΕΣ), αλλά υποθέτω για όλο το παπει ισχύουν τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thaddeus

Νεοφερμένος

Ο Thaddeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οι νεοεισαχθέντες σπουδαστές πρέπει για την εγγραφή τους να υποβάλουν στην Γραμματεία του Τμήματος τα κάτωθι δικαιολογητικά:

1) Απολυτήριο Λυκείου ή Αποδεικτικό αυτού ή νομίμως επικυρωμένο αντίγραφο
2) Επικυρωμένο αντίγραφο της Βεβαίωσης Πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
3) Αίτηση Εγγραφής
4) Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/86 ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή πιστοποιητικό διαγραφής από άλλη Σχολή, άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, όπου ο σπουδαστής ήταν ήδη εγγεγραμμένος
5) Έξι (6) όμοιες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας
6) Ατομικό Στατιστικό Δελτίο
7) Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας
8) Εξουσιοδότηση νομίμως θεωρημένη, σε περίπτωση που ο νεοεισαγόμενος δεν καταθέσει ο ίδιος την αίτηση εγγραφής του στη Γραμματεία, αλλά δι'αντιπροσώπου
9) Πιστοποιητικά των κάτωθι Ιατρικών εξετάσεων : α) ακτινογραφία θώρακος, β) παθολογική και γ) δερματολογική εξέταση

Οι εξετάσεις γίνονται σε οποιοδήποτε Κρατικό Νοσοκομείο ή φορέα και για να γίνουν αποδεκτές, πρέπει να φέρουν τη σφραγίδα του κρατικού φορέα, στον οποίο έγιναν.

Τα πιστοποιητικά υπ'αριθμ. 3,6 χορηγούνται την ημέρα των εγγραφών από την Γραμματεία του Τμήματος.

ρε παιδια εγω σημερα πηρα τηλεφωνο στην γραμματεια της σχολης μου και μου ειπε οτι δν χρειαζονται καθολου ιατρικες βεβαιωσεις

Υ.Γ. στο πανεπιστημιο πατρων περασα.. δεν ξερω αν παιζει ρολο και ποιο πανεπιστημιο ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ανάλογα με το πανεπιστήμιο είναι τα δικαιολογητικά. Σε κάποιες ιατρικε΄ς δε θέλουν ιατρικές εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ρε παιδια εγω σημερα πηρα τηλεφωνο στην γραμματεια της σχολης μου και μου ειπε οτι δν χρειαζονται καθολου ιατρικες βεβαιωσεις

Υ.Γ. στο πανεπιστημιο πατρων περασα.. δεν ξερω αν παιζει ρολο και ποιο πανεπιστημιο ειναι..
Μην ανησυχεις το ιδιο συμβαινει και στο παιδαγωγικο τμημα δημοτικης εκπαιδευσης Αλεξανδρουπολης!! Πηρα και εγω και το maraki love και μας ειπαν πως δε χρειαζονται καθολου εξετασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleris1991sk

Νεοφερμένος

Ο Nikoleris1991sk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω περασα εμπ, τοπογραφων μηχανικων!!! Ξερει κανεις αν οι ιατρικες εξετασεις πρεπει να δοθουν τη συγκεκριμενη μερα που λεει η ανακοινωση η δεν υπαρχει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά μπαίνω στο site του ΤΕΙ Χαλκίδας αλλά και του τμήματος Ηλεκτρολογίας και κάποια επίσημη ανακοίνωση δεν έχουν βγάλει ακόμα ούτε πότε μπορούμε να πάμε(θέλω να πω ώρες αλφαβητική σειρά ή ειδικές ημερομηνίες!Επίση δεν αναφέρει τίποτα και για ιατρικές εξετάσεις οπότε να φανταστώ πως δεν χρειάζονται?Καλού κακού αύριο θα πάρω ενα τηλέφωνο γιατί το site επιοικός(Δεν ξέρω πως γράφετε :P) υπολειτουργεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariannaaua

Νεοφερμένος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ότι μπορείς να εγγραφείς κανονικά στη σχολή σου και για τις ιατρικές εξετάσεις σου δίνουν περιθώριο μέχρι και 20 μέρες από την ημέρα εγγραφής σου.:)
Παιδιά εγώ έχω άλλη απορία...την παθολογική και δερματολογική εξέταση πρέπει να την κάνουμε σε δημόσιο νοσοκομείο?Γιατί τώρα με τη γρίπη είναι λίγο επικίνδυνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aleka1

Νεοφερμένος

Η aleka1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πέρυσι πέρασα στα Γιάννενα γράφτηκα αλλά ξαναέδωσα και πέρασα Κρήτη. Τώρα που θέλω να γραφτώ στη κρήτη πρέπει να πάρω διαγραφή από τα Γιάννενα? ή να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι δε είμαι γραμμένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Πέρυσι πέρασα στα Γιάννενα γράφτηκα αλλά ξαναέδωσα και πέρασα Κρήτη. Τώρα που θέλω να γραφτώ στη κρήτη πρέπει να πάρω διαγραφή από τα Γιάννενα? ή να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι δε είμαι γραμμένη?

Πρεπει να διαγραφεις απο τα γιαννενα για να γραφτεις στην κρητη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyasdfg

Νεοφερμένος

Η qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ρε παιδια ειναι αναγκη να παρουμε το δελτιο επιτυχιας απο το σχολειο για την εγγραφη ή δεν χρειαζεται καθολου? Οι φωτογραφιες πειραζει αν ειναι εγχρωμες? Κανουν τις εξετασεις και οσοι περασαν τεφαα?Απο που παιρνουμε την υπευθυνη δηλωση?Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ρε παιδια ειναι αναγκη να παρουμε το δελτιο επιτυχιας απο το σχολειο για την εγγραφη ή δεν χρειαζεται καθολου? Οι φωτογραφιες πειραζει αν ειναι εγχρωμες? Κανουν τις εξετασεις και οσοι περασαν τεφαα?Απο που παιρνουμε την υπευθυνη δηλωση?Ευχαριστω

Το ατομικο δελτιο επιτυχιας καποιες σχολες το ζηταν καποιες οχι.Παρε τηλεφωνο στην γραμματεια να μαθεις.Οι φωτογραφιες δεν πειραζει να ειναι εγχρωμες.Την υπευθυνη δηλωση απο οσο ξερω στην δινουν κατα την εγγραφη.Τωρα για τα ΤΕΦΑΑ δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
χρειάζεσαι αντίγραφο απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης όχι το δελτίο..οι φωτογραφίες πρέπει να είναι τύπου ταυτότητας δηλαδή ασπρόμαυρες και είναι επίσης σημαντικό να σας ενημερώσω ότι τις εξετάσεις δε χρειάζεται να τις φέρετε αμέσως αλλά μπορείτε οποιαδήποτε στιγμή μέσα στον πρώτο μηνα...απλά το λένε για να μην κουράζονται και πολύ στις γραμματείες....
-----------------------------------------
κοίταξα στην ιστοσελίδα των τεφαα...δεν χρειάζονται εξετάσεις ιατρικές...μόνο να φέρεις κάτι καρτελάκια που σ χουν δώσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenidrama1

Νεοφερμένος

Η elenidrama1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγω ξερω οτι οι φωτογραφιες μπορουν να ειναι και εγχρωμες...
κατι λεει και για καρτα συμμετοχής στις εξετάσεις...ειναι η καρτα που ειχαμε για τις πανελλήνιες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

qwertyasdfg

Νεοφερμένος

Η qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ευχαριστω, για τεφαα θεσσαλονικης ομως θελω να δω ποτε γινονται οι εγγραφες.Το δελτιο επιτυχιας απο το σχολειο δεν θα το παρουμε? που χρειαζεται?Την υπευθυνη δηλωση οτι δεν ειμαι σε αλλη σχολη απο που θα την παρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
α! συγγνώμη...το δελτίο επιτυχίας από το σχολείο...την υπεύθυνη δήλωση από τη γραμματεία της σχολής σου μόλις πας να εγγραφείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top