Εγγραφές πρωτοετών 2020

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Και με την βούλα φοιτητής πλέον!

D6AE836E-D201-487D-B303-295434F65469.jpeg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρξει κάποια κύρωση από την σχολή; αφού είναι ‘’ ατομικό στατιστικό δελτίο ‘’ αποσκοπεί σε έρευνες . Ή θα σταλεί και στο τμήμα ;

Υπαρχουν 2 περιπτωσεις . Η μια ειναι να πεταχτει στο καλαθι αχρηστων. Η δευτερη ειναι να το παρει κανεις προπτυχιακος ή μεταπτυχιακος στατιστικης του ΠΑΠΕΙ που κανει την εργασια σου και να συμπηρωσει καποια στοιχεια στο ecxel του. Παντως το δειγμα δεν το χαλας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και με την βούλα φοιτητής πλέον!

View attachment 71252

Συγχαρητηρια, με το καλο και το πτυχιο
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Υπαρχουν 2 περιπτωσεις . Η μια ειναι να πεταχτει στο καλαθι αχρηστων. Η δευτερη ειναι να το παρει κανεις προπτυχιακος ή μεταπτυχιακος στατιστικης του ΠΑΠΕΙ που κανει την εργασια σου και να συμπηρωσει καποια στοιχεια στο ecxel του. Παντως το δειγμα δεν το χαλας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Συγχαρητηρια, με το καλο και το πτυχιο

Έψαξα για το ατομικό στατιστικό δελτίο φοιτητή και βρήκα εναν αριθμό της ΕΛΣΤΑΤ και σκέφτηκα να καλέσω αύριο. Τι λες;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Έψαξα για το ατομικό στατιστικό δελτίο φοιτητή και βρήκα εναν αριθμό της ΕΛΣΤΑΤ και σκέφτηκα να καλέσω αύριο. Τι λες;

Δεν λεω τιποτα , περιμενω με αγωνια να μου πεις τις εντυπωσεις που θα αποκομισεις απο το τηλεφωνημα.
 

TommyMak

Νεοφερμένος

Η TommyMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εμ το λαθος ειναι οτι πηρες τηλεφωνο, Φαρμακοποιος και να μην ζητησει χαρτι για drucks δεν γινεται. Ε.. στειλτην'α .
Ένα δίκιο το έχεις... Πήρα τηλέφωνο στην νέα μου σχολή και το πάσο μάλλον θα μείνει για ενθύμιο... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά πότε περίπου θα πρέπει να τα πάμε από την σχολή;
Γιατί βρίσκομαι Αθήνα, έχω περάσει Ιωάννινα αλλά επιθυμώ να πάρω μετεγγραφή.
Θα χρειαστεί να πάω από εκεί τελικά για να δώσω τα απαραίτητα χαρτιά;
 

Prak

Νεοφερμένος

Ο Prak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά πότε περίπου θα πρέπει να τα πάμε από την σχολή;
Γιατί βρίσκομαι Αθήνα, έχω περάσει Ιωάννινα αλλά επιθυμώ να πάρω μετεγγραφή.
Θα χρειαστεί να πάω από εκεί τελικά για να δώσω τα απαραίτητα χαρτιά;

Παρακολούθησε το site της σχολής σου. Θα βγάλουν ανακοίνωση στην οποία θα αναφέρουν ποια δικαιολογητικά θα χρειαστούν και μέχρι πότε πρέπει να τα στείλετε.

Τα δικαιολογητικά αυτά μπορείς να τα στείλεις και με courier, εκτός αν έχει αλλάξει κάτι φέτος λόγω covid και τα στείλετε ηλεκτρονικά. Πριν στείλεις κάτι στη σχολή σου, κάνε ένα τηλ. και πες τους ότι θα στείλεις τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, με courier. Ρώτα τους αν θέλουν η αποστολή να γίνει υπ'όψιν κάποιου ατόμου. Αφού παραλάβουν τα δικαιολογητικά, θα έχει ολοκληρωθεί κι η εγγραφή σου στη σχολή.

Αργότερα θα ανοίξει η πλατφόρμα των μεταγραφών, οπότε τότε θα χρειαστεί να προβείς στις απαραίτητες ενέργειες.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Παρακολούθησε το site της σχολής σου. Θα βγάλουν ανακοίνωση στην οποία θα αναφέρουν ποια δικαιολογητικά θα χρειαστούν και μέχρι πότε πρέπει να τα στείλετε.

Τα δικαιολογητικά αυτά μπορείς να τα στείλεις και με courier, εκτός αν έχει αλλάξει κάτι φέτος λόγω covid και τα στείλετε ηλεκτρονικά. Πριν στείλεις κάτι στη σχολή σου, κάνε ένα τηλ. και πες τους ότι θα στείλεις τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, με courier. Ρώτα τους αν θέλουν η αποστολή να γίνει υπ'όψιν κάποιου ατόμου. Αφού παραλάβουν τα δικαιολογητικά, θα έχει ολοκληρωθεί κι η εγγραφή σου στη σχολή.

Αργότερα θα ανοίξει η πλατφόρμα των μεταγραφών, οπότε τότε θα χρειαστεί να προβείς στις απαραίτητες ενέργειες.

Ευτυχώς γιατί αν έπρεπε να πάω θα έπρεπε να το κανονίσω από νωρίς.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Η ανακοινωση που εβγαλε η δικη μου σχολη αναφερει οτι πρεπει να τα στειλουμε ταχυδρομικως. Ουτε καν υπαρχει ως επιλογη να πας απο κει λολ
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αυτό το δελτίο/ερωτηματολόγιο είναι κάπου χρήσιμο; Πρέπει να το εκτυπώσουμε;
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
θα απαντησω και παλι βασισμενη στν ενημερωση που εβγαλε η δικη μου σχολη.. ζητανε να το στειλουμε μαζι με επικυρωμενο αντιγραφο της εγγραφης μας, φωτοτυπια ταυτοτητας, οπως κ δυο φωτογραφιες προσφατες (νμζ αυτα ανεφεραν μονο) αν δεν το χεις ηδη αποθηκευσει τ pdf απ την ερευνα μπορεις να το κανεις και αλλη στιγμη δλδ αν ξαναγραψεις το ΑΜΚΑ σου σ εκεινη τν σελιδα θα στ βγαλει ολα συμπληρωμενα κλπ οποτε σ εκεινο το σημειο μπορεις να το κατεβασεις/εκτυπωσεις.
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Το μυστήριο λύθηκε

 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Νομίζω κάπου ξαναειπωθηκε αλλά επειδή θα φύγω τη Δευτέρα-Τρίτη μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς τι χαρτιά χρειάζομαι για την ολοκλήρωση της εγγραφής μου για να τα πάρω μαζί μου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Νομίζω κάπου ξαναειπωθηκε αλλά επειδή θα φύγω τη Δευτέρα-Τρίτη μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς τι χαρτιά χρειάζομαι για την ολοκλήρωση της εγγραφής μου για να τα πάρω μαζί μου;

Εξαρτατε απο την σχολη.
Τουλαχιστον:
1.Την εκτυπωση απο την ηλεκτρονικη εγγραφη υπογεγραμμενη με γνησιο σε κεπ.
2.2 φωτογραφιες χρωματιστες προσωπου
3.Xρωματιστο αντιγραφο της ταυτοτητας.
4.Πιστοποιητικο οικογεκειακης καταστασεων οπου λογω του οτι εισαι αγορακι να φαινεται και ο αριθμος μητρωου αρενων ( για να δωσουν βεβαιωση στρατολογιας).

Αν δεν σου ειναι βαρος, αντιγραφο απολυτηριου λυκειου. Ελαχιστες το ζητουν

Την διευθυνση της γραματειας σου, ΚΙτρινο φακελο Α4
Χρήματα για τα στειλεις με courier ( τα φτηνα ειναι 10 €).

Τελος παρακολουθεις τις ανακοινωσεις της γραμματειας σου.

Αυτα για τις χειροκινητες γραμματειες , οι Ηλεκτρονικες (ΑΠΘ) θα ζητησουν ισως λιγοτερα ισως αυτα με upload.
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εξαρτατε απο την σχολη.
Τουλαχιστον:
1.Την εκτυπωση απο την ηλεκτρονικη εγγραφη υπογεγραμμενη με γνησιο σε κεπ.
2.2 φωτογραφιες χρωματιστες προσωπου
3.Xρωματιστο αντιγραφο της ταυτοτητας.
4.Πιστοποιητικο οικογεκειακης καταστασεων οπου λογω του οτι εισαι αγορακι να φαινεται και ο αριθμος μητρωου αρενων ( για να δωσουν βεβαιωση στρατολογιας).

Αν δεν σου ειναι βαρος, αντιγραφο απολυτηριου λυκειου. Ελαχιστες το ζητουν

Την διευθυνση της γραματειας σου, ΚΙτρινο φακελο Α4
Χρήματα για τα στειλεις με courier ( τα φτηνα ειναι 10 €).

Τελος παρακολουθεις τις ανακοινωσεις της γραμματειας σου.

Αυτα για τις χειροκινητες γραμματειες , οι Ηλεκτρονικες (ΑΠΘ) θα ζητησουν ισως λιγοτερα ισως αυτα με upload.
Χίλια ευχαριστώ! Στο ΑΠΘ είμαι και εγώ, οι φώτο μπορουν να είναι και από κινητό; Η πάω σε φωτογραφείο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ! Στο ΑΠΘ είμαι και εγώ, οι φώτο μπορουν να είναι και από κινητό; Η πάω σε φωτογραφείο;

Ελα τωρα κινητο ,,,, πηγαινε σε εκεινο το φωτογραφο απο το GNTM να σε βγαλει ωραιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χίλια ευχαριστώ! Στο ΑΠΘ είμαι και εγώ, οι φώτο μπορουν να είναι και από κινητό; Η πάω σε φωτογραφείο;

Το ΑΠΘ εβγαλε ανακοινωση σημερα. Θα σου στειλει μήνυμα στο κινητο που δηλωσες στην ηλεκτρ.εγγραφη να μπεις στην ηλεκτρονικη γραμματεια και να τα κανεις.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα σταλθεί στην σχολή ή είναι για ερευνΑ;

Μονο για στατιστικη ερευνα
 
Τελευταία επεξεργασία:

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις ποσο χρόνο κανει το ελτα για να στειλει τα δικαιολογητικά; Η γραμματεία θελει μεχρι τις 30 να εχουν σταλθει και η αποσταση ειναι Αθήνα-Φλωρινα οποτε δε ξερω αν θα φτάσουν εντος προθεσμιας....
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις ποσο χρόνο κανει το ελτα για να στειλει τα δικαιολογητικά; Η γραμματεία θελει μεχρι τις 30 να εχουν σταλθει και η αποσταση ειναι Αθήνα-Φλωρινα οποτε δε ξερω αν θα φτάσουν εντος προθεσμιας....

Αν το στειλεις με ελτα συστημενο επειγον θελεις 6€ και 2-3 μερες , Αν το στειλεις με οικονομικο courier ( πχ γενικη ταχυδρομικη , να το πας εσυ στα κατα τοπους γραφεια τους) θελεις 8 € και θα κανει 2 μερες.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top