Εγγραφές πρωτοετών 2020

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Εγω τωρα πρεπει να παρω τηλ καμια γραμματεια να της πω να με διαγραψει ? Γιατι στην ηλεκτρονική εγγραφή δηλωσα οτι φοιτω ηδη σε σχολη αλλα ζητω την διαγραφη μου. Απο εκει και περα τι αλλο πρεπει να κανω?

Τιποτα αλλο , για την διαγραφη θα συννενοηθουν οι γραμματειες μεταξυ τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας θέσω διαφορετικά τη ερώτηση μου, χρειάζεται να εκτυπώσω τη εγγραφή μου και να το στείλω με κούριερ στη γραμματεία ή είναι εντάξει με τη ηλεκτρονική εγγραφή και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα; Δεν εξήγησε καλά το site του υπουργείου

Την εγγραφη πρεπει να την εκτυπωσεις, αν θα την στειλεις με courier ή upload ή χερι χερι θα στο πει η γραμματεια της αχολης αου με ανακοινωση στο σαιτ της σχολης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά μια ερώτηση είμαι 2001 και πέρσι πέρασα διοίκηση στην Λάρισα στο τμήμα διαγραφης βάζω διοίκηση Λάρισα αεί έτσι?

Εισαι του 2001 δηλαδη μπηκες περυσι , σωστα?. Περυσι η σχολη ηταν Πανεπιστημιο Θεσσαλιας - Διοικηση επιχειρησεων Λαρισσα , αυτο θα δηλωσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλημέρα! Μόλις έκανα την εγγραφή και έφτιαξα το δελτίο φοιτητή.
Χρειάζεται να κάνω και Κάτι άλλο;
το φοιτητικό πάσο ποτε το βγάζουμε;
 

St11

Νεοφερμένος

Η St11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Από τη γραμματεία θα χρειαστεί να πάμε ; Όπως τις προηγούμενες χρονιές;
κι αν δεν πάμε πως θα μας δώσουν κωδικούς για πάσο eclass και γενικά για όπου χρειάζονται ;
 

TommyMak

Νεοφερμένος

Η TommyMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά για την δήλωση διαγραφής από την προηγούμενη σχολή (Φαρμακευτική ΑΠΘ) μου είπαν ότι χρειάζεται να επιστρέψω το πάσο. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το στείλω με ΕΛΤΑ αν χρειάζεται κάποιο χαρτί κλπ;;
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Από τη γραμματεία θα χρειαστεί να πάμε ; Όπως τις προηγούμενες χρονιές;
κι αν δεν πάμε πως θα μας δώσουν κωδικούς για πάσο eclass και γενικά για όπου χρειάζονται ;
Αυτό θα το μάθεις από τις ανακοινώσεις της σχολής σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημέρα! Μόλις έκανα την εγγραφή και έφτιαξα το δελτίο φοιτητή.
Χρειάζεται να κάνω και Κάτι άλλο;
το φοιτητικό πάσο ποτε το βγάζουμε;
Καλό Νοέμβρη το πάσο..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Καλημέρα! Μόλις έκανα την εγγραφή και έφτιαξα το δελτίο φοιτητή.
Χρειάζεται να κάνω και Κάτι άλλο;
το φοιτητικό πάσο ποτε το βγάζουμε;

Οταν λες δελτιο φοιτητη να υποθεσω εννοεις το στατιστικο δελτιο φοιτητη?
Οχι προς το παρον δεν εχει κατι αλλο , αν θες πηγαινε βγαλε φωτογραφια προσωπου χρωματιστη, πιστοποιητικο οικογενιακης καταστασεως και εγχρωμη φωτοτυπια ταυτοτητας. Αν αυτα τα εχεις και σε ηλεκτρονικη μορφη ισως χρειαστουν , η φωτο σιγουρα για το πασο.
Τωρα περιμενεις και παρακολουθεις το σαιτ της γραμματειας σου για την ανακοινωση προσκομισης των επιπλεον δικαιολογητικων.
Πασο θα δημιουργησεις οταν παρεις τους κωδικους gunet απο την γραμματεια (μεσα οκτωβριου) και θα το παραλαβεις αρχες νοεμβριου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από τη γραμματεία θα χρειαστεί να πάμε ; Όπως τις προηγούμενες χρονιές;
κι αν δεν πάμε πως θα μας δώσουν κωδικούς για πάσο eclass και γενικά για όπου χρειάζονται ;
Καθε γραμματεια εχει τα δικα της ,αλλες κανανε μαζοξη , αλλες πηγαινες τα χαρτια και σου εστελναν αργοτερα τους κωδικους με SMS , σε αλλες ,μακρυνες, εστελνες τα χαρτια και σου εστελναν τους κωδικους με email ή SMS. Φετος η μαζοξη ειναι δυσκολη , οποτε παρακολουθα το σαιτ της γραμματειας για το τι αυτη θα αποφασισει.
Να ξερεις οτι οι γραμματειες ειναι συνηθως αυταρχικες και δυσπροσιτες ( κυριως των κεντρικων σχολων), πρεπει να πας με τα νερα τους για να κανεις την δουλεια σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν το εξάμηνο αρχίζει 1η Οκτωβρίου κ οι εγγραφές λήγουν 30 Σεπτεμβρίου πότε θα προλάβει να γίνει η όλη διαδικασία με τις εγγραφές στις γραμματείες;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό που ζητάνε στον αριθμό 1?? (Θα αφήσω φωτογραφία)
IMG_20200923_120610.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αν το εξάμηνο αρχίζει 1η Οκτωβρίου κ οι εγγραφές λήγουν 30 Σεπτεμβρίου πότε θα προλάβει να γίνει η όλη διαδικασία με τις εγγραφές στις γραμματείες;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό που ζητάνε στον αριθμό 1?? (Θα αφήσω φωτογραφία)View attachment 71251
Αυτά που τα ζητάει ακριβώς;
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια.... εκανα μονη μου την διαγραφη γιατι ετσι μου προτεινε η γραμματεας της σχολης ..δηλαδη την εκανα πριν γραφτω στην καινουρια σχολη...στο πεδιο που ζηταει να πεις εαν εισαι γραμμενος αλλου λες ναι η οχι ? καποιοι μου ειπαν να δηλωσω ναι και να τους παω η ιδια το χαρτι διαγραφης και καποιοι μου λενε οτι πρεπεει να πω οχι αφου την εχω κανει ηδη την διαγραφη ...βοηθειααα..κανεις δεν ξερει ..τα τηλεφωνα που δινουν με στελνουν στην τεχνικη υποστηριξη οι οποιοι δεν απαντανε καν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια.... εκανα μονη μου την διαγραφη γιατι ετσι μου προτεινε η γραμματεας της σχολης ..δηλαδη την εκανα πριν γραφτω στην καινουρια σχολη...στο πεδιο που ζηταει να πεις εαν εισαι γραμμενος αλλου λες ναι η οχι ? καποιοι μου ειπαν να δηλωσω ναι και να τους παω η ιδια το χαρτι διαγραφης και καποιοι μου λενε οτι πρεπεει να πω οχι αφου την εχω κανει ηδη την διαγραφη ...βοηθειααα..κανεις δεν ξερει ..τα τηλεφωνα που δινουν με στελνουν στην τεχνικη υποστηριξη οι οποιοι δεν απαντανε καν

Εφοσον εχεις χαρτι διαγραφης δηλωνεις ''οχι δεν ειμαι γραμμενη σε αλλη σχολη''
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν το εξάμηνο αρχίζει 1η Οκτωβρίου κ οι εγγραφές λήγουν 30 Σεπτεμβρίου πότε θα προλάβει να γίνει η όλη διαδικασία με τις εγγραφές στις γραμματείες;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό που ζητάνε στον αριθμό 1?? (Θα αφήσω φωτογραφία)View attachment 71251

Επειδη δεν θα πας εκει αλλα θα στειλεις κατι , θελουν μια αιτηση που να λεει γραψτε με στην σχολη και στειλετε μου τους κωδικους στο ταδε κινητο ή στο ταδε εμαιλ.
Προφανως η σχολη σου δεν εχει αναρτημενο καποιο υποδειγμα να κανεις χρηση.
Παρε λοιπον μια υπεύθυνη δηλωση συμπληρωσε τα στοιχεια σου και γραψε.

<Σας αποστελω τα δικαιολογητικα που επιθυμειτε για την εγγραφη μου και σας παρακαλω να με γραψεται στο πρωτο εξαμηνο του τμηματος ταδε........
Παρακαλω επισεις να μου αποστειλετε τους κωδικους προσβασης στις υπηρεσιες του πανεπιστημιου ή και το ιδρυματικο μου email στο κινητο μου τηλεφωνο ......... ή το προσωπικο μου email .......... > Ευχαριστω πολυ. >


Μετα πηγαινε κεπ και κανε γνησιο εγγραφης , επισυναψε τα χαρτια σου και στειλτα με courier.

Mπορεις για να αποφυγεις την βολτα στο κεπ να κανεις και ηλεκτρονικα την δηλωση- αιτηση αν εχεις κωδικους ταχις και πριντερ . gov.gr
 
Τελευταία επεξεργασία:

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
μου απαντησαν σε ενα email που εστειλα τωρα μολις στην τεχνικη υποστηριξη και μου ειπαν να δηλωσω οτι ειμαι γραμμενη και οτι μια 2η διαγραφη δεν θα μου δημιουργησει προβλημα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Παιδιά για την δήλωση διαγραφής από την προηγούμενη σχολή (Φαρμακευτική ΑΠΘ) μου είπαν ότι χρειάζεται να επιστρέψω το πάσο. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το στείλω με ΕΛΤΑ αν χρειάζεται κάποιο χαρτί κλπ;;

Για μια διαγραφη χρειαζεται υπευθυνη δηλωση να το ζητας με γνησιο υπογραφης απο κεπ και το πασο, και αποστολη με courier.

Γιατι δεν αφηνεις τις γραμματειες να το κανουν μονες τους ,ισως κρατησεις και το πασο για ενθυμιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μου απαντησαν σε ενα email που εστειλα τωρα μολις στην τεχνικη υποστηριξη και μου ειπαν να δηλωσω οτι ειμαι γραμμενη και οτι μια 2η διαγραφη δεν θα μου δημιουργησει προβλημα

Κανενα προβλημα καντο οπως ειπαν , απλα θα ψαχνονται οι γραμματεις που σε εχουν γραμμενη, και μηπως διεγραψαν αλλη (συνονοματη) και οχι εσενα πριν.
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Για μια διαγραφη χρειαζεται υπευθυνη δηλωση να το ζητας με γνησιο υπογραφης απο κεπ και το πασο, και αποστολη με courier.

Γιατι δεν αφηνεις τις γραμματειες να το κανουν μονες τους ,ισως κρατησεις και το πασο για ενθυμιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Κανενα προβλημα καντο οπως ειπαν , απλα θα ψαχνονται οι γραμματεις που σε εχουν γραμμενη, και μηπως διεγραψαν αλλη (συνονοματη) και οχι εσενα πριν.
χχααχα μαλιστα ..ευχαριστω παντως
 

TommyMak

Νεοφερμένος

Η TommyMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οταν λες δελτιο φοιτητη να υποθεσω εννοεις το στατιστικο δελτιο φοιτητη?
Οχι προς το παρον δεν εχει κατι αλλο , αν θες πηγαινε βγαλε φωτογραφια προσωπου χρωματιστη, πιστοποιητικο οικογενιακης καταστασεως και εγχρωμη φωτοτυπια ταυτοτητας. Αν αυτα τα εχεις και σε ηλεκτρονικη μορφη ισως χρειαστουν , η φωτο σιγουρα για το πασο.
Τωρα περιμενεις και παρακολουθεις το σαιτ της γραμματειας σου για την ανακοινωση προσκομισης των επιπλεον δικαιολογητικων.
Πασο θα δημιουργησεις οταν παρεις τους κωδικους gunet απο την γραμματεια (μεσα οκτωβριου) και θα τ

Καθε γραμματεια εχει τα δικα της ,αλλες κανανε μαζοξη , αλλες πηγαινες τα χαρτια και σου εστελναν αργοτερα τους κωδικους με SMS , σε αλλες ,μακρυνες, εστελνες τα χαρτια και σου εστελναν τους κωδικους με email ή SMS. Φετος η μαζοξη ειναι δυσκολη , οποτε παρακολουθα το σαιτ της γραμματειας για το τι αυτη θα αποφασισει.
Να ξερεις οτι οι γραμματειες ειναι συνηθως αυταρχικες και δυσπροσιτες ( κυριως των κεντρικων σχολων), πρεπει να πας με τα νερα τους για να κανεις την δουλεια σου

Για μια διαγραφη χρειαζεται υπευθυνη δηλωση να το ζητας με γνησιο υπογραφης απο κεπ και το πασο, και αποστολη με courier.

Γιατι δεν αφηνεις τις γραμματειες να το κανουν μονες τους ,ισως κρατησεις και το πασο για ενθυμιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Κανενα προβλημα καντο οπως ειπαν , απλα θα ψαχνονται οι γραμματεις που σε εχουν γραμμενη, και μηπως διεγραψαν αλλη (συνονοματη) και οχι εσενα πριν.
Για μια διαγραφη χρειαζεται υπευθυνη δηλωση να το ζητας με γνησιο υπογραφης απο κεπ και το πασο, και αποστολη με courier.

Γιατι δεν αφηνεις τις γραμματειες να το κανουν μονες τους ,ισως κρατησεις και το πασο για ενθυμιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Κανενα προβλημα καντο οπως ειπαν , απλα θα ψαχνονται οι γραμματεις που σε εχουν γραμμενη, και μηπως διεγραψαν αλλη (συνονοματη) και οχι εσενα πριν.
Εγώ πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία της φαρμακευτικής και μου είπαν ότι εκείνη θα στείλουν την δήλωση διαγραφής κλπ απλά χρειάζεται να τους στειλω το πάσο ως συστημένο, ούτε κεπ ούτε υπογραφές τίποτα ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Εγώ πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία της φαρμακευτικής και μου είπαν ότι εκείνη θα στείλουν την δήλωση διαγραφής κλπ απλά χρειάζεται να τους στειλω το πάσο ως συστημένο, ούτε κεπ ούτε υπογραφές τίποτα ...

Εμ το λαθος ειναι οτι πηρες τηλεφωνο, Φαρμακοποιος και να μην ζητησει χαρτι για drucks δεν γινεται. Ε.. στειλτην'α .
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Παιδιά μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής πήγα να φτιάξω το δελτίο φοιτητή που νομίζω χρησιμοποιεται για στατιστικά στοιχεία. Τώρα διαπίστωσα ότι έκανα λάθος σε ένα από τα ερωτήματα . Τι να κάνω;
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Παιδιά μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής πήγα να φτιάξω το δελτίο φοιτητή που νομίζω χρησιμοποιεται για στατιστικά στοιχεία. Τώρα διαπίστωσα ότι έκανα λάθος σε ένα από τα ερωτήματα . Τι να κάνω;
Τίποτα , δεν νομίζω πως είναι κατι τόσο σημαντικό
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Παιδιά μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής πήγα να φτιάξω το δελτίο φοιτητή που νομίζω χρησιμοποιεται για στατιστικά στοιχεία. Τώρα διαπίστωσα ότι έκανα λάθος σε ένα από τα ερωτήματα . Τι να κάνω;
Να το αφησεις οπως ειναι , αυτοι εχουν ειδικο ποσοστο μη ειλικρίνειας στις στατιστικες τους.
 

blueroses37

Νεοφερμένος

Η blueroses37 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρξει κάποια κύρωση από την σχολή; αφού είναι ‘’ ατομικό στατιστικό δελτίο ‘’ αποσκοπεί σε έρευνες . Ή θα σταλεί και στο τμήμα ;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top