Είναι απαραίτητο το φροντιστήριο την Άλγεβρα;

Harmiproto

Νεοφερμένος

Ο Harmiproto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της β λυκειου και του χρόνου θα επιλεξω το 3ο επιστημονικό πεδίο χρειάζεται να κανω φροντιστήριο στα μαθηματικα γενικής Απλα αναρωτιέμαι αν κάποιο απο τα κεφαλαια της αλγεβρας ειναι αναγκαιο στη φυσικη πχ στη γ λυκείου.Μπορει να καλυψει το σχολείο την υλη αυτη χωρις να εχω κενα;
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αναλόγως το σχολείο. Δε μπορούμε εμείς να σου πούμε. Από την άλεβρα της β' λυκειου σίγουρα πρέπει να ξέρεις τριγωνομετρία, και λογαριθμους.

Edit: και γραφικές παραστάσεις συνάρτησης
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της β λυκειου και του χρόνου θα επιλεξω το 3ο επιστημονικό πεδίο χρειάζεται να κανω φροντιστήριο στα μαθηματικα γενικής Απλα αναρωτιέμαι αν κάποιο απο τα κεφαλαια της αλγεβρας ειναι αναγκαιο στη φυσικη πχ στη γ λυκείου.Μπορει να καλυψει το σχολείο την υλη αυτη χωρις να εχω κενα;
Καλησπέρα , αν νιώθεις αδύναμος στο συγκεκριμένο μάθημα και ότι θα μπορούσες να τα πηγαίνεις καλύτερα με λίγη βοήθεια ναι πρέπει να κάνεις. Θα χρειαστείς τριγωνομετρία και λογαρίθμους για τη φυσική πχ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top