Είμαι και γω της άποψης οτι το Cambridge την εχει δει κάπως με τα πτυχία του!

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παλια ηταν αρκετα ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
:hmm:εσύ teo είσαι γενικά καλός μαθητής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Teol20 welcome back.

Παιδία εγώ ξέρετε γιατί ακούω cambridge και βγάζω σπυράκια?
Είχα την πιο άσχημη εμπειρία εξέτασεων που είχα ποτέ μου. Και καλά εγώ όταν έδωσα εξετάσεις για το συγκεκριμένο ήμουν και 24 χρονών. Μέσα στην αίθουσα όμως ήταν παιδιά ηλικίας από 15 έως 18. Μας αντιμετώπισαν με το χειρότερο τρόπο. Δεν το συζητάω για το προφορικό....αφήστε το. Εγώ τα Αγγλικά τα λατρεύω. Έτσι και αρχίσω να μιλάω δεν σταματάω. Και όμως κόλλησα εκεινή την μέρα. πόσο μάλλον τα άλλα παιδάκια που δίναν μαζί μου. Δεν γίνεται να φέρεσαι έτσι σε παιδιά 15,16 και 17 χρονών, που προσπαθούν να πάρουν το πρώτο τους πτυχίο στην Αγγλική γλώσσα. Νόμιζες ότι βρίσκεσαι σε δικαστήριο και καταδικάζεσαι ισόβια για κάτι που ποτέ δεν έκανες. Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ στην περίπτωση πάντος ακόμα και φέτος που ρώτησα κάποιους που το έδωσαν την ίδια αντιμετώπιση είχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
τι εννοείς?δηλαδή πόσο χάλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
:hmm:εσύ teo είσαι γενικά καλός μαθητής?

Nαι 19 και 10/13.
Αλλα γιατι ρωτάς?

Teol20 welcome back.

Παιδία εγώ ξέρετε γιατί ακούω cambridge και βγάζω σπυράκια?
Είχα την πιο άσχημη εμπειρία εξέτασεων που είχα ποτέ μου. Και καλά εγώ όταν έδωσα εξετάσεις για το συγκεκριμένο ήμουν και 24 χρονών. Μέσα στην αίθουσα όμως ήταν παιδιά ηλικίας από 15 έως 18. Μας αντιμετώπισαν με το χειρότερο τρόπο. Δεν το συζητάω για το προφορικό....αφήστε το. Εγώ τα Αγγλικά τα λατρεύω. Έτσι και αρχίσω να μιλάω δεν σταματάω. Και όμως κόλλησα εκεινή την μέρα. πόσο μάλλον τα άλλα παιδάκια που δίναν μαζί μου. Δεν γίνεται να φέρεσαι έτσι σε παιδιά 15,16 και 17 χρονών, που προσπαθούν να πάρουν το πρώτο τους πτυχίο στην Αγγλική γλώσσα. Νόμιζες ότι βρίσκεσαι σε δικαστήριο και καταδικάζεσαι ισόβια για κάτι που ποτέ δεν έκανες. Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ στην περίπτωση πάντος ακόμα και φέτος που ρώτησα κάποιους που το έδωσαν την ίδια αντιμετώπιση είχαν.

Κοιτα ειναι περιπτωσεις.
Απλα εγω οταν εδωσα τον Δεκεμβριο απλά ηταν αριστοι σε όλα τους.
Δεν ειχα καποιο πρόβλημα.Ισως σε περιοχες να ναι πιο αυστηροι σε σχεση με αλλες.Ειναι και αναλόγως τον Supervisor που κάνει και κουμάντο εκεί.
Οπως και να χει μην σας πτωεί αυτό.
Μια εξεταση ειναι πας δινει και φεύγεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
:hmm:εσύ teo είσαι γενικά καλός μαθητής?

Είμαι σίγουρη πως θα είναι πολύ καλός μαθητής γιατί φαίνεται πολύ προσγειωμένος και λογικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη πως θα είναι πολύ καλός μαθητής γιατί φαίνεται πολύ προσγειωμένος και λογικός.

Ααα σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια...

Μα γιατι με κάνετε πάντα να κοκκινίζω??...:P:D:):xixi:

Ποια εξεταση εδωσες Γιαννα μου,πότε και σε ποιο μέρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
γενικά μιλάω.:) τώρα θα πας α' λυκείου? εγώ τώρα τελείωσε το γυμνάσιο με 20(νταν:P). σου δώσαν laptop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμενα δεν μου δωσαν λαπτοπ γιατι δεν βγηκα και πρωτος στηνν ταξη.

Αλλα αδιαφορώ για τους βαθμούς.

Ειδικα στο γυμνασιο ειναι κατι υποκειμενικό και πλασματικό που σε καμιά περιπτωση δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
και καλά κάνεις... αλλά το laptop που έδιναν τώρα δεν αντιστοιχούσε στην φετινή χρονιά!αντιστοιχούσε στην σχολική χρονιά 2006-7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aαα όχι δεν μας έδωσαν κάτι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
έδιναν σε αυτόν που είχε βγει πρώτος. πάντως δώσαν τέλειο laptop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν ηταν για το Laptop σιγα...
3 PC εχω ενα ακομα δεν θα μου κανε κατι παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τι εννοείς?δηλαδή πόσο χάλια?

Πόσο χάλια,ε?

Δεν ξέρω πως την είχαν δει όλη την φάση? Ένα από τα παιδιά (ηλικίας 16 χρονών) πολύ χαμηλών τόνον....σήκωσε ευγενικά το χέρι του για να τους πει πως είχε γραφτεί λάθος το ονομά του στο ταμπελάκι. Για να κρατήσει κάποιο επίπεδο προφανώς τους είπε τι είχε συμβεί στα Αγγλικά. Και ο επιτηρητής που είχαμε του έβαλε τις φωνές του μίλησε απότομα λέγωντας: Σου είπε κανένας αγόρι μου πως εξετάζομαι κι εγώ σήμερα, πες μου τι θέλεις λοιπόν γιατί περνάει και η ώρα. Μου ήρθε να σηκωθώ επάνω και να του δώσω το χαρτί να το φάει.
Μετά από αυτό όλη η τάξη πάγωσε...το παιδί αυτο έτρεμε σε όλη την διάρκεια...φυσικά κόπηκε ενώ ήταν από τους καλύτερους μαθητές και επικράτησε μία κατάσταση χάους.
Στο προφορικό τώρα.....! Εκέινη την περίοδο έδωσα3 πτυχία(cambridge-michigan-edexcel) οπότε έχω και μέτρο σύγκρισης. Κανονικά ο εξεταστής που είναι στο πρφορικό πρέπει να κάνει κάτι για να σπάσει τον πάγο, να κάνει τον μαθητή να χαλαρώσει και να του φύγει ο φόβος. Αυτές που μας κάναν το προφορικό.....έκαναν ακριβώς το αντίθετο. Ήταν μουντές, αγέλαστες και μας προκαλούσαν εκνευρισμό. Εγώ μαθήτρια του 19 στα Αγγλικά με πλούσιο λεξιλόγιο...είχα χάσει τον έλεγχο. έτσι το πήρα και με Β πιστεύω, από εκεί έχασα μονάδες. Τέλος πάντων άστα ας μην τα θυμάμαι και εκνευρίζομαι περισσότερο.
Αλλα πείτε μου βρε παιδιά εσεις ως μαθητές βρίσκεται σωστή τέτοια αντιμετώπιση απέναντι σε μαθητές από τόσο μεγάλους εξεταστικούς φορείς?
-----------------------------------------
Ααα σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια...

Μα γιατι με κάνετε πάντα να κοκκινίζω??...:P:D:):xixi:

Ποια εξεταση εδωσες Γιαννα μου,πότε και σε ποιο μέρος?

Έδωσα πέρσυ το Μάιο edexcel - michigan - cambridge στο επίπεδο lower. Τώρα για την περιοχή, δεν ξέρω κάνει να αναφερθώ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
προσωπικά την βρίσκω απαράδεκτη! πού απευθύνονται? teo και εγώ 3 laptop έχω 2 apple macbook air και 1 hp pavilion dv7.:):):) δεν κάνω διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι ΟΚ δεν πειραζει μην αναφερεσαι!
Αλλα εμενα με παραξενεύει πως σε μας ηταν μια χαρά ήρεμοι,φιλικοί επαγγελματιες και να υπαρχουν τοσες μεγαλες διαφορες απο περιοχη σε περιοχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
και σε μένα! ειδικά στο cambridge με εξέτασε μία γιαγιά και ένας παππούς. αλήθεια. λοιπόν όταν είπα στην γιαγιά ότι είμαι από την αίγινα ξετρελάθηκε! επίσης είπε 'τι ωραία σύμπτωση'! ήταν και αυτή από την αίγινα! αστείο εεεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Lol!
Εμενα παλι με εξετασαν 2 γιαγιάδες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οχι ΟΚ δεν πειραζει μην αναφερεσαι!
Αλλα εμενα με παραξενεύει πως σε μας ηταν μια χαρά ήρεμοι,φιλικοί επαγγελματιες και να υπαρχουν τοσες μεγαλες διαφορες απο περιοχη σε περιοχη!

Τι να πω βρε teo μου? Δεν ξέρω. Πάντως σχεδόν μία από τα ίδια έγιναν και φέτος από ότι μου είπαν έτσι, δεν ήμουν παρόν. Είναι κρίμα πάντως όλο αυτό ...όσο μεγάλος εξεταστικός φορέας και να είσαι όσο κύρος και να έχεις...δεν γίνεται να αντιδράς έτσι. Παιδιά εξετάζονται στο κάτω κάτω της γραφής.....έλεος! Λίγο κατανόηση δεν βλάπτει.
-----------------------------------------
Lol!
Εμενα παλι με εξετασαν 2 γιαγιάδες...:P

:sick: και εμένα.....ξανθίες μάλιστα...λέτε να έφτεγε το χρώμα των μαλλιών??????το ντεκαπάζ ας πούμε????:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εμενα περσι που εδινε μια φιλη μου κεμπριτζ στα προφορικα μου ειπε οτι ηταν κατι κρυοκωλες που σε καρφωναν με το βλεμμα τους συνεχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top