Είμαι και γω της άποψης οτι το Cambridge την εχει δει κάπως με τα πτυχία του!

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Συμφωνειτε???

πιο πολυ δεν γινεται.
και το εχω το ρημαδιασμενο.
οταν μου το εδωσε η καθηγητρια μου ηθελα να το κανω 1000 κομματια.
μονο που σκεφτομουνα πως μας φερθηκανε οταν διναμε...λες και ειμασταν σκουπιδια...!!!
-----------------------------------------
επιπλέον ρε παιδιά στο Cambridge όλοι λένε πως είναι πολύ μουντοί και αγχωτικοί και έχεις την αίσθηση πως θέλουν να σε κόψουν...

αυτά έχω ακούσει...τώρα δεν ξέρω αν αληθεύουν!

πάντως στην Καστοριά δεν έχουμε καν εξεταστικό κέντρο...
Αντίθετα σ'άλλους φορείς (ΚΠΓ,MICHIGAN,EDEXCEL) γίνεται χαμός από κόσμο...
το Cambridge για όλη τη Δυτική Μακεδονία έχει εξεταστικό κέντρο στην Κοζάνη όπου και πάλι δεν πατάει κανένας δεδομένου του πληθυσμού όλης της Δυτικής Μακεδονίας...

οχι απλα μουντοι...οχι απλα αγχωτικοι......ειναι απαισιοι. δεν εχουν τροπουσ και δεν ξερουν πως να συμπεριφερθουν στα παιδια. ειναι απαραδεκτοι.... και ετσι οπως πανε σε λιγα χρονακια αμφιβαλω αν θα εχουν και τα μισα απο τα εξεταστικα κεντρα που εχουν αυτη τη στιγμη στην Ελλάδα.
-----------------------------------------
ότι ακούς να μην το πιστεύεις πάντα εχω δώσει 2 φορές όοοοοοοοολα ήταν ΤΕ ΛΕΙ Α....!!!!!!!
ιδικά στο λόουερ πέρασα μια φανταστική μέρα...γιατί αν και όλοι νομίζουν πως είναι κουραστικό πτυχίο δν είναι καθόλου έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαλ.

θα επεσες στην περιπτωση των περιπτωσεων.....καμια λαμπαδα άναψες???? γιατι εδω μιλαμε για θαυμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
βρε παιδιά γιατί είστε τόσο κατά του cambridge? είναι από τα πιο αξιόπιστα πτυχία στο κόσμο! εσύ chris_volos γιατί έδωσες 4 lower? ήθελες να εντρυφήσεις στο lower??? εγώ τόσα χρόνια δίνω πτυχία του cambridge και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! σιγά το lancashire:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
βρε παιδιά γιατί είστε τόσο κατά του cambridge? είναι από τα πιο αξιόπιστα πτυχία στο κόσμο! εσύ chris_volos γιατί έδωσες 4 lower? ήθελες να εντρυφήσεις στο lower??? εγώ τόσα χρόνια δίνω πτυχία του cambridge και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! σιγά το lancashire:bye:
ηθελα να δωσω 2, αλλα μου εκανε δωρο το 3ο το λοουερ, και φετος εδωσα 2 προφισιενσυ αλλα δεν περασα στο 1 και ετσι αντι για προφ μου εδωσαν λοουερ. Ετσι εχω 4 λοουερ. τωρα περιμενω το Λανκασιρ προφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
βρε παιδιά γιατί είστε τόσο κατά του cambridge? είναι από τα πιο αξιόπιστα πτυχία στο κόσμο! εσύ chris_volos γιατί έδωσες 4 lower? ήθελες να εντρυφήσεις στο lower??? εγώ τόσα χρόνια δίνω πτυχία του cambridge και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! σιγά το lancashire:bye:

Σιγά το lancashire?:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
καλα, αμα στο χαριζανε...εσυ ας μην το επαιρνες.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
ηθελα να δωσω 2, αλλα μου εκανε δωρο το 3ο το λοουερ, και φετος εδωσα 2 προφισιενσυ αλλα δεν περασα στο 1 και ετσι αντι για προφ μου εδωσαν λοουερ. Ετσι εχω 4 λοουερ. τωρα περιμενω το Λανκασιρ προφ...
εγώ πάλι δν κατάλαβα τα παίρνεις μια πάλι από την αρχή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ΤΑ χρήματα ; Η προετοιμασία σε ακριβοπληρωμένα φροντηστήρια; και αυτά γιατί;
Για να ανεχτώ τη σνομπαρία του τύπου ''εγώ-είμαι-ο-ειδικός'' του οποιοδήποτε ξένου (??) εξεταστή;
Ε οχι.
Δηλαδή τη μανία αυτη με τα ξένα πανεπηστήμια και δη με το cambridge; Προσωπικά δεν έχω δώσει cambridge και ούτε πρόκειται...

Όχι πως τα άλλα πανεπηστήμια έχουν υιοθετήσει καμιά διαφορετική πορεία/στρατηγική/στυλάκι, αλλά ΓΙΑΤΙ μας ''αρέσει'' τόσο πολύ να μας προκαλούν οικονομικές αφαιμάξεις κάθε εξεταστική;

Αν και δεν έχω κανένα όφελος ούτε και κέρδος από το να ''μειώνω/ανεβάζω'' κάποιο πανεπηστήμιο, προσωπικά δεν νομίζω πως έχει και πολύ αλλιώς η κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω προσωπικα εχω δωσει FCE και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Τουλαχιστον αυτοι λενε και ημερομηνια εκδοσης αποτελεσματων οχι σαν το Μισιγκαν που μαςτα πρηξε.

Τεσπα.
Δεν θα αναλωθω στο να λεω τα ιδια και τα ιδια.
Εγω εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Αλλα θα στηριζα το ΚΠγ που ειναι και ελληνικός φορέας και κανει εξισου καλα τη δουλεια του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπραβο που καποιος συμφωνει μαζί μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
καλά,όπως και να χει η άποψη μου είναι καθαρά υποκειμενική.Απο κει και πέρα, δε θέλω να ''δίωξω'' άτομα απο το cambridge ή από οπουδήποτε.

Πάνω στο θέμα τώρα. Λοιπόν, δεν είμαι της άποψης οτι το camb την έχει δεί κάπως με τα διπλώματα γλωσσομάθειάς του, διοτι πολύ απλά δεν έχω δώσει.Το παραπάνω πόστ μου ήταν απλα μια γενική διατύπωση που πιστεύω πως ισχύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ΤΑ χρήματα ; Η προετοιμασία σε ακριβοπληρωμένα φροντηστήρια; και αυτά γιατί;
Για να ανεχτώ τη σνομπαρία του τύπου ''εγώ-είμαι-ο-ειδικός'' του οποιοδήποτε ξένου (??) εξεταστή;
Ε οχι.
Δηλαδή τη μανία αυτη με τα ξένα πανεπηστήμια και δη με το cambridge; Προσωπικά δεν έχω δώσει cambridge και ούτε πρόκειται...

Όχι πως τα άλλα πανεπηστήμια έχουν υιοθετήσει καμιά διαφορετική πορεία/στρατηγική/στυλάκι, αλλά ΓΙΑΤΙ μας ''αρέσει'' τόσο πολύ να μας προκαλούν οικονομικές αφαιμάξεις κάθε εξεταστική;

Αν και δεν έχω κανένα όφελος ούτε και κέρδος από το να ''μειώνω/ανεβάζω'' κάποιο πανεπηστήμιο, προσωπικά δεν νομίζω πως έχει και πολύ αλλιώς η κατάσταση...
εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:no1:


με τη μόνη διαφορά ότι εγώ όντως πιστεύω πως το university of cambridge όντως την έχει παραδεί με τα διπλώματά του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειναι αποψεις του καθενος!
Απλα δεν φταιει για ολα το Cambridge αλλα και ο Test Administator στην Ελλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ειναι αποψεις του καθενος!
Απλα δεν φταιει για ολα το Cambridge αλλα και ο Test Administator στην Ελλάδα!
σιγουρα, αλλα αν στο updated φορματ δεν γινεται ΚΑΜΙΑ ουσιαστικη αλλαγη, ποιος φταιει? επειδη δηλαδη βγαλανε ενα παρτ? ετσι το βαφτισανε updated... και να σας πω κατι? πιο πολυ μου αρεσε το παλιο γιατι ηταν πιο ολοκληρωμενο το τεστ... οσο για τον Test Administrator υποτιθεται οτι ακολουθει καποιες οδηγιες τις οποιες εχει δωσει το ιδιο το τμημα Cambridge ESOL του Cambridge...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ioanna46 ακόμα και να μου χάριζαν το lancashire δεν θα το ήθελα. πήρα φέτος το ecce με 3 HP και θα πάρω και το fce με Α.:) ΕΠΙΣΗΣ συμφωνώ με τα λεγόμενα του teo όπως τις περισσότερες φορές. chris μήπως παραείσαι απόλυτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
σιγουρα, αλλα αν στο updated φορματ δεν γινεται ΚΑΜΙΑ ουσιαστικη αλλαγη, ποιος φταιει? επειδη δηλαδη βγαλανε ενα παρτ? ετσι το βαφτισανε updated... και να σας πω κατι? πιο πολυ μου αρεσε το παλιο γιατι ηταν πιο ολοκληρωμενο το τεστ... οσο για τον Test Administrator υποτιθεται οτι ακολουθει καποιες οδηγιες τις οποιες εχει δωσει το ιδιο το τμημα Cambridge ESOL του Cambridge...:)

Κουλαρε παιδί μου.
Στο CAE οι διαφορές είναι τεράστιες σε σχέση με πρίν.
Δεν εχεις μελετησει εις βαθος τις αλλαγες μου φαινεται,κριμα.
Και +1 με τον Σοφιστη.Μην εισαι απολυτος.;)

Το updated format ανεβασε κατα 4.6% τα ποσοστα επιτυχιας στο Cambridge οπως και να χει αρα ειναι ενθαρυντικό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ioanna46 ακόμα και να μου χάριζαν το lancashire δεν θα το ήθελα. πήρα φέτος το ecce με 3 HP και θα πάρω και το fce με Α.:) ΕΠΙΣΗΣ συμφωνώ με τα λεγόμενα του teo όπως τις περισσότερες φορές. chris μήπως παραείσαι απόλυτος?

Μην ταράζεσαι. Διάλογο κάνουμε. Ο καθένας μπορεί να λέει το μακρύ του και το κοντό του εδώ μέσα. Σημασία έχει τι πιστεύουμε εμείς. Εγώ δεν σου είπα να διαγράψεις michigan-cambridge. Προς Θεού. Καλά θα κάνεις να πάρεις όποιο πτυχίο θέλεις. Κι εγώ 3 lower έχω( cambridge-michigan-edexcel). Tώρα έδωσα proficiency lancashire και δεν το βρήκα καθόλου αντιπαθέστατο. Σε είδα όμως ότι το ανέφερες πολύ απαξιοτικά και πήρα το θάρρος να σου απαντήσω. Τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια ολα τα πτυχια πανω κατω το ιδιο επιπεδο εχουν.
Αλλιως δεν θα τα αναγνωριζε το ΑΣΕΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
για άλλη μία φορά i agree with you:no1:. όντως τα πτυχία μοιάζουν πάνω κάτω. μπορεί κάποια πανεπιστήμια να θέλουν να περάσουν την εικόνα του ισχυρού(μιλάω για το cambridge) όμως αρκετά παιδιά μου είπαν ότι τα θέματα στις τελευταίες εξετάσεις(ιούνιος 2009) δεν είχαν καμία σχέση με τα past papers.επίσης ιοαννα δεν ήθελα να φανώ απόλυτος. ότι μου λέει η καθ. σας παραθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το Cambridge εχει παψει πια να ειναι προκλητικο με τα θεματα του!
Βαζει πλεον οτι ειναι ακριβως στο επιπεδο που εξετάζει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
γιατί παλιά ήταν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top