ΕΥΔΟΞΟΣ / Έναρξη δηλώσεων και διανομής φοιτητικών συγγραμμάτων Χειμερινού Εξαμήνου (2023-2024)

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Νωρις φετος το αρχισαν ...αντε να δηλωνουμε μυρωδατα βιβλια

 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν έχω την εισαγωγική διάλεξη σε κάποια μαθήματα, χαχα. Βιάζονται φέτος φαίνεται.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν έχω την εισαγωγική διάλεξη σε κάποια μαθήματα, χαχα. Βιάζονται φέτος φαίνεται.
ε και ποιος εχει...?
ε ενταξει μωρε ..εχουν προθεσμια μεχρι τα χριστουγεννα

εγω δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει προθεσμια
κυβερνητικα λογιστικα κολπα ειναι ..αμαν πλεον
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ γιατί ανοίγουν τον Εύδοξο ενώ δεν έχουν ανοίξει οι δηλώσεις μαθημάτων και δε μας αφήνει η πλατφόρμα να υποβάλλουμε αίτηση?
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ γιατί ανοίγουν τον Εύδοξο ενώ δεν έχουν ανοίξει οι δηλώσεις μαθημάτων και δε μας αφήνει η πλατφόρμα να υποβάλλουμε αίτηση?
Κάθε πανεπιστήμιο έχει διαφορετικές ημερομηνίες για τις δηλώσεις. Στο πανεπιστήμιο Πατρών , που σπουδάζω, οι δηλώσεις δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα. Δεν έχει βγει καν σχετική ανακοίνωση.
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Κάθε πανεπιστήμιο έχει διαφορετικές ημερομηνίες για τις δηλώσεις. Στο πανεπιστήμιο Πατρών , που σπουδάζω, οι δηλώσεις δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα. Δεν έχει βγει καν σχετική ανακοίνωση.
Ααα οκει μάλιστα. Οπότε it's ekpa's fault
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.

ΚΤr

Νεοφερμένος

Ο ΚΤr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πως παίρνουμε τα συγγράμματα από τα μαθήματα των άλλων σχολών που έχουμε δηλώσει;
πρέπει να βγάζει τα μαθήματα στα συνδεδεμένα τμήματα, σωστά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Πως παίρνουμε τα συγγράμματα από τα μαθήματα των άλλων σχολών που έχουμε δηλώσει;
πρέπει να βγάζει τα μαθήματα στα συνδεδεμένα τμήματα, σωστά;
ναι σωστα
μετα την αρχικη εισοδο θα παρεις αυτη την εικονα να επιλεξεις

1697775537029.png

αν στα διασυνδεδεμενα τμηματα δεν υπαρχουν μαθηματα τοτε μονο η γραμματεια σου μπορει να βοηθησει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ γιατί ανοίγουν τον Εύδοξο ενώ δεν έχουν ανοίξει οι δηλώσεις μαθημάτων και δε μας αφήνει η πλατφόρμα να υποβάλλουμε αίτηση?
Ωραια ...μαθαμε κατι σημερα ...με ανοικτο ευδοξο αν η γραμματεια δεν ανοιξει τον διακοπτη δεν γινεται δηλωση βιβλιων...
Η αληθεια ειναι οτι η γραμματεια κατα την εισοδο σου στελνει ενα κορδονι πληροφοριων για σενα στον ευδοξο ωστε αυτος να ανοιξει την αναλογη λιστα τμηματος και ποια εξαμηνα δικαιουσε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Παιδια απορια ειμαι Γ εξαμηνο εκανα δηλωση κανονικα ολα τα μαθηματα του εξαμηνου τα οποια και φαινονται στην ηλεκτρονικη γραμματεια,μπαινω ευδοξο να τα παραγγειλω και σε ενα μαθημα μου λεει οτι δεν ειμαι εγγεγραμενος,ενω ειμαι κανονικα με αποτελεσμα να μην μπορω να παραγγειλω το βιβλιο.Εστειλα μειλ και στον ευδοξο να δω τι θα μου πουνε,Καμια γνωμη εχετε για το τι μπορει να φταιει?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Παιδια απορια ειμαι Γ εξαμηνο εκανα δηλωση κανονικα ολα τα μαθηματα του εξαμηνου τα οποια και φαινονται στην ηλεκτρονικη γραμματεια,μπαινω ευδοξο να τα παραγγειλω και σε ενα μαθημα μου λεει οτι δεν ειμαι εγγεγραμενος,ενω ειμαι κανονικα με αποτελεσμα να μην μπορω να παραγγειλω το βιβλιο.Εστειλα μειλ και στον ευδοξο να δω τι θα μου πουνε,Καμια γνωμη εχετε για το τι μπορει να φταιει?
Το προχωρησαν το ''φακελωμα'' και ξερει πλεον ο ευδοξος ποια εχεις δηλωμενα...η γραμματεια σου του τα λεει.
Εμεις δηλωνουμε μεν μαθηματα ηλεκτρονικα αλλα η γραμματεια τα επιβεβαιωνει τελικως..
Οποτε πρεπει να επικοινωνησεις με την γραμματεια σου.
Μηπως το βιβλιο ειναι ιδιο με αλλο μαθημα και το εχεις παρει? παιζει και αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εστειλα στην γραμματεια η οποια εβγαλε ανακοινωση οτι απο Δευτερα θα ξανα ανοιξουν οι αιτησεις λογω διαφορων προβληματων!!!!Περιμενω απαντηση λογικα απο Δευτερα.Το βιβλιο οχι δεν ειναι ιδιο με αλλο μαθημα εχει διαχωρισμο τει και αει!!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Εστειλα στην γραμματεια η οποια εβγαλε ανακοινωση οτι απο Δευτερα θα ξανα ανοιξουν οι αιτησεις λογω διαφορων προβληματων!!!!Περιμενω απαντηση λογικα απο Δευτερα.Το βιβλιο οχι δεν ειναι ιδιο με αλλο μαθημα εχει διαχωρισμο τει και αει!!!
Ε ειδες να τα προβληματα με τις διασυνδεσεις... που ειναι οι καλοι καιροι που περναμε οτι θελαμε.
Μπα ΤΕΙ/ΑΕΙ δεν εχει νοημα νομιζω.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ που είμαι από 10% και τώρα είμαι τρίτο έτος

Μπορώ να δηλώσω βιβλία προηγούμενων εξαμήνων ή θα μου τα ζητήσουν πίσω;

Για παράδειγμα ανατομία 2 είχα πάρει βιβλίο στην άλλη σχολή αλλά δεν είχα περάσει το μάθημα, μπορώ να ξαναπάρω βιβλίο;

Ή και για μαθήματα μη κοινά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ που είμαι από 10% και τώρα είμαι τρίτο έτος

Μπορώ να δηλώσω βιβλία προηγούμενων εξαμήνων ή θα μου τα ζητήσουν πίσω;

Για παράδειγμα ανατομία 2 είχα πάρει βιβλίο στην άλλη σχολή αλλά δεν είχα περάσει το μάθημα, μπορώ να ξαναπάρω βιβλίο;

Ή και για μαθήματα μη κοινά;
Λογικα και παλιοτερα το ιστορικο που ειχες στην παλια σχολη εσβηνε με την διαγραφη σου και στην νεα σχολη εκανες τα παντα..
Οποτε ναι μπορεις να παρεις παλι την ανατομια αν την εχεις δηλωμενη.
Τωρα εδω και 2 χρονια τα φοιτητολογια ειναι ελεγχομενα απο το υπαιθ
δεν νομιζω ομως οτι εχουν φτασει σε τετοιο σημειο..αλλα οκ αν γινει στραβη θα στο ζητησουν πισω... οποτε παρτο

Ή και για μαθήματα μη κοινά; αυτο δεν το καταλαβαινω
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ή και για μαθήματα μη κοινά; αυτο δεν το καταλαβαινω

Για παράδειγμα ιστορία της ιατρικής δεν υπήρχε στη Πάτρα ενώ υπάρχει στην Αθήνα.

Εγώ θα πάρω σε όλα τα μαθήματα που δεν έχω περάσει και θα δείξει 😁
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Για παράδειγμα ιστορία της ιατρικής δεν υπήρχε στη Πάτρα ενώ υπάρχει στην Αθήνα.

Εγώ θα πάρω σε όλα τα μαθήματα που δεν έχω περάσει και θα δείξει 😁
η πατρα ειναι παρελθον για σενα
δηλωσε ετσι ακριβως οτι δεν εχεις περασμενο ή αναγνωρσιμενο με κωδικους αθηνας και παρτα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Λογικα και παλιοτερα το ιστορικο που ειχες στην παλια σχολη εσβηνε με την διαγραφη σου και στην νεα σχολη εκανες τα παντα..
Οποτε ναι μπορεις να παρεις παλι την ανατομια αν την εχεις δηλωμενη.
Τωρα εδω και 2 χρονια τα φοιτητολογια ειναι ελεγχομενα απο το υπαιθ
δεν νομιζω ομως οτι εχουν φτασει σε τετοιο σημειο..αλλα οκ αν γινει στραβη θα στο ζητησουν πισω... οποτε παρτο

Ή και για μαθήματα μη κοινά; αυτο δεν το καταλαβαινω
Με το 10% μπήκες τρίτο έτος;
 
Top