ΕΠΑ.Λ.: Τομέας Υγείας - Μόρια

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Που θέλεις να περάσεις;
ΗΜΜΥ. Υπολόγιζα έκθεση κάνα 15αρι και βλέπω 17.4, και από εκεί που θα έγραφα 17Κ, έγραψα 17.385, και πολύ πιθανόν από εκεί που ήλπιζα για Ξάνθη, τώρα να είμαι Θεσσαλονίκη
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ξερουμε ποτε θα βγει η υλη για 2021 ; Γιατι για τα γελ έχουν βγαλει ηδη και για επαλ δεν βλεπω τίποτα
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

Dr House

Νεοφερμένος

Ο Dr House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
19305 ... Μακάρι να μπω ιατρική...
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

Dr House

Νεοφερμένος

Ο Dr House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Aνετα ίσως χάσεις για Αθήνα για 50-100 μόρια
Η σειρά που έβαλα τις ιατρικές είναι:
1) Θεσσαλονίκη
2) Λάρισα
3) Ιωάννινα
4) Αλεξανδρούπολη
5) Αθήνα
6) Πάτρα
7) Ηράκλειο

Οι ιατρικές ΑΠΘ και ΕΚΠΑ είναι σχεδόν σίγουρο ότι έχουν <<κορεστεί>> από μαθητές με 19400+ μόρια. Αν σκεφτεί κανείς ότι 12 μαθητές γράψανε περισσότερα από 19500 μόρια και μπορεί να δηλώσουν αυτές τις ιατρικές και ότι υπάρχουν περισσότεροι από 4 μαθητές (πιστεύω τουλάχιστον 20) που γράψανε από τα μόριά μου (19305) μέχρι 19500 και θέλουν επίσης αυτές τις σχολές (μόνο στο σχολείο μου φαντάσου με ξεπέρασαν 2 άτομα στην κλάση 19305-19500 και 1 άτομο στην κλάση 19500-20000 και όλοι δηλώσαν ως πρώτη επιλογή την ιατρική ΑΠΘ) με αφήνει εκτός αυτών σχολών αφού δίνονται μόνο 16 θέσεις.Αν περάσω ιατρική σε κάποια πόλη εκτός της Θεσσαλονίκης, θα ξεκινήσω την διαδικασία μεταγραφής για Θεσσαλονίκη. Αν αυτή απορριφθεί, θα επιμείνω για μεταγραφή στη Λάρισα. :yes:
 

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η σειρά που έβαλα τις ιατρικές είναι:
1) Θεσσαλονίκη
2) Λάρισα
3) Ιωάννινα
4) Αλεξανδρούπολη
5) Αθήνα
6) Πάτρα
7) Ηράκλειο

Οι ιατρικές ΑΠΘ και ΕΚΠΑ είναι σχεδόν σίγουρο ότι έχουν <<κορεστεί>> από μαθητές με 19400+ μόρια. Αν σκεφτεί κανείς ότι 12 μαθητές γράψανε περισσότερα από 19500 μόρια και μπορεί να δηλώσουν αυτές τις ιατρικές και ότι υπάρχουν περισσότεροι από 4 μαθητές (πιστεύω τουλάχιστον 20) που γράψανε από τα μόριά μου (19305) μέχρι 19500 και θέλουν επίσης αυτές τις σχολές (μόνο στο σχολείο μου φαντάσου με ξεπέρασαν 2 άτομα στην κλάση 19305-19500 και 1 άτομο στην κλάση 19500-20000 και όλοι δηλώσαν ως πρώτη επιλογή την ιατρική ΑΠΘ) με αφήνει εκτός αυτών σχολών αφού δίνονται μόνο 16 θέσεις.Αν περάσω ιατρική σε κάποια πόλη εκτός της Θεσσαλονίκης, θα ξεκινήσω την διαδικασία μεταγραφής για Θεσσαλονίκη. Αν αυτή απορριφθεί, θα επιμείνω για μεταγραφή στη Λάρισα. :yes:
Βγάλε κ ένα άτομο που γνωρίζω εγώ με 19.500 + μόρια που θα δηλώσει οδοντιατρική και θα μπει κιόλας!!!😉
 

Dr House

Νεοφερμένος

Ο Dr House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πιστεύετε οι οδοντιατρικές θα έχουν υψηλότερη βάση από ορισμένες ιατρικές? Οι θέσεις για οδοντιατρική είναι μόνο 9. Ήδη έχω ακούσει (μαζί με το σχόλιο της ada1974) ότι 2 άτομα που γράψανε 19500+ δηλώσαν ως πρώτη επιλογή την οδοντιατρική. Παρατηρώ ότι για πολλούς άριστους μαθητές η οδοντιατρική είναι η πρώτη τους επιλογή. Μπορεί επομένως, η βάση της οδοντιατρικής ΑΠΘ να είναι μεγαλύτερη από την βάση της ιατρικής Ηρακλείου... Ποια είναι η γνώμη σας???
 

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Πιστεύετε οι οδοντιατρικές θα έχουν υψηλότερη βάση από ορισμένες ιατρικές? Οι θέσεις για οδοντιατρική είναι μόνο 9. Ήδη έχω ακούσει (μαζί με το σχόλιο της ada1974) ότι 2 άτομα που γράψανε 19500+ δηλώσαν ως πρώτη επιλογή την οδοντιατρική. Παρατηρώ ότι για πολλούς άριστους μαθητές η οδοντιατρική είναι η πρώτη τους επιλογή. Μπορεί επομένως, η βάση της οδοντιατρικής ΑΠΘ να είναι μεγαλύτερη από την βάση της ιατρικής Ηρακλείου... Ποια είναι η γνώμη σας???
Εκ των πραγμάτων θα είναι μεγαλύτερη αφού είναι λιγότερες οι θέσεις και έχει γρηγορότερη αποκατάσταση από την Ιατρική.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πιστεύετε οι οδοντιατρικές θα έχουν υψηλότερη βάση από ορισμένες ιατρικές? Οι θέσεις για οδοντιατρική είναι μόνο 9. Ήδη έχω ακούσει (μαζί με το σχόλιο της ada1974) ότι 2 άτομα που γράψανε 19500+ δηλώσαν ως πρώτη επιλογή την οδοντιατρική. Παρατηρώ ότι για πολλούς άριστους μαθητές η οδοντιατρική είναι η πρώτη τους επιλογή. Μπορεί επομένως, η βάση της οδοντιατρικής ΑΠΘ να είναι μεγαλύτερη από την βάση της ιατρικής Ηρακλείου... Ποια είναι η γνώμη σας???
Mπα πάντα η ιατρική είναι πιο υψηλή από την οδοντιατρική απλώς πάντα οι πρώτοι που μπήκαν στην οδοντιατρική έπιαναν όλες τις ιατρικές... Συνήθως όλοι βάζουν ιατρικές και μετά οδοντιατρικές
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πόσο λέτε να πάει η κτηνιατρική;
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν τα 19 plus δηλώνουν και αλλες σχολές άραγε ;
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν τα 19 plus δηλώνουν και αλλες σχολές άραγε ;
Στο φροντιστήριο πάντα μας λέγανε να δηλώνουμε όλες τις σχολές ή έστω τις περισσότερες λογικά θα έχουνε δηλώσει, ούτως ή άλλως 115 παιδιά έχουν γράψει πάνω από 19.000 και οι θέσεις για ιατρική είναι 49 οπότε θα ήταν χαζό να μην δηλώσουν όλες τις αλλες
 

Dr House

Νεοφερμένος

Ο Dr House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πόσο λέτε να πάει η κτηνιατρική;
Συνήθως η κτηνιατρική είναι στις πρώτες 4 επιλογές των μαθητών μαζί με την ιατρική, την οδοντιατρική και την φαρμακευτική. Οι 4 αυτές σχολές δίνουν συνολικά 87 θέσεις (49 ιατρική, 9 οδοντιατρική, 19 φαρμακευτική και 10 κτηνιατρική). Αν οι 115 μαθητές που γράψανε πάνω από 19.000 την έχουν δηλώσει έστω και 4η επιλογή, τότε η βάση θα είναι 19.000+. Παρόλα αυτά, ο συλλογισμός μου έχει πολλές ατέλειες. Αρχικά, δεν είναι δυνατόν και οι 115 μαθητές που γράψανε 19.000+ μόρια να την έχουν δηλωμένη 1-4 επιλογή. Ξέρω παιδιά που είναι στην κλάση 19.000-20.000 και δεν την δήλωσαν καν. Επίσης, αρκετοί μαθητές βάζουν πρώτα τα σώματα ασφαλείας ή άλλες σχολές (πχ. ΤΕΦΑΑ, εργοθεραπείες, φυσικοθεραπείες κτλ...). Αν ήταν να κάνω μία εκτίμηση, θα έλεγα ότι η βάση κτηνιατρικής φέτος θα κυμανθεί μεταξύ 18.750-19.150 μόρια.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Συνήθως η κτηνιατρική είναι στις πρώτες 4 επιλογές των μαθητών μαζί με την ιατρική, την οδοντιατρική και την φαρμακευτική. Οι 4 αυτές σχολές δίνουν συνολικά 87 θέσεις (49 ιατρική, 9 οδοντιατρική, 19 φαρμακευτική και 10 κτηνιατρική). Αν οι 115 μαθητές που γράψανε πάνω από 19.000 την έχουν δηλώσει έστω και 4η επιλογή, τότε η βάση θα είναι 19.000+. Παρόλα αυτά, ο συλλογισμός μου έχει πολλές ατέλειες. Αρχικά, δεν είναι δυνατόν και οι 115 μαθητές που γράψανε 19.000+ μόρια να την έχουν δηλωμένη 1-4 επιλογή. Ξέρω παιδιά που είναι στην κλάση 19.000-20.000 και δεν την δήλωσαν καν. Επίσης, αρκετοί μαθητές βάζουν πρώτα τα σώματα ασφαλείας ή άλλες σχολές (πχ. ΤΕΦΑΑ, εργοθεραπείες, φυσικοθεραπείες κτλ...). Αν ήταν να κάνω μία εκτίμηση, θα έλεγα ότι η βάση κτηνιατρικής φέτος θα κυμανθεί μεταξύ 18.750-19.150 μόρια.
Άμα δεις τις περσινές βάσεις η βιολογίαη φαρμακευτική και η φυσικοθεραπεία ήταν πιο πάνω από την κτηνιατρική. Μακάρι να μπω έστω κτηνιατρική 😢
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καμια εκτίμηση για μαιευτική Πτολεμαΐδα και χαμηλοτερη νοσηλευτική;
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top