ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Απ'οσο γνωρίζω, ναι μπορείς. Θα πρέπει να επιλέξεις τη β ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργια2912

Νεοφερμένος

Η γεωργια2912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
και μηπως ξερεις τι μαθηματα εχει η β ομαδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον στο σχολείο να στα πει αναλυτικά και σίγουρα. Αν δεν κάνω λάθος όμως, αφού θες να περάσεις χημεία που βρίσκεται στο 2ο επιστημονικό πεδίο, θα πρέπει να δώσεις πανελλήνιες 6 μαθηματα : Νεολληνική Γλώσσα, Μαθηματικά, Φυσικη, 2 Μαθήματα Ειδικότητας κι 1 ακόμα μάθημα που επιλέγεις. Αν δεν θες ντε και καλά καθαρό τμημα χημείας, υπάρχουν και Κάποιες σχολές σε ΤΕΙ που είναι σχετικές με τη χημεία και για να περάσεις εκει πρεπει επιλέγεις την α ομαδα και δίνεις 4 μαθηματα: 2 ειδικότητας και 2 γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργια2912

Νεοφερμένος

Η γεωργια2912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennypara

Νεοφερμένος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα...
Έχω πάρει απολυτήριο ενιαίου λυκείου, πήγα στο ΕΠΑΛ και γράφτηκα τομέα πληροφορικής.
Μου είπαν εκεί ότι δεν θα κάνω μαθήματα γενικής παιδείας παρά μόνο ειδικότητα και ότι θα πάρω μόνο το πτυχίο ειδικότητας πληροφορικής.
Εγώ όμως θέλω να περάσω σε ΤΕΙ Πληροφορικής, δηλαδή εγώ θα πρέπει να διαλέξω την ομάδα α και να δώσω τα 2 μαθήματα ειδικότητας και 2 γενικής παιδείας (γλώσσα-μαθηματικά) σωστά; Τότε εγώ δεν πρέπει ξανά να παρακολουθήσω την γλώσσα και τα μαθηματικά;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα...
Έχω πάρει απολυτήριο ενιαίου λυκείου, πήγα στο ΕΠΑΛ και γράφτηκα τομέα πληροφορικής.
Μου είπαν εκεί ότι δεν θα κάνω μαθήματα γενικής παιδείας παρά μόνο ειδικότητα και ότι θα πάρω μόνο το πτυχίο ειδικότητας πληροφορικής.
Εγώ όμως θέλω να περάσω σε ΤΕΙ Πληροφορικής, δηλαδή εγώ θα πρέπει να διαλέξω την ομάδα α και να δώσω τα 2 μαθήματα ειδικότητας και 2 γενικής παιδείας (γλώσσα-μαθηματικά) σωστά; Τότε εγώ δεν πρέπει ξανά να παρακολουθήσω την γλώσσα και τα μαθηματικά;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Βασικά νομίζω ότι δεν μπορείς να δώσεις απο επαλ απο την στιγμη που έχεις παρει ήδη απολυτηριο ενιαιου...Χωρίς να μαι σιγουρος ομως. Καλυτερα να σου πει καποιος απο το σχολειο που θα τα ξερει και καλυτερα. Καλη τυχη πάντως !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennypara

Νεοφερμένος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, την δευτέρα που θα πάω θα ρωτήσω να μου πούνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina mantarin

Νεοφερμένος

Η matina mantarin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.


  1. καλησπερα!!!εχω πτυχιου α ' κυκλου τεε και θελω να παω επαλ,να μπορω να δωσω εξετασεις για τει......ποια ταξη πρεπει να παω επαλ(σε ιδια ειδικοτητα).ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Λογικά αν θες στην Ίδια ειδικότητα πας Γ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.


  1. καλησπερα!!!εχω πτυχιου α ' κυκλου τεε και θελω να παω επαλ,να μπορω να δωσω εξετασεις για τει......ποια ταξη πρεπει να παω επαλ(σε ιδια ειδικοτητα).ευχαριστω εκ των προτερων

Aν εχεις πτυχιο α κυκλου Τεε,τοτε θα πας στη Β ταξη, της ιδιας ειδικοτητας... Αν ειχες πτυχιο β κυκλου Τεε,θα εδινες απευθειας πανελληνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina mantarin

Νεοφερμένος

Η matina mantarin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickoni123

Νεοφερμένος

Η vickoni123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα σας...θα ηθελα να ρωτησω τωρα που εγιναν τα μαθηματα 4 για τις πανελληνιες στο γενικο για το επαλ ομαδα β 4 μαθηματα θα δινουνε και ποια θα ειναι αυτα αν ξερετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρουλιτσα

Νεοφερμένος

Η Ρουλιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα σας,εχω τελιωσει ΤΕΕ β κυκλου και θα ηθελα να δωσω πανελληνιες με τον τομεα Υγειας και Προνοιας . Αν καποιος γνωριζει να μου πει , καταργηθηκε η οχι ? Θα δωσουν τα παιδια της γ ταξης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εχει καταργηθεί πλεον το τεε κι εχει αντικατασταθει απο το επαλ. Επομενως θα μπορεις να δωσεις κανονικα απο το επαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρουλιτσα

Νεοφερμένος

Η Ρουλιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις για τον συγκεκριμενο τομεα (Υγειας και Προνοιας) τι γινεται?? Εννοω τα παιδια της γ ταξης θα δωσουν πανελληνιες η' εχει καταργηθει εντελως?
ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις για τον συγκεκριμενο τομεα (Υγειας και Προνοιας) τι γινεται?? Εννοω τα παιδια της γ ταξης θα δωσουν πανελληνιες η' εχει καταργηθει εντελως?
ευχαριστω πολυ!

Νομιζω πως φετος και του χρονου,θα δωσουν κανονικα πανελληνιες..Αλλα για σιγουρια,παρε σε καποιο επαλ να ρωτησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρουλιτσα

Νεοφερμένος

Η Ρουλιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομιζω πως φετος και του χρονου,θα δωσουν κανονικα πανελληνιες..Αλλα για σιγουρια,παρε σε καποιο επαλ να ρωτησεις..

ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos450

Νεοφερμένος

Ο Stefanos450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eiμαι παλιός απόφοιτος ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ και θέλω να δώσω Πανελλήνιες και θα δώσω με επάλ α ομάδα για πληροφορική.

Η ύλη του 2014 λέει ότι είναι τα βιβλία ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ - ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΙΙ - ΝΕΟΕΛΛΗΝΜΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ. Και όλα αυτά γράφει στην ύλη 2014 ότι είναι έκδοση του 2013.

Πήγα λοιπόν στο σχολείο και μου έδωσαν ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΚΔΟΣΗ 2012 -ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗ 2006 - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι ΕΚΔΟΣΗ 2007 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΚΔΟΣΗ 2012.



Είναι εντάξει λέτε τα βιβλία αν διαβάσω από αυτά??? Η να πάω να δώ γιατί μου έδωσαν τέτοια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Eiμαι παλιός απόφοιτος ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ και θέλω να δώσω Πανελλήνιες και θα δώσω με επάλ α ομάδα για πληροφορική.

Η ύλη του 2014 λέει ότι είναι τα βιβλία ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ - ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΙΙ - ΝΕΟΕΛΛΗΝΜΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ. Και όλα αυτά γράφει στην ύλη 2014 ότι είναι έκδοση του 2013.

Πήγα λοιπόν στο σχολείο και μου έδωσαν ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΚΔΟΣΗ 2012 -ΔΟΜΗΜΕΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗ 2006 - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι ΕΚΔΟΣΗ 2007 - ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΚΔΟΣΗ 2012.



Είναι εντάξει λέτε τα βιβλία αν διαβάσω από αυτά??? Η να πάω να δώ γιατί μου έδωσαν τέτοια???

Τα μαθηματικα,ειναι το ιδιο βιβλιο,που ειχαμε και στο Τεε..Η νεοελληνικη γλωσσα,ειναι το ιδιο που εχουν και στη γ ταξη ενιαιου..Πιστευω πως εισαι κομπλε.. Αλλα αν εχεις αμφιβολιες,πηγαινε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νώτα

Νεοφερμένος

Η Νώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα. Έχω τελειώσει ΕΠΑΛ (Νοσιλευτική) και έδωσα πανελλήνιες αλλά δεν πέρασα εκεί που ήθελα...Λόγο..πολλών υποχρεώσεων δεν θα μπορέσω να δώσω πανελλήνιες εφέτος . Σκέφτομαι να δώσω στην σχολική περίοδο 2014-2015...αλλά όμως επειδή πρόσφατα καταργήθηκε η Νοσηλευτική από όλα τα ΕΠΑΛ θα μπορώ να δώσω παννελλήνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top