[ΕΚΠΑ] Διδασκαλείο ξένων γλωσσών

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει κανείς που να έχει προσωπική εμπειρία , να μας πει πώς του φάνηκαν τα μαθήματα και αν γίνεται πράγματι δουλειά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaBer

Νεοφερμένος

Η MaBer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να επαναφέρω το θέμα και να ρωτήσω: έχει κάποιος προσωπική εμπειρία;;

Γιατί παρατηρώ πολλές και ιδιαίτερες γλώσσες, και γενικότερα ακούγεται εντυπωσιακό
Η δική μου εμπειρία από τα ιταλικά ήταν σχετικά καλή. Δεν έγινα έξπερτ, δεν πήρα πτυχίο, αλλά μία βασική εισαγωγή την πήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Η δική μου εμπειρία από τα ιταλικά ήταν σχετικά καλή. Δεν έγινα έξπερτ, δεν πήρα πτυχίο, αλλά μία βασική εισαγωγή την πήρα.


Αν κάποιος ονειρεύεται πτυχία κτλ ... δεν το προτείνεις το διδασκαλείο. !??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Για Γερμανικά ξέρει κανείς τίποτα? Τι ρυθμοί ακολουθούνται; Σε πόσα χρόνια μπορεί να δώσει κάποιος β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himforlife

Νεοφερμένος

Η himforlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Για Γερμανικά ξέρει κανείς τίποτα? Τι ρυθμοί ακολουθούνται; Σε πόσα χρόνια μπορεί να δώσει κάποιος β2?
γενικα γινεται καλο μαθημα αν και στις βασικες γλωσσες(οπως τα γερμανικα) μαζευονται παρα πολλα ατομα αλλα οσο περναει ο καιρος λιγοστευουν... νομιζω για β2 θελει 3 χρονια αλλα δεν ξερω σιγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να μάθω Ιταλικά η Πορτογαλικά στο διδασκαλείο αξίζει τον κόπο ή είναι προτιμότερο να πάω σε φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Γίνεται καλή δουλειά στο διδασκαλείο, από όσο δύναμαι να γνωρίζω. Το μόνο κακό είναι ότι σε "δημοφιλείς" γλώσσες έχει πολύ κόσμο στο τμήμα. Βέβαια, αν επιλέξεις να πηγαίνεις μεσημέρια -τύπου 4-6, θα είναι καλύτερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχει διδασκαλείο ξένων γλωσσών και στο Ρέθυμνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για ισλανδικά.Είμαι μαθητής γυμνασίου στη Θεσσαλονίκη.Το χω ψάξει και δεν υπάρχει τίποτα ούτε στη Θεσσαλονίκη αλλά ούτε σε καμία άλλη ελληνική πόλη.Δεν πειράζει θα τα μάθω μόνος μου....Κατέβασα δύο βιβλία το Colloquial Icelandic και το Teach Yourself Icelandic.Θα τα τελειώσω και στο λύκειο σκέφτομαι να πάω με πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών στην Ισλανδία έστω για μερικές εβδομάδες.Σκέφτομαι ακόμα και για σπουδέσ εκεί.Το ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά κάνε όνειρα και ποτέ δεν ξέρεις...........Τι μου προτείνετε?Αυτά τα βιβλία είναι καλά?Αξίζουν τα ισλανδικά και οι σπουδές εκεί ή θα πάω για σπουδές και μετά από μερικούς μήνες θα αναγκαστώ να γυρίσω πίσω?Λένε οτί είναι δύσκολη γλώσσα αλλά έχω ιδιαίτερο ταλέντο στις ξένες γλώσσες και μιλάω ήδη αγγλικά έχω το λοουερ γαλλικά θα δώσω το β2 το δεκέμβριο και γερμανικά-είμαι μισός γερμανός..............Σκέφτομαι να δημιουργήσω καινούριο τοπικ αλλά είμαι καινούριος εδώ και δεν ξέρω πως.
Συγνώμη για το κατεβατό....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ξερεις κανεις αν υπαρχει καποιο διδασκαλειο στη σαλονικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ξερεις κανεις αν υπαρχει καποιο διδασκαλειο στη σαλονικη;
το μονο που εχω δει ειναι για τη διδασκαλεια ξενων γλωσσων στο απθ (αλλα δεν ξερω αν ισχυει μονο για τους φοιτητες του πανεπιστημιου η αν μπορουν να παρακολουθησουν και υπολοιποι τα μαθηματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
το μονο που εχω δει ειναι για τη διδασκαλεια ξενων γλωσσων στο απθ (αλλα δεν ξερω αν ισχυει μονο για τους φοιτητες του πανεπιστημιου η αν μπορουν να παρακολουθησουν και υπολοιποι τα μαθηματα)

Μπα αυτο δεν με πιανει γιατι ειναι για α ετος και ειναι για ειδικους ορους στο τομεα που εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλή χρονιάαα!!!όποιος έχει κάνει ολλανδικά μπορεί να μου πει τις εντυπώσεις του??Οι καθηγητές είναι Ολλανδοί ή Έλληνες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιζει να μην μαζευουν και τμημα ολλανδικων :P

Κι εμενα θα με ενδιεφερε παντως να ακουσω εμπειρια απο τμηματα ολλανδικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
αλήθεια??παίζει να μη γίνει??είχα ακούσει πως κάθε χρόνο γίνεται..τουλάχιστον ένα τμήμα σίγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himforlife

Νεοφερμένος

Η himforlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και γω σε τετοια φαση ειμαι με τα φινλανδικα... Περιμενω να μου πουν την τελευταια μερα των εγγραφων αν θα εχει βρεθει αλλο ενα ατομο για να γινει τμημα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Περιμενω να μου πουν την τελευταια μερα των εγγραφων αν θα εχει βρεθει αλλο ενα ατομο για να γινει τμημα -.-
ουσιαστικα οι εγγραφες δεν μπορουν να συνεχιζονται και δυο βδομαδες ή και περισσοτερο με την εναρξη των μαθηματων; υπαρχει καποια καταληκτικη ημερ/νια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
για όποιον ενδιαφέρεται για ολλανδικά έμαθα μόνο ότι κάνει μία καθηγήτρια Ολλανδέζα (αν και παλιά είχα ακούσει ότι κάνει ένας Έλληνας) και ότι είναι πολύ καλή στη δουλειά της...πάντως όποιος έχει προσωπική πείρα θα με βοηθούσε με τη γνώμη του..

whitelioness πρόπερσι που είχα πάει ενώ είχαν τελειώσει οι εγγραφές..μπορούσα να γραφτώ,αλλά ο υπεύθυνος μου είπε μόνο στις γλώσσες που υπάρχουν κενές θέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μπορούσα να γραφτώ,αλλά ο υπεύθυνος μου είπε μόνο στις γλώσσες που υπάρχουν κενές θέσεις...
εχεις δικιο σορρυ (ξεχνωντας αυτην την μικρη λεπτομερεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himforlife

Νεοφερμένος

Η himforlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ουσιαστικα οι εγγραφες δεν μπορουν να συνεχιζονται και δυο βδομαδες ή και περισσοτερο με την εναρξη των μαθηματων; υπαρχει καποια καταληκτικη ημερ/νια
Λογικα ναι, απλα εγω γραφτηκα για 2ο ετος στο οποιο μπορουν να γραφτουν τα υπολοιπα ατομα που ηταν περσυ στο 1ο ετος(απο τους οποιους δεν γραφτηκε κανεις μεχρι τοτε που πηγα εγω τουλαχιστον...) ή απο κατατακτηριες που εχουν ηδη γινει για φινλανδικα αρα μαλλον δεν θα μπορει καποιος να γραφτει για αυτο το τμημα αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top