Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Γνωρίζει κάποιος αν κόβονται οι υποψήφιοι της ΣΣΑΣ λόγω δυσχρωματοψιας?(Γίνεται εκεί επιπλέον έλεγχος η μπορώ να το κρύψω?)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπερα,
στον σύνδεσμο μπορείς να βρεις αναλυτικά πληροφορίες :)
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Το έχω διαβάσει απλά δε μπορώ να καταλάβω ξεκαθαρα τι γίνεται με την δυσχρωματοψια.... Ευχαριστώ πάντως:)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τι βαρύτητας δυσχρωματοψια παρουσιάζεις ; Εχεις δοκιμάσει τεστ και πώς τα πήγες;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Τι βαρύτητας δυσχρωματοψια παρουσιάζεις ; Εχεις δοκιμάσει τεστ και πώς τα πήγες;
Ο οφθαλμίατρος μου είπε ότι δεν έχει βαθμούς δηλαδή η έχεις η δεν έχεις δυσχρωματοψια...έκανα τα τεστ με τους πίνακες Ishihara και στα περισσότερα δεν έβλεπα τους αριθμούς...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απ' ότι καταλαβα κοβεσαι λόγω Ι2...ομως υπάρχει περίπτωση να το κρύψεις?Δηλαδή δε σου κάνουν το τεστ εκεί σίγουρα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και άλλη μία ερώτηση...Σε περίπτωση που κοπω λόγω του συγκεκριμένου προβληματος μπορώ να συνεχίσω στη δεύτερη σχολή επιλογης η θα πρέπει να ξαναδώσω του χρονου?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Από ότι διάβασα από το θέμα που παράθεσε η Λενω σε συνδυασμό με το ότι δεν βλέπεις/αναγνωριζεις τους περισσότερους πίνακες/κύκλους ,δυστυχώς, κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς να εισαχθείς σε τέτοιες σχολές.

Δεν παίρνω όρκο αλλά θεωρώ ότι ναι κανονικά πηγαίνεις στην επόμενη σχολή προτίμησης που περνάς (δεν ξανά άκουσα ποτε κάτι τέτοιο). Μηχανογραφικό συμπληρώνεις κανονικά και βάζεις τις σχολές που σε ενδιαφέρουν.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Από ότι διάβασα από το θέμα που παράθεσε η Λενω σε συνδυασμό με το ότι δεν βλέπεις/αναγνωριζεις τους περισσότερους πίνακες/κύκλους ,δυστυχώς, κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς να εισαχθείς σε τέτοιες σχολές.

Δεν παίρνω όρκο αλλά θεωρώ ότι ναι κανονικά πηγαίνεις στην επόμενη σχολή προτίμησης που περνάς (δεν ξανά άκουσα ποτε κάτι τέτοιο). Μηχανογραφικό συμπληρώνεις κανονικά και βάζεις τις σχολές που σε ενδιαφέρουν.
Λογικά θα πάρω τηλέφωνο στα γραφεία να ξέρω σίγουρα αλλά μπορεί να μην τα δηλωσω καν αφού όπως φαίνεται δεν έχω πολλές ελπίδες...τζάμπα το σκεφτόμουν όλη την χρονιά...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Λογικά θα πάρω τηλέφωνο στα γραφεία να ξέρω σίγουρα αλλά μπορεί να μην τα δηλωσω καν αφού όπως φαίνεται δεν έχω πολλές ελπίδες...τζάμπα το σκεφτόμουν όλη την χρονιά...
Μην σε παίρνει από κάτω! Εκεί έξω, στην κοινωνία, έχει πολλά πράγματα για όλους! :)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Eιναι λογικο να ζηταν να αναγνωριζει κανεις καλά τα χρώματα στη συγκεκριμένη σχολή.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Eιναι λογικο να ζηταν να αναγνωριζει κανεις καλά τα χρώματα στη συγκεκριμένη σχολή.
Δε συμφωνώ ότι στο Οικονομικό θα πρεπε να κόβεται κάποιος λόγω δυσχρωματοψιας(σε ποιο κομμάτι θα συναντήσει δυσκολία δηλαδή?) ενω έχει όλα τα υπόλοιπα προσόντα...δεν εννοώ ότι τα έχω αλλά δε παίζει ρόλο τελικά
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Διαβασα μονο τον τίτλο του θεματος (στρατιωτικη σχολη).
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δε συμφωνώ ότι στο Οικονομικό θα πρεπε να κόβεται κάποιος λόγω δυσχρωματοψιας(σε ποιο κομμάτι θα συναντήσει δυσκολία δηλαδή?) ενω έχει όλα τα υπόλοιπα προσόντα...δεν εννοώ ότι τα έχω αλλά δε παίζει ρόλο τελικά
Αν όχι στα μαθήματα, πρέπει να παίζει ρόλο στο στρατιωτικό κομμάτι, και για αυτό νά τό έχουν κριτήριο αποκλεισμού.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί εννοείται και τώρα δεν σε αποτρέπει η δυσχροματοψια στο διάβασμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top