Δυσκολία σχολών

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σε βοήθησα αρκούντως, η να κανω και κακα;

Κρυφό ημισκουμπρικό reference για τους πολύ μύστες. Μόλις σε συμπάθησα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Θα ελεγα
1.φυσικο
2.μαθηματικο
3.πληροφορικη
4.στατιστικη
5.ιατρικη/φαρμακευτικη
6.νομικη
7.οικονομικα
8.παιδαγωγικα
Προφανως και ειναι η αποψη μου αυτη και προφανως δεν εχω ασχοληθει με ολα αυτα τα αντικειμενα
Λοιπον επειδη απο αυτο ποστ ξεκινησαν ολα ας το αλλαξω λιγο
1) ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ το πιο δυσκολο τμημα
και ολα τα αλλα ειναι της πλακας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Με τη λογική σου, μήπως ήθελες ΕΣΥ Ιατρική;
Και κατέληξες στον κάδο των αχρήστων, στη σχολή-σημαία των απανταχού "αποτυχόντων Ιατρικής", την Βιολογία;

η σχολή σημαία θα έλεγα ότι είναι πρώτα η Οδοντιατρική, Κτηνιατρική, και ύστερα η δικιά μου.

μπα, δεν ήθελα Ιατρική. Σίγουρα πολλοί συμφοιτητές μου βεβαίως θα την ήθελαν.

εξήγησέ μου, πάραυτα, γιατί έχεις γεμίσει 2 σελίδες με αρνητικές. Το ότι διαφωνείς, μπορείς να μας το δείξεις και με 2 σχόλιά σου.

τώρα, για το εάν η σχολή μου είναι άχρηστη, νομίζω ότι δε θέλεις να μπούμε σε αντιπαράθεση, θα εκτεθείς.

εσύ τι σπούδασες/σπουδάζεις btw?

Δικός.μου είναι ο λογαριασμός ο,τι θέλω κάνω. Σιγά μην έδινα τρεις φορές...

σαν άτομο που έδωσα 3 συνεχόμενες χρονιές πανελλήνιες, έχω γελάσει τρομερά με τις απαντήσεις σου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Energy αλλαξες φυλο;

H Energy έγραψε στις 14:28, 07-10-16:

Σκέφτομαι να δώσω κατατακτηριες στην ψυχολογία παντειου. Πρέπει να πάω φροντιστήριο ή μπορώ να διαβάσω και μόνος μου. Δεν θα δώσω φέτος εξετάσεις

Η βάση δεν καθορίζει την αξία της σχολής, αλλά τη ζήτηση.

Η βαση δεν καθοριζει τη ζητηση. Η βαση καθοριζεται απο τη ζητηση.

Μα εξανίσταμαι βεβαίως! Όταν βγαίνει η άλλη κουνάμενη σειναμενη και τσουβαλίάζει όλους τους μελλοντικους παιδαγωγούς ως τουβλα επειδή τόλμησαν να μπουν σε σχολή με βάση που ξεκινά απο 15 (όταν μάλιστα το θέμα μας δεν είναι καν η δυσκολία εισαγωγής στη σχολή, αλλά η δυσκολία της σχολής καθεαυτή, φαντάσου κομπλεξ), λογικό είναι κάποιoς ουδέτερος, μη-φίλος της να αντιδράσει.

...Kαι να λάβει προφανώς την αφοπλιστική (νηπιακού επιπέδου) απάντηση με το ύφος των χιλίων καρδιναλίων "Τώρα πρέπει να αισθανθω ασχημα που είμαι ανώτερη από τ άλλα όντα (sic!);"
Κοπελιά, δεν πήρες το νόμπελ, ξεκαβάλα... Τιποτούχος ελληνικού πανεπιστημίου είσαι (όπως όλοι οι υπόλοιποι) και θα ανταγωνιστείς για δουλειά πολλά...τούβλα-γιατρούς του 15 από βαλκάνια. Και ναι όταν η επαρσή σου βασίζεται σε τοσο σαθρα θεμέλια και στην πραγματικότητα είσαι ενα τίποτα, ναι πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα που αποκαλείς αφ υψηλού τα παιδιά που μόχθησαν να μπουν παιδαγωγικό "Τούβλα"...

Όταν βγαίνει ο άλλος και λέει την μπαρουφα:



Δεν είναι εξ ορισμού γλοιώδης υποτακτικός;
Είτε σας τσούζει, είτε όχι, ο δάσκαλος είναι εξίσου σημαντικό επάγγελμα με τον γιατρό (απάντηση μόνο στον από πάνω, για να μη λετε δεν είπα εγω την μπαρουφα)

Ποσο σας τσουζει ο δασκαλος, φααααααααπ.

Καθρεφτάκι!

Οποιος το λεει ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Για μένα οι σχολές που είστε είναι οι πιο εύκολες..

~Energy-παιδαγωγικο ,2017 μ.Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ρώτησα στο ##### για την ψυχολογία παντειου και απάντησαν ότι στη σχολή δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα, αν μου αρέσει. Φαίνεται ποιοι δεν παραδέχονται ότι η σχολή τους δεν είναι τόσο δύσκολη όσο θέλουν να πιστεύουν, επειδή έτσι τους συμφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Υπάρχει μια προκατάληψη ότι είναι το παιδαγωγικό είναι σχολή της πλάκας διότι τα παλιά χρόνια ήταν πολύ εύκολο να γίνεις παρακολουθοντας εκπαίδευση τρία χρόνια. Πλέον το επίπεδο είναι πανεπιστημιακό και η σχολή
καθόλου εύκολη.Η σχολή σε προετοιμάζει να μεταδόσεις γνώσεις δεν μπορεί έξω ορισμού να είναι εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Από το 1985 καταργήθηκε αυτό και έγινε 4 χρόνια. Αυτοί ούτε που ζούσαν τοτε, πως ξέρουν ότι ήταν τόσο εύκολα... Εγώ τους παραθέτω και άλλες σχολές με την αντίστοιχη δυσκολία με το παιδαγωγικό και το λένε άτομα που Σπουδάζουν σε αυτές. Μπορείς να το κάνουν και επίτηδες, από το ίντερνετ χωρίς να βλέπεις τον άλλο, δεν μπορείς να ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναι μπράβο Φόκο ρίξε λίγο λάδι στη φωτιά :P
Μια καινούρια μέρα ξεκινάει, και γω ακόμα δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο γράφει, όλο μας τα στριφογυρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Ντάξει μπήκα και διάβασα τα επεισόδια που έχασα....

Αυτά κάνετε και δε διαβάζω και θα προλάβω να βγάλω την ύλη (την τελευταία μέρα, αφού εμείς έτσι κάνουμε, διαβάζουμε 2 μέρες πριν και περνάμε). :P

Πέρα από την πλάκα τώρα, είπα να ρίξω μια ματιά στον Οδηγό Σπουδών που Παιδαγωγικού ΑΠΘ, μπας και το αδικώ τόσο πολύ πια.

Ε, προφανώς μας δουλεύετε, άλλη εξήγηση δε βρίσκω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Ντάξει μπήκα και διάβασα τα επεισόδια που έχασα....

Αυτά κάνετε και δε διαβάζω και θα προλάβω να βγάλω την ύλη (την τελευταία μέρα, αφού εμείς έτσι κάνουμε, διαβάζουμε 2 μέρες πριν και περνάμε). :P

Πέρα από την πλάκα τώρα, είπα να ρίξω μια ματιά στον Οδηγό Σπουδών που Παιδαγωγικού ΑΠΘ, μπας και το αδικώ τόσο πολύ πια.

Ε, προφανώς μας δουλεύετε, άλλη εξήγηση δε βρίσκω!

Για πες μας τι είδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ρώτησα στο ##### για την ψυχολογία παντειου και απάντησαν ότι στη σχολή δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα, αν μου αρέσει. Φαίνεται ποιοι δεν παραδέχονται ότι η σχολή τους δεν είναι τόσο δύσκολη όσο θέλουν να πιστεύουν, επειδή έτσι τους συμφέρει

Δεν μου απαντησες ομως. Εισαι κοπελα ή αγορι; Ή τρολ;

Ντάξει μπήκα και διάβασα τα επεισόδια που έχασα....

Αυτά κάνετε και δε διαβάζω και θα προλάβω να βγάλω την ύλη (την τελευταία μέρα, αφού εμείς έτσι κάνουμε, διαβάζουμε 2 μέρες πριν και περνάμε). :P

Πέρα από την πλάκα τώρα, είπα να ρίξω μια ματιά στον Οδηγό Σπουδών που Παιδαγωγικού ΑΠΘ, μπας και το αδικώ τόσο πολύ πια.

Ε, προφανώς μας δουλεύετε, άλλη εξήγηση δε βρίσκω!

Τι να κλασει η Αρχιτεκτονικη Υπολογιστων, η Μελετη Πλοιου, οι Τηλεπικοινωνιες και τα ΣΑΕ οταν εχεις να περασεις ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όλες οι σχολές θεωρούνται εύκολες με δεδομένο ότι μπορείς να τις βγάλεις με ένα σταθερό διάβασμα. Πολλοί στο χαρακτηρισμό εύκολη και δύσκολη βάζουν και το βαθμό μέσα. Το αν είναι δύσκολη μια σχολή είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και για ένα άτομο μια δύσκολη σχολή μπορεί να θεωρηθεί εύκολη σε ένα άλλο.

πχ

το οικονομικό είναι δύσκολα γιατί δύσκολα παίρνεις πάνω από 9 βαθμό πτυχίο.....
η ιατρική είναι δύσκολη γιατί είναι 6 χρόνια :confused:
το παιδαγωγικό είναι πιο εύκολο από τις λοιπες καθηγητικές σχολες γιατί το Δημοτικό έχει εύκολη λύση...

Ότι να ναι... δηλαδή. Σοβαρευτείτε να πηγαίνετε σε σχολές που θεωρείτε εύκολες (όπως εγώ θεωρώ εύκολη την ιατρική) μη πηγαίνετε σε σχολές που εξ αρχής σαν φαίνονται δύσκολες γιατί από αυτή την σχολή εξαρτάται το επάγγελμα σας και η ζωή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
γιατί από αυτή την σχολή εξαρτάται το επάγγελμα σας και η ζωή σας.

Πολλοί πετυχημένοι άνθρωποι δεν έχουν τελειώσει κάποια σχολή όμως οπότε δεν είναι ακριβώς έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γιατί δεν πηγαίνετε να δείτε και τον οδηγό σπουδών άλλων σχολών. Εγώ έχω δει και μου φαίνεται ίδια η δυσκολία και έτσι είναι είτε το παραδεχεστε είτε όχι. Πήγαινε εσύ να περάσεις την γεωγραφία με αρνητική και τα ξαναλέμε..:spell:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πολλοί πετυχημένοι άνθρωποι δεν έχουν τελειώσει κάποια σχολή όμως οπότε δεν είναι ακριβώς έτσι.

χάνεις 4-6+ χρόνια για μία κωλοσχολή αν δεν την βγάλεις ή την βγάλεις και δεν σου αρέσει και δεν έχεις να ασχοληθείς με το αντικείμενο τότε χάνεις αυτόματα 4-6 χρόνια που μπορούσε να τα επενδύσεις κάνοντας δουλειά, επένδυση επιχείρηση.

Δεν είναι κακό κάποιος να μην βγάζει σχολή και να αρχίσει κάτι άλλο κακό είναι να σπουδάζει σε μια σχολή που δε του αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γιατί δεν πηγαίνετε να δείτε και τον οδηγό σπουδών άλλων σχολών. Εγώ έχω δει και μου φαίνεται ίδια η δυσκολία και έτσι είναι είτε το παραδεχεστε είτε όχι. Πήγαινε εσύ να περάσεις την γεωγραφία με αρνητική και τα ξαναλέμε..:spell:

παίζει να το έχεις γράψει καμιά 20αριά φορές από χθες. εσύ και η γνώμη σου δεν είστε το κέντρο του κόσμου. άνοιξε λίγο μάτια και αυτιά, ίσως δεις ότι υπάρχουν κι άλλες γνώμες που στέκουν περισσότερο από την δική σου.
επίσης, το γεγονός ότι μας προτρέπεις συνέχεια να δούμε τους οδηγούς σπουδών άλλων σχολών δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων για να στηρίξεις την δυσκολία της δικής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παίζει να το έχεις γράψει καμιά 20αριά φορές από χθες. εσύ και η γνώμη σου δεν είστε το κέντρο του κόσμου. άνοιξε λίγο μάτια και αυτιά, ίσως δεις ότι υπάρχουν κι άλλες γνώμες που στέκουν περισσότερο από την δική σου.
επίσης, το γεγονός ότι μας προτρέπεις συνέχεια να δούμε τους οδηγούς σπουδών άλλων σχολών δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων για να στηρίξεις την δυσκολία της δικής σου.

Τα δικά σου επιχειρήματα ποια είναι; Ότι τελειώνεις τη σχολή στα 7 χρόνια; Αυτό δεν είναι δυσκολία, αλλιώς λέγεται. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε αγνωστους από το ίντερνετ. Όπως φαίνεται σε κάποιους εύκολη η γεωγραφία έτσι φαίνεται και σε μένα κάποιο μάθημα άλλης σχολής

Υπάρχει άτομο στο παιδαγωγικό που τελείωσε τη νομική πιο πριν και χρωστούσε τη φυσική και ήταν και έκτο έτος. Αυτό κάτι δείχνει για τους πτυχιούχους άλλων σχολών...:whistle:

Υπάρχουν και άλλοι από αυτή τη σχολή που σκέφτονται πώς θα περάσουν κάποιο μάθημα, ενώ τελείωσαν "δύσκολη" σχολή πιο πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά έκλεισε. Είναι τρολλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ούτε οι γνώμη 20 ατόμων που μιλούν εδώ είναι το κέντρο του κόσμου

Εντάξει παιδιά έκλεισε. Είναι τρολλ.

Πήγαινε στη σχολή τι γίνεται γιατί δεν ξέρετε που σας πάνε τα τέσσερα

Να δεις τι γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top