Δυσκολία σχολών

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Άμα έχεις πολλά μαθήματα πρέπει να δίνεις και περισσότερα σε κάθε εξεταστική. Εγώ δίνω οχτώ, για να μείνουν μόνο 6 στο τέταρτο έτος. Όταν τελειώσω θέλω να δώσω κατατακτηριες για δεύτερο πτυχίο. Οπότε θέλω να έχω λίγα μαθήματα ώστε να μην κουραστώ για να διαβάζω το καλοκαίρι για αυτές τις εξετάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δύσκολο το παιδαγωγικό. Το ακούσαμε και αυτό. Δεν το λέω υποτιμητικά γιατί είναι μια πολύ σημαντική σχολή η οποία ο δάσκαλος φέρνει για πρώτη φορά σε επαφή με τη μάθηση ένα παιδί, αλλά δύσκολη δεν είναι. Διδακτική της γεωγραφίας και διδακτική των μαθηματικών και αξιολόγηση πρακτικών κλπ δεν είναι δύσκολα μαθήματα και σίγουρα δε συγκρίνονται με πολυτεχνείο ή νομικές σχολές. Το δύσκολο στην υπόθεση του παιδαγωγικού είναι να καταφέρει ο δάσκαλος α) να τραβήξει το ενδιαφέρον του παιδιού και β) να καταφέρει να του μεταδώσει γνώση. Η γνώση που του μεταδίδεται είναι πολύ βασική και δεν έχει νόημα να μιλάμε για δυσκολία. Αυτά τα δυο αλλάζουν από άτομο σε άτομο και οι καλοί δάσκαλοι είναι εξ αρχής αυτοί που πάντα είχαν μια καλή επαφή με τα παιδιά και όχι όσοι έβγαλαν με 9.5 τη σχολή. Μπαίνουν παιδαγωγικό όσοι δεν έπιασαν άλλες σχολές και μετά έχουμε μέτριους δασκάλους που δεν ήθελαν καν να κάνουν μαθήματα σε παιδάκια. Είναι από τις λίγες σχολές που για να είναι κάποιος καλός πρέπει να έχει εξ αρχής προδιάθεση να μπει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μάθημα διδακτική της γεωγραφίας. Όλες οι σχολές βγαίνουν στα 4 χρόνια αν δεν διαβάζεις δύο μέρες πριν. Πώς έχετε άποψη για όλα τις σχολές, ενώ δεν ξέρετε καν τον οδηγό σπουδών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλες οι σχολές βγαίνουν στα 4 χρόνια αν δεν διαβάζεις δύο μέρες πριν. Πώς έχετε άποψη για όλα τις σχολές, ενώ δεν ξέρετε καν τον οδηγό σπουδών....
Ποιες όλες; Οι της θεωρητικής ή γενικά κάθε σχολή της Ελλάδας; Μην είσαι απόλυτη λοιπόν.
Συμφωνώ ότι το διάβασμα δύο ημερών πριν την εξέταση κάθε μαθήματος θα φέρει τα ανάλογα αποτελέσματα, αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Αν βγαίνουν όλες οι σχολές σε τέσσερα χρόνια ή εσύ είσαι πανέξυπνη και φιλομαθής ή οι άλλοι είναι ηλίθιοι και τεμπέληδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Όλες, αλλά κάποιες έχουν περισσότερα υποχρεωτικά χρόνια. Άμα σου αρέσει και διαβάζεις, βγαίνει.

Εκτός αν κάποιος δουλεύει πολλές ώρες και καθυστερήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μάθημα διδακτική της γεωγραφίας. Όλες οι σχολές βγαίνουν στα 4 χρόνια αν δεν διαβάζεις δύο μέρες πριν. Πώς έχετε άποψη για όλα τις σχολές, ενώ δεν ξέρετε καν τον οδηγό σπουδών....

Για να στο γράψω αυτό μπήκα στον οδηγό σπουδών του τμήματος του ΑΠΘ. Μπορεί να σπουδάζεις αλλού δεν έχει σημασία. Τα μαθήματα είναι εύκολα.

Όμως, το δύσκολο της υπόθεσης είναι άλλο όπως προείπα. Εξάλλου ο ίδιος ο Bill Gates όταν ερωτήθηκε ποιες είναι οι σημαντικότερες αλλαγές που περιμένει τα επόμενα 20 χρόνια ανέφερε 3 πράγματα: α) καινοτομία στην ενέργεια, β) εξάλειψη κάποιων ασθενειών και γ) να βοηθήσουν το εκπαιδευτικό σύστημα και τους δασκάλους ώστε να γίνουν καλύτεροι δάσκαλοι. Αυτό και μόνο δείχνει τον πολύ σημαντικό ρόλο που έχουν οι εκπαιδευτικοί ακόμα και αν πρόκειται για δημοτικό.

Αλλά το να έρχεσαι και να μου λες ότι σε δυσκολεύει η σχολή σου είναι το άλλο άκρο. Πήγαινε να δεις τι έχει η νομική, αν σε δυσκολεύει το παιδαγωγικό αμφιβάλλω αν θα μπορούσες να τελειώσεις νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κάποια είναι εύκολα, αλλά όχι όλα. Σε όλες τις σχολές υπάρχουν εύκολα και δύσκολα. Έγραψα πιο πάνω ότι ξέρω άτομο που τελείωσε τη νομική στα 4,5 χρόνια με διάβασμα από επιτομες και ελάχιστη παρακολουθηση. Υπερεκτιμημενη σχολή, άσε που α την άσκηση δεν μαθαίνεις σχεδόν τίποτα και σε βάζουν να μεταφέρεις φακέλους μέχρι και να αγοράζεις καφέδες. Σας εκμεταλλευονται!!!

Νομική σπουδαζετε και αυτά που σας βάζουν να κάνετε στην άσκηση είναι παράνομα. Ο ασκουμενος δεν επιτρέπεται να ασχολείται με άσχετα πράγματα.
Η δυσκολία κρίνεται όταν πας να ασκήσεις το επάγγελμα και όχι από τα μαθήματα της σχολής. Συνέχισε τώρα να κάνεις επίδειξη της δυσκολίας της σχολής σου

Νομική σπουδαζετε και αυτά που σας βάζουν να κάνετε στην άσκηση είναι παράνομα. Ο ασκουμενος δεν επιτρέπεται να ασχολείται με άσχετα πράγματα.
Η δυσκολία κρίνεται όταν πας να ασκήσεις το επάγγελμα και όχι από τα μαθήματα της σχολής. Συνέχισε τώρα να κάνεις επίδειξη της δυσκολίας της σχολής σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν ήθελες να περάσεις παιδαγωγικό και τώρα προσπαθείς να δικαιολογήσεις το γεγονός ότι σε δυσκολεύει. Για πες, που θα κάνεις 2ο πτυχίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,912 μηνύματα.
Όλες, αλλά κάποιες έχουν περισσότερα υποχρεωτικά χρόνια. Άμα σου αρέσει και διαβάζεις, βγαίνει.

Εκτός αν κάποιος δουλεύει πολλές ώρες και καθυστερήσει

Το λάθος είναι ότι εξισώνεις τις σχολές ως προς τη δυσκολία τους:

Η ύλη σε κάποια μαθήματα στο παιδαγωγικό:
https://www.pre.uth.gr/new/el/content/30-mathimatika-i
https://www.pre.uth.gr/new/el/content/29-mathimatika-ii
https://www.pre.uth.gr/new/el/content/37-didaktiki-ton-mathimatikon-theoritikes-proseggiseis

Λυπάμαι αλλά δεν είναι σοβαρή ύλη τριτοβάθμιας εκπαίδευσης αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Κάποια είναι εύκολα, αλλά όχι όλα. Σε όλες τις σχολές υπάρχουν εύκολα και δύσκολα. Έγραψα πιο πάνω ότι ξέρω άτομο που τελείωσε τη νομική στα 4,5 χρόνια με διάβασμα από επιτομες και ελάχιστη παρακολουθηση. Υπερεκτιμημενη σχολή, άσε που α την άσκηση δεν μαθαίνεις σχεδόν τίποτα και σε βάζουν να μεταφέρεις φακέλους μέχρι και να αγοράζεις καφέδες. Σας εκμεταλλευονται!!!

Νομική σπουδαζετε και αυτά που σας βάζουν να κάνετε στην άσκηση είναι παράνομα. Ο ασκουμενος δεν επιτρέπεται να ασχολείται με άσχετα πράγματα.
Η δυσκολία κρίνεται όταν πας να ασκήσεις το επάγγελμα και όχι από τα μαθήματα της σχολής. Συνέχισε τώρα να κάνεις επίδειξη της δυσκολίας της σχολής σου

Νομική σπουδαζετε και αυτά που σας βάζουν να κάνετε στην άσκηση είναι παράνομα. Ο ασκουμενος δεν επιτρέπεται να ασχολείται με άσχετα πράγματα.
Η δυσκολία κρίνεται όταν πας να ασκήσεις το επάγγελμα και όχι από τα μαθήματα της σχολής. Συνέχισε τώρα να κάνεις επίδειξη της δυσκολίας της σχολής σου

Άλλο η δυσκολία της σχολής, άλλο η δυσκολία του επαγγέλματος. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεύτερη επιλογή ήταν μετά την ψυχολογία παντειου. Μάλλον εσένα δεν σου αρέσει η νομική και ζοριζεσαι

Εγώ δεν είμαι στο παιδαγωγικό Θεσσαλίας

Αυτή η ύλη στα μαθηματικά μπορεί μα έχει πολλές υποενοτητες. Αυτά που λέτε δεν έχουν καμία λογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοπέλα μου δεν είμαι καν νομική. Απλά σε είδα που μπήκες και έγραψες ότι η νομική είναι εύκολη και το παιδαγωγικό δύσκολο και είπα να σου ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα ότι κάποιο είναι εύκολο ή δυσκολο, δεν το γράφω πουθενά αυτό. Μάθετε να διαβάζετε και μην βγάζετε συμπεράσματα που σας συμφέρουν. Λέω ότι το παιδαγωγικό είναι μια κανονική σχολή με εύκολα και δύσκολα μαθήματα, όπως άλλες. Και από το φπψ ξέρω άτομο που τελείωσε στα 4 χρόνια και μπήκε με κατατακτηριες στο παιδαγωγικο και από ψυχολογία και από πολλές άλλες. Οι περισσότεροι τεμπελιαζουν και λένε ότι η σχολή τους είναι δύσκολη, αυτό είναι το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
όπως εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ δεν χρωστάω μαθήματα και αυτό είναι αποτέλεσμα του ότι διαβάζω, όχι του ότι είναι τόσο εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εγώ δεν χρωστάω μαθήματα και αυτό είναι αποτέλεσμα του ότι διαβάζω, όχι του ότι είναι τόσο εύκολα

Συγνωμη που θα στο πω, αλλα αντικειμενικα το παιδαγωγικο ειναι απο τις ευκολοτερες σχολες που υπαρχουν στην Ελλαδα απο ΑΕΙ. Επισης παρα πολλα τει ειναι αρκετα δυσκολοτερα απο το παιδαγωγικο. Εχω ακουσει για παρα πολλα ατομα , φιλους φιλων μου που κωλοβαρανε ολο το εξαμηνο και διαβαζουν ελαχιστα στην εξεταστικη και τα 8 και τα 9 και τα 10 πεφτουν βροχη. Δεν αμφιβαλλω οτι θα εχετε και εσεις καποια δυσκολα μαθηματα αλλα δε συγκρινεις νομικη με παιδαγωγικο. Να διευκρινησω οτι δεν ειμαι σε σχολη του πρωτου πεδιου οποτε μιλαω για εμπειριες αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν υπάρχει αντικειμενικοτητα σε τέτοιο θέμα. Δεν ξέρω σε ποιο παιδαγωγικό γίνονται αυτά, αν και αυτό είναι θέμα καθηγητή. Εγώ το θεωρώ μέτρια σχολή και ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Εγώ που πήγα και είδα τους βαθμούς στη θεωρία αριθμών, είδα πολλά 3 και από άτομα που είχαν διαβάσει από το Πάσχα!!.
Στην ψυχολογία παντειου, για παράδειγμα, είδα ότι ένα μάθημα (νευροψυχολογια) ότι η καθηγήτρια θέλει να είναι οι απαντήσεις 10 χειρογραφες γραμμές. Αυτό θα μπορούσε να πει κάποιος ότι δεν ύλη πανεπιστημίου, αλλά να.μην ξεχνάτε ότι τα γραπτά είναι πάρα πολλά και σε κάποια μαθήματα η ύλη είναι μικρή και εξετάζονται και με πολλαπλές επιλογές μόνο.

Δεν υπάρχει αντικειμενικοτητα σε τέτοιο θέμα. Δεν ξέρω σε ποιο παιδαγωγικό γίνονται αυτά, αν και αυτό είναι θέμα καθηγητή. Εγώ το θεωρώ μέτρια σχολή και ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Εγώ που πήγα και είδα τους βαθμούς στη θεωρία αριθμών, είδα πολλά 3 και από άτομα που είχαν διαβάσει από το Πάσχα!!.
Στην ψυχολογία παντειου, για παράδειγμα, είδα ότι ένα μάθημα (νευροψυχολογια) ότι η καθηγήτρια θέλει να είναι οι απαντήσεις 10 χειρογραφες γραμμές. Αυτό θα μπορούσε να πει κάποιος ότι δεν ύλη πανεπιστημίου, αλλά να.μην ξεχνάτε ότι τα γραπτά είναι πάρα πολλά και σε κάποια μαθήματα η ύλη είναι μικρή και εξετάζονται και με πολλαπλές επιλογές μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εγώ δεν χρωστάω μαθήματα και αυτό είναι αποτέλεσμα του ότι διαβάζω, όχι του ότι είναι τόσο εύκολα

Αυτή είναι η διαφορά μας. Κι εγώ διαβάζω. Ξεπατώνομαι. In fact, σε ένα από τα τελευταία μαθήματα που είχα Ξ-Ε-Π-Α-Τ-Ω-Θ-Ε-Ι κυριολεκτικά όμως πέρασα με 5...και οι υπόλοιποι 4 στο γκρουπάκι μου κόπηκαν....

Κι είχαν κι αυτοί διαβάσει αρκετά, δεν ξέρω βέβαια πόσο και παρακολουθούσαν ανελλιπώς -αυτο το ξέρω σίγουρα.

Και γενικά το 48,3 % κόπηκε.. ε δε νομίζω να ήταν όλοι τελείως αδιάβαστοι, τί λες?

Αυτό νομίζω κάτι δείχνει για τη δυσκολία...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Και η ψυχολογία παντειου, είπα έχω ακουσει ότι είναι εύκολες και το ξέρω γιατί με ενδιαφέρει για δεύτερο πτυχίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά, συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτό είναι το πραγματικό θέμα; Το αν το παιδαγωγικό είναι εύκολη ή δύσκολη σχολή; Το γεγονός ότι με τις παρούσες βάσεις μπαίνει ο κάθε τυχόντας που έχασε τη σχολή της επιλογής του ή του έτυχε αναποδιά στις εξετάσεις δεν είναι πρόβλημα; Ανέκαθεν συνέβαινε αυτό σε πολλές σχολές, όμως τώρα με το παιδαγωγικό θεωρώ ότι έχει παραγίνει. Τώρα που έχουν πρόσβαση όλοι στο 4ο πεδίο με μία ιστορία γενικής όλοι την επιλέγουν με το σκεπτικό ότι «Σιγά το πολύ πολύ να περάσω κανένα παιδαγωγικό», με αποτέλεσμα να έχει μαζευτεί όλη η σκαρταδούρα σε αυτές τις σχολές και το επίπεδο να έχει πιάσει πάτο. Δεν έχω σκοπό να προσβάλλω κανέναν, αλλά πώς οι περισσότεροι από αυτούς που μπαίνουν έτσι τυχαία θα βγουν δάσκαλοι αύριο μεθαύριο να διδάξουν ορθογραφία και πράξεις όταν οι ίδιοι δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδη από αυτά; Δε νομίζω ότι το «μου αρέσουν τα παιδιά» αποτελεί πάτημα για να πάει κάποιος σε παιδαγωγικές σχολές. Φυσικά παίζει ρόλο κι αυτό, αλλά κάποιος πρέπει να είναι και λίγο συνειδητοποιημένος, κάτι που δε συμβαίνει στο 80% των περιπτώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top