Δουλεύοντας το καλοκαίρι...

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καφετεριουλες...Εστιατορια...Ταβερνουλες...Τετοια πραγματακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Γεια σας...:DΈβαλα στο μάτι μια ωραία Vespa και σκέφτηκα μιας κι έρχεται καλοκαιράκι και δεν έχω πολλές υποχρεώσεις (τουλάχιστον όχι διάβασμα) να βγάλω δικά μου χρήματα και να την αγοράσω(με δόσεις βέβαια)...Αλλά πώς μπορώ να τα μαζέψω?Έχετε καμία ιδέα?:hmm:Θα το εκτιμούσα πολύ αν τη μοιραζόσασταν μαζί μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,426 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο οτι μόνος σου με δόσεις δε μπορείς να την πάρεις, γιατί δεν δηλώνεις έσοδα πουθενά. Οπότε θα στην πάρει κάποιος γονέας στο όνομά του.
Δεύτερον, μπορείς να δουλέψεις σε:
Καφετέριες/Μπαράκια
Διαφημιστικά (δε το προτείνω)
Internet cafe
Σερβιτόρος σε ταβέρνα (ειδικότερα σε τουριστική περιοχή)
Video club (ειδικότερα αν επιλέξεις και βραδινές ώρες θα παίρνεις παραπάνω λεφτά)
Deliveras, αν έχεις και δικό σου μηχανάκι είσαι κομπλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κάποιο ταλέντο;
Πχ στις τουριστικές περιοχές, ξέρω παιδιά που δουλεύουν ως χορευτές παραδοσιακών χορών σε ξενοδοχεία κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Επίσης, θα μπορούσες να ψάξεις για ομαδάρχισσα σε κατασκήνωση. Αν και δεν είμαι σίγουρος πως πληρώνεσαι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,426 μηνύματα.
Επίσης, θα μπορούσες να ψάξεις για ομαδάρχισσα σε κατασκήνωση. Αν και δεν είμαι σίγουρος πως πληρώνεσαι εκεί.

Πληρώνεσαι. Στις καλές κατασκηνώσεις περίπου 300 ευρώ.
Μόνο ο ομαδάρχης. Ο βοηθός δε παίρνει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Πληρώνεσαι. Στις καλές κατασκηνώσεις περίπου 300 ευρώ.
Μόνο ο ομαδάρχης. Ο βοηθός δε παίρνει τίποτα
Τότε μάλλον όχι. Γυμνασιόπαιδο δε νομίζω να μπορέσει να γίνει ομαδάρχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι είμαι μόνο 14 ετών(σε 2 μήνες 15:D)...Οπότε δεν έχω και πολλές ελπίδες για τέτοια επαγγέλματα.Σκέφτηκα να πουλήσω κοσμήματα,αλλά η μητέρα μου λέει ότι,παρόλο που τα καταφέρνω, σιγά μην έρθουν να πάρουν από τα δικά μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μην το λες, μια καθηγητρια μου φτιαχνει μενταγιον απο πυλο σε διαφορα σχηματα και βραχιολακια και τα πουλαει μεσω μιας σελιδας στο φεισμπουκ και απο τους μαθητες της. Και εσυ λοιπον μπορεις να τα διαθεσεις στους φιλους σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
αν πουλάει μόνο σε γνωστούς/φίλους μπορεί να μην μπορεί καν να καλύψει τα εξοδά της που λέει ο λόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
...μπορείς να δουλέψεις σε:
Καφετέριες/Μπαράκια
Διαφημιστικά (δε το προτείνω)
Internet cafe
Σερβιτόρος σε ταβέρνα (ειδικότερα σε τουριστική περιοχή)
Video club (ειδικότερα αν επιλέξεις και βραδινές ώρες θα παίρνεις παραπάνω λεφτά)
Deliveras, αν έχεις και δικό σου μηχανάκι είσαι κομπλέ.

Μου βάζεις ιδέες.

Υπάρχει κάποιο κατώτατο όριο ηλικίας σε κανένα από αυτά??? (εκτός από τα αυτονόητα: μπαρ κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να μοιράσεις φυλλάδια, αλλά θα ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ από το περπάτημα +τον καύσωμα.
Στα άλλα πολύ δύσκολα θα σε πάρουν, αφού είσαι μικρή.
Αλλά ρωτήστε και μένα που έψαχνα τόσο καιρό και ΟΛΟΙ ζητούσαν προυπηρεσία στα ΠΑΝΤΑ, λες και εγώ έπρεπε να είχα ξαναδουλέψει σε κάτι στην προηγούμενη ζωή μου και θα' πρεπε να το ξέρω.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Προυπηρεσία στο να μοιράζεις πράγματα?

Ναι έχω μοιράσει πολλά πράγματα στη ζωή μου.. Χαρτιά στην μπιρίμπα, φυλλάδια στην τάκη.. Αρκούν? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess18

Νεοφερμένος

Η princess18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Επειδή κι εγώ ψάχνομαι ή τουλάχιστον σκέφτομαι να ξεκινήσω να κάνω κάτι..

Είδα κάτι παπούτσια, που δεν πρόκειται να αγοραστούν μόνο τους..

Πάντως την ιδέα του βίντεο κλαμπ, δεν την είχα σκεφτεί. Και δεν είναι άσχημη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Προυπηρεσία στο να μοιράζεις πράγματα?

Ναι έχω μοιράσει πολλά πράγματα στη ζωή μου.. Χαρτιά στην μπιρίμπα, φυλλάδια στην τάκη.. Αρκούν? :/:
Δεν αναφαρερόμουν σε φυλλάδια, νομίζω φάνηκε, έλεγα για "κανονικές" δουλειές (σε καταστήματα, καφετέριες, γραφεία κτλ).

Πάντως, θα ακουστεί τραγικό, αλλά υπάρχουν εταιρίες με διανομή φυλλαδιών που θα σε ρωτήσουν αν έχεις ξαναδουλέψει στον ίδιο τομέα, και προφανώς θα σε προτιμήσουν από κάποιον που δεν! (και εννοώ εταιρίες που πληρώνουν καλύτερα και σου κολλάνε και ένσημα και δουλεύεις κανονικά 8ωρο.)
Δε ξέρω τι διάολο συμβαίνει και έχει γίνει μόδα η προυπηρεσία, ίσως λόγω ανεργίας θέλουν αυτόν που έχει τα πιο πολλά προσόντα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Δεν αναφαρερόμουν σε φυλλάδια, νομίζω φάνηκε, έλεγα για "κανονικές" δουλειές (σε καταστήματα, καφετέριες, γραφεία κτλ).

Πάντως, θα ακουστεί τραγικό, αλλά υπάρχουν εταιρίες με διανομή φυλλαδιών που θα σε ρωτήσουν αν έχεις ξαναδουλέψει στον ίδιο τομέα, και προφανώς θα σε προτιμήσουν από κάποιον που δεν! (και εννοώ εταιρίες που πληρώνουν καλύτερα και σου κολλάνε και ένσημα και δουλεύεις κανονικά 8ωρο.)
Δε ξέρω τι διάολο συμβαίνει και έχει γίνει μόδα η προυπηρεσία, ίσως λόγω ανεργίας θέλουν αυτόν που έχει τα πιο πολλά προσόντα. :confused:
Οντως ειναι απιστευτα γελοιο να ζητανε προυπηρεσια για τοσο απλες δουλειες.Ολοι λενε ψεματα οτι εχουν ξαναδουλεψει για να τους παρουν. Σε καταλαβαινουν βεβαια στην αρχη οτι εισαι ασχετος(ειδικα στο σερβιρισμα) ,αλλα αμα δειχνεις ορεξατος και "ξυπνιος" σε κρατανε τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Από πόσων ετών μπορεί να δουλέψει κάποιος νόμιμα; Δηλαδή εγώ μπορώ να δουλέψω κάπου το καλοκαίρι ή αποκλείεται λόγω ηλικίας; :hmm:

Πληρώνεσαι. Στις καλές κατασκηνώσεις περίπου 300 ευρώ.
Μόνο ο ομαδάρχης. Ο βοηθός δε παίρνει τίποτα

Από ότι ξέρω, στην δική μου κατασκήνωση, πρέπει να είσαι 18+ για ομαδάρχης. Για βοηθός μπορείς να πας και πληρώνεσαι, γύρω στα 300 ευρώ περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Από πόσων ετών μπορεί να δουλέψει κάποιος νόμιμα; Δηλαδή εγώ μπορώ να δουλέψω κάπου το καλοκαίρι ή αποκλείεται λόγω ηλικίας; :hmm:
Απο τα 15 μπορεις.Βεβαια μεχρι τα 16 το ωραριο για πενθημερη εργασια ειναι μειωμενο .

Οποιος θελει να δει: https://www.thesisltd.com/files και διαλεγει το αρχειο 20.03.12_BASIC_PROVISIONS_OF_GREEK_LABOUR_LAW.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Απο τα 15 μπορεις.Βεβαια μεχρι τα 16 το ωραριο για πενθημερη εργασια ειναι μειωμενο .
https://www.thesisltd.com/files/08.10.10-[BASIC-PROVISIONS-OF-LABOUR-LAW]-GR.pdf

Θα δεχτούν να πάρουν μία 15χρονη όμως;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ βρε παιδιά σε κανένα βιβλιοπωλείο σκέφτομαι (μιας που τα βιβλία τα αγαπάω και είμαι τακτική πελάτισσα σε 2 βιβλιοπωλεία ειδικά :DD)..
για καφετέριεσ,μπαρακια,παραλιες ΟΥΤΕ λογος!(εχω τρομερο κομπλεξ σε αυτα και εκει θελει να κουνιεσαι και λιγο,πραγμα που εγω ουτε κατα διάνοιαα θα έκανα)..τώρα για τα φυλλάδια και τις μοιρασιές είδα πιο πάνω που λέγατε,αλλά εμένα δε θα μου πήγαινε...έχει κανείς καμιά καλή ιδέα επίσης που αξίζει να σκεφτώ?μέχρι στιγμης βιβλιοπωλειο παντως λεω..(μετα τα καλοκαιρινα μου μαθηματα φυσικα για να καμαρωνω πως μαζεψα μονη κανενα χαρτζιλικι :P )..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top