Δουλεύοντας το καλοκαίρι...

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
:whistle:Ξέρω πως οι καλοκαιρινές διακοπές είναι ό, τι καλύτερο για τους μαθητές. Έχει όμως κανείς εργαστεί αυτήν την περίοδο; Τί έκανε; Σκοπεύει κάποιος να εργαστεί αυτό το καλοκαίρι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σκοπός του καλοκαιριού είναι να ξεκουραστούμε και να πάρουμε δυνάμεις για την επόμενη χρονιά! Βέβαια εγώ κάθε καλοκαίρι πηγαίνω για έναν μήνα σε ένα νησί, όπου μένει η θεία μου και έχει μπιτς μπαρ, και δουλεύω λίγες ώρες την ημέρα εκεί. Όχι σε πλήρης βάση, απλά την βοηθάω λιγάκι στο χαλαρό.. Αλλιώς δεν θα έπιανα δουλειά, το θεωρώ κάπως κουραστικό, ενώ έτσι κάνω και τα μπάνια μου και έχει και ενδιαφέρον!:D
Αντε πότε θα έρθει το καλοκαίρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
βασικα εγω σκοπευω να δουλεψω το καλοκαιρι (part-time :P) γιατι εχουμε και μια 5ημερη του χρονου... :clapup: μαλλον σε κανα ιντερνετ καφε ή να μοιραζω διαφημιστικα. εσυ ομως μικρη εισαι ακομα να δουλεψεις, απολαυσε τις διακοπες σου εκει γιατι εμεις... η 3η Λυκειου εχει πολυ ζορι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κάθε καλοκαίρι πλήττω και θέλω να συγκεντρώσω και κάποια χρήματα ώστε να μην επιβαρύνω τους γονείς μου π.χ. με τις εξόδους μου... Σκεφτόμουν να παραδίδω μαθήματα σε παιδιά δημοτικού (για την κάλυψη των κενών τους) αλλά ακόμη το σκέφτομαι. Έχετε άλλες ιδέες; Τί λέει ο νόμος για τα 16χρονα; :P

Nick, μάλλον κι εσύ να ξεκουραστείς καλύτερα, ξέρεις τι σε περιμένει. Όμως γνωρίζεις τις αντοχές σου και φρόντισε αναλόγως.

Είσαι πολύ τυχερή Ίλια! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είσαι πολύ τυχερή Ίλια! ;)

Ναι εντάξει... Είναι ωραία, συναναστρέφεσαι με αρκετό κόσμο..
Απαγορεύεται να δουλεύουμε.. Είναι παράνομο. Επειδή ρώτησες παραπάνω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Κάθε καλοκαίρι πλήττω και θέλω να συγκεντρώσω και κάποια χρήματα ώστε να μην επιβαρύνω τους γονείς μου π.χ. με τις εξόδους μου... Σκεφτόμουν να παραδίδω μαθήματα σε παιδιά δημοτικού (για την κάλυψη των κενών τους) αλλά ακόμη το σκέφτομαι. Έχετε άλλες ιδέες; Τί λέει ο νόμος για τα 16χρονα; :P

Nick, μάλλον κι εσύ να ξεκουραστείς καλύτερα, ξέρεις τι σε περιμένει. Όμως γνωρίζεις τις αντοχές σου και φρόντισε αναλόγως.

Πολυξενη, ουτως η αλλως θα ξεθεωθω στο διαβασμα του χρονου, οποτε δεν βαριεσαι... αλλωστε τι θα κανω ολη μερα;
Νομιζω απο 15 και πανω μπορεις να δουλευεις... θα δυσκολευτεις βεβαια με την οικονομικη κριση, αλλα..... Ποτε δεν ξερεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πολυξενη, ουτως η αλλως θα ξεθεωθω στο διαβασμα του χρονου, οποτε δεν βαριεσαι... αλλωστε τι θα κανω ολη μερα;
Νομιζω απο 15 και πανω μπορεις να δουλευεις... θα δυσκολευτεις βεβαια με την οικονομικη κριση, αλλα..... Ποτε δεν ξερεις.;)

Εδώ δεν βρίσκουν μεγαλύτεροι, θα βρούμε εμείς....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κατάλαβα... ευχαριστω!

Εδώ δεν βρίσκουν μεγαλύτεροι, θα βρούμε εμείς....:/:
Είναι και αυτό ένα πρόβλημα, αλλά έστω και για να μοιράζεις φυλλάδια βρίσκεις πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Βασικα εγω θα θελα(αν μου δινοταν η ευκαιρια βεβαια) να δουλεψω στο dvd club που παω.Θα μου αρεσε παρα πολυ και παω εκει απο την δευτερα ή τριτη δημοτικου χωρια που εχω γνωσεις απο ταινιες και τετοια και μου αρεσει πολυ εκει περα.Τωρα αμα γινεται να παω απο τοση μικρη δεν ξερω,αλλα λεω να τους ρωτησω αν θα με παιρναν εστω και του χρονου παραχρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πολυξένη

Νεοφερμένος

Η Πολυξένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
https://www.somtechnik.gr/Pravo/SxesiErg.htm
Στο 1.9 λέει πως έφηβοι άνω των 15 επιτρέπεται να δουλέψουν τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
ωραια!Αν και φετος θα κανω καλοκαιρινα,αλλα τουλαχιστον θα κοιταξω να τους ρωτησω εκει περα να δω την γνωμη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Αλήθεια γίνεται? Ουάου πρώτη φορά το ακούω.. Νόμιζα ήταν παράνομο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πολυ ωραια θα ταν.Κι ας ειναι κλοκαιρι.Αυτο τισ ημαινει οτι πρεπει ολη μερα να καθοματσε εξω ζαμαν φου.Ενταξει θα τα κανεις κι αυτα ,αλλα ειναι ωραιο να ξεφευγεις απο τη ρουτινα και να κανεις κατι διαφορετικο.Εγω πολυ θα το θελα παντως.Αλλα δεν θα θελα να δουλεψω σε καφετερια.Αυτο που ειπα πιο πριν ειναι ιδανικο.Παραδεισος βρε αδερφε!Παλι καλα που γινεται και σ'αυτη την ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ με το να δουλεύει κάποιος πριν τα 18 (ακόμα κ αν επιτρέπεται όπως λετε).Εκτός κ αν είναι μεγάλη ανάγκη, με τη σκέψη πως τη μισή ζωή μας θα δουλεύουμε άρα ποιός ο σκοπός να βιαστούμε? ας ζήσουμε την παιδικότητα μας τώρα που μπορούμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
τωρα που το λετε μπορω να ρωτησω στο νετ εδω...
κατα τα αλλα απο οτι εχω ακουσει εδω δουλευουν πολλοι σε ταβερνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ θα δουλεύω 8ωρο στο μαγαζί της μάνας μου πάντως όλο το καλοκαίρι:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Πανω απο 17 ξερω οτι μπορεις να δουλεψεις και να μην εχει προβλημα και ο εργοδοτης σου..
Με το που τελειωσουν οι πανελληνιες βγαινω να βρω δουλεια.. Ολο και κατι θα βρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ από πέρυσι έψαχνα για καμιά δουλειά, αλλά πέρασε το καλοκαίρι και δε βρήκα τίποτα. Φέτος πάλι ίσως ψαχτώ λίγο, αλλά θα έχω και διάβασμα λογικά, οπότε χλωμό. Άλλα δε θα με χάλαγε καθόλου να έχω δικά μου χρήματα και ούτε φοβάμαι κάτι..:P

Πάντως άμα το ψάξεις βρίσκεις. Μπορείς να μοιράζεις φυλλάδια (άλλα καλοκαίρι με τον Ηλιο πάνω απο το κεφάλι θα σαι χάλια), σε καφετέριες άμα μεγαλοδείχνεις λίγο, πωλήτρια σε κατάστημα με ρούχα και τέτοια ζητάνε. Επίσης, πολλές φίλες μου πηγαίνουν τα καλοκαίρια ως ομαδάρχισσες σε κατασκηνώσεις, αλλά πρέπει να κάνεις αίτηση νωρίς για να σε πάρουν.

Βτω, μη κολλάτε στην ηλικία, οκ εξάλλου μιλάμε μόνο για 3 μήνες. Δε θα κάτσει να σου βάλει κανείς ένσημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Η εργασία πάντως είναι πολύ καλή εμπειρία. Απλά φροντίστε να βρείτε κάτι που να αμοίβεται και σχετικά καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanasis

Νεοφερμένος

Ο tanasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω απο μικρο παιδι δουλευω με τον πατερα μου (μαρμαρας) σε οικοδομες και νεκροταφεια ;).Το καλοκαιρι,περα τη δουλεια που ειπα,σκεφτομαι και σερβιτορος σε ταβερνα γιατι ειχα ξανα δουλεψει και μου αρεσε.Θελω τα λευτα για να παρω μηχανη μολις παω παν/μιο...μακαρι:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top