Δουλειά για φοιτητές

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, μόνο έτσι μπορείς να βρεις ιδιαίτερα πλέον, αν πας "συστημένος". Με τις αγγελίες και τα χαρτιά στις κολόνες, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μάθουν το κινητό σου και να έχουν θύμα για καφρο-φάρσες.:/:

Εγω μια φορα απο πειρας, διαφωνω.. Τωρα απο κει και περα οτι θελει πιστευει ο καθενας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
@Χαρά :

Συνήθως έχει το κάθε πανεπιστήμειο ένα γραφείο που μπορείς να ρωτήσεις.Για παράδειγμα στο εκπα είδα αυτό εδώ.Ένας συμφοιτητής μου λόγω της σχολής μου (μάλλον?) ,τον έστειλαν να βοηθάει τα άτομα με ειδικές ανάγκες που θέλουν να χρησιμοποιήσουν το pc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγω μια φορα απο πειρας, διαφωνω.. Τωρα απο κει και περα οτι θελει πιστευει ο καθενας..

Μα και γω εκ πείρας μιλάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
@Χαρά :

Συνήθως έχει το κάθε πανεπιστήμειο ένα γραφείο που μπορείς να ρωτήσεις.Για παράδειγμα στο εκπα είδα αυτό εδώ.Ένας συμφοιτητής μου λόγω της σχολής μου (μάλλον?) ,τον έστειλαν να βοηθάει τα άτομα με ειδικές ανάγκες που θέλουν να χρησιμοποιήσουν το pc.
Οκ, κατάλαβα!
Ευχαριστώ πολύ!

To ερωτημα βεβαια ειναι: Περιμένεις να βγει ανακοινωση ή χτυπας την πορτα και ρωτας "Εχετε καμια δουλιτσα και για μενα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γνώμη μου παντως ειναι να αποφευγετε καφετεριες, ειδικά οι κοπέλες. Εκτός του οτι ειναι εξαντλητικη δουλειά, θα ακουτε και το καμακι και τα σχολια καθε μαλακα που επειδή παρήγγειλε φραπε γλυκο χωρίς, νομίζει οτι κάποιος ειναι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γνώμη μου παντως ειναι να αποφευγετε καφετεριες, ειδικά οι κοπέλες. Εκτός του οτι ειναι εξαντλητικη δουλειά, θα ακουτε και το καμακι και τα σχολια καθε μαλακα που επειδή παρήγγειλε φραπε γλυκο χωρίς, νομίζει οτι κάποιος ειναι...:P
ναι γιατι τις χαλαει:shifty:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ελιές και λοιπές συγκομιδές καρπών από δέντρα που δε χρειάζονται καλλιέργεια.

Έλεος με τη δουλική αναζήτηση εργασίας, ας δημιουργήσουμε θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το να δημιουργήσεις μια δική σου θέση στην ηλικία των 18, 19, 20 χρονών είναι μια καλή ιδέα και σίγουρα η Ελλάδα έχει ανάγκη από ανθρώπους με επιχειρηματικά μυαλά και από ελεύθερους επαγγελματίες. Αν είσαι ο Richard Branson, μπορείς να γίνεις και εκατομμυριούχος, να φάνε κι άλλοι πολλοί ψωμί από τις θέσεις που θα δημιουργήσεις. Το θέμα είναι αν είσαι Richard Branson ή αν απλά θα χαραμίζεσαι σε θέσεις χωρίς μέλλον οι οποίες δεν σου προσφέρουν τίποτα από πλευράς προϋπηρεσίας ή μάθησης ή δικτύωσης.

Δηλαδή αν πιστεύεις ότι στα 18 θα μαζεύεις ελιές και στα 25 θα κάνεις εξαγωγές λαδιού στο εξωτερικό, κι εγώ μαζί σου! Αν πιστεύεις ότι στα 18 θα μαζεύεις ελιές και στα 25 θα συναγωνίζεσαι άλλους 25χρονους για μια θέση σε φροντιστήριο ή εταιρεία ή για ιδιαίτερα μαθήματα ή για να ξεκινήσεις στο επάγγελμά σου όποιο κι αν είναι αυτό, τότε την πάτησες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ελιές και λοιπές συγκομιδές καρπών από δέντρα που δε χρειάζονται καλλιέργεια.

Έλεος με τη δουλική αναζήτηση εργασίας, ας δημιουργήσουμε θέσεις.

Ωραίο ανέκδοτο, ξέρεις και άλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ελιές και λοιπές συγκομιδές καρπών από δέντρα που δε χρειάζονται καλλιέργεια.

Έλεος με τη δουλική αναζήτηση εργασίας, ας δημιουργήσουμε θέσεις.
Α μαλιστα, στη συγκομιδη θα προσληφθουν αλβανοι ή μηπως πακιστανοι που θελουν και λιγοτερο μεροκαματο;:hmm:
Γιατι το κοβω λιγο δυσκολακι ενας Ελληναρας να ριξει τα μουτρα του και να μαζευει ελιες η οτιδηποτε άλλο. Χωρις παρεξηγηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εννοώ ιδιόκτητες παιδιά.

Ως συμπληρωματική εργασία, περίπου 1 μήνα το χρόνο. Μπορεί να βγάλει κανα 2000αρο αν είναι σε καλή τοποθεσία τα δέντρα και είναι επαρκής ο αριθμός τους.

Για τους μη έχοντες στον ήλιο μοίρα, εντάξει, τα πράγματα είναι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και Dj ειναι καλή δουλειά για φοιτητή παιδιά!λιγες ώρες και πολλα λεφτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δοκιμαστής πλαστικών μπιφτεκιών στα goodys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Πατε στον Σειρηνακη να βγάλετε χοντρα λεφτα.
Μια τσοντα να γυρισετε, έχετε εξασφαλίσει τους καφέδες όλης της χρονιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εννοώ ιδιόκτητες παιδιά.

Ως συμπληρωματική εργασία, περίπου 1 μήνα το χρόνο. Μπορεί να βγάλει κανα 2000αρο αν είναι σε καλή τοποθεσία τα δέντρα και είναι επαρκής ο αριθμός τους.
σιγά μην αποδεχθούν τα κακομαθημένα ελληνόπουλα να δουλέψουν στα δέντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ενώ ιδιοκτήτες (αγροτικών εκτάσεων και δέντρων) είναι πολλοί...

Ότι θέλουμε λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ενώ ιδιοκτήτες (αγροτικών εκτάσεων και δέντρων) είναι πολλοί...

Ότι θέλουμε λέμε...

Καταδεχεται ένας φοιτητής να πάει να περιμένει με τους Αλβανούς εργαζόμενους για δουλειά σε χωράφι (δεν υπάρχει περιπτωση) απλά την σνομπάρουν. Εδώ και το γεωπονικό σνομπάρουν (που είναι μια από τις καλύτερες σχολές)
Ενώ ιδιοκτήτες (αγροτικών εκτάσεων και δέντρων) είναι πολλοί...

Ότι θέλουμε λέμε...

Οποιος ψάξει βρίσκει γη κατά καιρούς γίνονται προσοφρες ενοικίασης γης αλλά αυτή η δουλειά δεν είναι για φοιτητή θέλει full time ωράριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εννοώ ιδιόκτητες παιδιά.
Ως συμπληρωματική εργασία, περίπου 1 μήνα το χρόνο. Μπορεί να βγάλει κανα 2000αρο αν είναι σε καλή τοποθεσία τα δέντρα και είναι επαρκής ο αριθμός τους.
Όποιος είναι ιδιοκτήτης, αντί να δουλέψει ο ίδιος και να βγάλει τις 2000, θα προτιμήσει να δώσει τα 500 σε έναν αλλοδαπό να κάνει τη δουλειά και αυτός θα τσεπώσει τα 1500 αραχτός.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Η νοοτροπια του Ελληνα στη φωτογραφια του Δια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να βρω κάτι γιατί κ εγώ δυσκολεύομαι να βγω πέρα και τους γονείς μου επιβαρύνω..Και δεδομένου ότι πρόσφατα έμεινα χωρίς υπολογιστή (και για τη σχολή μου είναι αρκετά σημαντικό),τώρα πρέπει να ψάξω πολύ πιο άμεσα..
Δεν θέλω κάτι σε service λόγω ωραρίου και κόπου...Θα μου άρεσε πολύ αυτό με τα ιδιαίτερα σε μαθητές,αλλά σε μια πόλη σαν την Ξάνθη που είναι σχετικά μικρή πώς να βρω άκρη να πάω συστημένα κάπου;; Και πόσες πιθανότητες υπάρχουν για φυλλάδια.;
Αν έχετε κάτι υπόψιν σας θα με βοηθούσε πολύ.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top