Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου παντως ειπε πως ενω τα παιδια γραψανε πολυ καλα το 100αρι ητανε δυσκολο.
Δηλαδη σε σχεση με περσι ενω τα γραπτα των ΑΟΘ ηταν καλυτερα σε γενικες γραμμες,τα 100αρια ηταν λιγοτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου παντως ειπε πως ενω τα παιδια γραψανε πολυ καλα το 100αρι ητανε δυσκολο.
Δηλαδη σε σχεση με περσι ενω τα γραπτα των ΑΟΘ ηταν καλυτερα σε γενικες γραμμες,τα 100αρια ηταν λιγοτερα.:)
έτσι είναι, αυτό που ανέφερα εγώ ήταν σύμπτωση . Μας είχαν ενημερώσει (ράδιο αρβύλα) ότι είχαν έρθει κάποια γραπτά από σχολείο-πρότυπο της Πάτρας και φαίνεται παρότι προσπάθησαν να τα αναμείξουν με γραπτά άλλων σχολείων δεν το κατάφεραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και το λεω αυτο με πολυ μεγαλη σιγουρια γιατι συνολο ΑΟΔΕ και ΑΟΘ διορθωσε 18 φακελους η γυναικα λογω ελλειψης βαθμολογητων.
Ειναι ακριβη η βενζινη παιδια.:P
Και στο ΑΟΔΕ οι επιδοσεις σε σχεση με περσι ηταν αρκετα καλυτερες,και εβαλε παραπανω 100αρια απο περσι.
Με μια ΔΙΚΗ της προβλεψη το ποσοστο 18-20 θα ναι 3-4 μοναδες περιπου παραπανω σε σχεση με περσι στο ΑΟΘ.
Αυτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Και το λεω αυτο με πολυ μεγαλη σιγουρια γιατι συνολο ΑΟΔΕ και ΑΟΘ διορθωσε 18 φακελους η γυναικα λογω ελλειψης βαθμολογητων.
Ειναι ακριβη η βενζινη παιδια.:P
Και στο ΑΟΔΕ οι επιδοσεις σε σχεση με περσι ηταν αρκετα καλυτερες,και εβαλε παραπανω 100αρια απο περσι.
Με μια ΔΙΚΗ της προβλεψη το ποσοστο 18-20 θα ναι 3-4 μοναδες περιπου παραπανω σε σχεση με περσι στο ΑΟΘ.
Αυτα!:D
συμφωνώ. teol20, σε ποια περιοχή βαθμολογούσε η καθηγήτριά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
@geokam,

Έχω μια απορία που με βασανίζει εδώ και καιρό:

Οι 25άδες των γραπτών περιέχουν γραπτά που προέρχονται από το ίδιο σχολείο, ή γραπτα αναμειγμένα;
Δηλαδή, τα δικά μου διαγωνίσματα διορθώθηκαν μαζί με τα διαγωνίσματα των παιδιών του τμήματός μου;

(Πείτε όχι, γιατί στο σχολείο μου στην φετινή Γ'Λυκείου, φοιτούσαν άριστοι μαθητές, και αυτό είμαι 100% σίγουρος ότι θα αποτυπωθεί και στα αποτελέσματα. Οπότε καλύτερα να έχω πέσει σε καμμιά ομάδα γραπτών προερχόμενων από τα "ορεινά".:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
συμφωνώ. teol20, σε ποια περιοχή βαθμολογούσε η καθηγήτριά σου;
Στο βαθμολογικο κεντρο της Κοζανης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
κοζανη;;μηπως ξερεις απο ποια περιοχη ερχονται τα γραπτα στην κοζανη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
@geokam,

Έχω μια απορία που με βασανίζει εδώ και καιρό:

Οι 25άδες των γραπτών περιέχουν γραπτά που προέρχονται από το ίδιο σχολείο, ή γραπτα αναμειγμένα;
Δηλαδή, τα δικά μου διαγωνίσματα διορθώθηκαν μαζί με τα διαγωνίσματα των παιδιών του τμήματός μου;

(Πείτε όχι, γιατί στο σχολείο μου στην φετινή Γ'Λυκείου, φοιτούσαν άριστοι μαθητές, και αυτό είμαι 100% σίγουρος ότι θα αποτυπωθεί και στα αποτελέσματα. Οπότε καλύτερα να έχω πέσει σε καμμιά ομάδα γραπτών προερχόμενων από τα "ορεινά".:P)
δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι να είναι το γραπτό σου μαζί με αυτά των συμμαθητών σου αλλά θα σου απαντήσω.
Στα βαθμολογικά κέντρα έρχονται γραπτά από διάφορες περιοχές της Ελλάδας (συνήθως 2-3, στο δικόμου κέντρο είναι τρεις επειδή είναι μεγάλο). Εκεί οφείλουν να τα ανακατέψουν. Αυτό αν τελικά γίνεται και σε ποιο βαθμό δε μπορώ να ξέρω γιατί οι βαθμολογητές δεν είναι παρόντες στη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
κοζανη;;μηπως ξερεις απο ποια περιοχη ερχονται τα γραπτα στην κοζανη;;;
Γιαννενα και Σερρες

δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι να είναι το γραπτό σου μαζί με αυτά των συμμαθητών σου αλλά θα σου απαντήσω.
Στα βαθμολογικά κέντρα έρχονται γραπτά από διάφορες περιοχές της Ελλάδας (συνήθως 2-3, στο δικόμου κέντρο είναι τρεις επειδή είναι μεγάλο). Εκεί οφείλουν να τα ανακατέψουν. Αυτό αν τελικά γιμέται και σε ποιο βαθμό δε μπορώ να ξέρω γιατί οι βαθμολογητές δεν είναι παρόντες στη διαδικασία.

Να σε συμπληρωσω φιλε Geokam.Επειδη ο θειος μου συμμετειχε αρκετες χρονιες στη διαδικασια αυτη,τα γραπτα σε γενικες γραμμες τα ανακατευουν,αλλα οχι και σε σημειο να μην υπαρχουν γραπτα απο το ιδιο σχολειο.Παντως το οτι τα ανακατεβουν,τα ανακατεβουν,και μετα τα βαζουν σε φακελους.Βεβαια αυτο που συνεβει οπου σε ενα φακελο ειναι πολλα αριστα γραπτα παντα μπορει να συμβει.
Αλλα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Πλεον εχουν τελειωσει ΟΛΑ!:clapup:
Ηδη η φορμα στο results.minedu.gov.gr ειναι ετοιμη.Μερικα κλικ και τα αποτελεσματα τη Δευτερα θα ναι διαθεσιμα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι να είναι το γραπτό σου μαζί με αυτά των συμμαθητών σου αλλά θα σου απαντήσω.
Στα βαθμολογικά κέντρα έρχονται γραπτά από διάφορες περιοχές της Ελλάδας (συνήθως 2-3, στο δικόμου κέντρο είναι τρεις επειδή είναι μεγάλο). Εκεί οφείλουν να τα ανακατέψουν. Αυτό αν τελικά γίνεται και σε ποιο βαθμό δε μπορώ να ξέρω γιατί οι βαθμολογητές δεν είναι παρόντες στη διαδικασία.

Ευχαριστώ.
Δε φοβάμαι. Απλώς, το επίπεδο στο σχολείο μου -συγκριτικά με άλλα σχολεία της περιοχής- είναι πολύ υψηλό, και το γραπτό μου τότε θα βρίσκεται μεταξύ αρκετών άριστων γραπτών. Οπότε, αν, π.χ., τα δικά μου διαγωνίσματα διορθώνονταν με διαγωνίσματα κατώτερου επιπέδου, πιο εύκολα θα πλησίαζα άριστες επιδόσεις, ενώ, αν διορθωθούν με γραπτά του σχολείου μου, τότε πιστεύω ότι το μέτρο σύγκρισης θα είναι διαφορετικό.

Υ.Γ. Δεν υπερβάλλω για το σχολείο μου. Ειλικρινά, βρίσκονται αρκετοί άριστοι και διακεκριμένοι μαθητές.
Και, αυτό που ισχυρίζομαι εγώ αναφορικά με το επίπεδο των συμμαθητών μου, το ίδιο λένε και οι καθηγητές μας, και ιδιαίτερα οι "παλαιοί-έμπειροι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
geokam, τα γραπτά ενός μικρού σε αριθμό υποψηφίων νομού διορθώνονται από ένα βαθμολογικό κέντρο ή σκορπίζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
εγώ πάντως διόρθωνα από Αίγιο , Πάτρα και Θεσσαλονίκη (Κορδελιό)

geokam, τα γραπτά ενός μικρού σε αριθμό υποψηφίων νομού διορθώνονται από ένα βαθμολογικό κέντρο ή σκορπίζονται;
αν και θα ήθελα να μου προσδιορίσεις συγκεκριμένα, η λογική λέει ότι όλα θα πήγαιναν στο ίδο βαθμολογικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
εγώ πάντως διόρθωνα από Αίγιο , Πάτρα και Θεσσαλονίκη (Κορδελιό)
Εντάξει, τα δικά μας γραπτά δεν ήταν στο βαθμολογικό κέντρο, όπου ήσαστε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εγώ πάντως διόρθωνα από Αίγιο , Πάτρα και Θεσσαλονίκη (Κορδελιό)

μπορει να χετε διορθωσει κ το δικο μου το γραπτο!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Του Πειραιά πήγαν στο Αγρίνιο :D
Ναι μωρέ, πατρίδαααααααααααααααα !! :clapup:

η άκυρη, ξέρω 'γω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
@geokam,

Έχω μια απορία που με βασανίζει εδώ και καιρό:

Οι 25άδες των γραπτών περιέχουν γραπτά που προέρχονται από το ίδιο σχολείο, ή γραπτα αναμειγμένα;
Δηλαδή, τα δικά μου διαγωνίσματα διορθώθηκαν μαζί με τα διαγωνίσματα των παιδιών του τμήματός μου;

(Πείτε όχι, γιατί στο σχολείο μου στην φετινή Γ'Λυκείου, φοιτούσαν άριστοι μαθητές, και αυτό είμαι 100% σίγουρος ότι θα αποτυπωθεί και στα αποτελέσματα. Οπότε καλύτερα να έχω πέσει σε καμμιά ομάδα γραπτών προερχόμενων από τα "ορεινά".:P)

Συμφωνείς κι εσύ πως πρέπει να προσλάβουν επιτέλους κρουπιέρη να τα ανακατεύει;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
τα γραπτα απο καθε σχολειο διορθωνονται ολα μαζι για οσους δεν γνωριζουν...αντε να δουμε τι θα δουμε την δευτερα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Συμφωνείς κι εσύ πως πρέπει να προσλάβουν επιτέλους κρουπιέρη να τα ανακατεύει;:D
Εγώ άκουσα ότι δεν διορθώνονται ανά τμήμα αλλα ανακατεύονται...Δεν βάζω κ το χέρι μου όμως στη φωτιά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ανα τμημα διορθωνονται απο οτι ξερω απλως δεν διορθωνονται με καποια συγκεκριμενη σειρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
οποτε θεωρητικα ειναι καλο να μην υπαρχει καλο επιπεδο μεσα στην ταξη?;) οπως και να το κανουμε αλλη αισθηση κανει το καλο γραπτο αναμεσα σε αριστα γραπτα και αλλη το καλο γραπτο αναμεσα σε μετρια γραπτα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top