Δικαίωμα φορητού υπολογιστή στους πρωτεύσαντες πρωτοετείς

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Με γεια DYTHOR:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Θενκς μαν. Ρε δεν ξέρω από laptop καθόλου και βαριόμουν να το ψάξω πολύ περισσότερο, απλώς ρώτησα 2-3 άτομα και μου είπαν ότι τα HP είναι καλά. Ε, τα speccs του υπερκαλύπτουν τις ανάγκες μου so there.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ο αδελφος που περασε 11ος στη σχολη του δικαιουτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ο αδελφος που περασε 11ος στη σχολη του δικαιουτε?
Λογικα ναι (εκτος αν η σχολη παιρνει ΠΟΛΥ λιγα ατομα). Ας δοκιμασει να βαλει τον κωδικο του στο site που παρατιθεται στο πρωτο post για σιγουρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θενκς μαν. Ρε δεν ξέρω από laptop καθόλου και βαριόμουν να το ψάξω πολύ περισσότερο, απλώς ρώτησα 2-3 άτομα και μου είπαν ότι τα HP είναι καλά. Ε, τα speccs του υπερκαλύπτουν τις ανάγκες μου so there.

εγω εχω ακουσει οτι ειναι τα χειροτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Θενκς μαν. Ρε δεν ξέρω από laptop καθόλου και βαριόμουν να το ψάξω πολύ περισσότερο, απλώς ρώτησα 2-3 άτομα και μου είπαν ότι τα HP είναι καλά. Ε, τα speccs του υπερκαλύπτουν τις ανάγκες μου so there.

Είναι πολύ καλά τα HP λαπτόπια:)
Έχει και πολύ καλά χαρακτηριστικά αυτό που πήρες:)

Περιμένουμε να μας πεις και εντυπώσεις από τη χρήση...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Τα καλυτερα ειναι τα toshiba και μετα τα acer λογω σχεσης αποδοσης/τιμης.Αλλα ενταξει και τα hp καλα ειναι την παλευουν.

edit:αν και εγω αν επαιρνα laptop θα προτιμουσα macbook:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λογικα ναι (εκτος αν η σχολη παιρνει ΠΟΛΥ λιγα ατομα). Ας δοκιμασει να βαλει τον κωδικο του στο site που παρατιθεται στο πρωτο post για σιγουρια...


θα τον ρωτησω οταν ερθει... παντως η σχολη του ειναι η Λογιστικης και Χρηματοικονομιας στο Μακεδονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johan

Νεοφερμένος

Ο johan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Την επιδότηση μην την χάσετε με τίποτα. Συμφέρει αφάνταστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw_1982

Νεοφερμένος

Η vasw_1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
edit:αν και εγω αν επαιρνα laptop θα προτιμουσα macbook:P

Τα mac, πάντως, δεν υπάγονται στην επιδότηση αυτή για τους φοιτητές. (σύμφωνα με έναν πωλητή της plaisio ;))

Επίσης, το hp είναι μια χαρούλα laptop. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despi01

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εψαξα το θεμα κ εμαθα πολλα ενδιαφέροντα πραγματα αλλα δεν ξερω ποτε υλοποιείται,δηλ. ποτε μας στελνουν την επιστολη για να μπορέσουμε να τον αγοράσουμε,εμαθα οτι μερικοι περσινοι την πηραν τον Απριλιο(!) του 1ου ετους.Υπερβολικό μου φαινεται...Μήπως ξερει καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ποιοι ακριβώς δικαιούνται αυτό το προνόμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Το 25% των εισαχθέντων σε κάποια σχολή παίρνουν επδότηση γύρω στα 500 ευρώ για αγορά laptop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
ο υπολογιστης απο τον οποιο γραφω ειναι με την επιδοτηση αυτη.ισχυει για το 25%
-----------------------------------------
των πρωτων φοιτητων σε ολες τις σχολες ειτε αει ειτε τει.η επιδοτηση ειναι 400 ευρω και ισχυει τον οκτωβριο οπου θα μπειτε στο σαιτ του υπουργειου παιδειας θα πατησετε τον οκταψηφιο κωδικο σας στις πανελληνιες και αν δικαιουστε θα σας δωσει ενα κωδικο που με αυτον θσ γινει η αγορα.αν εχετε παρει την μια χρονια λαπτοπ και ξαναδωσατε δεν δικαιουσαστε λαπτοπ την δευτερη φορα ακομα και αν ειστε στο 25%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garcias

Νεοφερμένος

Ο garcias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις επιδοτήσεις για λάπτοπ στα άτομα που έδωσαν φέτος πανελλήνιες.
Σε ποιες σχολές δίνεται?
Σε πόσους?
Πόσα φράγκα?

Ευχαριστώ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ansem

Νεοφερμένος

Ο Ansem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δικαίωμα επιδότησης νέου φορητού υπολογιστή έχει το 25% των εισαχθέντων που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε Σχολή ή Τμήμα, στις εισαγωγικές εξετάσεις του 2008 συμπεριλαμβανομένων και των εισακτέων από την Μουσουλμανική Μειονότητα της Θράκης.

Επιπλέον έχουν προστεθεί ως δικαιούχοι οι εισακτέοι των ετών 2006 και 2007 από την Μουσουλμανική Μειονότητα της Θράκης εφόσον έχουν βαθμολογία που τους κατατάσσει στο 20% της αντίστοιχης σχολής ή τμήματος για το αντίστοιχο έτος.

Στην φετινή υλοποίηση της δράσης «Δες την Ψηφιακά», θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής και σπουδαστές που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες, οι οποίοι εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση ως ποσοστό 3% των εισακτέων σε κάθε τμήμα ή σχολή το έτος 2008.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας, συμμετέχουν στο πρόγραμμα όλοι οι ισοβαθμήσαντες φοιτητές.

link:https://www.destinpsifiaka.gr/Default.aspx

Το άρθρο είναι του 2008 ωστόσο το ίδιο λένε θα γίνει και φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Διαβαζα το θεμα για το που περασε ο καθενας(συγχαρητηρια σε ολους btw) και ειδα οτι γινεται πολλες φορες λογος για καποια επιδοτηση...
Θα ημουν τελειως ξανθια αν ρωτουσα τι ακριβως επιδοτηση ειναι αυτη και σε ποιους δινεται?!:s:!::hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Δες εδω για την επιδοτηση (δικαιουχοι κλπ): https://destinpsifiaka.gr/

για να δεις αν εισαι και εσυ δικαιουχος δες ποσα ατομα παιρνει η σχολη σου και αν ανηκεις εσυ στο 25% των πρωτοετων υπολογιζοντας με βαση τον πινακα του παρακατω τοπικ: https://ischool.gr/showthread.php?t=17853

https://ischool.gr/showthread.php?t=17853
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πέρασα 3ος με το 10% στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Δικαιούμαι κάποια υποτροφία ή επιδότηση για laptop; Να σημειώσω ότι δεν έχω λάβει στο παρελθόν αντίστοιχη επιδότηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frank16

Νεοφερμένος

Ο Frank16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σε περιπτωση που εισαι στο 25% καποιας σχολης, αλλα λογω τριτεκνιας παρεις μεταγραφη σε αλλη σχολη που δεν εισαι στο 25% της, τοτε δικαιουσαι τιν επιδοτηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top