Διατροφολογία - Διαιτολογία Χαροκοπείου

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μας γραφουν φιλε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Μέχρι και πριν ένα χρόνο, εγώ προσωπικά έδινα 30 ευρώ ανά επίσκεψη. (Μετά σταμάτησα). Καλά είναι... υπολόγισε ότι κάποιος που έχει δικό του ιατρείο και ένα διαμορφωμένο πελατολόγιο, μπορεί να βλέπει πχ δέκα άτομα την ημέρα... κάνε την αναγωγή στο πενθήμερο... το μήνα... (πολλά λεφτά, ζαλίστηκα :D).

Ο αριθμός των δέκα πελατών είναι ενδεικτικός. Μιλάμε για μία διαδικασία που με το ζόρι να διαρκεί ένα τέταρτο. Άρα ένας διαιτολόγος μπορεί να δεχθεί και περισσότερους!

Παρεμπιπτόντως, αφού το πτυχίο ΤΕΙ δίνει τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα με το ΑΕΙ, για πιό λόγο υπάρχει; Ή για να το πω καλύτερα... δεν "διαμαρτύρονται" οι απόφοιτοι του Χαροκόπειου, που εξισώνονται με το ΤΕΙ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
καλα εγω αμα μπω εκει....δεν με βλεπω για ελευθερο επαγγελματια....θα παω σε ομαδες,νοσοκομειο κλπ..ειναι δυσκολο να ιδιωτευσει καποιος!!ε το αει ειναι το στατους !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ναι σωστα.ουτε εγω θελω να ιδιωτευτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ναι σωστα.ουτε εγω θελω να ιδιωτευτω
την πιανεις τη σχολη λες?πως πηγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
του χρονου δινω.αλλα τη σκεφτομαι σοβαρα για πρωτη επιλογη..αλλα ψαχνομαι.εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φετος εδωσα!δε ξερω αν θα την βαλω πρωτη επιλογη παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
μαλιστα.για τι σκεφτεσαι; παντως ειναι καλη επιλογη εχωακουσει κ εχει επαγγ.αποκατασταση η διατροφ-διαιτολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
σκεφτομαι εκτος απο αυτην τη φαρμακευτικη και των πολιτικων μηχανικων(ξανθης που εχω αδερφο εκει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
αα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Να ρωτησω...επειδη με ενδιαφερει η σχολη αυτη και ενδιαφερομαι να τη δηλωσω τη σχολη αυτη...ειμαι απο θεωρητικη ομως και φοβαμαι μηπως δεν μπορεσω να την τελειωσω καθως εχει πολλα θετικα μαθηματα(μαθηματικα-βιολογια-χημεια)...θα καταφερω λετε να τη βγαλω,ειναι δυσκολη σαν σχολη?επισης στο 3ο πεδιο βγαζω 17.553 και η βαση περισυ ηταν 18.077...λετε να πεσει τοσο και να την πιασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φιλε δεν προβλεπεται τετοια πτωση στο 3ο πεδιο...δυσκολο.....εκτος αν εχεις κανα κοινωνικο κριτηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Σακ

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Σακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, σκέφτομαι πολύ σοβαρα να δώσω κατατακτήριες φέτος και ήθελα να ρωτήσω καποια πραγματα..αρχικά από οι γνωρίζω υπάρχουν εργαστήρια..είναι πρωινα απογευματινα?γιατί τελείωσα ήδη μια σχολή και ήθελα να συνδυάσω δουλειά και χαροκόπειο αλλα δεν ξέρω αν αυτό είναι εφικτό. διαβασα παρακάτω οτι τα συγγραμματα των εξετάσεων ενδεχομένως να μππρω να τα προμηθευτώ από τη βιβλιοθήκη αν δεν μπορώ υπάρχει καποιος να μπορεί να μου τα δανείσει?ξέρετε περίπου πόσα άτομα δίνουν κατατακτήριες ετησίως?και τέλος κάπου διάβασα οτι το συγγραμα του ανδρικόπουλου δεν διαβάζεται έστω οτ βρίσκω κάποιο άλλο σύγγραμμα το διάβασμα μου πρέπει να είναι καθαρά πανεπιστημιακού επιπέδου και εις βάθος γιατι ούτε ξέρω παλαιότερα θέματα ούτε που μπορώ να βρω για να οργανωθω λιγακι...
Ευχαριστω πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimloth

Νεοφερμένος

Η nimloth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλησπέρα. Απ'όσο γνωρίζω από κατατακτήριες δέχονται 3 άτομα, 2 από τει και ένα από αει, το πόσοι συμμετέχουν όμως πραγματικά δεν ξέρω..
Το τμήμα έχει πολλά εργαστήρια υποχρεωτικής παρακολούθησης, κύριως πρωινά αλλά και απογευματινά, μέχρι τις 6-7 το απόγευμα. Από αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής, μου φαίνεται δύσκολο κάποιος να εργάζεται ενώ ταυτόχρονα σπουδάζει στο Χαροκόπειο, εκτός αν η δουλειά του προσφέρει ευελιξία στα ωράρια και πολύ κατανόηση! Επιπλέον, με τις 3, πλέον, υποχρεωτικές πρακτικές (σε νοσοκομείο-βιομηχανία-κοινότητα) γίνεται σχεδόν ανέφικτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gag86

Νεοφερμένος

Η gag86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Που μπορει να δουλεψει ενας αποφοιτος αυτης της σχολης.? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Που μπορει να δουλεψει ενας αποφοιτος αυτης της σχολης.? :hmm:

Σε καφετεριες,ταβερνες,κεντρα διασκεδασης.

Ορεξη να βγαινει το μεροκαματο-ξεροκομματο να χεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: To θέμα αφορά το τμήμα της Διατροφολογίας-Διαιατολογίας του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου. Σας παρακαλώ, η κουβέντα να αφορά το συγκεκριμένο τμήμα και να μην αναλώνεται σε εκτός θέματος συζητήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

billkenti1

Νεοφερμένος

Ο billkenti1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα,σχεδιάζω να δώσω κατατακτήριες και είδα ότι η εξέταση είναι για τα μαθήματα ΓΕΝΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ,ΒΙΟΛΟΓΊΑ ΚΥΤΤΑΡΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. Θα ήθελα την βοήθεια κάποιου φοιτητή του τμήματος που είτε έχει τα βιβλία για τα μαθήματα και μπορούσε να μου τα δανείσει για να τα διαβάσω και βεβαίως να τα επιστρέψω σε άριστη κατάσταση,είτε έχει σημειώσεις η ακόμα και αν ξέρει τα sos του κάθε μαθήματος και το τι βάζουν συνήθως οι καθηγητές.Τα βιβλία που έχει η ανακοίνωση είναι τα παρακάτω:

ΓΕΝΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ
1.«Γενική Χημεία» Τόμος Ι, Κεφάλαια Θεωρίας Ν. Ανδρικόπουλου.
2.«Γενική Χημεία» Τόμος ΙΙ, Φροντιστήριο και Ασκήσεις, Ν. Ανδρικόπουλου.

ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΟΥ
1.Κυτταρική Βιολογία Λ.Χ. Μαργαρίτη, Εκδόσεις Λίτσας, τέταρτη έκδοση, Αθήνα 2004.
2.Βιολογία Κυττάρου (-Μοριακή Προσέγγιση) Β. Μαρμαρά, προσωπική έκδοση, Πάτρα 2000.

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
1.Gibney M, Vorster H, Kok F. (eds) Εισαγωγή στη Διατροφή του Ανθρώπου, Εκδόσεις Παρισιάνου, Αθήνα, 2007.

όποιο παιδί μπορεί και είναι πρόθυμο να με βοηθήσει με τον οποιοδήποτε τρόπο ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα η email στο
vasiliskentikelenis@gmail.com.Έψαξα να αγοράσω τα βιβλία και είναι πολύ ακριβά

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andriana.dion

Νεοφερμένος

Η andriana.dion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μπορει καποιος που σπουδαζει διαιτολογια κ διατροφη στο χαροκοπειο να μου πει αν μπορει καποιος της θεωρητικης να τα καταφερει γιατι πολυ φοβαμαι οτι θα εχει πολυ χημεια κ φυσικη και δεν θα μπορω να ανταπεξελθω γιατι θα τα θεωρουν δεδομενα....αν μπορει καποιος ας με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Ιούνιος 2011):
https://www.adip.gr/eks/Final Report_Dept Nutrition_Harokopio.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top