Διατροφολογίας Θεσσαλονίκης vs Βιολογία Κρήτης;

giot

Νεοφερμένος

Η giot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια.. Ενδιαφέρομαι για το τμήμα διατροφής και διαιτολογίας (τει) οσον αφορά την επαγγελμάτικη αποκατάσταση και τα μαθήματα.. Διαιτολογία ή βιολογία κρήτης?? Από οτι διαβάζω στο φόρουμ η βιολογία δεν έχει και τις καλύτερες προοπτικές στην Ελλάδα...:(Ευχαριστώ εκ των προταίρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εσένα τί σου αρέσει πιο πολύ;Γιατί το θέμα είναι να σου αρέσει...
Κατά τη γνώμη μου Διατροφολογία,δουλειά με μέλλον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giot

Νεοφερμένος

Η giot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και τα δύο μου αρέσουν απλά όλοι μου λένε πως τα τει δεν είναι και τόσο καλά και πως δεν υπάρχει δούλεια στη διατροφολογία... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Εγώ στη θέση σου θα έβαζα πρώτα βιολογία. Εκτος το οτι ειναι ΑΕΙ, γίνεσαι καθηγητής.. Σίγουρη δουλειά. Και η διαιτολογία μια χαρά, δε λέω. Αλλά πρέπει να έχεις εμπειρία για να σε προτιμήσουν και υπομονή μέχρι να βρεις δουλειά. ειναι και ΤΕΙ.. Παρ'ολα αυτά δήλωσε πρώτα όποιο απο τα 2 σου αρέσει πιο πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giot

Νεοφερμένος

Η giot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.. Μήπως ξέρεις αν γινετε να εργαστείς ως ελεύθερος επαγγελματίας (διατροφολόγος) ή μόνο από ΑΕΙ γίνεται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
φυσικά κ γίνεται! Μπορεις να το ψαξεις στο google, θα σου βγάλει ότι πληροφορία θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giot

Νεοφερμένος

Η giot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγώ στη θέση σου θα έβαζα πρώτα βιολογία. Εκτος το οτι ειναι ΑΕΙ, γίνεσαι καθηγητής.. Σίγουρη δουλειά. Και η διαιτολογία μια χαρά, δε λέω. Αλλά πρέπει να έχεις εμπειρία για να σε προτιμήσουν και υπομονή μέχρι να βρεις δουλειά. ειναι και ΤΕΙ.. Παρ'ολα αυτά δήλωσε πρώτα όποιο απο τα 2 σου αρέσει πιο πολύ!!


Το οτι το ενα ειναι αει και το αλλο τει δεν εχει καμια απολυτως σημασια........................πολλα τει εχουν πολυ καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες απο καποια αει και το γνωστικο αντικειμενο των μαθηματων ειναι το ιδιο και καποιες φορες καλυτερο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το οτι το ενα ειναι αει και το αλλο τει δεν εχει καμια απολυτως σημασια........................πολλα τει εχουν πολυ καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες απο καποια αει και το γνωστικο αντικειμενο των μαθηματων ειναι το ιδιο και καποιες φορες καλυτερο!!!

:iagree::iagree:


Το τμημα διατροφης & διαιτολογιας εχει καλυτερες προοπτικες απο τη βιολογια (στην Ελλαδα τουλαχιστον...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι αλλά το επίπεδο σπουδών στο βιολογικό Ηρακλείου είναι πολύ υψηλό.Πάντως στην Ελλάδα μην νομίζεις πως θα βρεις εύκολα δουλειλά σε κανένα από τα 2.Εκτός αν θες να γίνεις καθηγήτρια,τότε πήγαινε βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
:no1::no1::no1:
Το οτι το ενα ειναι αει και το αλλο τει δεν εχει καμια απολυτως σημασια........................πολλα τει εχουν πολυ καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες απο καποια αει και το γνωστικο αντικειμενο των μαθηματων ειναι το ιδιο και καποιες φορες καλυτερο!!!
πες τα ρε κοπελα μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sandi

Νεοφερμένος

Η sandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας!Αυτό ακριβως το διλλημα έχω!Διατροφολογος-τει, η βιολόγος-αει
Μου αρέσουν εξίσου και τα δύο,αν ειχα χρονικο περιθωριο θα τα έκανα και τα δυο ειλικρινα(κι σως και τα καταφερω ποιος ξερει)
Απλά ηλικιακα και βιοποριστικά δε με παιρνει να τα κάνω αμεσως.Στόχος μου είναι να διδάξω.
Τελειωνοντας τει μπορω να εργαστω ως καθηγητρια?Απο αει σιγουρα ναι, αλλα ειναι και τα εξαμηνα..Απο οτι ξερω η βιολογια θελει 5 χρονακια για να παρεις πτυχιο.
Για διατροφολογια δε ξερω πόσα εξαμηνα είναι και το βασικο αν απο εκει θα μπορεσω να γινω καθηγητρια..
Αν ξερει καποιος ας με διαφωτησει,ευχαριστω εκ των προτερων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το βιολογικό όπως και το εν λόγω ΤΕΙ έχει διάρκεια φοίτησης 4 χρόνια.
Πού ακριβώς θες να διδάξεις? Σε γυμνάσια, λύκεια μόνο από βιολογικό. Σε Επαλ δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα από ΤΕΙ.
Μιλάς για δευτεροβάθμια ή τριτοβάθμια εκπαίδευση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sandi

Νεοφερμένος

Η sandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
με ενδιαφέρει διδασκαλία σε τει η σε καμμιά σχολή του οαεδ,φυσικα θα απαιτειται και η σελετε(δε ξερω πως λεγεται τωρα και τα εχουν πολυ μπερδεμενα,ακρη δε βγάζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
με ενδιαφέρει διδασκαλία σε τει η σε καμμιά σχολή του οαεδ,φυσικα θα απαιτειται και η σελετε(δε ξερω πως λεγεται τωρα και τα εχουν πολυ μπερδεμενα,ακρη δε βγάζω)

για να διδάξεις σε ΤΕΙ θέλει μεταπτυχιακό ή και διδακτορικό τίτλο σπουδών το ελάχιστο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sandi

Νεοφερμένος

Η sandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
συγνωμη εννοουσα τεε η δημοσιο ή ιδιωτικό:)..δε με παίρνει για κάτι πολυετες πλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top