Διατροφή

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ρε παιδια, θέλω να πάρω 12 κιλά για να έχω το ιδανικό βάρος!!! Έχω ύψος 1.86 και είμαι 63 κιλά!! Λιποβαρής δλδ!!! Αν μπορείτε, βοηθήστε δίνοντας συμβουλές ή καθοδηγήστε με, μέσω site/link...!! Θέλω να πάρω τα κιλά σταδιακά και γυμνάζομαι 3 φορες την εβδομάδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χμ λογικα τρωγοντας υγειινα αλλα σε πολλες ποσοτητες θα πετυχεις αυτο που θελεις, αλλα νομιζω πως καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον ειδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
αμα τρωσ πολυ ειναι φυσικο οτι θα παχυνεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Άρχισε να τρως ότι πιο σαβούρα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Άρχισε να τρως ότι πιο σαβούρα υπάρχει.

οχι αυτο μπορει να του προκαλεσει προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ο μεταβολλισμος του μπορει να ειναι ετσι !
μια φιλη μου τρωει τα παντα και ειναι κοκαλο και ψηλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Άρχισε να τρως ότι πιο σαβούρα υπάρχει.

αυτό δεν βοηθάει πάντα...
άσε που δεν κάνει κ καλό στην υγεία του! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ρε παιδια, θέλω να πάρω 12 κιλά για να έχω το ιδανικό βάρος!!! Έχω ύψος 1.86 και είμαι 63 κιλά!! Λιποβαρής δλδ!!! Αν μπορείτε, βοηθήστε δίνοντας συμβουλές ή καθοδηγήστε με, μέσω site/link...!! Θέλω να πάρω τα κιλά σταδιακά και γυμνάζομαι 3 φορες την εβδομάδα!!


Προτείνω να συμβουλευτείς κάποιον διαιτολόγο. Είσαι αρκετά αδύνατος για το ύψος σου αλλά δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό. Ανάλογα τον μεταβολισμό σου. Μην φρικάρεις πάντως και προπαντώς μην "θέτεις τέτοιους στόχους" :P, γιατί μπορείς να καταλήξεις σε ανεπιθύμητα για την υγεία σου αποτελέσματα.

Συμβουλέψου έναν γιατρό και θα΄σαι καλά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Καλά, επαναδιατυπώνω. Πήγαινε σε έναν διαιτολόγο, θα σου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
ο μεταβολλισμος του μπορει να ειναι ετσι !
μια φιλη μου τρωει τα παντα και ειναι κοκαλο και ψηλη

αμα εισαι πολυ ψηλοσ ειναι λογικο να μην παχαινεισ και εγω που ειμαι 1.70 ειμαι 60 κιλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν εχει καμια σχεση το υψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
που το ξερεις εχει και παραεχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

wackyjacky

Νεοφερμένος

Ο wackyjacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ακου φιλε μου επειδη και εγω λογω του αθληματος μου εχω ασχοληθει πολυ με διατροφες και τα σχετικα,,,Αν γυμναζεσαι σε γυμναστηριο τρωγε 20 ασπραδια αυγου(πολλες πρωτεινες,δενουν μυες και τα σχετικα) καθε μερα (οχι το κιτρινο διοτι ειναι λιπος+χοληστερινη). Αν παλι πας για τρεξιμο μονος σου φροντισε να φας υγιεινα,,(Λαχανικα,σαλατες,φρουτα και τα γνωστα!Ιδιως μπανανες εχουν τις περισσοτερες βιταμινες απο τα φρουτα, ασε που τρελαινομαι και για την γευση τους :P ).Μετα παμε στον μεταβολισμο,,,δεν μπορεις να τον αλλαξεις αν ο οργανισμος σου λεει οτι θελει να εισαι λεπτος θα εισαι αλλα εμεις επιδιωκουμε να παρεις βαρος μυικο,,,Για αυτο μπορεις να πας φαρμακειο (Με συμβουλη απο καποιο διατροφολογο η γυμναστη) και να παρεις βιταμινες.
Αυτα απο εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ρε παιδια, θέλω να πάρω 12 κιλά για να έχω το ιδανικό βάρος!!! Έχω ύψος 1.86 και είμαι 63 κιλά!! Λιποβαρής δλδ!!! Αν μπορείτε, βοηθήστε δίνοντας συμβουλές ή καθοδηγήστε με, μέσω site/link...!! Θέλω να πάρω τα κιλά σταδιακά και γυμνάζομαι 3 φορες την εβδομάδα!!
1) Αν τρως επαρκώς, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνεις κιλά, κάνε μία εξέταση αίματος για έλεγχο του θυρεοειδούς.
2) Αν δεν υπάρχουν ευρήματα υπερθυρεοειδισμού (https://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=120), πήγαινε δε διατροφολόγο. Μην ξεκινήσεις μόνος σου να τρως παραπάνω, γιατί είναι πιθανό μετά να έχεις ανεπιθύμητα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ακου φιλε μου επειδη και εγω λογω του αθληματος μου εχω ασχοληθει πολυ με διατροφες και τα σχετικα,,,Αν γυμναζεσαι σε γυμναστηριο τρωγε 20 ασπραδια αυγου(πολλες πρωτεινες,δενουν μυες και τα σχετικα) καθε μερα (οχι το κιτρινο διοτι ειναι λιπος+χοληστερινη). Αν παλι πας για τρεξιμο μονος σου φροντισε να φας υγιεινα,,(Λαχανικα,σαλατες,φρουτα και τα γνωστα!Ιδιως μπανανες εχουν τις περισσοτερες βιταμινες απο τα φρουτα, ασε που τρελαινομαι και για την γευση τους :P ).Μετα παμε στον μεταβολισμο,,,δεν μπορεις να τον αλλαξεις αν ο οργανισμος σου λεει οτι θελει να εισαι λεπτος θα εισαι αλλα εμεις επιδιωκουμε να παρεις βαρος μυικο,,,Για αυτο μπορεις να πας φαρμακειο (Με συμβουλη απο καποιο διατροφολογο η γυμναστη) και να παρεις βιταμινες.
Αυτα απο εμενα.

Αν γυμνάζεται σε γυμναστήριο και θέλει αύξηση μυικού όγκου συμφωνώ με αυτά που λές αλλά τώρα 20 ασπράδια για να παχύνει?Ούτε στην γράμμωση να ήταν ρε φίλε.Τρώγε πολλούς υδατάνθρακες και λιπαρά αλλά υγιεινά δηλαδή ρύζι,μακαρόνια κλπ και απο λιπαρά τρώγε αυγά,λιπαρά κρέατα κλπ.
Τώρα αν πηγαίνεις γυμναστήριο προτείνω πρωτείνη όγκου.Εϊναι η μόνη περίπτωση που προτείνω κάτι τέτοιο,άμα δεν πάρεις κιλά με τόσο υδατάνθρακα που έχει μέσα εμένα να με φτύσεις:P
Πάντως αν δεν πηγαίνεις gym σκέψου το να ξεκινήσεις γιατί έτσι θα μπορεσεις να κερδίζεις και μυική μάζα οπότε θα δείξει πολύ καλύτερα το σώμα σου....
-----------------------------------------
1) Αν τρως επαρκώς, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνεις κιλά, κάνε μία εξέταση αίματος για έλεγχο του θυρεοειδούς.
2) Αν δεν υπάρχουν ευρήματα υπερθυρεοειδισμού (https://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=120), πήγαινε δε διατροφολόγο. Μην ξεκινήσεις μόνος σου να τρως παραπάνω, γιατί είναι πιθανό μετά να έχεις ανεπιθύμητα αποτελέσματα.
:no1: ΤΟ πιο σωστό post.Πριν από όλα τσέκαρε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πωσ θεσ να στο αναλυσω

Πως ακριβως επηρεαζεται το βαρος απο το υψος. Καποια επιστημονικη ερευνα κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
το υψος δεν εχει καμια σχεση το ειπα επειδη η κοπελα εχει ολα τα καλα πανω της:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
1) Αν τρως επαρκώς, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνεις κιλά, κάνε μία εξέταση αίματος για έλεγχο του θυρεοειδούς.
2) Αν δεν υπάρχουν ευρήματα υπερθυρεοειδισμού (https://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=120), πήγαινε δε διατροφολόγο. Μην ξεκινήσεις μόνος σου να τρως παραπάνω, γιατί είναι πιθανό μετά να έχεις ανεπιθύμητα αποτελέσματα.

:no1:

άμα πάει σε διαιτολόγο πιστεύω ο τελευταίος να τον έστελνε ούτως ή άλλως για εξέταση του θυρεοειδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top