Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

manitaraki

Νεοφερμένος

Η manitaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
τουλαχιστον μια βδομαδα αναμονησ απο τοτε που θα κανεισ τν αιτηση!
τουλαχιστον?! αυτο ειναι σιγουρο?! και πως θα γινει, θα με παρουν τηλεφωνο οταν γινει η διαγραφη ξερω γω? γιατι δε θα ξαναμπορεσω να παω στην πολη μου μετα απο την πεμπτη που θα επιστρεψω αθηνα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μουφάσα

Νεοφερμένος

Η Μουφάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τουλαχιστον?! αυτο ειναι σιγουρο?! και πως θα γινει, θα με παρουν τηλεφωνο οταν γινει η διαγραφη ξερω γω? γιατι δε θα ξαναμπορεσω να παω στην πολη μου μετα απο την πεμπτη που θα επιστρεψω αθηνα...:confused:

κανε εξουσιοδοτηση σε καποιον που θα ειναι εκει....ή ρωτα εκει αν μπορει ν τ παρει καποιοσ αλλοσ....δν νομιζω να μν γινεται...αλλιωσ δυστυχωσ πρεπει ν πασ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitaraki

Νεοφερμένος

Η manitaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κανε εξουσιοδοτηση σε καποιον που θα ειναι εκει....ή ρωτα εκει αν μπορει ν τ παρει καποιοσ αλλοσ....δν νομιζω να μν γινεται...αλλιωσ δυστυχωσ πρεπει ν πασ....
οκ ευχαριστω θα ρωτησω την τριτη τη γραμματεια γιατι μου φαινεται λιγο παραξενο να πρεπει να κατσω μια βδομαδα+ μονο για τη διαγραφη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

celerior

Νεοφερμένος

Ο celerior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα πριν από λίγο πήγα και γω για να δω αν μπορώ να διαγραφώ και μου είπαν ότι δε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Απο τα ΚΕΠ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

celerior

Νεοφερμένος

Ο celerior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι από τα ΚΕΠ.

Παρεπιπτόντος,ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να διαγραφούμε;Ή μας δίνουν αίτηση διαγραφής και τη απλώς τη συμπληρώνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω την διαδικασια με τα ΚΕΠ στις 30 Αυγουστου και πηρα την Παρασκευη για αν μυο στειλουν βεβαιωση διαγραφης και μου λενε οτι καταργηθηκε αυτος ο τροπος διαγραφης αλλα επειδη εχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις θα προσπαθησουν αν μας εξυπηρετησουν αλλα δνε ειναι σιγουρο, η φιλη μου που εκανε τη διαγραφη 1 Σεπτεμβρη μετα απο λιγες μερες τις ηρθε η βεβαιωση διαγραφης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πρωτα κανω την διαγραφη απο την σχολη που ειμαι και μετα κανω την εγγραφη στην καινουργια σχολη??? help γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Πρωτα κανω την διαγραφη απο την σχολη που ειμαι και μετα κανω την εγγραφη στην καινουργια σχολη??? help γρηγορα

προφανώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitaraki

Νεοφερμένος

Η manitaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
τελικα ηταν πολυ πιο ευκολο αποσο νομιζα και πηρε ελαχιστο χρονο. συμπληρωσα μια αιτηση, επικυρωθηκε απο τη γραμματεια και μου εδωσαν το χαρτι που επιβεβαιωνει τη διαγραφη. χρονος αναμονης 0... βεβαια την εκανα απο τη σχολη και οχι απο κεπ. αχ τι καλα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitaraki

Νεοφερμένος

Η manitaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
λοιπον εκανα τη διαγραφη και ηταν οπως το πιστευα. εγινε κατευθειαν, δεν περιμενα καθολου. χρειαζεται πασο κ βιβλιαριο γιατι στα παιρνουν πισω(το πασο λιγο βλακεια αλλα τεσπα, μου ειπε η ξινη γραμματεας οτι απο τη στιγμη που δεν εισαι γραμμενη πια στη σχολη μας δεν επιτρεπεται να το χεις-το μετανιωσα που το δωσα-επρεπε να πω οτι το ειχα χασει εξαλλου μεχρι τελη του μηνος ισχυει...anyways-)
τουλ. στη δικη μου σχολη εγινε κατευθειαν, δε γνωριζω για τις υπολοιπες...καλη αρχη σε ολους (οταν ..) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μουφάσα

Νεοφερμένος

Η Μουφάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και σε μενα κατευθειαν εγιναν ολα...κ εγς εδωσα το πασο δυστυχωσ:(.......!αλλα οκ πανευκολα...κ εξυπηρετικεσ οι γραμματεισ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εμένα δε μου ζήτησαν ουτε ταυτότητα :P
Μια απλή δήλωση συμπληρώνεις, σου δίνουν τη βεβαίωση διαγραφής μαζί με τον φάκελο που είχες παει στην αρχη (με φωτογραφίες και το καρτελάκι των πανελληνίων) και τελειωσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

celerior

Νεοφερμένος

Ο celerior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και γω χθες πήγα να κάνω τη διαγραφή μου και όλα πήγαν μια χαρά.Μου έδωσαν να συμπληρώσω δύο έντυπα.Ένα στο οποίο να πω το λόγο που θέλω να διαγραφώ απ'τη σχολή και ένα άλλο να συμπληρώσω τα στοιχεία μου και να δηλώσω οτι επιθυμώ να διαγραφώ.Σε 10 λεπτά μου έδωσαν το πιστοποιητικό διαγραφής και τελείωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Χμ,εγώ δε πήρα ποτέ πάσο και φοιτητική ταυτότητα από τη σχολή(δε τα είχαν έτοιμα κατά τις εγγραφές και δε ξαναπήγα ποτέ στη σχολή),δε πιστεύω να'χουμε κάνα θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Χμ,εγώ δε πήρα ποτέ πάσο και φοιτητική ταυτότητα από τη σχολή(δε τα είχαν έτοιμα κατά τις εγγραφές και δε ξαναπήγα ποτέ στη σχολή),δε πιστεύω να'χουμε κάνα θέμα?
Συμπληρωνοντας μια υπευθυνη δηλωση ,οτι ποτε δεν τα πηρες ,δε νομιζω να εχεις προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Χμ,εγώ δε πήρα ποτέ πάσο και φοιτητική ταυτότητα από τη σχολή(δε τα είχαν έτοιμα κατά τις εγγραφές και δε ξαναπήγα ποτέ στη σχολή),δε πιστεύω να'χουμε κάνα θέμα?

Στην ιδια περιπτωση με σενα ειμαι, Δεν νομιζω πως υπαρχει προβλημα..Εγω νομιζω πω θα ξεκαθαρισουμε και πιο ευκολα χωρις αυτα τα χαρτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την κατάληψη στην Χαλκίδα?? Πρέπει να πάω να διαγραφώ για να εγγραφώ στην άλλη μου σχολή και μένω Αθήνα... Αν ξέρει κάποιος αν μπορώ να πάω αύριο, ας απαντήσει.. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

celerior

Νεοφερμένος

Ο celerior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά αν δεν έχετε πάρει το πασο ή την βεβαίωση σπουδών κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει.Ούτε εγώ τα είχα και δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.Μπορείτε κανονικά να διαγραφείτε.

Όσο για την κατάληψη στη Χαλκίδα ούτε σ'αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί και γω απο κει διαγράφηκα.Έχουν κατάληψη αλλά οι διαγραφές/εγραφές γίνονται κανονικά.Με τα Πανεπιστήμια να δούμε τι θα γίνει...

Λοιπόν παιδιά αν δεν έχετε πάρει το πασο ή την βεβαίωση σπουδών κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει.Ούτε εγώ τα είχα και δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.Μπορείτε κανονικά να διαγραφείτε.

Όσο για την κατάληψη στη Χαλκίδα ούτε σ'αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί και γω απο κει διαγράφηκα.Έχουν κατάληψη αλλά οι διαγραφές/εγραφές γίνονται κανονικά.Με τα Πανεπιστήμια να δούμε τι θα γίνει...
Μια σημείωση όταν λέω να μην έχετε πάρει το πάσο εννοώ να μην το πήρατε καθόλου απ'τη σχολή,όχι να το έχετε πάρει και να μην το έιχατε την ημέρα της διαγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anastasia_sk

Νεοφερμένος

Η anastasia_sk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια σοσ πρεπει ν διαγραφω γρηγορα απο τη σχολη που περασα στις πανελληνιες για ν γραφτω σε αυτη που περασα με το 5%...! τι χρειαζεται ν κανς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top