Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Άρα δλδ είτε περάσω Λαμία είτε όχι μπορώ να πάω κανονικά στη Καλαμάτα.....!

Ναι μπορεις να πας κανονικα επειδη εκανες την εγγραφη σου περυσι.
Εισαι και στο 2ο ετος στην σχολη που γραφτηκες περυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
για να διαγραφτεις απο μια σχολη θες καποια χαρτια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
για να διαγραφτεις απο μια σχολη θες καποια χαρτια;
Εκτός από την αίτηση διαγραφής η οποία μπορεί να γίνει και σε ΚΕΠ και όχι απαραίτητα στη γραμματεία της σχολής θα σου ζητηθούν πίσω το πάσο και το βιβλιάριο σπουδών. Αν τα έχεις χάσει συμπληρώνεις μία υπεύθυνη δήλωση περί απώλειάς τους. Αυτό είναι όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Διαγραφη γινεται μονο με την παρουσια σου στην γραμματεια της σχολης σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Διαγραφη γινεται μονο με την παρουσια σου στην γραμματεια της σχολης σου;

Όχι. Μπορεί να γίνει και από ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν εχω παρει πασο ή καποιο αλλο χαρτι απο την σχολη (παρα μονο βεβαιωση σπουδων για αναβολη κ.α). Τι θα πρεπει να παρω απο τα ΚΕΠ ωστε να γραφτω στην αλλη σχολη και να μην υπαρχει καποιο προβλημα με την προηγουμενη..;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Δηλαδή πρέπει να πάμε 2 φορές στη σχολή?? Μία για την αίτηση και μία για να μου δώσουν το χαρτί?? Γιατί δεν είναι και δίπλα.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν εχω παρει πασο ή καποιο αλλο χαρτι απο την σχολη (παρα μονο βεβαιωση σπουδων για αναβολη κ.α). Τι θα πρεπει να παρω απο τα ΚΕΠ ωστε να γραφτω στην αλλη σχολη και να μην υπαρχει καποιο προβλημα με την προηγουμενη..;;;

Μέσω ΚΕΠ μπορείς να διαγραφείς από μία σχολή, δε μπορείς να εγγραφείς σε άλλη. Η εγγραφή σε σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης γίνεται στη γραμματεία της σχολής είτε από τον πρωτοετή φοιτητή αυτοπροσώπως είτε από εξουσιοδοτημένο από αυτόν άτομο με έγγραφη εξουσιοδότηση θεωρημένη από δημόσια αρχή.

Την αίτηση διαγραφής την στέλνουν με fax στη γραμματεία της σχολής από το ΚΕΠ και στη συνέχεια η γραμματεία στέλνει στο ΚΕΠ το αποφοιτήριο. Ο υπάλληλος του ΚΕΠ το επικυρώνει και σου το δίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μέσω ΚΕΠ μπορείς να διαγραφείς από μία σχολή, δε μπορείς να εγγραφείς σε άλλη. Η εγγραφή σε σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης γίνεται στη γραμματεία της σχολής είτε από τον πρωτοετή φοιτητή αυτοπροσώπως είτε από εξουσιοδοτημένο από αυτόν άτομο με έγγραφη εξουσιοδότηση θεωρημένη από δημόσια αρχή.

Την αίτηση διαγραφής την στέλνουν με fax στη γραμματεία της σχολής από το ΚΕΠ και στη συνέχεια η γραμματεία στέλνει στο ΚΕΠ το αποφοιτήριο. Ο υπάλληλος του ΚΕΠ το επικυρώνει και σου το δίνει.
Η ερώτηση μου ηταν τι χαρτια πρεπει να παρω απο το ΚΕΠ, ωστε να τα προσκομισω στην αλλη σχολη και να διαβεβαιωσω οτι εχω διαγραφτει. Αυτο ακριβως μου το απαντησες στην δευτερη παραγραφο και σε ευχαριστω...Γνωριζω οτι για να κανω εγγραφη πρεπει να παω στην σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Θα χρειαστείς εκτός από τα δικαιολογητικά για την εγγραφή σου όπως και στην πρώτη σου σχολή (απολυτήριο λυκείου, βεβαίωση πρόσβασης κλπ.) και το αποφοιτήριο από τη σχολή διαγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ...Να 'σαι καλα! (γλυτωνω αρκετα εξοδα ετσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ξέρετε τί χρειαζεται για να κάνω διαγραφη απο καποια σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
ξέρετε τί χρειαζεται για να κάνω διαγραφη απο καποια σχολη?

πάρε ενα τηλεφωνο τη γραμματεία της σχολής κ θα σου πουν εκεινοι....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
πάρε ενα τηλεφωνο τη γραμματεία της σχολής κ θα σου πουν εκεινοι....;)
χμμ...να παρω τηλεφωνω εκεινη την αγχωνευτη στη γραμματεία και να της πω: "Καλημέρα! Θέλω να διαγραφω απο το τμημα σας τι ειδους διαδικασία χρειαζεται να ακολουθήσω;"...; Αν και τη σκιαζομαι λιγο:worry: δεν εχω αλλη επιλογη:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
νομιζω πρεπει να πας απο εκει και να κανεις υπευθυνη δηλωση αλλα μην σε παρουμε και στον λαιμο μας,ρωτα καλυτερα.Επισης πρεπει να επιστρεψεις το πασο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenalk

Νεοφερμένος

Η elenalk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το πρόβλημα που με ταλαιπωρεί είναι ότι έχω χάσει το πάσο μου και σε λίγες μέρες θα πάω στη γραμματεία να πάρω διαγραφή από τη σχολή μου.Το γεγονός αυτό λέτε να επηρεάσει τη διαγραφή μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σιγά μην την επηρεάσει βρε...πες τους,το έχασα.Έτσι κι αλλιώς κάθε χρονιά το πάσο αλλάζει χρώμα.Μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ρε παιδιά εμένα από το ΤΕΙ Καβάλας δεν μου έδωσαν τίποατ απολύτως , φανταστείτε ούτε καν πάσο , γιατί ξανά έδωσα δεύτερη φορά και ήταν αυτό το συμβάν πέρσι που δεν έδιναν πάσο σε κανέναν . καιδ εν μου ε΄δωσαν κανένα χαρτί . Άρα στα ΚΕΠ τι να πάω και να δωσω μιας που περασα σε καλυτερη σχολη φέτος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να διαγραφώ απο μακρυά? Η σχολή που είχα περάσει είναι στη σάμο, ε και δεν είναι και εύκολο να πάω εκεί. Πολλά χρήματα, χρόνος κλπ. Όσο για το πάσο αφου ισχύει μόνο για ένα χρόνο ποιος ο λόγος να το επιστρεψώ? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Από ότι κατάλαβα μπορώ να διαγραφώ απο τη σχολή χωρίς να πάω εκεί, ετσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top